Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

ne yalan söyliyeyim gecikmesi benim çok daha kötü olacaktı pembe hayaller kurup düşünmeye başlayacaktım bu açıdan çok iyi oldu hem adetimin gelmesi de iyi tedaviye başlamam için buna da gerek var artık olan olmuş bu saaten sonra ağlayıp zırlamanın da bi anlamı yok rabbim bu ay değilde bidaha ki nasip etmiştir inşallah:))

zaten canım ne duysak ne okusak paylaşıyoruz belki başka arkadaşımıza faydası olur dermanın nerden gelceği hiç belli olmaz hiç ummadığımız küçük bişey bile mucizelere dönüşebilir:))

aynen canım çok zorlu meşakatli ve sabırlı olmamız gereken bi süreç allah hepimize sabır versin iyi olalım hep iyi düşünelim ki herşey iyi olsun:) canım bu ay benim ilk'ti ama malesef bu ay olmadı kısmet....

inşallah 2. ayda olur canım :KK34: bende bu ilk klomen felan diye olmaz diye düşünüyorum nedense... sanki bu ay deneme hazırlık ayıymışta öteki ay olcakmış gibi geliyor :44:

evet bak uzman sayılırız dimi artık hahahaha:KK9::KK1::KK52::KK51::KK53::KK28:
hayırlısı olsu
bende ilkten hep sabah akşam içmiştim şimdi bu adam yarım verdi yarım içiyorum aslında 1 tane mi içsem diye gecmiyor değil içimden hahaha
mayıs işçi bayramı kız tatil nasıl gitcen :KK37:

evet hasret canım bende her ay öyle derim ve ilk kez 5 gün gecikinde cok cok kötü oldum
hep antibiyotikler yüzünden oldu bildiğim halde umutlandım
ne kadar kötü...
senin adına sevindim gecikmesi daha beter cünkü..
hadi git bakalım başlamak bitirmenin yarısıdır:))) bende o yüzden mutlyummm

he valla ne bulduysam yiyom:)))

sizinle de paylaşıyorum belki iyi gelirse herkesin haberi olsun diye ama nerdeeeeeeeeee:KK23::KK23:

evet canım bende sordum hatta 1 mayıs tatil değilmi dedim.. bize değil dedi :KK1:

gonaphene hamileykende kullanılıyormu acaba?

oda klomen gibi bişeyse kullanılmıyordur heralde.. çünkü klomenin içinde öyle bişey yazıyor:26:

inşallah 2. ayda olur canım :KK34: bende bu ilk klomen felan diye olmaz diye düşünüyorum nedense... sanki bu ay deneme hazırlık ayıymışta öteki ay olcakmış gibi geliyor :44:

evet canım bende sordum hatta 1 mayıs tatil değilmi dedim.. bize değil dedi :KK1:

oda klomen gibi bişeyse kullanılmıyordur heralde.. çünkü klomenin içinde öyle bişey yazıyor:26:

inşallah canım düşündüğün gibi olur ama hiç belli olmaz bazılarının da ilk sefer de tutabiliyo yeter ki allah nasip etsin olmayack diye biye yok allah kalbine göre versin bitanem :)

evet canım haklsın çok küçük ama mg düşük acaba onda mı etkili olmuyo off valla dr bizim kadar hesap kitap yapmıyo biz bu kadar çok kafa yoruyoruz dr bana her zaman söyler STRESS yok her şeyi akışına bırak düşünme diye :)))

etkisi olmuyor derken bende çok etkili oldu o nedenle bıraktık ,ben çok düşünmüyorum çocuktan önce işsizim ben üniversite mezunuyum ama evde oturuyorum herkesin çocuğu olacak diye bir kaide yok zaten ben üzerime düşeni yapar tedavimi olurum olursa olur olmaz napayım kısmet nasip tabi dr şu ilaç ban uyar bu uymaz diye yönlendirmelerim oluyor :) psikologdan yardım al ben alıyorum iyi oluyor

Son düzenleme:
canlarım geldim. öncelikle kendimden başlayayım. soldaki yumurtam 18 mm olmuş:) ben 16 ya bile razıydım düşünün cuma günü 12 bile değil 11,5 gibi bişey demişti hem iğneler hemde günde 10 tane tükettiğim kuru incir işe yaradı demekki bir de hiç kafama takmadım ne yalan söyleyim öğrendim sanırım ben bu işi. rahim duvarım da 9 mm, hani kalınlaşmıyordu bak ne güzel kalınlaşmış çok güzel dedi doktor. önce sağ a baktılar yine ordakiler çok güzel dediler ama tüp yok dediler işte sonra sola baktılar aa oda büyümüş dedi :) çok güzel çok süper dedi çatlatalım patlatalım hemen dedi :)
eve gelince sabah 11 de çatlatma iğnemi yaptım. yarın sabah 10 da da çağırdılar sabahtan sperm vericek eşim öğlenden sonra da aşılama yapılıcak. artık nasip.çok sevindim ama ümitsizdim bugün büyümemiştir diyodum iğnemde bitmişti cebimden almaya bile razıydım 1 kutu ama sandığım gibi olmadı. artık yarın aşılama ondan sonra da 3-4 gün biz de çalışırız. hayırlısı ne diyelim. dua edin benim için. benim ümidim yok aslında pek yani bu sefer geç de büyümedi sol yumurtam ama sanki kalitesizmiş gibi geliyor şimdi bana bi de 1 tane ya hep sağdakilerin güzel olduğundan bahsettiler. gerçi sonra bunu ölçünce bu da güzel çok süper dedi ben de gördüm düzgün bir yumurtaydı ama artık Allahın bileceği iş o eğer Ol derse olur.

şimdi sevdecim ben anlamıyorum ya bu işi ne demek baloncuk olmuş düzgün çekseymiş çeken kişi bu ne belirsizlik ya açıklamalı rapor yazmadımı yorumlayan doktor. ama tabiki laparoskopi olmaktan sa rahim filmini yenilemek daha mantıklı canım. nasıl da başımıza geliyor böyle şeyler ya çok canım sıkılıyor senin bu yaşadıklarına. ama sabır gülüm eninde sonunda olacak sen bir netleştir de bu rahim filmi işini.

sevo cum evet ben de kullandım femara aynı klomen gibi içiliyor ama çok daha etkili bir ilaç tedavin hayırlı olsun gülüm. şeytanın bacağını kırarız umarım bu ay peşpeşe.
benim kafam çok karışık. aşılama olucak ama çok ümitli değilim belki benim de tüpümde yapışıklıklar var. zaten tek tüpüm var. ama elimden geleni yapıcam aşılamadan sonra da durmicam her akşam çalışıcam 3-4 gün boyunca.
artık nasip..

kendinize çok iyi bakın. benim için dua edin. yarın gelince yazarım.[/QUOT

canım benim senin adına çok sevindim yazını okurken bile nasıl heyecanla yazdığını hissettim sanki dilerim ALLAHTAN umutlarını boşa çıkarmasın kucağın MİNİK MELEKLERLE dolsun öpüyorum seni ALLAHA emanet ol

etkisi olmuyor derken bende çok etkili oldu o nedenle bıraktık ,ben çok düşünmüyorum çocuktan önce işsizim ben üniversite mezunuyum ama evde oturuyorum herkesin çocuğu olacak diye bir kaide yok zaten ben üzerime düşeni yapar tedavimi olurum olursa olur olmaz napayım kısmet nasip tabi dr şu ilaç ban uyar bu uymaz diye yönlendirmelerim oluyor :) psikologdan yardım al ben alıyorum iyi oluyor

canım olmayan tarafları da var beim arkadaşım 5 kez iğne oldu ama sonuç yine değimedi yada kişiden kişiye farklılklar gösretebiliyo....tabi ki canım herkezin çocuğu olacak diye bişey yok allah kime neyi nasip ederse öyle olur bizim istememizle olmuyo bazı şeler...

uzun zaman oldu buraya yazmıyalı bizim hikayemizde bu formda başladı klomen kullandım ve 2. ayında hamile kaldığımı öğrenmiştim haziran ayında hepberaber dualar ettik birbirimze şimdi oğlum 2aylık oldu odasında uyuyo annelik cok güzel bir duygu rabbim hepinize tattırsın inşallah bu yoldaki emeklerinize boşa çıkarmasın herbirinize rabbim tek tek nasip etsin inşallah sevgiyle kalın...

hayırlı olsun canım inşallah yarın döllenir yumoşların . inşallah canım şu şeytan bi bacaksız kalsa kırsak :)) gelişim güzel olmuş canım bak zar zor 16 falan oluyordu diyorsun bence ümit var saglıklı ki büyüdü kafanı bulandırma tadını çıkar. ah bakalım benim yumurtalıklar cevap verecekmi perşembe belli olacak sanırım ignenin 3. reglinin 6. günü olmuş olacak senin o zamanlarda yumoşun kaç mm oluyordu bi yazsana . dedigin gibi aşılama günü dahil 3,4 hatta 5 gün yaramazlıga devam inşallah allah yüzünü bu ay güldürür canım öptüm.

soracaktım unuttum çatlatma ignesini kendimmi yaptın göbekten ve insilin ignesi gibi ince igneylemi

ben kendim yaptım çatlatma iğnesini canım göbekten çok kolay oldu zaten puregon kullanıyodum o da göbekten yapılıyordu herşeyi kendim yapmam daha rahat ben sıkılmıştım eczane ve sağlık ocağı aramaktan. senin de inşallah vardır yumoşun. valla beni de adetin 8. günü çağırmışlardı iğnenin de 5. günüydü sağdaki yumurtalarım vardı çok güzeller demişti ama sağda tüpüm olmadığı için sola baktı hep. orda da 10. günde yine yoktu. 12. günde 12 mm çıkmıştı bitane.benim geç gelişiyo herkesin bir olmuyo sol bikaç seferdir çok geç tepki veriyo direnç gösteriyo.hayırlısı artık canım.

herkese merhaba ..uzun zamandır takip etmeme rağmen yazmıyordum...yarın doktora gitcem bakalım...dün 12mm di bakalım yarına kaç olacak...

merhaba arkadaşlar aşılamam oldu eve geldim. bugün istirahat et dediler yarın ve daha sonraki günlerde de sık ilişki önerdiler. jel verdiler kullanmam için. 15 gün sonra da gebelik testi yaptırıcam işte. ama benim hiç umudum yok zaten dün de biraz anlamıştım konuşmalarından sağdaki yumurtalar çok güzeldi ama sağ da tüpüm yok biliyosunuz. solda da 1 tane 18 mm var çok güzel falan demişti bu da büyümüş falan demişti ama bugün işlem yapılırken konuştuk biraz. benim ümidim yok dedim sağdakiler çok güzeldi ama soldakinden hiç umudum yok dedim. soldakinin biraz şekli de bozuktu dedi dün böyle birşey söylememişti.büyüklüğü iyiydi ama büyüklüğü kadar düzgün şekilli olması da önemli dedi. zaten o dakikadan sonra işlem yapıldı ama benim içimdeki bütün umutlar söndü.öylesine yapıldı gibi bişey yani. zaten yapmak zorundaydılar yumurtalar belli bi büyüklüğe gelmişti çatlatma vurmak zorundalardı.böyle işte canım sıkıldı çok. sağda o kadar güzel yumurtalarım varken hiçbişey işe yaramıyor kaldık 1 yumurtaya onun da şekli bozuk dedi bilmem ne dedi yapıldı aşılama ama yatmadım bile çok 10 dk. uzandım kalktım. kasıklarımda çok ağrı var içerde neler oluyor bilmiyorum ama bence hiç iyi şeyler olmuyor hamilelik oluşmicak ve birsürü kist kalıcak.ne diyim hiç ümidim yok hevesimi kırdı doktor bilerek mi yaptı bilemiyorum neden öyle dedi ama belki de açık konuştu.neticede doğru büyümesi kadar şekli de önemli dün sordum zoraki 18 mm dedi ama ekranda sanki biraz şekilsizdi. eğer negatif olursa gidicem ikinci aşılama için hazırlanıcam mayıs ayında. haziranda da ikinci aşılamayı yaptırıp tüp bebeğe geçeriz heralde. herşeyin hayırlısı olsun kısmet böyleymiş.bekleme heyecanım bile yok.
üstüne bir de bu çatlatma iğnesi kendimi hamile gibi hissetmeme sebep oluyor göğüslerim acıyor. bu 15 gün nasıl geçicek bilemiyorum.canım çok sıkkın. onca uğraş.boşa. aslında 1 kez gebe kalmış birisiyim ben. ondan sonrasında niye bunca zaman geçti de kalamıyorum sol yumurtalığım sağlıklıysa neden bukadar zayıf cevap veriyor bende başka bişeyler mi var acaba.
belki de bir prof. a gidip laparoskopi yaptırmalıyım. kafam çok karışık.

merhaba arkadaşlar aşılamam oldu eve geldim. bugün istirahat et dediler yarın ve daha sonraki günlerde de sık ilişki önerdiler. jel verdiler kullanmam için. 15 gün sonra da gebelik testi yaptırıcam işte. ama benim hiç umudum yok zaten dün de biraz anlamıştım konuşmalarından sağdaki yumurtalar çok güzeldi ama sağ da tüpüm yok biliyosunuz. solda da 1 tane 18 mm var çok güzel falan demişti bu da büyümüş falan demişti ama bugün işlem yapılırken konuştuk biraz. benim ümidim yok dedim sağdakiler çok güzeldi ama soldakinden hiç umudum yok dedim. soldakinin biraz şekli de bozuktu dedi dün böyle birşey söylememişti.büyüklüğü iyiydi ama büyüklüğü kadar düzgün şekilli olması da önemli dedi. zaten o dakikadan sonra işlem yapıldı ama benim içimdeki bütün umutlar söndü.öylesine yapıldı gibi bişey yani. zaten yapmak zorundaydılar yumurtalar belli bi büyüklüğe gelmişti çatlatma vurmak zorundalardı.böyle işte canım sıkıldı çok. sağda o kadar güzel yumurtalarım varken hiçbişey işe yaramıyor kaldık 1 yumurtaya onun da şekli bozuk dedi bilmem ne dedi yapıldı aşılama ama yatmadım bile çok 10 dk. uzandım kalktım. kasıklarımda çok ağrı var içerde neler oluyor bilmiyorum ama bence hiç iyi şeyler olmuyor hamilelik oluşmicak ve birsürü kist kalıcak.ne diyim hiç ümidim yok hevesimi kırdı doktor bilerek mi yaptı bilemiyorum neden öyle dedi ama belki de açık konuştu.neticede doğru büyümesi kadar şekli de önemli dün sordum zoraki 18 mm dedi ama ekranda sanki biraz şekilsizdi. eğer negatif olursa gidicem ikinci aşılama için hazırlanıcam mayıs ayında. haziranda da ikinci aşılamayı yaptırıp tüp bebeğe geçeriz heralde. herşeyin hayırlısı olsun kısmet böyleymiş.bekleme heyecanım bile yok.
üstüne bir de bu çatlatma iğnesi kendimi hamile gibi hissetmeme sebep oluyor göğüslerim acıyor. bu 15 gün nasıl geçicek bilemiyorum.canım çok sıkkın. onca uğraş.boşa. aslında 1 kez gebe kalmış birisiyim ben. ondan sonrasında niye bunca zaman geçti de kalamıyorum sol yumurtalığım sağlıklıysa neden bukadar zayıf cevap veriyor bende başka bişeyler mi var acaba.
allah yardımcın olsun hayırlı sağlıklı bebiş olsun inşallah...senin tüpün yoksa tüp bebek yöntemiyle toplama olmuyo mu ?inşallah hayırlısıyla umutsuzluğun umuda dönüşür güzel günler bekliyodur seni...

canım bunu kendine yapma lütfen belkide doktor çok fazla stres yapıp kafana takmaman için söylemiştir böyle bir şeyi ALLAH TAN başka kimse bilemez zamanını doktora mı kalmış RABBİM ol derse olacak inşallah sen canını sıkma ne olur yapman gerekenleri yap bol bol yaramazlık yap mesela :)) tadını çıkar :)) kendini çok fazla dolduruşa getirme içindeki şeytanı biraz sustur bence yoksa kendine zarar veririsin baktınki bu ay olmadı hiç sanmıyorum ama ondan sonra düşünürsün laparoskopiyi ben inanıyorumki hayırlı haberler vereceksin bize, bence bu ay bizim topicte bebek patlaması olacak sanki kızlar siz ne diyosunuz :)) valla ben öyle hissediyorum :))

canım aşılaman hayırlı olsun inşalalh sonucu da güzel ve olumlu olur.ama sen şimdiden olmaz diyosun daha çok erken canım gün doğmadan neler doğar hemen umudunu yiritrme olacağı varsa bu her şekilde olur yumurtanın şekli şemali hiç önemli değil rabim yeter ki nasip etsin olmasını istesin :109:
benim de sadece sağ taraftan umudum var o benim altın kadar değeli yumurtam senin için de öyle şansımız % 50

uzun zaman oldu buraya yazmıyalı bizim hikayemizde bu formda başladı klomen kullandım ve 2. ayında hamile kaldığımı öğrenmiştim haziran ayında hepberaber dualar ettik birbirimze şimdi oğlum 2aylık oldu odasında uyuyo annelik cok güzel bir duygu rabbim hepinize tattırsın inşallah bu yoldaki emeklerinize boşa çıkarmasın herbirinize rabbim tek tek nasip etsin inşallah sevgiyle kalın...
umutluyum seni hatırladım canım. allah analı babalı büyütsün . demosta neredeyse 1 aylık taze anne senin gibi evden net e giremiyor sanırım daha haber yazmadı 8 nisanda dogumu vardı . isteyen herkese tez zamanda verir size verdigi meleklerden öptüm canım.

ecelf ne yapıyorsun böyle yelkenleri suya indirmişsin hemen yapma. bak gecenlerde bi arkadaş yazmıştı hatırlıyormusun yumoş 12mm iken dr. gelişmez diye göndermiş bi de pregesteron vermiş ne çatlatma ne takip sonuç .... hamiş haberini yazdı hatırla allak bilir herşeyi ol dedimi olur toparlan bakalım . yaramazlıga devam bırak bu bekleyişi strese çevirme daha zor geçer . bak aylar geçti 15 gün nedir oyala kendini canım. çok öptüm

nerdesin be gülüm tekrar rahim filmi çektirmek için şehir dışındasın gibi doguyor içime ya . hadi haber ver. öptüm

geldim sevocum...benim hsg tam bir yılan hikayesine döndü...dün demiştim..burdaki sürekli gittiğim doktorum filmi görür görmez mümkün değil demişti...bir sene içinde böyle bir tıkanıklık ihtimal dışında..sana laparoskopi yapmam için tekrar film istiyorum dedi..trabzondaki doktora Allah var gidip göstermedim..scan edip mail attım...o da dedi ki olabilir tıkanabilir!!!büyük bi olasılıkla doğrudur..iyice kafam karıştı...erzurumda Atatürk Araştırmada bir doç.i tavsiye etti bi dostumuz ..soluğu bugün sabah onun yanında aldık..tabi filmlerle...hoca bakar bakmaz aynı burdaki doktor gibi tepki verdi..mümkün değil dedi...bu bir yıl içinde cekilen iki film se ikiside size ait olamaz dedi...bizde doğruca filmi ceken özel hastaneye gittik..başhekim yardımcısıyla önce radyolojiye gittik..sonra filmi çeken kadın doğum uzmanı doktorun yanına...ne dese beğenirsiniz!! aslında her iki tüpden de sıvı akışını görmüş ama film çekerken düz bir şekilde film edememiş..yandan çekmiş filmi..ordaki asistanlara söylemiş bunu ama onlar raporu yazarken unutmuşlar..tabi bizde cumartesi günü yarım gün mesai olduğu için doktoru göremedik..ve raporu hatalı bir şekilde yazmışlar...özür dileyip hık mık açıklamaya calıştılar..düşünebiliyormusunuz ya..bu ne lakayıtlık..ben üstüne gitmesen boşu boşuna laporaskopiye gidecektim belkide..burdaki doktorum saolsun beni yönlendirdi...tam 5 gündür çektiğim sıkıntıda bana kaldı...ama Allaha şükür sonucu güzel oldu..yani bi sıkıntı yok canlarım...tıkanılklık yok..benim bu erzurumdaki doktoru gözüm tuttu..önümüzdeki ay gel dedi bi bakalım..film de bir baloncuk gibi bişe gördü..belki bi küçük et parçası olabilir de dedi..her ihtimale karşı bi bakalım dedi...eğer dediği gibiyle gereğini yapacak..bi sorun olmassa ona yaptıracağım ikinci aşılamayı..ben devlet hastanesinde cocuğum olduğu için aşılama yaptıramıyorum sanıyordum..öyle değilmiş..yaptırabiliyormuşum..ücreti mukabil...
işte böyle canlarım..bi dahaki adetten sonra gideceğim..sanırım o ayda bekleriz..belki sonrasına kalır..iyi ide olur..dinlenmeye ihtiyacım var..anstezi iğneler derken cok yıprandım bende sizler gibi..

sen ne yaptın sevocum..ilik kontrolün ne zaman..umarım gelişir yumoşların heyecanla bekliyorum.
ercelf....canım...üzgünsün gördüğüm kadarıyla...canım nolur yıpratma kendini..umutlu olduk ta herşey yolunda gittide ne olduki sanki...yine hayal kırıklığına uğramadık mi??yumurtalar geliştide..döllendide tutundumu sanki...şunu unutma..coğumuz en umutsuz olduğumuzda hamile kaldı...tek tüple hamile kalanlar...hiç ihtimal yokken kalanlar...canım bizim işimiz bu doktorlarla değil..ben artık bunu daha iyi anladım..takdir ne zaman sa o zaman...hiç ummadığın anda vericek rabbim..bu olmassa önümüzdeki ay belki ikimiz birden tekrar deneriz..gerçi bana adetin bitiminden 2 gün sonra gel dedi..ben 7.günü gitsem eğer bu sorun yoksa ve yumurtalarım gelişirse kendiğilğinden önümüzdeki ayı kaçırırmıyım acaba...olmaz mı aşılama? bilmiyorum tam olarak..hayırlısı ama..15 gün zor geçiçek belki ama sevonun dediği gibi onca zamandır bekliyoruz...bak ben bu ay hiç gün saymıyorum hemen 12.günüm gelmiş..hiç farkında bile değilim..keşke hiç gün saymasak ..keşke hayatın akışına kaptırabilsek kendimizide bunları düşünmesek...ne güzel olurdu..öpüyorum..hepimiz yanındayız..

X