Klomen kullanıp hamile kalanlar ya da kullanmaya devam edenler

Edhakçığım selam bendede adet düzensizliği var. Bende ilk bu ay klomen kullandım. Sonuç ise yumurtalarım büyümemiş 4 mm kadar oluşmuşlar normalde çocuk olması için 18 mm kadar olması gerekiyormuş. Bende bu hafta doktora gidicem bakalım. YArın adet olmam lazım ama düzensiz olduğu için kestiremiyorumda. Gerçekten bizim durumumuz kötü. Ama Allah hayırlısını versin canım. Bizim yapıcağımız stres yapmamak ve sabırlı davranmak. Kendine iyi bak canım....

canım benim de yumurtacıklarım olmadığı halde adetim 18 gün gecikti dr a gittim önce gebelik test yaptı ve sonuç herzamanki gibi negatif ben günde 2 tane 5 gün klmen kullanmıştım meğerse beni hiç etkilememiş etkileseymiş en azından adet görürmüşüm şimdi adet söktürücü farlutal kullanıyorum günde 3 tane adet gördüktn sonra klomene tekrr başlıca günde 3 tane 10 gün bakalım inş hamile kalamasam bile en azından yumurta yapıım adet göreyim diyorum
gerçekten bizim durumumuz çok farklı ve zorlu dr ma her gittiğimde senle uğraşcaz diyo sanki tüp bebekten başka çarem yokmuş gibi geliyo onunla da sonuş kesin olacaksa şimdi yapmaya hazırım
ama tabi dr ma güveniyorum o azimli ben sabırlı inanıyorum bi gün olacak
bebiş01 canım haberlerini ve gelişmelerini bekliyorm inş güzel haberlerini duyarız

canım ya bende iki ay kullandım. qama hamile kalamadım. şimdi doktorum, ocak sonunda rahim filimi çekecek. inşallah sen hamiş olursun.

Edhakçığım benimde dün adet olmam gerekiyordu. Pazartesi günü doktora gidicem belki o zamana kadar adet olurum. Doktor bana yumurtalarımın 4 mm olduğunu söylemişti bu durumda en azından adet olmam gerekiyordu. Bilmiyorum işte bu işler zor işler işte. Umarım herşey istediğimiz gibi olur. Doktora gidince bakalım neler olucak. Gelişmelerden haber veririm. fisfisfis

gonaphene şeker hastaları için de kullanılan insulin direncini artırıcı bir ilaç klomense ovülasyon oluşturucu ilaç farklı içerikleri var bildiğim kadarıyla ama gonaphene nin pcos tedavide kullanılma nedeni insulin hormonunu düzenlemesi sayesinde yumurta yapmayı kolylaştıryor herhald

canım o yüzdenklomen vermemiş olabilir klomen yumurtlama problemi olanlarda ovülasyon oluşturmak yumurt yapmayı sağlamak için veriliyor sanırsam gonaphene yi kullanmadım açıkcası ama gonaphene ile klomeni bir arada veren dr ları biiliyorum sen yine dr nın sözünden çıkma dr belkim hormon tahlilinde insülin direncini filan düşük görmüş olabilir

slm ben klomen ve pregly ıle ılk ayda hamıle kaldım su an 6 haftalık hamıleyım ama en ufak belırtı yok bos gebelıkte belırtı olmaz dıye duymustum blgısı olan varmı

slm ben klomen ve pregly ıle ılk ayda hamıle kaldım su an 6 haftalık hamıleyım ama en ufak belırtı yok bos gebelıkte belırtı olmaz dıye duymustum blgısı olan varmı

Eslemciğim neden hamileliğinin keyfini çıkarmıyorsun. Aklına böyle abuk sabuk şeyleri neden takıyorsun. Sen keyfine baksana kızdıyorsun beni bak. Hamile kaldın hala kötü şeyler kuruyorsun böyle mutlu olamazsın ki. klava:

eslemcim kötü şeyler düşünme olmaz oyle şey neden hamileliğin keyfini çıkarmıyorsun hem doktoruna söylemedin mi bence bir sorun yoktur herkeste farklı olur gebelik sakın olumsuz şeyler düşünerek mutsuz olma bu bebişede yansır kendini düşünmüyorsan bebeğini düşün üzülmek yok artık

bu ay ikinci kez klomen kullandım ben bakalım bu ay ne olacak bu ayda olmazsa bütün tedaviyi bırakacam yoruldum artık her geçen ay iyice umutsuzluğa düşüyorum

umutsuz olma olweys bende klomen kullandım 2.kullanışımda kaldım.2-3 önemli değil çok mühim bi sorun yoksa ben bu ilaca inanıyorum canım.şuan 6 haftalık hamileyim.rabbim en kısa zamanda sizede bir melek göndersin canım.üzülmek yokk.

kızlar günaydın bende klomen kullanmaya başladım doktroum 5 tane aksamları sadece iç dedi.
ama biraz hikayemden bahsedeyim ben 4 sene d.kontrol hapı kullandım 4 aydır içmiyorum ama daha önce pko olduğum için çocuk istemediğim için bana d.kontrol hapı verdi ..bu dört sene sonunda jinekolojik muayne sonrası hiçbişey olmadığını söledi doktorum ama 2 ay düzenli adet olmuştum 3 ay olmadım 4 ay ise ilaçla olduım ve doktorumu bırkatım tekrar kilo almaya başladım sivilcelenme ve tüylenme gerçekleşmeye başladı ..şimdi gittiğim doktor ise pko olmadığını hormonel bozukluk olabilceğini yumurtlama tembelliği olduüğunu söledi şimdi tahlillerimi yaptırıp cuma doktora gideceğim ....bu klonmeni sadece yumurtamın nasıl geliştiğini görmek içinmi yaptırıyo acaba ?bu ilaçı nasıl kullandınzı hamilekaldınız?

canım bende pko vardı.dolayısıylada yumurtlamam düzensizdi.bende 3.gün başlayıp günde 2 tane içtim sabah akşam.ilk ay tutmadı 2. ay sabah 1 akşam 2 içtim.şükür hamileyim.ama bu ilaç kaliteli ve daha çok sayıda yumurta elde edip hamilelik şansını arttırıyor.drun sağlamsa hiç korkma.6 aya kadar klomen tedavisi tekrar edilebiliyor canım.umarım tez zamanda dileğine kavuşursun.

cnm şimdi yeni bir doktora başladım ve baya iyi bir doktor zaten prof.
ve o beni muayne ettiğinde pko olmadığını söledi yumurtlama tembelliği olabilceğini ve tahliller sonucu daha iyi bilgi vereceğini söledi

cnm şimdi yeni bir doktora başladım ve baya iyi bir doktor zaten prof.
ve o beni muayne ettiğinde pko olmadığını söledi yumurtlama tembelliği olabilceğini ve tahliller sonucu daha iyi bilgi vereceğini söledi

canım zaten pko olmaman güzel.bu gebeliği zorlayan bi durum.hormonsa ilaçla kontrol altına alınabilir.ama pko yum ben ve doğumdan sonra bunun tedavisinide görücem.çünkü doğumla temizlenmiyomuş.yani şanslısın eğer pko değilsen demek istemiştim canım.

zaten eğer yumurtlama tembelliğiyse sorun klomen güzel bi ilaç.içini ferah tut.çok tanıdığım var kullanıpta kalan.

zaten eğer yumurtlama tembelliğiyse sorun klomen güzel bi ilaç.içini ferah tut.çok tanıdığım var kullanıpta kalan.

sağol cnm bana anlatırmısın klomen tedavisinin aşamalarını ???sorun olmazsa birde evet pko yokmuş 4 sene önce var demişti eski doktorum ama
şuan bakıldı yok kilo verdim çok o yüzden gittiğini ve 4 sene d.kontrol hapının düzeninden yeniden nüksetmediğini söledi çünki yumurtalık yapım pko görüntüsünde değil kendimde gördümmmmmm

ben de çok meak ediyorum klomen tedavisinin süreçlerini, çatlatma iğnesi olmadan hamile kalan var mı, kolmen kulllanıldığında yumurtlama zamanını kendimiz anlayabilir miyiz, bazı arkadaşlar kasıklarında şiddetli ağrı hissetmiş çünkü, ayrıca klomen kullanan arkadaşların ovulasyon günlerinde öncesine nazaran değişme oldu mu, bunun gibi bir sürü soru kafamın içinde dolanıyo:uhm: :uhm: :uhm: :uhm:

arego merhaba ben iki aydır klomen kullanıyorum hiç çatlama iğnesinden bahsetmedi doktor benim hiç kasıklarımdada ağrım olmadı iki kez kullandın hiçbir etkisi olmadı pcolu olduğum için adet düzensizliği vardı son 3 aydır düzenli oluyorum sadece hiçbir doktor pco göremedi sadece bir doktor pcolusun diyor

gulan06 merhaba rahatsızlığın ne sendemi pcolusun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…