Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

merhaba arkadaşlar. dün akşamda yazmıştım ben cevpa veren arkadaşlara teşekkürler..
dün iğnenin 13. günüydü, dünkü testim de çok belirgindi ikinci çizgi, bu sabah yine test yaptım, çoook sili k bi çizgi çıktı... heralde ilacın etkisiydi dün çıkan da, bu ayda ümitler boşa yani...[/Q

testlerin ikiside aynı markamıydıı gecen ay benimde basıma öle bişey geldi igneden 13 -14 gün sonra test yaptırdım ilk teste ikinci çizgi silik çıktıı umutlandımm tabiii sabah tekrarladım çizgi falan çıkmadıı hayal kırıklıgıı çok üzüldüm tabii... neysee ertesi gün bende asırı karın ağrısı dedimm geliyo galibaa hasta olucamm oda olmadıı:) zaten düzensizim pkoluyum benn dedimm bu böle olmuyoo test yaptırimm sonuç ilk gün 56 çıktı iki gün sonra 161 şoktayımm halaa:) şimdi bebişim 7 haftalık inş haftaya kalp atışlarını dinlicezz morelini bozma diye yazdım bunları

iyi aksamlar canlar ben bugun pkolu oldugumu ogrendimm:KK14::KK14::KK14::KK14:hastaneden mektup geldi durumumu aciklayan dr. yazmiski vaginal ultrasnda gorulduki polikistik over:KK14::KK14::KK14:ben kilolu degilim hatta zayifim tuylenmede yok sadece adetlerim duzensiz kendilimden adet gorebiliyorum hic ilacla adet gormedim 31 32 35 37 42 bu gunler arasinda gidip gelir adetim:KK14::KK14::KK14:gunde 2 tane klomen kullaniyodum ona ragmen 1 tane yumurtam olmustu demekki yumurtalarim bu yuzden iyi gelismiyodu yaa simdi ben dahami zor hamile kalicam:KK14::KK14::KK14:[/QUçok zor kalmicann sadece önemli bi kaç madde var iyi bir doktor bulcan ona güvenicen stres olmicakk ve dua edip içini temiz tutacaksın bende pkoluyumm hemde en kroniklerinden ama ilk çatlama ignesiyle hamile kaldımm o yüzden içini ferah tut

kızlar ben ay klomene ara vermiştim önümüzdeki ay büyük ihtimal aşılama olcak çok stresliyim bu ay adet gecikmesi olmasın cyclo prognova diye bi ilaç kullanıyorum öströjen ve progestan hormonu içeriyor.Aynı zamanda adet günümden itibaren adaçayına başladım yumurtlama günüme kadar günde 2-3 bardak içcem bakalım neler olcak.Aranızda adaçayı deneyen varmı?
ADAÇAYI; rahmi güçlendirip iltihapı söküyormuş yumurtlamaya yardımcı oluyormuş fakat yumurtlama dönemine gelince kesmek gerekiyormuş.

kızlar aranızda yumurtlama sorunu olmayıp klomen kullanan var mı?

benim sorunum olmadığı halde doktorum işi hızlandırmak adına klomen verdi.tedirgin olduğumu söledim zaten az doz verdim dedi günde bir tane 5 gün kullanıcam.bebek istiyorsan kullan dedi bende ne yapacağımı şaşırdım fikri olan var mı acaba..

benim sorunum olmadığı halde doktorum işi hızlandırmak adına klomen verdi.tedirgin olduğumu söledim zaten az doz verdim dedi günde bir tane 5 gün kullanıcam.bebek istiyorsan kullan dedi bende ne yapacağımı şaşırdım fikri olan var mı acaba..

kızlar fikri olan yok mu

kızlar fikri olan yok mu

canım bende seninle aynı durumdayım maalesef ama benim doktorum günde 2 defa dedi çok geliştirmiş yumurtalarım 3 yumurta oldu sonra devlet hastanesinde başka doktora gittim(keşke gitmeseydim ama diğer doktor başka şehirde olduğu için bu doktora gitmek zorunda kaldım)sana tavsiyem 1 yumurta bile olsa mutlaka ama mutlaka çatlatma iğnesi ol.bana yapmadı salak doktor ve şimdi kist olma şüphesindeyim yarın doktora görüneceğim.adetim 7 gün geçti kanda hamilelik yok ve kissten şüpheleniliyor.nolur iyi bir doktor bul ki benim yaşadıklarımı yaşama ben onlar yüzünden 1 senedir bekliyorum.

rahat rahat kullanabilirsin canım korkma dr dogru söylemiş formdaki geçmiş yazıları oku ve net ten araştır :emir_bebek:

kızlar ben ay klomene ara vermiştim önümüzdeki ay büyük ihtimal aşılama olcak çok stresliyim bu ay adet gecikmesi olmasın cyclo prognova diye bi ilaç kullanıyorum öströjen ve progestan hormonu içeriyor.Aynı zamanda adet günümden itibaren adaçayına başladım yumurtlama günüme kadar günde 2-3 bardak içcem bakalım neler olcak.Aranızda adaçayı deneyen varmı?
ADAÇAYI; rahmi güçlendirip iltihapı söküyormuş yumurtlamaya yardımcı oluyormuş fakat yumurtlama dönemine gelince kesmek gerekiyormuş.

canım hayırlısı olsun şu kullandıgın ilaç hakkında biraz bahsedermisin ostrojen ve pregeston dogum kontrol hapındada var bu ilac koruyormu korumuyormu ? kist varsa yok ediyormu bilgin varmı canım sana korun dedimi? :emir_bebek:araştırdım ama tam anlayamadım içinde 2 renk ilaç varmış bazısı 1 rengini bazısı 2 rengi kullanıyormuş dr sana açıklama yaptımı ayrıntılı yazarmısın canım

canım bende seninle aynı durumdayım maalesef ama benim doktorum günde 2 defa dedi çok geliştirmiş yumurtalarım 3 yumurta oldu sonra devlet hastanesinde başka doktora gittim(keşke gitmeseydim ama diğer doktor başka şehirde olduğu için bu doktora gitmek zorunda kaldım)sana tavsiyem 1 yumurta bile olsa mutlaka ama mutlaka çatlatma iğnesi ol.bana yapmadı salak doktor ve şimdi kist olma şüphesindeyim yarın doktora görüneceğim.adetim 7 gün geçti kanda hamilelik yok ve kissten şüpheleniliyor.nolur iyi bir doktor bul ki benim yaşadıklarımı yaşama ben onlar yüzünden 1 senedir bekliyorum.

cevap için çok teşekkürler..
doktorum çok iyi ve takibe ve iğneye gerek olmadığını söyledi..
Allah en kısa zamanda bebeğine kavuştursun..

çok sağol verdiğin bilgiler için bilmeyenler öğrendi bilenler tekrar hatırlamış oldu. ama brenim kafama bişey takılıyor. diyorsun ya progesteron hormonunuza baktırın diye bu yumurtanın çatladığı tek böylemi anlaşılıyor? ben mesela iğne vuruldum cumartesi 11,30da salı günüde dr gittim bakim çatlamışmı diye dr vajinal ultrasonla baktı ve yumurtalar çaylamış dedi. şimdi bu şekilde anlaşılmıyormu?
2. ben dra çatladı (ondan önce 36. saatte ve sonrasında ilişki oldu) madem o zaman bundan sonra ilişkiye gerek olmaz herhalde dedim o da bana hayr devam edin çünkü yumurta 48 saat yaşar dedi. ya bu yumurta kaç gün yaşıyo gerçekten bunu biliyormusun?

dr ların çoğu yumurta çatlamış mı diye ultrasonla bakma kiçin çağırmıyolar..iğneyi veriyolar o kadar..seninki çağırdıysa şanslısın ilgili dr muş demek..ultrasonla bakınca da tabii ki anlaşılıyor..ya ultrasonla bakılcak yada 21.gün progesteron ölçülcek..
2.side 36 saatte çatlıycak diye bişey de yok..önce de çatlayabilir..yumurtanın yaşama sürecini de ben internette araştırmıştım..kimi sitelerde 24 saat yazıyor,kimisinde 48 saat..ama şu var ki kadından kadına değişiyor..sonuçta her bünye farklı :KK34:

rahat rahat kullanabilirsin canım korkma dr dogru söylemiş formdaki geçmiş yazıları oku ve net ten araştır :emir_bebek:

canım cevap için teşekkürler..yumurtlama sorunum yok bu yüzden çok korktum yan etkileri çokmuş..
birde canım sabah mı akşammı almalıyım acaba.günde bir tane alacam..

teşekkürler birtanem gerçekten bu bilgiler çok faydalı oldu allah razı olsun valla yoksa doktorlardan bişey öğreneceğimiz yok.

rica ederim..çoğu arkadaş dr şansının kısıtlı olduğu illerde yaşıyor..ben bildiklerimi öğrendiklerimi yazıyorum ki faydam dokunursa ne mutlu bana :KK34:

iyi aksamlar canlar ben bugun pkolu oldugumu ogrendimm:KK14::KK14::KK14::KK14:hastaneden mektup geldi durumumu aciklayan dr. yazmiski vaginal ultrasnda gorulduki polikistik over:KK14::KK14::KK14:ben kilolu degilim hatta zayifim tuylenmede yok sadece adetlerim duzensiz kendilimden adet gorebiliyorum hic ilacla adet gormedim 31 32 35 37 42 bu gunler arasinda gidip gelir adetim:KK14::KK14::KK14:gunde 2 tane klomen kullaniyodum ona ragmen 1 tane yumurtam olmustu demekki yumurtalarim bu yuzden iyi gelismiyodu yaa simdi ben dahami zor hamile kalicam:KK14::KK14::KK14:[/QUçok zor kalmicann sadece önemli bi kaç madde var iyi bir doktor bulcan ona güvenicen stres olmicakk ve dua edip içini temiz tutacaksın bende pkoluyumm hemde en kroniklerinden ama ilk çatlama ignesiyle hamile kaldımm o yüzden içini ferah tut

tskr ederim cvp icin ben bisey sorucam sana benimde ilk ayim klomen ve catlatma ignesinde senin kac yumurtan olustu ve kac mmdi vede catladigini hissettinmi ben hic bisey hissetmedim 12.gun catlatma ignesi oldum fakat catlamadigina dair suphelerim var ne agrim oldu nede akintim senin nasildi bana yazabilirmisin lutfen

canım cevap için teşekkürler..yumurtlama sorunum yok bu yüzden çok korktum yan etkileri çokmuş..
birde canım sabah mı akşammı almalıyım acaba.günde bir tane alacam..

canım benim dr sabah 9 dan önce aynı saate demişti miktarına gelince bünyeye ve durumuna göre degişiyor günde 3 ten fazla önerilmiyor dr lar günde 1 ile başlayıp vucudun cevabına göre dozu ayarlıyorlar senin dr bi problemin olmadıgını hızlandırmak için verdigini söylemiş bence 1 içerek vucudunun verecegi tepkiyi sen de takip edersin hem ilk denemen bilgin olur çatlatma ignesinide konuş canım vermesse çatlayıp çatlamadıgını takip ettir ısrar et 21. günü kanda pregestan tahlili yada ultrasonda anlaşılıyor tedavin hayırlısı olsun canım umarım hepimiz tez zamanda meleklerimize kavuşuruz.:emir_bebek:

benim iki gün gecikmeyle bu sabah kırmızılar geldi. halbuki dün test yaptım çok azda olsa bir çizgi vardı kısmet değilmiş :KK59:

ya eskiler hemen hamile kalıyorlarmıs ya da ben öyle sanıyorum annem mesela 4 çocuk doğurmuş hep istediği ay hamile kalmıs 4.ündede hepsinde hemen hamile kalmış ablam istediği ay kaldı filan neden bizim boyle yorucu denemeye basladığım ay kalsaydım şimdi 8 aylık hamile olacaktım.:nazar:

ya eskiler hemen hamile kalıyorlarmıs ya da ben öyle sanıyorum annem mesela 4 çocuk doğurmuş hep istediği ay hamile kalmıs 4.ündede hepsinde hemen hamile kalmış ablam istediği ay kaldı filan neden bizim boyle yorucu denemeye basladığım ay kalsaydım şimdi 8 aylık hamile olacaktım.:nazar:

aynen katılıyorum benimde çoucğum 6aylık olucaktı hamilelik zamanını bile geçmiş olacaktm inşallaaa olsun artık:KK49::KK49::KK49:

X