Klomen kullananlar yorumlarınızı bekliyorum

canım benımde tek yumurtam vardı hemde seninkiyle aynı büyüklükte :) ben çatlama iğnesi veya progesteron kulanmadım. dr hamile kalmak için yeterli olduğunu söyledi ama bende bekliyorum :KK43: bugünlerde adet olmam gerekiyor bakalım hayırlısı.

tatlım bana cevap verdiğin icin tşk ederim. İnş. bizlerde bu ay hamile kalmişizdir. Peki sen ne kadardır evlisin veya cocuk istiyorsunuz? benim adetime daha 4gün var ama bu ay cok ümitliyim nedense=)
Artık adet olmak istemiyooooorrrrruuuuummm:KK43:

canım benmde oluşmamıştı ilk ilaç bittikten 2 gün sonra gitmiştgim ama yumurta oluşmamış demişti doktor ama 1 hafta sonra oluşup çatlamış benm yumurtam şuanda 6 haftalık hamileyim 2 gün önce öğrendim klomenle oluşmadı diye ilşkiyi bırakmayn devam edin canım

adına çok sevindik inşallah böyle haberler alırız moralimiz gelir benim de bu ay ilk klomen kullanışım ama ben adetin 6 günü gitmiştim bu ayı kaçırmayalım diye başlattı doktor ilaç bitince iki gün sonra gittim bişe yok dedi bide 4 gün sonra bakalım dedi ama kafası karıştı heralde ben geç başladımı hatırlamadı gittiğimde söyledim kaçırdık o zaman çatlamayı heralde dedi çunkü gittigim günlr dışında ki günlerde cok sancım oldu bu ay erken başlayalım bakalım ne olucak dedi ama inşallah hamileyimdir dün rüya gördüm umarım çıkar

klomen salı bitti.perşembe çatlatma iğnesi oldum ve progestan kullanıyorum acayip şiştimmmmm hangisinden bilemedim

Canım bende sen gibi klomen kullandım ardından catlatma iğnesi vurundum ama progestan vermedi doktor. Peki seni doktorun gözetim altına alıyor mu benim mesela klomenden sonra yumurtam büyümüş bunu görüp iğneyi vurduk ardından kan tahlilinde yumurtamin catlamiş oldugunu gördük... şimdi adetimi bekliyoruz bakalım ya sen adetine var mı daha????
Benim hiç sancım olmadı bu aşamalarda acaba bende mi sorun var=)

tatlım bana cevap verdiğin icin tşk ederim. İnş. bizlerde bu ay hamile kalmişizdir. Peki sen ne kadardır evlisin veya cocuk istiyorsunuz? benim adetime daha 4gün var ama bu ay cok ümitliyim nedense=)
Artık adet olmak istemiyooooorrrrruuuuummm:KK43:

canım 3,5 yıllık evliyim ve 3 yıldır uğraşıyoruz. ama klomeni ilk defa bu ay kullandım.

Canım bende sen gibi klomen kullandım ardından catlatma iğnesi vurundum ama progestan vermedi doktor. Peki seni doktorun gözetim altına alıyor mu benim mesela klomenden sonra yumurtam büyümüş bunu görüp iğneyi vurduk ardından kan tahlilinde yumurtamin catlamiş oldugunu gördük... şimdi adetimi bekliyoruz bakalım ya sen adetine var mı daha????
Benim hiç sancım olmadı bu aşamalarda acaba bende mi sorun var=)

kızlar bu yumurta takibinde doktor çatlama oldugunu görüncemi igne veriyo ben sadece klomen kullandımda yoksa hormonla ilgili bişe içinmi yapıyo igne falan

adına çok sevindik inşallah böyle haberler alırız moralimiz gelir benim de bu ay ilk klomen kullanışım ama ben adetin 6 günü gitmiştim bu ayı kaçırmayalım diye başlattı doktor ilaç bitince iki gün sonra gittim bişe yok dedi bide 4 gün sonra bakalım dedi ama kafası karıştı heralde ben geç başladımı hatırlamadı gittiğimde söyledim kaçırdık o zaman çatlamayı heralde dedi çunkü gittigim günlr dışında ki günlerde cok sancım oldu bu ay erken başlayalım bakalım ne olucak dedi ama inşallah hamileyimdir dün rüya gördüm umarım çıkar

Canım inş. hamilesindir umudunu kırmak istemem ama biliyorsun fazla ümitlenmemek gerek hayal kırıklığı cok fazla oluyor. Bende bi ara sadece klomen kullandım ama olmadı

kızlar bu yumurta takibinde doktor çatlama oldugunu görüncemi igne veriyo ben sadece klomen kullandımda yoksa hormonla ilgili bişe içinmi yapıyo igne falan

hayır canım yumurtan gerekli büyüklüğü ulaşınca iğne veriyor çatlaması için ve ilişki saati veriyor.
genelde iğne vurulduktan 35-36.saat diolar.

arkadasım ben 5gün klomen kullandim bitirdim ve 6gün sonra doktora gittim alt muayene ile ulturasonda yumurtamin geliştiğini gördükten sonra vurundum yumurtanın catlamasını sağlıyor homonlarla alakası yok yanı

kızlar ben sizin yazılarınızı okuyorumda dr klomenden sonra bana ne çatlama iğnesi verdi ne de progestan dediğiniz ilaçtan. çatlama iğnesini sormuştum gerek yok şart değil dedi. ama şu progestanı sizden duyuyorum. nedir o ne işe yarıyor. off offf ben bu dr değiştiricem bu gidişle zaten . bak şimdi iyice sinir oldum.

canım 3,5 yıllık evliyim ve 3 yıldır uğraşıyoruz. ama klomeni ilk defa bu ay kullandım.

bende bi doktora gitmiştim canım o bana bosuna vakit kayıp ettirdi. bana sadece sen gibi klomen verdi ve baskada bişey yapmadı üç ay ben kullandım baktım olmuyor doktor değistirdim. Bu doktorum tedaviye basladmadan önce hormon tahlieri yaptı bende belirli günlerde belirli hormon tahlileri yaptırdı sonra tedaviye basladık. allaha şükür bizim hic bi sorunumuz cikmadı eşimle benim herşey yerinde ama olmuyor işte. böyle olunca doktorumuzda bazı aşamaları daha cabuk atlıyor. 2-3 ay klomen ve catlatcı iğne kullanarak devem edecez olmazsa aşilama 2ay kadar sonra tüp bebek kısaca böyle yürüyecek dedi doktorumuz

arkadaşlar bende 2,5 yıllık evliyim sebebsiz infertiliteyiz gerekli tahliller yapıldı rahim filmi çekildi her ikimizde sonuçlar normal. dr gelecek ay gel klomene başlayalım dedi bende neden dedim herşey normal kısırlık tedavisinde prosedürü böyle dedi yumurta takibi ,sonra iğne bunlarda birşey olmaz diğerleri sizde birşey olmadığı için herşeyi deniyecez dedi offffffff tedaviye başlamadan önce saraçoğlu arayıp onun kürlerini alacağım herşey normal ilaç kullanıp organlarıma zarar vermek istemiyorum

arkadaslar dün doktordaydım sol yumurtam 17 cm olmus 12.günüydü dun adetimin persembeye kadar 20 21 cm olur dedı persembe iğne yapılacak cuma ılıskı dedı.ama anlamadıgım bısey var ya buyumezse ığneyı bosuna vurulmus olmazmıyım off kafam karıstı yardım edınnn

canım bizim ilk eşimde problem çıktı. varikosel ameliyatı oldu onun iyileşme dönemini bekledik yaklaşık 8-9 ay. sonrada bende çikolata kisti çıktı. kasımda laproskopi ile ameliyat oldum. dr kistin tekrarlama ihtimali yüksek ya biran önce hamile kal yada doğum kontrol hapı veya 5-6 ay menepoz iğnesi kullanacaksın dedi. o yüzden biran önce hamile kalmam gerekiyor. geçen ay yumurtam vardı çok ümitlendim ama maalesef.

ay tatlım bendede çikolata kisti var solda 3cm bana ameliyat dediler ben olmadım o sene hamile kaldım 5 haftalıkken düştü. 3 ay sonra tekrar hamile kaldım ve oda 6 haftalıkken düştü kürtaj oldum sonra 7 ay korundum ve şimdi 4 aydır korunmuyorum ama hala hamile kalamadım dr. da bu ay klomen verdi ama benim 4 aydır yumurtam kendiliğinden 19 mm oluyo ve çatlıyo dr her ay çok ümitli oluyo ama şimdi neden klomen verdi anlamadım benim yumurtamda sorun yok yani gerçi bi bildiği vardır yani umarım bu ay hamiş kalırım tatlım

aynen arkadasım ben o husrana ugradım dün...:KK43: hamıleymıs gıbı kasıkta sancım oldu belım kopacak sandım bıde bas donmesı(bas donmem progestandan dolayı) son ana kadar adetın gelmıcekmıs gıbı dusunuyorsun...ama aslında hepsı psıkolojık bılıyomusunuz..herkes dusunme dıo ama gelınde bana sorun:KK43:((

aynen tatlım düşünme diyolar ama nasıl düşünmicen ilişkiye girdiğim an acaba tutucakmı düşüncesi geli veriyo insanın aklına

slm kızlar ben cok üzgünüm ben bu ay klomem kullandım ve bügün 12 günüm yumurtamam sadece 6.45 büyümüş ben cok üzüldüm ilac büyütmemiş bu ne şimdi cok korkuyorum devlet hastanesine gittigim için bişey söylemiyorlar kızlar yardım edim daha büyürmü yumurta yardım edin kızlar

tatlım ben gecen ay tarçın bal ve çörek otu karıştırıp yedim her sabah ve her akşam normalde yumurtam adetimin 14-15. günü 19 mm yükselir ama gecen ay 11. günde 19 mm olmuştu yani çok büyük etkisi var istersen bir dene faydasını eminim görüceksin canım

Kızlar bende aranıza yeni katıldım 4 gün oldu bende klomen tedavisine yeni başladım ayın 14 dü 11. Günümdü 4ve 5 tane yumurtam oluşmuş 25x19 boyutlarında ayın 14 de iynemi vuruldum ayın 18 de de felaket bir ağrım oldu nedeni iyneden mi yoksa hamilelik belirtisi olabilirmki kızlar bilgilerinizi benimle paylaşın he klomen kulana soruyorum valaha :18::18::KK23:

ay maşallah tatlım 4-5 tane oluşması çok güzel bakalım benim nasıl kaç tane oluşacak inş. hamiş kalırım ya nolur

arkadaşalr ben pkoluyum ve yalaşık 3 yıldır diana 35 kullanıyodum evlenli 6 ay oldu ve ben ilk 3 ay sadece doğum kontrol hapı kullandım sonra doğum kontrol hapını brakıp normal bebek yapmayı denedik ilaçsız ama olmadı daha sonra doktoruma gittik ve bana klomen tedavisi verdi vee hamile kaldım 6 aylık evliyim şuan 6 haftalık hamileyim klomene adetimin 5.günü başladım 5 gün sabah akşam içtim bittikten 2 sonra doktora gittim ama bana yumurta oluşmamış dedi bi dahaki aya devam edicez dedi bende ağlaya ağlaya eve döndüm eşimle daha sonraki ay hastalanmadım ama doktorum bana hastalanmazsan gel farlutal veriyem dedi bende gittim farlutal kullandım 5 gün sabah akşam daha sonra 1 hafta içinde hastalanmam gerekiodu fakat yine hastalanmadım ve test alayım ben bi dedim bir baktım ki çift çizgi inanmıyorummmm hamileyim hemde ilk ayda olmuştuu eşimle ikimiz ağlaya ağlaya birbirimize sarıldık çok güzeldi:KK70::KK70: sonra hemen doktorumu aradım ona hamile olduğumu öğrendim dedim ilacı bırak dedi zaten ilaç biteli çok olmuştu ama bi ilacın bi yan etkisi yokmuş gebelik testi olarak bile veriolarmış eskiden :KK70::KK70:
daha sonra ultrasyonla bebeğime baktık 6 haftalıkmış meğerse ben 1.5 aylık hamileymişim oysa ben hastalancam diye beklerken bel ağrım kasık ağrım mide bulantım falan hep hamileliğimden olmuş bide ben hoplayıp zıpladım hep allahtan bebeğime bişi olmadı şimdi çok dikkat ediyoruz eşim hiç birşey yaptırmıyo çok mutluyum inşallah bebeğimi sağ sağlim kucağıma alırım allah bana nasip eder o duyguyu olmayanlarada nasip etsin allah bütün anne olmak isteyenlere bekletmeden nasip etsin inşallah. bu arada ben daha 2 gün önce öğrendim hamiş olduğumuu:KK70:

ayy canım tebrik ederim çok güzel ama nasıl oldu dr yumurtan oluşmamış çatlamamış dediği halde nasıl hamiş kaldın anlamadım kuzum ya

kızlar bu taçın bal ve çörek otu ne kadar ölçülerde karıştırıp yediniz acaba ilaç kullansan bir dert kullanmasan bir dert hiç ban göre değil bu işler ya :KK43:

kızlar benım bugün 29. günüm. 10. günümde yumurtam vardı 21mm boyunda. şimdiye kadar onu atmam gerekmiyormuydu. ama test yaptım negatif :KK43: çok canım sıkıldı:KK59:

kızlar bu taçın bal ve çörek otu ne kadar ölçülerde karıştırıp yediniz acaba ilaç kullansan bir dert kullanmasan bir dert hiç ban göre değil bu işler ya :KK43:

canım ben bi kaseye göz kararı koydum karıştırdım sende ona göre ayarla tatlım işte bak tadına çok acı olmasın işte yap bak valla üstte benim yazdığımı okuduysan faydası var

kızlar benım bugün 29. günüm. 10. günümde yumurtam vardı 21mm boyunda. şimdiye kadar onu atmam gerekmiyormuydu. ama test yaptım negatif :KK43: çok canım sıkıldı:KK59:

tatlım hamile değilsen eğer merak etme olursun stresten geçikiyo benimde bu ay öyle oldu 28 günde olurdum 30. günde oldum

canım ben bi kaseye göz kararı koydum karıştırdım sende ona göre ayarla tatlım işte bak tadına çok acı olmasın işte yap bak valla üstte benim yazdığımı okuduysan faydası var

tatlım hamile değilsen eğer merak etme olursun stresten geçikiyo benimde bu ay öyle oldu 28 günde olurdum 30. günde oldum

aslında bu ay çokta takmamıştım. klomen kullandığım için biraz olsun ümidim artmıştı . inşallah stresten geç kalmıştır. başımın belası kistler tekrar çıkmasında . bir daha uğraşmak istemiyorum onlarlaa.

bugün doktora gittim adetimin 3.günüydü ultrasyonla karnıma baktı kistin yok dedi adetin 5 günü klomene başla dedi o kadar yani kaç gün kullanacam kullandıktan sonra ne kadar süre ilişkide bulunacam falan demedi sadece adetin 21 günü tekrar gel dedi.
daha öncede bahsetmişdim devlet hastanesine gidiyorum pek ilgilenmiyorlar diye düşünüyorum benim gibi düşünen varmı yoksa devam edeyim mi cevap yazın kızlar ne yapayım :KK3:

X