Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

hemen açıklayayım canım ben ilk ay günde 2 tane 5 gün serophene içtim. yumurtlalar büyümedi, 2. ay günde 4 tane içtim.. ben kendim için liste tutuordum, onu yapıştırayım buraya bütün tarihler var orda...
14 / 01 /2011 adet tarihi

17/ 01 /2011 doktor kontrol

17/ 01/ 2011 ilaca başlama

21/ 01 /2011 ilaç son

25/ 01 /2011 doktor kontrol- olumsuz

28/ 01/ 2011 doktor kontrol - olumsuz

21.02.2011 adet tarihi

23.02.2011 doktor kontrol

24.02.2011 ilaca başlama

28.02.2011 ilaç son

04.03.2011 doktor kontrol

04.03.2011 16 mm iki adet yumurta

06.03.2011 gece 10.da çatlatma iğnesi..

selam şekerler ben dün çatlatma iğnemi vuruldum ve hemen ağrılarım başladı normalmi yürüdükçe falan sağ tafarımda sanki bi taş var ağırlık yapıo gibi garip bi ağrı çok rahatsız edio daha 36saat olmadı acaba çatlıo olabilir mi

slm kızlar bugün doktor kontrolüm vardı biri 22 mm biri 19 mm olmak üzere 2 yumurtam var çatlatma iğnesini bugün sabah 10 da yaptırdım iğneden sonra 36 saat geçmesi mi gerekiyo doktorum bugün yaptır yarından itibaren 3 gün birlikte olun diyor sizinkilerde mi öyle söylüyor

özgür80cim kaç günde bir adet oluyorsun?yumurta geliştirici hap kullandın mı?tedavinden bahseder misin mümkünse

Hemen anlatayım.Benim 3 yıl çocuk olamdı 2.yılımızda dr gittik ve yumurtalıkların yavaş çalışıyor dedi ne ilaç kullandığımı hatırlamıyorum ama sonuç alamadık tedaviyi bıraktım 6 ay sonra falan doğal yolla hamile kaldım.oğlum mayısda 4 yaşını bitirip 5 e girecek.Neyse şimdi dr danışmadım ama klomen kullanıyorum yeni başladım ilk defa kullanıyorum.sat 13 mart ama bat tam olarak ne zaman olur bilemiyorum.Çünki bu ay ilkdefa bu kadar adetim gecikti.Aşağı yukarı 50 adet olmadım.Farlutal kullandım ve 13 ünde adet oldum.Yani tahmini olarak söylüyorum bat 13 falandır.Normalde de tam bilmem ama 29 günde bir olurum genelde:44::44:

ben hsg çektirdiğimde dr korunun falan demedi..normal herşeye devam dedi..ayrıca işlem sırasında verilen sıvıda işleme giderken yanında ped götürüyorsun onu koyuyorsun işlem sonrası yavaş yavaş akıyor..
ayrıca bugün hsg çektirdim sedasyonsuz ağrı çekmedim diyen arkadaşa da geçmiş olsun diyorum..bende daha önce de dediğim gibi hiçççç ağrı hissetmedim..abartan arkadaşlar oluyor..bazı insanın canı o kadar kıymetli ki sinek soksa ağlıyor benim öyle arkadaşlarım var..onlar ağrıyı çok duyuyor herhalde..alt tarafı 3 dk lık işlem..benim 3 dk civarı sürdü ağrısa nolcak ya ölmeyiz yaaaa..3 dk lık ağrıya dayanamayan yarım saat 1 saatlik doğum sancısına etlerinin gerilip koca bebek çıkmasına nasıl dayancak bilmiyorum doğrusu bayanlar yapı olarak ağrıya alışkın olmalı diye düşünüyorum kendi adıma..ağrıdan ne kadar kaçarsan doğumun vb o kadar zor olur..

Canım hsg bende çektirdim.Ama senin dediğin gibi az bir acı değildi,belki senin ilacın farklıydı bundan
5 yıl önce çektirdim.İnsanları korkutmak isdemiyorum ama dayanılmaz bir acıydı.Bir çocuk doğurdum ama bukadar acı çekmemişdim.Ama şimdikiler sanırım okadar ağrılı olmuyormuş.Bilemiyorum ama acıyo diyene inanırım.Bunu aynen yaşadım.

prettyyyyyyyyyyyyyy canım merhaba..hamilelik nasıl gidiyor?ben "km" nickli arkadaşınım..özelden konuşuyorduk hatırlarsın..eski nickimi kapatmak zorunda kaldım evi taşıdık interneti kapadık o ara falan işte..bu yeni nickim..
bebek nasıl kaç aylık oldun canım?arada özelden görüşelim gene olur mu?sorunun var mı nasıl geçiyor hamilelik?dur özele yazayım..

Son düzenleme:

artık son teknoloji kullanılıyor..o yüzden ağrı hissedilimiyor..hatta ben hsg çekilceğim yeri araştırırken cihazı sormuştum..cihazdan cihaza ve dr dan dr a çok fark var..ben dr umun elini bile hissetmedim değil aletleri hissetmek..inan hiç bi acı duymadım..+ benim sağ tüpüm kapalı imiş..tüpü kapalı olanlarda sıvı tüpü zorladığı için ağrı olur derler + benim rahim ağzımda yaram var..ben bile ağrı hissetmedim düşün yani..ben o kadar korkuyordum ki işlem öncesi eşime içerden bağırma sesimi duyarsan korkma dedim..işlem ağrılımış dedim..işlemden çıkarken dr la gülerek çıktık..yani teknoloji farkı..ilaç farkı yapılan işlem farkı vb..

Son düzenleme:
paylaşımlar için teşekürler arkadaşlar ben anestezisiz yaptıracaktım eşim istemedi benden daha pimpiriklidir pazartesi çektirecegim

arkadaşlar hsg den sonra dr. korun falan demedi sadece bu ay klomen kullanmıcam.ama ağrı adet ağrısından daha azdı sadace biraz basınç hissediliyor iyiki sedasyonsuz yaptırmışım.bazı arkadaşlar tüpler kapalı olunca ağrı oluyor diyorlar ama bence çok ilgi yok çünkü sağ tüpüm kapalı çıktı.bu duruma baya üzüldüm bu durumda olan arkadaşlar hamile kalmak için neleryapıyor (kür vb.)

benimde sağ tüpüm kapalı idi işlem sırasında açıldı..senin açılmadı mı arkadaşım?benim sağımdan sıvı yavaş geçti geç geçti yani ama işlem sırasında basınçtan açıldı tamamen..neler yapılcağına dair bi bilgim yok malesef

net te araştırdım canım film çekilirken acılmassa tıkanıklık varsa diye laparoskapi galiba yanlış hatırlamıyorsam bi işlem varmış onu araştır. bi form dada biri açık olan tarafta yumurtlama oldugu zaman o yumurtayı degerlendiriyormuş. kür gibi şeylere raslamadım ama yinede sen araştır bi şey bulursanda yaz canım ben bu ay korunacagım az da olsa şua alınıyormuş dogum kontrol hapına başladım.tek taraf tıkalı olsada üzülme rahim filmi cekilirken verilen ilaç rahimi temizledigi için gebeligi kolaylaştırıyormuş dezenfekte ediyormuş.

herkese iyi geceler yaa kafama bişi takıldı..ben 2 aydır klomen kullandım bu ayda kullandm ama antibiyotikte kullandm we yumurtam bu,üyümedi acaba etkisi olmuşmudur

kızlar şimdi bişi okudum kadın kuran kursuna gidiyormuş oradaki hoca anlatmış hocanın arkadaşının hamile kalması imkansızmış bunu uygulamış ve hamile kalmış dr u bile şaşırmış 1 tane elmayı sapını ve püskülünü temizleyerek yıkıyormuşsunuz sonra abdest alıp o elmaya 7 defa meryem suresini okuyup elinizle ortadan ikiye ayırıp yarısını siz yarısınıda eşinize yedireceksiniz ondan sora doğru yatağa inanarak yapılırsa oluyormuş kızlar neden olmasın yer gök dua üstüne

GEÇ YUMURTLAMA , GEÇ DÖLLENME NEDİR?
GEÇ YUMURTLAMA , GEÇ DÖLLENME (GEÇ GEBELİK)
Normalde bir kadının ortalama adet dönemi süresi 28 gündür, yani adetinin başlangıcından diğer adetinin başlangıcına kadar 28 gün geçer. Bu sürenin 21-35 gün arasında olması normaldir, herkeste tam 28 gün olmaz.
Geç yumurtlama veya geç döllenme denilen durum nedir açıklamadan önce geç olmayan yani normal zamanda yumurtlama ve normal zamanda döllenme nasıl olur onu açıklamak gerekir:

Adet döneminde normalde yumurtlama ne zaman olur?
Yumurtlama normal bir adet döneminde yaklaşık olarak adet başlamadan 14 gün önce olur. Örnekler vermek gerekirse:
Adetler dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama 14. gün olur. (Adet başladıktan 14 gün sonra)
Adetler dönemi 30 gün süren bir kadında yumurtlama 16. gün olur. (Adet başladıktan 16 gün sonra)
Adetler dönemi 35 gün süren bir kadında yumurtlama 21. gün olur. (Adet başladıktan 21 gün sonra)

Geç yumurtlama:
Adetleri 28 gün süren bir kadında geç yumurtlama olursa adeti de geç olur çünkü adet kanaması yumurtlamaya bağlıdır, yumurtlama olduktan 14 gün sonra adet kanaması başlar. Adetleri sürekli düzenli olan bir kadının adeti geç başlarsa o ay geç yumurtlama olduğu tahmin edilir.

Geç yumurtlama veya geç döllenme olması gebelik haftası tahminini yanıltabilir?
Geç yumurtlama olan kadın o ay gebe kalırsa adet olmayacaktır ve geç yumurtlama olduğunu da farketmeyecektir. Ancak adetine göre hesaplanan gebelik haftası ultrasonda görülen gebelik haftasından büyük çıkacaktır. (Ortalama 1 hafta büyük çıkar.) Çünkü gebelik haftası adetin başladığı ilk güne göre hesaplanır. Ultrason ise gebeliğin boyuna göre hesaplar. Gebeliğin boyu ise esasında son adet ile ilgili değildir yumurtlama yani döllenme olan günle ilgilidir, çünkü gebelik bu günden sonra büyümeye başlar. Normalde son adetin başlangıcı ile yumurtlama arasında ortalama 2 hafta fark olacağı kabul edildiğinden bir problem olmaz ve gebelik haftası bu gözönüne alınarak hesaplanır. Ancak geç döllenme olduğunda adetin başlangıcı ile yumurtlama arasında yaklaşık 3 hafta süre geçeceğinden adete göre hesaplanan gebelik haftası 1 hafta büyük çıkar. Bu durumda ultrasonla hesaplanan gebelik haftası dikkate alınır ve gebelik-doğum takipleri buna göre ayarlanır.

Örnekle açıklamak gerekirse: Ayda bir adet olan bir kadın zamanında normal yumurtlama ve döllenme ile hamile kaldığında son adet tarihine göre gebelik haftası 7 hafta çıkmış olsun. Aynı kadın 1 haftalık geç döllenme sonucunda hamile kalsaydı son adet tarihine göre yine 7 haftalık gebe çıkardı ancak gerçekte gebelik 6 haftalık olurdu çünkü döllenme 1 hafta geç olmuştur ve hamilelik 1 hafta geç başlamıştır. Bu hastada son adet tarihini değil ultrasonla ölçülen gebelik haftasını doğru kabul etmek gerekir. Gebelik haftaları hesaplanırken bu durumun da göze alınması gerekir.

Diğer bir örnek: Sürekli 35 günde bir adeti başlayan bir kadın gebe kaldığında gebelik haftası son adet tarihine göre değil ultrasondaki ölçüme göre hesaplanmalıdır veya son adet tarihinden başlayarak sayılan haftadan 1 hafta çıkarılmalıdır.Çünkü bu hastanın yumurtlamaları hep 1 hafta geç olmaktadır. Adetin 14. günü değil 21. günü yumurtlama olmaktadır.

Geç döllenme problem yaratır mı?
Geç döllenme veya geç yumurtlama herhangi bir probleme işaret etmez. Gebeliğin başlaması veya devamı ile ilgili bir önemi yoktur. Düşük, kanama veya diğer problemlere sebep olmaz, bunlarla ilgili değildir.
Sadece gebelik haftasının kaç haftalık olduğunu yanıltabilir bu duruma dikkat etmek gerekir.

Geç döllenme bebeğin cinsiyetini etkiler mi?
Hayır etkilemez. Geç döllenme sonucu oluşan bebeklerin kız veya erkek olması şansı değişmez.

İlgili Konular:
- Otomatik Yumurtlama Tarihi Hesaplayıcı
- Yumurtlama Olduğunu

hepinize hayırlı sabahlar...gününüz aydın olsun..cumartesi günü işe gelmek çekilmiyor ama iyiki bu site var...hem yeni şeyler öğreniyor hemde her durumu paylaşabiliyoruz...

dün klomene başladım bende..geçen ay 18 mm olduğunda hemde 9. günü iğneyi vermişti...erken diye düşünmüştüm oysaki...bu ay yine 9. günü yine cağırdı bakacak...bakalım kaç mm olacak bu ay...inşallah bu ay son olur ya......

bir de folik plus a başladım bu ay günde 3 tane...sizlerde alyormusunuz bu ilacı...???yoksa ben mi geç başladım..

Son düzenleme:

Teknolojinin gelişmesi çok iyi olmuş valla zaten dayanılmaz bir acıydı.Bir de tüplerim açık ve hiçbir sorun olmamasına rağmen o acıyı çektim.Desene şimdikiler çok şanslı

çok şükür kırmızılarım teşrif ettiler... yarın 5. günüm 3. kez serophene kullanıyorum...annem bize geldi. 1 ay göndermeyeceğiz onu.. o sıkılmasın diye nete giremiyorum pek...aslında bu iyi birşey.. hamileliği hergün kafama getirmiyorum.. annem bilmiyor ilaç kullandığımı bu iş için. hatta bebek düşündüğümüzü bile pek bilmiyor..bir sonraki adet tarihim olarak 20 nisan yazalım.. gecikmeli geliyor çünkü...

merhaba
umutlucum ben adet tarihimi yanlış yazdırmışım 19 mart olacaktı ve zatende bugün geldi silebilirsin. bu ay tedaviyi bırakıp bir ay dinlenicem. sonrası Alllah kerim. o yüzden yeni adet tarihimi yazmıyorum. diğer arkadaşlara yarışmada başarılar :))))

hamilelikten 2 ay önce başlanması gerekiyor sevde ihmal etme ben 6 aydır alıyorum. canım bu ay yumurtanı 20mm 21mm olunca vurdur bakalım ben bi dahaki sefere öyle yapacagım hep 18mm 19mm yapıldı. yazısını okudugum bi doktorda yumurtanın 20mm geçmesi gerek igne için diyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…