Gebeliğe Hazırlık Klomen kullananlar bakabilir mi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım ben farklı medicallerde yaptırmıştım onun için işlemle ilgili ne işlemler yapıldığına dair veriyorlar sanırım ama almadığım için bilemiyorum
benimki öyle büyük bi yer değil sistemleri bile yok deftere yazıyolar muayeneleri doktor kağıtlara notlarını laıyo giderken götürüyon. En iyisi diye gittik ama sonuç yok. İlacı çok kullandırmış bana başak doktorları takip etmeye başladığımda anladım. Son bi aşılama deneyip fakülteden tüp bebek raporu çıakrıp bahçeciye tüp bebeğe gidicem

Merhabalar , 1 senelik evliyim . Bu süre içerisinde bikac ay korunduk daha sonra korunmadik polikistik over hastasıyım . Sürekli ara kanamalarim oluyordu bazen çok şiddetli bı sekilde . Yine kanamam varken doktora gittim 2 ay kadar önce . Kanama için ilaç verdi kullandım kesildi daha sonra 1 ay kadar korunman gerekiyor dedi doğum kontrol hapı verdi folik asit verdi ve insülin ilacı verdi polikistik over için. Doğum kontrol hapı bitti ve dün tekrar gittim . Artık çocuk için denemeye baslayabiliriz dedi
Ve klomen verdi . 10 gün sonra tekrar gidicem ve eğer yumurta istediği büyüklükte olursa doktor çatlatma iğnesi uygulayacakmis. Henüz çok acemiyim bu konulara . O yüzden konu açmak istedim . Klomen kullanan var mı aranızda kullandiysaniz ne oldu sonrasında ? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim . Şimdiden herkese teşekkürler.

Pko lı bir arkadaşım var. Doktora gitmeden ovülasyon testi ile takip ederek 6 ay sonra hamile kaldı. Sana da tavsiye ederim. Doktor boş ya ben 1 yıl kadar gittim hsg kan tahlili idrar tahlili vajina sıvısı tahlili ne varsa yaptı. Hepsi temiz çıktı. Eşim de temiz 38 milyon canlı sperm. Klomen denedik ettik yok olmadı. Aşılama yapalım dedi vazgeçtim. Olmayacağı varsa olmuyor. Allah rabbim vereceği zamanı biliyor. Ovülasyon ile 2 Aydın deniyorum bende

çok da iyi bi doktor aslında ksıırlık konusunda herkes adını bilir bursada ama Allahın işi biraz da nasip kısmet. Ben yinede başka bi doktor buldum son aşılamamı onda yapcağım
Ben de çok ünlü doktorlara gittim hiç memnun kalamadim şahsen . Yine bu doktorumdan memnunum çok tanıdık değil ama mükemmel ilgileniyor. Tabiki her şey nasip . Allah'im nasip etsin hepimize inşAllah.

Pko lı bir arkadaşım var. Doktora gitmeden ovülasyon testi ile takip ederek 6 ay sonra hamile kaldı. Sana da tavsiye ederim. Doktor boş ya ben 1 yıl kadar gittim hsg kan tahlili idrar tahlili vajina sıvısı tahlili ne varsa yaptı. Hepsi temiz çıktı. Eşim de temiz 38 milyon canlı sperm. Klomen denedik ettik yok olmadı. Aşılama yapalım dedi vazgeçtim. Olmayacağı varsa olmuyor. Allah rabbim vereceği zamanı biliyor. Ovülasyon ile 2 Aydın deniyorum bende
Adetlerim hiç duzenli değil ovulasyon testini adetlerim biraz düzenli olsaydı alacaktım 😔

Ben de çok ünlü doktorlara gittim hiç memnun kalamadim şahsen . Yine bu doktorumdan memnunum çok tanıdık değil ama mükemmel ilgileniyor. Tabiki her şey nasip . Allah'im nasip etsin hepimize inşAllah.
Inşallah dilekelrim hep öyle evlat hasreti çeken herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim :KK200:

Evet bende klomenle hamile kalanlardanım,yumurtalıklarımda tembellik vardı.

Ilk ay günde 1 tane içtim ve yumurta gelişmedi, 2inci ay doktor günde 2 ilaca çıkardı 2 yumurta oluştu iyi boyuttalardı çatlatma iğnesi oldum ama malesef o ay da olmadi. 3üncü ay günde 2 klomen+gynositol isimli bir takviyeyle 3 yumurta oluştu 16 mm ertesi günü çatlatma iğnemi vurdum ve o ay hamile kaldım 😊.

Benim doktorumun bana dediği şuydu klomen gibi ilaçlarda en az bir 3 aylık sürecin sonunda olumlu sonuçlar elde ediyoruz, zaten ilk ayı ilacın dozunu ayarlamak için bir deneme ayı sayılır. Bazı doktorlar aceleci oldukları için hemen başka tedavi öneriyorlar bu biraz doktordan doktora değişen birşey.
Merhaba bende 3 yıllık evliyim fakat hamile kalamıyordum hicbir sorunda yok.yasim 39 bu ay ilk günde 2 sefer klomene başladım .bittiğinde doktora gittim 4 yumurtam oluşmuş 1 sag tarafta 3 adet sol tarafta fakat eşimle 2 sefer ilişkimiz oldu.oda ilacı kullanırken. Beni cok rahatsız etti klomen ateş ve sinirlerim harap oldu. Acaba hamile kalmismiyimdir. Sizin ilişkiniz ilaç bittikten nekadar zaman sonra oldu?

Merhaba bende 3 yıllık evliyim fakat hamile kalamıyordum hicbir sorunda yok.yasim 39 bu ay ilk günde 2 sefer klomene başladım .bittiğinde doktora gittim 4 yumurtam oluşmuş 1 sag tarafta 3 adet sol tarafta fakat eşimle 2 sefer ilişkimiz oldu.oda ilacı kullanırken. Beni cok rahatsız etti klomen ateş ve sinirlerim harap oldu. Acaba hamile kalmismiyimdir. Sizin ilişkiniz ilaç bittikten nekadar zaman sonra oldu?

Merhaba, ilac genelde adet oldgunuz hafta kullanılıyor. O evdrede yumurtalar büyüyor daha sonra doktor kontrole çağırıp kaç yumurta oluşmuş, kaç mm büyüklükte ve ne zaman cinsel ilişkiye girilmesi gerektiğini söylüyor. Ben çatlatma iğnesi olmadan bir gün öncesini, ve sonrasında bir gün boş bırakıp bir gün değerlendirdim 1 hafta boyunca doktorum öyle söylemişti.

Klomen bel ve kasik ağrısı yapıyor, insallah sizinki bebegin yerlesme ağrısıdır
Cuma günü doktora gittim yumurta buyumemis dedi . Çok umitlendirmek istemem ama düşük ihtimal de olsa bikac gün sonra da büyüyebilir dedi 10 mm idi çünkü . Bazen böyle geç büyüyor dedi . Bilmiyorum adetlerim çok düzensiz bu ne ağrısı onu da anlamadım aynı adet ağrısı . Çok korkuyorum yine kanama olmaktan 😔😔😔

Cuma günü doktora gittim yumurta buyumemis dedi . Çok umitlendirmek istemem ama düşük ihtimal de olsa bikac gün sonra da büyüyebilir dedi 10 mm idi çünkü . Bazen böyle geç büyüyor dedi . Bilmiyorum adetlerim çok düzensiz bu ne ağrısı onu da anlamadım aynı adet ağrısı . Çok korkuyorum yine kanama olmaktan 😔😔😔
Evet her ay duzenli yumurtlama olmuyor benim de basima geldo,bu ay ilmazsa diger ay olur, Sonu guzel olsun da insallah bu agrilar gelip gecici, ama ilacin etkisi diyebilirim sana. RABBIM bekletmeden nasip etsin insallah sana ve isyeyen tum herkese,

Merhaba, ilac genelde adet oldgunuz hafta kullanılıyor. O evdrede yumurtalar büyüyor daha sonra doktor kontrole çağırıp kaç yumurta oluşmuş, kaç mm büyüklükte ve ne zaman cinsel ilişkiye girilmesi gerektiğini söylüyor. Ben çatlatma iğnesi olmadan bir gün öncesini, ve sonrasında bir gün boş bırakıp bir gün değerlendirdim 1 hafta boyunca doktorum öyle söylemişti.
Ayın 17 -27 yumurtlama günüm bu sure zarfinda hergün kasıklarıma sanki iğne batiyor gibi acıyor Sanirim yumurtalar catliyor. Sizdede boyle oldumu?Haziran 8 adet günüm bakalim neler olucak

Ayın 17 -27 yumurtlama günüm bu sure zarfinda hergün kasıklarıma sanki iğne batiyor gibi acıyor Sanirim yumurtalar catliyor. Sizdede boyle oldumu?Haziran 8 adet günüm bakalim neler olucak

Evet o batma hissi bende de oluyordu, ilaç işe yarıyor demek ki yumurtalıklarınız çalışıyor 😊 değerlendirdiyseniz geriye adetinizi beklemek kalmış umarım hamile kalırsınız.

X