Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

inşallah büyümüştür canım ya dualarım seninle sen de uzun zamandır bekleyenlerdensin umarım sevindirir rabbim seni de tez zamanda.ümidimi kaybetmiyorum kuzum yıkılıp yıkılıp tekrar ayaklanıyorum arada bir isyanlar serzenişler oluyor ama yine de şükür diyorum.canım senin adet olamamanın sebebi pko mu yoksa bu vücuttaki insülin direnci falan da yapıyor öyle.tam olarak biliyormusun nedenini ilaç kullanmadan hiç mi olamıyorsun?bence soğan suyunu her ay içmelisin adetlerin düzene girene kadar.

Çok sağol cnm dualarımız tüm bebiş hasreti çekenler için..Evet uzun süredir bekliyorum 1 buçuk seneyi geçiyo yanii ama kısmet senin de dediğin gibi bi yıkılıyoruz bi ayaklanıyoruz ümit ediyoruz ama inanıyorum sonunda Allah'ın izniyle bu işi de başarıcaz ve bebişlerimize kavuşcaz...

Benim de hala takibim devam ediyor geçen pazartesiden beri 2 günde bir gidiyorum takibim yapılıyor pazartesi ilk gittiğimde sağda ve solda yumoş var dedi 1 tanede kistin var dedi ve ben o gün hemen incir yemeye başladım 3 gün sonraki takibimde yumurtanın biri aynen kalmış sağdaki 14 den 22 mm çıkmış çok sevindim..cumartesi tekrar gittim 18.günümdü 30 mm e çıkmış bi yandan sevindim bi yandan üzüldüm büyümüş ama çatlamıycakmı acaba diye..çatlatma iğneside vermiyo kendi halinde çatlasın diye..Dr dediki ztn şuanda çatlamasını istemem çünkü rahmin yeterli kalınlıkta değil bebek tutunamaz dedi yani anlıycağın rahim günden güne kalınlaşıyor diye çatlatma yapmıyor..Bgn de 20. günüm gene bakıcak inş kistleşmemiştir yumoşum..

Cnm buarada ben ilaçla adet olmuyorum 45-50 günde kendi halinde oluyodum ama işte ilkdefa 3 ayı buldu geçenlerde soğan suyuyla adet oldum dr pko lu değilsin diyo ısrarla..ben de ozaman nedeni ne diyorum onu bilsek sorun kalmaz ztn dedi:))) ve bahsettiğin insülin ilacını sordum sadece bunu içerek bile hamile kalınabiliyomuş dedim içmemi tavs,ye edermisiniz dedim o da dediki onu pko lu olanlar kullanabilir hani şişmanlar kıllanmaları vs olanlar dedi..ben de dedimki benimde gögüs uçlarındfa tek tük kıllanma oluyor bacak arasındada biraz oluyo dedim onlar herkeste oluyor dedi sen zayıfsında dedi yani o ilaçlarla ilgin yok dedi...Bu arada soğan suyuna devam etmekte tereddüt ettim rahim duvarın ince dediği için..Hani belki ondan dolayı daha da incelmiş olabilir çünkü inceltir diye biliyorum ben..normal kalınlığın 8 mm fln olması gerekiyormuş benim ilk takibimde 5,2 mmdi cumartesi 6,6 mm olmuş bgn de gene ölçücekler inş daha da kalınlaşmıştır.. oyüzden şu aşamada soğan suyunu içmiyorumm..

Benim durumlar böyle yani cnm inş daha da fazla bekletmez artık bebişlerimizzzzzz:KK43:((((((((

Meraba arkadaşlar ben 18 aydır korunmuyorum ama bebek sahibi olamadım. Doktor tedavisi görüyorum yaklaşık biryıldır. En son tedavimde yumurtlamaproblemi var klomen kullanıcaz dedidoktorum. Daha önceki doktorumda üç ay kullanmıştı ama sonuc alamamıştık. Bu ay adetimin 3. Günü klomene başladım ve adetimin 14 günü gittiğimde doktor basıncı azalmış yumurta var ama emin olamam yumurtanın çatlayıp çatlamadığından dedi ve 21. Günügel progesteron testi yapalım anlarız dedi. 21. Güngittim ve yumurtan çatlamış geçen hafta dedi. şimdi benimsorum şu eğer benim yumurtam 14. Gün çatlamışsa tam 14 gün sonramı adetolmam gerekiodu çünkü adetlerimdüzensiz gelio ve bu ayda 4.günüm geçti halen olamadım yani demekistediğimyumurta çatlasa bile ondan 14gün sonra adet olmamız şartmı gecikebilirmi.umarım anlatabilmişimdir cevap verirseniz sevinirim

Meraba arkadaşlar ben 18 aydır korunmuyorum ama bebek sahibi olamadım. Doktor tedavisi görüyorum yaklaşık biryıldır. En son tedavimde yumurtlamaproblemi var klomen kullanıcaz dedidoktorum. Daha önceki doktorumda üç ay kullanmıştı ama sonuc alamamıştık. Bu ay adetimin 3. Günü klomene başladım ve adetimin 14 günü gittiğimde doktor basıncı azalmış yumurta var ama emin olamam yumurtanın çatlayıp çatlamadığından dedi ve 21. Günügel progesteron testi yapalım anlarız dedi. 21. Güngittim ve yumurtan çatlamış geçen hafta dedi. şimdi benimsorum şu eğer benim yumurtam 14. Gün çatlamışsa tam 14 gün sonramı adetolmam gerekiodu çünkü adetlerimdüzensiz gelio ve bu ayda 4.günüm geçti halen olamadım yani demekistediğimyumurta çatlasa bile ondan 14gün sonra adet olmamız şartmı gecikebilirmi.umarım anlatabilmişimdir cevap verirseniz sevinirim

yumurta çatladıktan 14 gün sonra adet olman gerekir. ama bazen +/- 2 olabiliyormuş. yani 12 ya da 16. gün olabiliyor. ama umarım sende olmaz hiç gelmez kırmızılar

mrb arkadaslar ay bu belırsızlık benı oldurecek bhcg degerım 263 den 459a cıkmıs 2 kat artmıyor neden bole oluyor bı akıl verın nolur drumda dogru duzgun acıklamıyor bazen bole olur dıo yada dıs gebelık olabılırmıs

canım neden endişe ediyorsun illa ikiye katlaması şart değilki artması önemli.böyle stres yaptığın için bebişine zarar veriyorsun.
hani değerin artmasa düşse tamam endişelen ama maşallah sürekli artıyor.aklına kötü şeyler getirme ve süreklide yaptırma test.
senin bebişin acelesi yok bak yavaş yavaş ilerliyo sen endişe edip onuda huzursuz etme.herşey güsel olacak

canım o senin luteal fazınla alakalı yani arkadaşın dediği gibi 12 gün sonrada olabilir 16 günde hatta daha fazlada

mrb arkadaslar ay bu belırsızlık benı oldurecek bhcg degerım 263 den 459a cıkmıs 2 kat artmıyor neden bole oluyor bı akıl verın nolur drumda dogru duzgun acıklamıyor bazen bole olur dıo yada dıs gebelık olabılırmıs

Selocan arkadaşım gördüğüm kadarı ile kapanmayacak bir açık değil o içini ferah tutmaya çalış ..Nedense aklımız hep negatif e daha çok kayıyor.Bir dahaki sonuca kadar keyifli olmaya çalış.Bebiş de rahat olsun içerde değilmi.Çevremden duyduğum kadarı ile söyleyim hem değer düşüyo sorun olduğunda yada çok az artıyo bak senin maşallahın var sıkma canını tatlım..:KK54:

nsbhr ve neveecare sağolun arkadaşlar bilmiyorum ben şuan 18. günümdeyim bekliyorum bakalım. bu aradabi sorum daha var beni endişelendiren bişy çünkü göğüs ucumda kabuklanma oldu ve ilk defa kabuk attı ucundada beyazımsı bişeyler var bi hastalıkmı acaba bu çünkü tek göğsümde oldu kabuklanma :KK43: beyazlanma diğerindede hafiften var

Selocan arkadaşım gördüğüm kadarı ile kapanmayacak bir açık değil o içini ferah tutmaya çalış ..Nedense aklımız hep negatif e daha çok kayıyor.Bir dahaki sonuca kadar keyifli olmaya çalış.Bebiş de rahat olsun içerde değilmi.Çevremden duyduğum kadarı ile söyleyim hem değer düşüyo sorun olduğunda yada çok az artıyo bak senin maşallahın var sıkma canını tatlım..:KK54:

ay canım saol valla ıcımı ferahlattın carsamba gorecegız bakalım bugun kendı drum yoktu baska bı dr baktı o cok ıcımı kararttı bu gebelık bozulmus olabılır sımdıye 1500 200 olmalıydı senınkı kese bozulmustr falan dedı canımı sıktı gebelıgın ne kadarlık oldugunu bılmeden yaptı yorumları ben 4+3 oldum bu kadın dogumcular nıe bole hepsınden ayrı bı dusunce cıkıo carsamba gorcez artık saol msjın ıcın canım pozıtıflestım bı anda:)

canım neden endişe ediyorsun illa ikiye katlaması şart değilki artması önemli.böyle stres yaptığın için bebişine zarar veriyorsun.
hani değerin artmasa düşse tamam endişelen ama maşallah sürekli artıyor.aklına kötü şeyler getirme ve süreklide yaptırma test.
senin bebişin acelesi yok bak yavaş yavaş ilerliyo sen endişe edip onuda huzursuz etme.herşey güsel olacak

evet canım bunun farkındayım ama engel olamıyorum kanamam oldugu ıcın hastaneye yatırdılar kanama kesıldı ama bhcg yavas ılerlıo bıras ondan endıselendım ben kasındım aslında evde oturup 6 hafta olunca kalp sesını dınlemeye gıtseydım dıcem ama kanamalı calısmak ıstemedım cnk ısım gece nobetlı ve sureklı ayakta durulan bı ıs rapor alcaktım ama dr dıs gebelıkten suphelendı ve yatırdı ama sızın yazdıklarınızı destegınızı gorunce ıcım rahatladı bıras ıns hepımız ıcın hersey guzel olur hakkımızda hayırlısı

ay canım saol valla ıcımı ferahlattın carsamba gorecegız bakalım bugun kendı drum yoktu baska bı dr baktı o cok ıcımı kararttı bu gebelık bozulmus olabılır sımdıye 1500 200 olmalıydı senınkı kese bozulmustr falan dedı canımı sıktı gebelıgın ne kadarlık oldugunu bılmeden yaptı yorumları ben 4+3 oldum bu kadın dogumcular nıe bole hepsınden ayrı bı dusunce cıkıo carsamba gorcez artık saol msjın ıcın canım pozıtıflestım bı anda:)

Canım senin için şimdi baktım kızmın ilk bhcg sine 5. hafta 485 miş ..( Hala saklıyorum kızımın hatıra kutusunda) Progestan iğne vermişti bana o zman hatırladığım kadarı ile 6.hafta kalbini duyamadık felan korkuttu bizi sonra kalbinide duyduk :) sorunlu bi hamilelik geçirmiştim ama şimdi fıstık gibi 3.5 yaşında.Bünyeyle alakalıda olabilir bilgin olsun dedim tatlım ok.No stress hayırlı haberlerini bekliyorumm..

canım sıkma canını inanırmısın hesap makinesinden ikiye katlanıyomu diye baktım matmatk biraz kıtta:KK1: katlanma oranı 196 çıktı 4 rakam için niye sıkıyosun kendini dış gebelik olsaydı azalırdı canım ama senin ki artmış rahat oollllllllllllllllll.........:KK54::KK34:

beni sormuşsun canım valla biz aynen devam ediyoruz biliyosun eşimdede problem var oyüzden çok beklemek istemiyoruz...mayıs haziran gibi aşılama düşünüyoruz bakalım kısmet artık, dün bi komşumuza gittik oturmaya orda kadın kızına soruyo kızım ablanın karnında bebek varmı diye kızda diyoki :yok ama bir kaç güne olur...... tabi bende surat aynen böyle:KK37::KK37::KK37:çoluk çocuğun diline düştük ya:KK9: tabi gerçekte olabilir adetim yeni bitti halvetler başladı hadi hayırlısı :KK55::KK55::KK55:

evet canım bunun farkındayım ama engel olamıyorum kanamam oldugu ıcın hastaneye yatırdılar kanama kesıldı ama bhcg yavas ılerlıo bıras ondan endıselendım ben kasındım aslında evde oturup 6 hafta olunca kalp sesını dınlemeye gıtseydım dıcem ama kanamalı calısmak ıstemedım cnk ısım gece nobetlı ve sureklı ayakta durulan bı ıs rapor alcaktım ama dr dıs gebelıkten suphelendı ve yatırdı ama sızın yazdıklarınızı destegınızı gorunce ıcım rahatladı bıras ıns hepımız ıcın hersey guzel olur hakkımızda hayırlısı

dr sevmiyorum ya hakkına hayırlısı olsun canım üzülme inşallah yarın güzel haberlerle gelirisin bize

Son düzenleme:
Canım senin için şimdi baktım kızmın ilk bhcg sine 5. hafta 485 miş ..( Hala saklıyorum kızımın hatıra kutusunda) Progestan iğne vermişti bana o zman hatırladığım kadarı ile 6.hafta kalbini duyamadık felan korkuttu bizi sonra kalbinide duyduk :) sorunlu bi hamilelik geçirmiştim ama şimdi fıstık gibi 3.5 yaşında.Bünyeyle alakalıda olabilir bilgin olsun dedim tatlım ok.No stress hayırlı haberlerini bekliyorumm..

ayyy canım bende bunyeyle alakalı oldugunu dusunuorum 3 dort gun ıcınde netlesmeye baslar zaten hayırlısı olsun ıns senın gıbı fıstık gıbı bı kızım olur benımde allah bagıslasın kızını tatlm masallah deyım

Son düzenleme:
nsbhr ve neveecare sağolun arkadaşlar bilmiyorum ben şuan 18. günümdeyim bekliyorum bakalım. bu aradabi sorum daha var beni endişelendiren bişy çünkü göğüs ucumda kabuklanma oldu ve ilk defa kabuk attı ucundada beyazımsı bişeyler var bi hastalıkmı acaba bu çünkü tek göğsümde oldu kabuklanma :KK43: beyazlanma diğerindede hafiften var

canım eğer süt gelme vs yoksa sorun yok deri değiştirebilirsin.eğer için rahatlayacaksa doktora sor canım.

Selam güzeller nasılsınız nasıl gidiyor uzun zamandır siteye giremedim aklım sizlerde hamile kalan arkadaşlar varmı diye. Ben 20 günlük rapordan sonra 7 şubatta yarım gün olarak işe başladım bu hafta son izne ayrılacağım yarım gün olduğu içinde nete giremiyorum kurban olduğum allahım en kısa zamanda isteyen herkese nasip etsin kızımıda sağ salim kucağıma almayı nasip etsin..

yok canım dün hastanede değildim..tüm stresimi alış veriş yaparak geçirmeye calıştım..zaten bi yığın aşılama masrafı olacak üstüne bide alışveriş...aman ya bide para derdine düşmeyeceğim..yattı balık yan gider hesabı...
senin tahlillerinin temiz cıkmasına ve işlerin düzenli gitmesine cok sevindim canım..en azından bişeyler yolunda gitsin demi..hadi bakalım nisan ayına bismillah diyeceğiz senin için..benimde sanırım işim nisana kalacak canım..cuma dan geldik biz trabzona..evet otel tarzı bir yerde kalıyoruz...bugün daha yeni yeni başladı sanki..hafif bir pembelik gelmiş..akşama doğru sökülür inşallah..yarın hastaneye gidip doktorla görüşeceğiz..eğer olursa yarın en azından tahlillerimi devlet te yaptırırım...kontürolde ne diyecek bilmiyorum..eğer kist varsa zaten nisana kalacak..yok temiz se senin de dediğin gibi igneleri verir..artık bi daha ne zaman cağırır sa o zaman yine geleceğiz..eşimden de bi yığın tahlil istediler telefonla...spermiyografi de yaptıracağız yeniden sanırım..hemoglabinden tut da bi sürü hormon tahlilleri işte canım..ya şimdiden stres oldum..içim bunalıyor..bilmiyorum artık gerisini..kimseyle konuşmak istemiyorum..iyiki burası var canım...kendimi cökmüş gibi hissediyorum..

Canımmm nasılsın sizleri çook özledimm umarımkii herşey yolunda gider en kısa zamanda bebişine kavuşursunn öpüyorum seni kendine iyi bak..

kızlar bhcg sonucum geldı 152 den 263e cıkmıs ıkıye katlamamıs ama dr ıyı dedı ama:KK43:
Canım umarım pozitiff sonuç alırsınn.,

söylediklerinde çok haklısın canım dün ağladık geçti gitti bitti geride kaldı yeni gün yeni umutlar ben çoktan kolları sıvadım kırmızılar geldi zaten sabah olsun gülüm en azından adet görüyoruz düzenli bir şekilde ya bir de onu bekleyen olamadığı için tedavileri 45 güne sarkan insanlar da var.ben yarın gidiyorum zeynep kamil e 2 veya 3. gün yazıyor kağıtta.3. günüm cumartesiye geliyor o yüzden yarın gidicem kısmetse eşime de üroloji den randevu aldım hadi bakalım bismillah:) bu ay zaten çıkmaz bu batım da böyle geçer. inşallah nisan 15 de başlarız tedaviye.yani o zaman olur inşallah çünkü bende ilaç kullanmadan pek bir kıpırtı olmuyor.puregon yada gonal f yi yiyince tepki vereceğine inanıyorum.aslında aşılama istemiyorum doğal ilişki en güzeli 1 kere de hamile kalabildim yani eşimde de sorun yok ama yine de aşılama da doğal ilişki gibi onu olup eve gelip yine çalışmalara devam ederiz biz.yeterki yumurta olsun.ama bir yandan böyle derken bir yandan da bu negatif aşılamam ve öncesindeki gelişen yumurtamda neden olmadığı kafama takılıyor.ya kürtaj sırasında tüpüm tıkandıysa?
ama belirtilerini falan okudum adette azalma yaparmış ilişki esnasında kasıklarda ağrı sonra rahim içinde sıvı birikmesi şeklinde ultrasonda gözükürmüş benim kürtajdan sonraki kontrollerim hep tertemizdi.nene hatun a başlarken de doktor rahim tertemiz demişti.içimi ferah tutmak istiyorum.artık 3 aşılama yaptırıp da tutmazsa yine rahim filmi çektiririz sonrası tüp bebek ama tıkanık değildir diye düşünüyorum..inşallah öyledir.

bi yandan da bu ayı boş geçmesem gitsem nene hatun a kendim 1 ay tedavi olsam diyorum.ama hesapladım en az 600 tl gerekiyor yine ve kalçadan olan iğneler her gün git yaptır falan.gücüm yok inan bir de yazık özelleri zengin ediyoruz.inşallah ultrasonum temiz çıkar atılmayan yumurta falan kalmamıştır.ay çok konuştum sen de üzülme nasip de varsa olucak bak yılmak yok yola devam sende yaptır aşılamanı ben olacağına inanıyorum.yine inşallah beraber gebe kalırız.bak biz birbirimizi bekliyoruz sanki görürsün :pPP

sağolasın cansucum aşılama için kolları sıvadım zeynep kamil e gidiyorum yarın hayırlı olur inşallah bugün iyiyim çok şükür moralim de yerinde zamanı gelince olacak inşallah..

günaydın kuzum geldim ama gitmişsin mutlu günler sana :)[/QUOTE,

Canımm Canımmmm nasılsınn sizde bu pozitiflik varken inanın bana mutlaka birgün bebişinize kavuşacaksınız allahtan hiçbirzaman umut kesilmez ercelfim keşke bir rahim filmi çektirsen ne olur ne olmaz umarımkii doğum iznimden döndüğüm zaman senin ve sevdemin güzel haberlerini alırımm tabiki gönül isterkii burdaki bütün arkadaşlarım biran önce hamiş olsun ama siz çok eski olduğunuz için böyle yazdım allahım yardımcımız olsun kendize iyi bakın öpüyorumm sizlerii.

Son düzenleme:
puregon iğne ve dostinex kullananlar bu ilaçlar sizde kabızlık yaptı benim hormonlarım 3500 çıktığı içinmi dengen bozuldu çok kötüyüm :KK14:

demosum...canım..seni görmek ne güzel...
evet canım biz aşılama aşamasına geldik cattık..uğraşıyoruz bakalım..Allah sonumuzu hayır etsin..
ercelf rapor için uğraşıyor bende dün ilk tahlil ve muayenemi oldum .. aşılama işin düğmeye basıldı..hayırlısı bakalım..bugün iğnelerime başladım..puregon diye bir igne verdi..her gün 50 ml.igneyle vuruluyorum..göbek yada kol dan vur igneni demişti ..ben koldan yaptım ama igne klavuzunda göbek veya bacak diyor kafam karıştı...ercelf sen nasıl vurulmuştun canım iğneni..benimkisi gibimiydi...ayrıca bir antibiyotik bir aspirin ve forbiol verdi...cumartesi tekrar kontorole gideceğim...umarım herşey yolunda gider ve sonuçsuz kalmaz bu tedavi...artık yoruldum..

Son düzenleme:
demosum...canım..seni görmek ne güzel...
evet canım biz aşılama aşamasına geldik cattık..uğraşıyoruz bakalım..Allah sonumuzu hayır etsin..
ercelf rapor için uğraşıyor bende dün ilk tahlil ve muayenemi oldum .. aşılama işin düğmeye basıldı..hayırlısı bakalım..bugün iğnelerime başladım..puregon diye bir igne verdi..her gün 50 ml.igneyle vuruluyorum..göbek yada kol dan vur igneni demişti ..ben koldan yaptım ama igne klavuzunda göbek veya bacak diyor kafam karıştı...ercelf sen nasıl vurulmuştun canım iğneni..benimkisi gibimiydi...ayrıca bir antibiyotik bir aspirin ve forbiol verdi...cumartesi tekrar kontorole gideceğim...umarım herşey yolunda gider ve sonuçsuz kalmaz bu tedavi...artık yoruldum..

Canımmm allah emeklerimizi zaii etmesin inanınkii hergün dua ediyorum sizler ve kendim içinn ama ben sizden nasıl haber alacam yaaa :2: :2: evde net yok dışarıyada çıkamamm nasıl olacak bilmem allahım heycanla güzel haberlerinizi bekliyorumm.. Canım doktoruna sorsan tekrar aklında soru işareti kalmaz moralini yüksek tut öpüyorum senii..

X