Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

Bide doktormu demis yani nebilim ozaman her doktorun demesi lazim canimya ben pek doktorun dedigini sanmiyorum genelde halk arasinda konusuluyo bu konu denemelerden falan.

25-30 yıl önce almanyada ki dr demiş cnm şimdi değil. o zmnki imkanlar yetersizmiş sanrım dr önermiş..arkadaşımın annesi anlattı bnm de öyle oldu fln diye..
duyduklarımı paylaşmak istedim denemek yada denememek sana kalmış cnm.

Merhaba kızlar. Herkes iyidir umarım. Benim tüp bebek maceram devam esiyor. Cuma günü yumurtalarım toplandı. 15 tane yumurta toplanmış. 12 tanesi olunmuş. Bu olgunlardan 7 tanesi döllenmiş. Şimdi transfer Gününü bekliyoruz. Embriyologum aradı pazartesi, salı ya da Çarşamba transfer olacak, gelişimlerine bağlı karar vereceğiz dedi. Şimdi beklemedeyim. Hamileliğe hazırlayıcı ilaçlar verdiler onları kullanıyorum. Çarşamba'ya kadar transfer olmuş ve test için gün sayfamaya başlayacağım. Hakkımızda Hayırlısı olsun artık.

hayırlısı olsn cnm... sanrım bugunlerde transfer olucak...inşallah tutunur...ilk seferde yuzun güler...

adet oldum canım bugün üzgünüm klomene inancımı kaybettim gerçi o bir vesile ALLAH nasip etmeyince olmuyo ama bilemedim hepiniz rahim röntgeni çektirdiniz mi çektirmeden de hamile kalan arkadaşlar var mı

nuclear'a katılıyorum cnm öncce rahim filmi cektir...
ben ocak ayında gittim dr.a benden rahim filmi progesteron testi sperm testi ve kan tahlillerini istedi ocak ayında testlerle uğrasrim...rahim filmim temiz cıktığı için klomene başladım...
eğer rahimde tıkanıklık yada baska bısey varsa hem bosuna ilaç almış olcaksn vicüda hemde bosuna zaman kaybedersin...
aklında acaba rahimde mi sorun? sorusu olmaz...

benimde adetim geldi bugun 3.gün..16.40 da randevum var bakalm ne olacak aşılama yapıcakmı bu ay...

Canım benimde bir tarafta 4 bir tarafta 1 tane gelişmişti ve yavaş gelişmişti, hatta adetin 18. günü oldum çatlatma iğnesini. Ama kiste dönmedi çatlatma iğnesi oldum. 36. saatte 48. saatte ve sonra 1 hafta 1 gün arayla şansımızı denedik çok şükür nasip oldu mutluluk. İnşallah senin de yüzün güler. Dua edicem.
Ayyy canım benim çok sağol , sen de pco lu musun ? Benim de tek isteğim kiste dönüşmemesi. 5 yumurtadan sadece bir tanesi mi gelişti peki ?ben ikiz ucuz falan olabilir mi ki diye de düşünüyorum ama:KK49::KK51:

Ayyy canım benim çok sağol , sen de pco lu musun ? Benim de tek isteğim kiste dönüşmemesi. 5 yumurtadan sadece bir tanesi mi gelişti peki ?ben ikiz ucuz falan olabilir mi ki diye de düşünüyorum ama:KK49::KK51:
2007 de doktor öyle bir teşhis koymuştu ama yumurta gelişimi kontrollerinde doktor usg normal görünüyor dedi. 5 yumurtadan 1 tanesi bizimle olmayı seçti ama zaten çoğul gebelik %10 oranında görünüyor. bHCG oranım 2,5-3e katlıyordu bizde ilk başta öyle çoğul gebelik sandık ama birtaneciğimiz olacakmış usg de 6. haftadan itibaren belli olmuştu.

2007 de doktor öyle bir teşhis koymuştu ama yumurta gelişimi kontrollerinde doktor usg normal görünüyor dedi. 5 yumurtadan 1 tanesi bizimle olmayı seçti ama zaten çoğul gebelik %10 oranında görünüyor. bHCG oranım 2,5-3e katlıyordu bizde ilk başta öyle çoğul gebelik sandık ama birtaneciğimiz olacakmış usg de 6. haftadan itibaren belli olmuştu.
Rabbim öyle dilemiş öyle olmuş demekki :)sağ salim kavuşursunuz inşallah. ben de son adetin 15. günündeyim.klomen biteli 13 gün oluyor. yumurtalarım kendiliğinden çatlamıyor ama dün ilişkiden sonra kasıklarıma batmalar oldu bugün de öyle bir kıpırtı hissediyorum ara ara,kendimi çok dinlemeye başladım ondan mıdır?sizin kaç mm iken çatlatma iğnesi oldunuz?

Rabbim öyle dilemiş öyle olmuş demekki :)sağ salim kavuşursunuz inşallah. ben de son adetin 15. günündeyim.klomen biteli 13 gün oluyor. yumurtalarım kendiliğinden çatlamıyor ama dün ilişkiden sonra kasıklarıma batmalar oldu bugün de öyle bir kıpırtı hissediyorum ara ara,kendimi çok dinlemeye başladım ondan mıdır?sizin kaç mm iken çatlatma iğnesi oldunuz?
En büyüğü 19mm idi benim 18. günümdü çatlatma iğnesi oldum o ağrılar bende de olmuştu hatta bıçak saplanır gibiydi. Doktor yumurtalar çatlıyor demişti onun ağrısıymış.

ben bu ay tekrar kullanacağım ikinci ayım olacak bakalım bu sefer ALLAH nasip edecek mi ama klomen ilacına olan güvenimi kaybettim :KK43: 20-16-15 mm 3 yumurtam vardı ama olmadı çok da üzüldüm

En büyüğü 19mm idi benim 18. günümdü çatlatma iğnesi oldum o ağrılar bende de olmuştu hatta bıçak saplanır gibiydi. Doktor yumurtalar çatlıyor demişti onun ağrısıymış.
Maşallah şimdi hamilesin Hoppa ne güzel. benim de hergün milim milim büyüyor sanki .yarın Dr a gidicem 18 19 mm olmalı en az ve inşallah kiste donusmemistir :KK43:

Maşallah şimdi hamilesin Hoppa ne güzel. benim de hergün milim milim büyüyor sanki .yarın Dr a gidicem 18 19 mm olmalı en az ve inşallah kiste donusmemistir :KK43:
İnşallah canım ama kiste bu kadar çabuk dönüşmez bence. Hem ben araştırırken kist olanlara da kistten kurtulmaları için çatlatma iğnesi verdiklerini okumuştum. Kalan döllenmeyen yumurtalar zaten o iğne sayesinde kiste dönmüyormuş.

İnşallah canım ama kiste bu kadar çabuk dönüşmez bence. Hem ben araştırırken kist olanlara da kistten kurtulmaları için çatlatma iğnesi verdiklerini okumuştum. Kalan döllenmeyen yumurtalar zaten o iğne sayesinde kiste dönmüyormuş.
Aaaa olabilir doğru :KK76: suan çok mutlu oldum. Bu kadar kısa sürede kist olma ihtimali düşük inş. Bakalım yarın neler olacak canım dua et de hayırlısıyla büyümüş olsunlar ben de :anneadayı: olayım

Merhaba kızlar bende klomen kullananlardanım ve ilk kullanısım 1 kutuyu bıtırdım dun ilacı içmeye basladgımdan berı sağ kasıgımda cok agrı ve sancı vardı eğilirken bile batıyodu ama dün ilacın son gunu ağrı magrı gtti bugunde aynı sekılde hıc agrım yok acaba yumurta gelısmedımı üzülüyorum cok sizlerin nasıl oldu ben pazatesı gidicem yumurta kontrolune ama korkuyorumda boşuna ümitlenmek istemyrum

Merhaba kızlar bende klomen kullananlardanım ve ilk kullanısım 1 kutuyu bıtırdım dun ilacı içmeye basladgımdan berı sağ kasıgımda cok agrı ve sancı vardı eğilirken bile batıyodu ama dün ilacın son gunu ağrı magrı gtti bugunde aynı sekılde hıc agrım yok acaba yumurta gelısmedımı üzülüyorum cok sizlerin nasıl oldu ben pazatesı gidicem yumurta kontrolune ama korkuyorumda boşuna ümitlenmek istemyrum
Bence sıkıntı yapma ağrı sızı oluyor mutlaka kafana takma taktikca hem kendini yipratirsin hem bu yumurtalarina da yansır. Benimkiler çok yavaş gelişiyor fazla düşünmüyorum hersey olacağına varır.

Bence sıkıntı yapma ağrı sızı oluyor mutlaka kafana takma taktikca hem kendini yipratirsin hem bu yumurtalarina da yansır. Benimkiler çok yavaş gelişiyor fazla düşünmüyorum hersey olacağına varır.
işte insan ister istemez düşünüyor cunku akıntımda hıc yok nerdeyse niye boyle oldu anlamadım 4 gün sonra doktr randevum inşallah ağrısız gelişiyordur benmkıler :110:

işte insan ister istemez düşünüyor cunku akıntımda hıc yok nerdeyse niye boyle oldu anlamadım 4 gün sonra doktr randevum inşallah ağrısız gelişiyordur benmkıler :110:
Haklısın canım .yine de sen takmamaya çalış. ben de Dr dan geldim büyümüştür diye düşünürken öööyle duruyormus hiç büyümemiş 5 gündür 12 13 mm üzüldüm biraz ama demekki böylesi hayırlı. Hemen gelissin istiyorsan iğne vereyim dedi Dr iki gün vurdurcam 5 buçuk ta eczaneye gelecek inşallah

X