Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

ilaç iç,yumurtayı büyüt sonra çatlat patlat...:) erken mi yumurtladım aman geç mi kaldım hesabı yap...ilişkiyi zamanla.....:KK43:öyle imreniyorum ki kazara hamile kalanlara...

ewet ya bide ilk günden kalanlarda oluyo ya şaşırmamak elde değil ama bi gün var ve rabbim o gün vericek inş o gün bu gündür:)

bişey sorucam arkadaşlar adetimin 16.günü çağırdı doktorum bebiş varsa görülür mü

canım görünmez...çünkü 12.gün varsayalım döllenmiş olsa yumurtalık kanallarından geçmesi gerekiyor. döllenip hücre bölünmesiyle 4-5 gün süren bir yolculuk oluyormuş bu.dr um öyle söyledi.daharahime yerleşmemiştir bile...inşallah vardır da 10 gün sonra çıksın canım...Allah bekletmesin ne diyelim

çok kötüyüm sabahtan beri ağlıyorum.bu ilk ayım klomen kullandım.13 gün kontrole gittim yumurtam gelişmemizşti bugün 16. günüm tekrar gittim yine gelişmemiş. doktor polikistik over dedi. elim ayağım titriyor sabahtan beri.neden çocuğum olmuyor benim. klomenle birlikte esrofemde kullnıyordum.bugün doktorum bana estrofemi bırak dedi farlutal yazdı bir an önce adet olmak için sonrada iğneyle bi tedavi varmış onu yapacakmış.sizin aranızda bunları kullanan varmı? yada pco rahatsızlığı olan .varsa ne olur bişeyler deyin ağlamaktan içim çıktı :KK50:

canım üzme kendini bukadar strese girmezsen herşey daha çok yolunda gider..benim teyzeminde aynı sorunları oldu hatta daha fazlası şimdi ikiz çocukları var... daha yoolun başındasın olur üzülme bence.

Kızlar bende geldim aranıza 15 aralıkda doktorum kloman dostinex verdi kullnaddım .gittiğimde 2 tane yumurtan çatlamış teki 14 diğeri 16 dedi.ilaçlarım bitti belim ve karnımda adet sancısı gibi ağrı var sizce hamilemiyimdir 15 ocağa randevu verdi.

çok kötüyüm sabahtan beri ağlıyorum.bu ilk ayım klomen kullandım.13 gün kontrole gittim yumurtam gelişmemizşti bugün 16. günüm tekrar gittim yine gelişmemiş. doktor polikistik over dedi. elim ayağım titriyor sabahtan beri.neden çocuğum olmuyor benim. klomenle birlikte esrofemde kullnıyordum.bugün doktorum bana estrofemi bırak dedi farlutal yazdı bir an önce adet olmak için sonrada iğneyle bi tedavi varmış onu yapacakmış.sizin aranızda bunları kullanan varmı? yada pco rahatsızlığı olan .varsa ne olur bişeyler deyin ağlamaktan içim çıktı :KK50:

mırrorcum sankı doktor asla hamıle kalamazsın demıskı uzuluyosun du canım ya bı sakın ol...
burda bı suru polıkıstık over hastası var ve cok hamıel kalanda var hatta ıkız gebelık cogunlukta oluyo...
en azından sorununu anlamıs doktor ona gore tedavı uyguluycak ...
arkadaslarrr lutfen aynı hastalıkta olan kısıler sız daha ı bılgı verırrısınız.ama ınann bu kadar dert etme bu surecte en onemlısı stressız olmannn bunu sakın unutma kendını yedıkce yumuratlıklarına bıle zarar verıyosun doktorum ole demsıtı..

canm bende pcoluyum üç yıllık evliyim üzülme ya olcak inşallah bebişimz bizimde. brz uğraştırıyo ama herzaman zor olan güzeldir unutma:KK34: adetlerin düzenlimi senn ne kadarlık evlisin? hormon testi yapıldımı pcoluların genelde prolaktin hormonu çıkar oda engel olurmuş bebeğe

Evet cnm ya cansunun da dediği gibi bu kdr harap edicek bi durum yok ortada..her 5 kadından hatta artık her 3 kadından birinde görülen bi sorun bu..Çok da hamile kalan var burda da okuduk..Bana evlenmeden önce polikistik demişlerdi hamile kalamazmıyım diye sorduğumdaysa bukdr büyütülcek bi sorun olmadığını ona göre ilaçlarla rahatça kalınabilceğini söylemişti cnm şuanda pko olmadığımı söylüyolar ama gene ortada bişey yok.. burdada okdr çok okudumki hatta hiç adet görmeyen bi kadının bile 2 çocuğu olduğunu burdan bi arkadaş söylemişti yeterki Allah ol desin cnm biz tedbirimizi alıcaz sabredicez gerisi Allah'ın takdiri cnm rahat ol... hiç bi sorunu olup bi sürü tedavi olup hamile kalamayanlarda var dediğim gibi Allah ol desinn...Sen de sakın bu kdr stres yapmaki olucağı varsa da engellemesin cnm...

Son düzenleme:
mırrorcum sankı doktor asla hamıle kalamazsın demıskı uzuluyosun du canım ya bı sakın ol...
burda bı suru polıkıstık over hastası var ve cok hamıel kalanda var hatta ıkız gebelık cogunlukta oluyo...
arkadaslarrr lutfen aynı hastalıkta olan kısıler sız daha ı bılgı verırrısınız.ama ınann bu kadar dert etme bu surecte en onemlısı stressız olmannn bunu sakın unutma kendını yedıkce yumuratlıklarına bıle zarar verıyosun doktorum ole demsıtı..

cansucum çok kötüyüm ama neden ben :KK43: sence normal yoldan adet olmayımı bekleyeyim yoksa farlutal kullanayımmı.adet söktürücü çok kötü yapıyo beni o yüzden kullanmak istemiyorum.
bide şunu sorucam benim adetim genelde 38-40 günde bir oluyo.yumurtlama dönemi adet olmadan 14 gün önce oluyor ya acaba 40 dan 14 geriye sayıp 26.gün yumurtlama günüm olabilirmi? yani bu ayda yumurtam gelişip çatlama şansım olur mu?

canm bende pcoluyum üç yıllık evliyim üzülme ya olcak inşallah bebişimz bizimde. brz uğraştırıyo ama herzaman zor olan güzeldir unutma:KK34: adetlerin düzenlimi senn ne kadarlık evlisin? hormon testi yapıldımı pcoluların genelde prolaktin hormonu çıkar oda engel olurmuş bebeğe

ben 8 aylık evliyim ama yaşımız geçiyo ben 30 eşim 33 yaşında.hormon testi yapıldı. prolaktin 23,6 çıktı.normal ref 1-25 di.benimde sınıra yakın. ama esas sorunum Lh düzeyinin yüksek olması. yani fsh 3,99 lh 6,16 .bunun için sıkıntı oluyormuş sanırım. birde adetlerim gençkızlığımdan beri düzenli değil.40 günü buluyor.bunun bi etkisi olup geç yumurtluyo olabilirmiyim acaba

Evet cnm ya cansunun da dediği gibi bu kdr harap edicek bi durum yok ortada..her 5 kadından hatta artık her 3 kadından birinde görülen bi sorun bu..Çok da hamile kalan var burda da okuduk..Bana evlenmeden önce polikistik demişlerdi hamile kalamazmıyım diye sorduğumdaysa bukdr büyütülcek bi sorun olmadığını ona göre ilaçlarla rahatça kalınabilceğini söylemişti cnm şuanda pko olmadığımı söylüyolar ama gene ortada bişey yok.. burdada okdr çok okudumki hatta hiç adet görmeyen bi kadının bile 2 çocuğu olduğunu burdan bi arkadaş söylemişti yeterki Allah ol desin cnm biz tedbirimizi alıcaz sabredicez gerisi Allah'ın takdiri cnm rahat ol... hiç bi sorunu olup bi sürü tedavi olup hamile kalamayanlarda var dediğim gibi Allah ol desinn...Sen de sakın bu kdr stres yapmaki olucağı varsa da engellemesin cnm...

gençkızlığımdan beri en korktuğum şey çocuğumun olmamasıydı ve başıma geldi. çünkü adetlerim hep düzensizdi.eşim başkasının çocuklarına baktıkça iç geçirdikçe ben kahroluyorum.kendimi yarım bir kadın gibi hissediyorum:KK43:

gençkızlığımdan beri en korktuğum şey çocuğumun olmamasıydı ve başıma geldi. çünkü adetlerim hep düzensizdi.eşim başkasının çocuklarına baktıkça iç geçirdikçe ben kahroluyorum.kendimi yarım bir kadın gibi hissediyorum:KK43:

Cnm ben de aynı senin gibiyim dediğin gibi genç kızlığımdan beri düzensizdir adetlerim ve ben de korkardım evlenmeden önce adetimin 4 ayı bile bulduğu olmuştur ozamanlar pko olduğumu sölemişlerdi ama evlendikten sonra adet döngüm seninki gibi 40 güne kdr düştü busefer drlar pko olmadığımı sölediler ama ozaman neden olmuyo ve neden adetlerim 40 günü buluyor bu da kafamda bi soru işareti yanii..
Yumurtlama gününe gelince bizim gibi pko lular için o bahsettiğin hesap geçerlimi diye ben de hep düşündüm ama dr a bikaç aydır gitmediğim için soramadım sen gidiyosan onu druna sorarmısın hani 40-14:26.gün yumurtlama olabilirmi diye yani ozamanda oluşan yumurta ne kadar sağlıklı olabilir döllenme ihtimali varmı diye bir sorsan bana da haber versen çok memnun olurum cnm..

Son düzenleme:
Cnm ben de aynı senin gibiyim dediğin gibi genç kızlığımdan beri düzensizdir adetlerim ve ben de korkardım evlenmeden önce adetimin 4 ayı bile bulduğu olmuştur ozamanlar pko olduğumu sölemişlerdi ama evlendikten sonra adet döngüm seninki gibi 40 güne kdr düştü busefer drlar pko olmadığımı sölediler ama ozaman neden olmuyo ve neden adetlerim 40 günü buluyor bu da kafamda bi soru işareti yanii..
Yumurtlama gününe gelince bizim gibi pko lular için o bahsettiğin hesap geçerlimi diye ben de hep düşündüm ama dr a bikaç aydır gitmediğim için soramadım sen gidiyosan onu druna sorarmısın hani 40-14:26.gün yumurtlama olabilirmi diye yani ozamanda oluşan yumurta ne kadar sağlıklı olabilir döllenme ihtimali varmı diye bir sorsan bana da haber versen çok memnun olurum cnm..

benim şimdiye kadar en fazla 2 ayı buldu. ama genelde 40 günde br adet oluyorum.bence bizim içinde geçerlidir 40-14 diye düşünüyorum.yada kendimi avutuyorum :KK43: doktor bişey olmaz desede benim hala umudum var bu aydan.
ben daha bugün gittim doktora.birde önümüzdeki çarşamba gidicem.gittiğimde mutlaka sorar haber veririm tatlım.
sen tedavi süreçleri için neler yaptın.şuan bir tedavi oluyormusun

benim şimdiye kadar en fazla 2 ayı buldu. ama genelde 40 günde br adet oluyorum.bence bizim içinde geçerlidir 40-14 diye düşünüyorum.yada kendimi avutuyorum :KK43: doktor bişey olmaz desede benim hala umudum var bu aydan.
ben daha bugün gittim doktora.birde önümüzdeki çarşamba gidicem.gittiğimde mutlaka sorar haber veririm tatlım.
sen tedavi süreçleri için neler yaptın.şuan bir tedavi oluyormusun

Sağol cnm..Önce eşimin spremlerine bakıldı önce biraz düşük çıkmıştı dr çocuk olmasına engel değil hareketliliği iyi çünkü dedi ama ben gene de keçi boynuzu kürüyle takviye verdim eşime sonra değeri baya ii oldu 6 ay önce klomen+çatlatma iğnesi kullandım tedaviye cvp verdi yumoşlarım ama döllenemedi hemen ertesi ayda hsg çekildim temiz çıktı ve 5 aydır kendi haline bıraktım tedavi olmuyorum..

kızlar ben iki gün önce doktora gittim yumurta takibi için biraz geç gittim doktor bulamadığım için neyse yumurtam çatlamış çatlama iğnesine gerek yok dedi........

Ekledim cnm hsgden sonra hamiş sınıfına girenlerden olursun inşallaaaaaahhhhhh.....

ayyyy innşşşş canım yaaa....

canım bazen doktorlar öle bi anlatıyorki sanki anne olamayacakmışsın hissini veriyo sana haliyle panik olabiliyosun...

tatlım hiç üzülme pcolu olup hamile kalan o kadar çok kişi varki lh yüksekmiş ya ondan yumurtlamada tembellik oluyomuş biraz bendede prolaktin 11 küsürdüde lh yüksekti geçen araştırdım lh ı düşürmek için kilo vermek gerekiyormuş o zaman adet döngünde yumurtlamanda düzene giriyormuş senin kilo sorunun varsa eğer bir yandanda onu çözmeye uğraş ben şimdi zayıflamaya çalışıyorum işte bu ayda ilaç tedavisine başlıcam Rabbim hepimize anne olmayı en kısa zamanda nasip etsin inş....

Son düzenleme:

Evet canım ben söyledim bunu..Benim patronumun karısı hiiç ama hiiiç adet görmezmiş..Dr. gitmiş adet görmese bile normal çıkıyor herşeyim dedi..Şuan 1.oğlu 6 yaşında 2.çocuğu 8 aylık kız..Rabbim yeterki yazsın o yazıyı..Adetlerim düzensiz die korkuyordum başıma gelicek die dedin ama canımm bak benim adetim hiç şaşmazdı 28 günde bir olurdum hep evlendim kadın olduğumdan sanırım 27-28 günde bir oldum ama düzenliydim hep bilirdim adetimin geleceği günü ama 2,5 sene olmadı benimde..Klomenle tedavi gördükten sonra çok şükür sonuç verdi..Yani adetin düzenlide olsa olmasada rabbim ne yazdıysa o güzelim hiç bozma moralini burda senin gibi olan arkadaşlarımız var ve sana yardımcı olacaklardır..

Ekledim cnm hsgden sonra hamiş sınıfına girenlerden olursun inşallaaaaaahhhhhh.....

ayyyy innşşşş canım yaaa....

canım bazen doktorlar öle bi anlatıyorki sanki anne olamayacakmışsın hissini veriyo sana haliyle panik olabiliyosun...

tatlım hiç üzülme pcolu olup hamile kalan o kadar çok kişi varki lh yüksekmiş ya ondan yumurtlamada tembellik oluyomuş biraz bendede prolaktin 11 küsürdüde lh yüksekti geçen araştırdım lh ı düşürmek için kilo vermek gerekiyormuş o zaman adet döngünde yumurtlamanda düzene giriyormuş ben şimdi zayıflamaya çalışıyorum işte bu ayda ilaç tedavisine başlıcam inş Rabbim hepimize anne olmayı en kısa zamanda nasip etsin inş....

ben kilolu değilimki ama :KK43: boyum 1,76 kilom 58.doktorda şaşırdı.hem zayıf olup hem pco olan çok az kişi var dedi.tüylenme sivilce vs sorunumda yok.sadece adetim 40 günde filan oluyo.acaba prolaktininde sınıra yakın olması etkiliyomudur.
Allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmaz inşallah

X