Kızlık Zarı (hymenoplasty) dikim sürecim.

Neticede evleneceğiniz kişi durumu biliyor. Tekrar yrtılacak birşey için neden ameliyat oluyorsunuz? Psikolojinizi rahatlatacağını söylüyorsunuz ama ben nasıl rahatlatacağını anlayamadım.

Neticede evleneceğiniz kişi durumu biliyor. Tekrar yrtılacak birşey için neden ameliyat oluyorsunuz? Psikolojinizi rahatlatacağını söylüyorsunuz ama ben nasıl rahatlatacağını anlayamadım.
Yaptırmaktan vazgeçtim arkadaşlar dediklerinize gerçekten katılıyorum. Önümde uzun yıllar var evlenmek için. Sevdiğim insan yanımda. Şu an için bunu dert edebileceğim hiçbir şey yok. Aslına genel olarak dert edilebilecek bir şey değil. Biz kadınlar olarak bir zardan çok daha fazlasıyız. Bu zar dediğimiz şey bir kaza sonucu yırtılmış olabilir veya sevdiğimiz bir insanla birlikte olmuşuzdur öyle yırtılabilir vb. Ama bu durumların hiçbiri bizlerin toplum tarafından ayıplanmasını gerektirecek bir şey değil. O yüzden kendimi kötü hissetmiyorum. Beni kabullenen seven bu şekilde sever. İnanır. İnanmayan sevmeyene de kapı orda defolur gider. Bu operasyonu yaptırmayı düşünen kişiler de varsa eğer sırf psikolojiniz düzelsin diye yapacaksınız aynı bende olduğu gibi inanın hiç gerek yok. bunların hiçbiri vereceğiniz paraya çekeceğiniz acılara değmez. Bunu sırf evleneceğim insan kabul etmez diye yaptıran arkadaşlarım da bence karşılarındaki insanla gerçekten evlenmeliler mi tekrar düşünsünler. Bir damla kanın hesabını görecek bir adamla bir ömür geçer mi hiç bilmiyorum. Bu hayatta en önemli şey sizsiniz. Ömür boyu kendi değerimizi farkında olup bu farkındalıklar yaşamak dileğiyle 🙏🏻

Adet yerini bulsun diye asla değil. Sadece maalesef küçük yaştan itibaren bu tabularla büyüdüğümüz için şu an yaşadığım bu durum psikolojimi aşırı derecede olumsuz etkiliyor. İnanın neden bu kadar kötü olduğumu ben bile tam açıklayamıyorum kendime. Kimse için değil kendim için yaptıracağım bu psikolojiden kurtulup normal yaşantıma geri dönebilmek için
Erkek arkadasın kabul ediyosa ve sorun yapmıyosa bu ise hic girme bunun pskolojiside ağır çünkü o islemi yaptırmak o sandalyeye yatmak sonraki iylesme sureci dikkat etmen hareketleri kısıtlaman geecekten cok zor

Yorumlar yine kanser... İnsan kendini düşününce yine yaranamıyor buradaki bazı kadınlara... Kendinizi iyi hissedeceksiniz iyi yapmışsınız. Artık takıntı olmaktan kurtulmuşsunuzdur umarım. Güzel bir hayatınız olsun 🤗

5500 tl çok ucuz bir şey de değil maalesef. Bakın ben normalde aklı başında bir insanım öğrenciyim hem de gerçekten başarılı bir öğrenciyim. Allah izin verirse bu sene mezunum mühendis olacağım. Uzaktan bakınca bunu yaptırmamamın çok gereksiz olduğunun farkındayım. İlerde zaten şu an ki erkek arkadaşımla ayrılsak bile büyük konuşmak gibi olmasın ama bacak arasından gelecek olan iki damla kanı bekleyen bir zihniyetle evlenmem. Tüm bunların farkındayım ama insan beyni psikolojisi öyle değişik ki bazen tam aksi durumları düşünüp hayatı kendimize zindan edebiliyoruz. Benimkisi de o hesap anlayacağınız. Bu düşüncelerden kurtulup hayatıma derslerime odaklanmayı o kadar çok istiyorum ki sanki tek kurtuluşum o operasyonu olmakmış gibi geliyor. Bu arada rencide edici olmayıp gerçekten fikrini söyleyen herkese teşekkür ediyorum belki de buraya yazılan yapıcı eleştirilerle doğru kararı verebileceğim
Ay en öyle bende bu dusincedeyim

Yorumlar yine kanser... İnsan kendini düşününce yine yaranamıyor buradaki bazı kadınlara... Kendinizi iyi hissedeceksiniz iyi yapmışsınız. Artık takıntı olmaktan kurtulmuşsunuzdur umarım. Güzel bir hayatınız olsun 🤗
Çok teşekkür ederim hala bazen aklıma gelmiyor değil ama en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar…
Öncelikle bu konuya lütfen yargılamak veya rencide etmek maksatlı yazacak kişiler gelmesin. Burda hem kendi sürecimi hem de aynı dertten muzdarip arkadaşlarıma yardımcı olmak birbirimize destek olmak için açtım. Ben bir ilişkiye girmeden kısacası talihsiz bir olay yüzünden kızlık zarım yırtıldı. İki yönde yırtığım var maalesef. Başta bunu takmıyordum ama sonraları bunu düşünmeden tek saniyem geçmedi. Sevgilim var çok şükür mutluyuz evlenmeyi de düşünüyoruz ilerleyen yıllarda. Başıma gelen bu talihsiz olayı o da biliyor. Kendisi çok anlayışlı bu dikim muhabbetini kesinlikle bana bıraktı. Her daim destekçim kısacası. Şimdi diyeceksiniz e sevgilin var sana da destekçi neden yaptırıyorsun diye haklısınızda ama dedim ya psikolojik olarak iyi hissetmiyorum kendimi. Bu olay günlük işlerimden alıkoyuyor beni. Sürekli bunu araştırırken buluyorum kendimi. Hayat önüme ne getirir hiç bilmiyorum bugün beni etkileyemeyen bu şey yarın belki de etkileyecek zor duruma sokacak o yüzden bu dikimi yaptırmak istiyorum. Bu hafta sanırım bu operasyonu olacağım. Yazan olursa sürecimi anlatmaya devam ederim. Hepinize iyi günler ✨
Kızlık hakkında fikirlerim bellidir, ölene kadar da değişmeyecek. Normalde böyle konulara girmezdim, çünkü bir amaç için açıyorsunuz, aynı süreci geçiren sizin gibi insanlar ile paylaşım yapma amacı güderek konu açmışsınız, tasvip etmesem de bu hakkınız, buna benzer konular var beğensek de beğenmesek de, paylaşım yapmak için açtığınız konunun bulanmasını istememeye hakkınız var. Sizin sevgilinizi kandırma amacınız yok, zaten söylemişsiniz, ameliyat olacağınızı biliyor. Sadece sormak istiyorum ne gerek var. Zamlardan sonra ne olmuştur bilmiyorum, en son 4000-5000 TL gibi fiyatlardan bahsediliyordu, değer mi sizin durumunuzda iken bu paraları vermeye, bu krizde? İki damla kan göreceğim için rahat edecek diye değer mi? Siz kendinizi bilmiyor musunuz?

Kızlık hakkında fikirlerim bellidir, ölene kadar da değişmeyecek. Normalde böyle konulara girmezdim, çünkü bir amaç için açıyorsunuz, aynı süreci geçiren sizin gibi insanlar ile paylaşım yapma amacı güderek konu açmışsınız, tasvip etmesem de bu hakkınız, buna benzer konular var beğensek de beğenmesek de, paylaşım yapmak için açtığınız konunun bulanmasını istememeye hakkınız var. Sizin sevgilinizi kandırma amacınız yok, zaten söylemişsiniz, ameliyat olacağınızı biliyor. Sadece sormak istiyorum ne gerek var. Zamlardan sonra ne olmuştur bilmiyorum, en son 4000-5000 TL gibi fiyatlardan bahsediliyordu, değer mi sizin durumunuzda iken bu paraları vermeye, bu krizde? İki damla kan göreceğim için rahat edecek diye değer mi? Siz kendinizi bilmiyor musunuz?
Haklısınız ben bu konuyu daha önce açtım daha sonrada yaptırmamaya karar verdim zaten dediğiniz gibi 5000 tl istiyorlar en az değer mi derseniz bence değmez işte ama herkes aynı düşünmüyor çünkü herkesin yaşantısı psikolojik durumu aynı değil

Haklısınız ben bu konuyu daha önce açtım daha sonrada yaptırmamaya karar verdim zaten dediğiniz gibi 5000 tl istiyorlar en az değer mi derseniz bence değmez işte ama herkes aynı düşünmüyor çünkü herkesin yaşantısı psikolojik durumu aynı değil
Yapmayın, üstünde durmayın vajinismus olursunuz, o daha kötü. Başkasını kandırmaya kalkanı bile anladım, bunu anlayamadım, kendinizi bilmiyor musunuz, kendinizi kendinize neden kanıtlamaya çalışıyorsunuz? Bu takıntılar hayat karartır, böyle çok takan bir arkadaşım vardı, sırf ardından ileri geri konuşur, olur olmadık şeyler anlatır adını çıkarır diye ilk sevgilisinden ayrılmadı, evlendi. Vajinismus oldu, ayı herif anlamadı, üstüne gitti, tedavi olmadı, 4 yıl çocuğu olmadı diye kaynana eziyeti çekti. Saçma takıntılar hayatını kararttı, çarşaf gibi suratla geziyor şimdi. Hymenoplasti parasını psikologa verin, hayatınızın en karlı işi olabilir.

Yapmayın, üstünde durmayın vajinismus olursunuz, o daha kötü. Başkasını kandırmaya kalkanı bile anladım, bunu anlayamadım, kendinizi bilmiyor musunuz, kendinizi kendinize neden kanıtlamaya çalışıyorsunuz? Bu takıntılar hayat karartır, böyle çok takan bir arkadaşım vardı, sırf ardından ileri geri konuşur, olur olmadık şeyler anlatır adını çıkarır diye ilk sevgilisinden ayrılmadı, evlendi. Vajinismus oldu, ayı herif anlamadı, üstüne gitti, tedavi olmadı, 4 yıl çocuğu olmadı diye kaynana eziyeti çekti. Saçma takıntılar hayatını kararttı, çarşaf gibi suratla geziyor şimdi. Hymenoplasti parasını psikologa verin, hayatınızın en karlı işi olabilir.
Ay Allah korusun vajinamus böyle takıntılarla mı oluşuyormuş hiç bilmiyordum açıkçası şu an iyiyim bir de sonrada gittiğim doktor 3 9 yönünde açılma var yırtık değil çünkü vajina duvarına kadar inmemiş zar bütünlüğünü koruyor tabi kanaman oladabilir olmayadabilir dedi esnek bir zarmış iyi ki yaptırmamışım diyorum bunları duyunca ilk gittiğim doktor boş yere alacaktı beni ameliyata

Ay Allah korusun vajinamus böyle takıntılarla mı oluşuyormuş hiç bilmiyordum açıkçası şu an iyiyim bir de sonrada gittiğim doktor 3 9 yönünde açılma var yırtık değil çünkü vajina duvarına kadar inmemiş zar bütünlüğünü koruyor tabi kanaman oladabilir olmayadabilir dedi esnek bir zarmış iyi ki yaptırmamışım diyorum bunları duyunca ilk gittiğim doktor boş yere alacaktı beni ameliyata
Vajinismus psikolojik altyapılı da olabiliyor evet. Benim de esnekti, doğumda önüne gelen açıklık bakarken bozuldu. 😆 Sağlıklı bir cinsel hayat çok daha önemli, iyi evliliğin yüzde 50 si kötü evliliğin yüzde 90 ı. İlişki ile yırtılmış olsaydı, sevgilinizin haberi olmasaydı hiç gelip laf anlatmazdım, ama burda mesele kendinizsiniz, kendi içinizde, siz kimseyi kandırmaya kalkmamışsınız.

Merhaba arkadaşlar…
Öncelikle bu konuya lütfen yargılamak veya rencide etmek maksatlı yazacak kişiler gelmesin. Burda hem kendi sürecimi hem de aynı dertten muzdarip arkadaşlarıma yardımcı olmak birbirimize destek olmak için açtım. Ben bir ilişkiye girmeden kısacası talihsiz bir olay yüzünden kızlık zarım yırtıldı. İki yönde yırtığım var maalesef. Başta bunu takmıyordum ama sonraları bunu düşünmeden tek saniyem geçmedi. Sevgilim var çok şükür mutluyuz evlenmeyi de düşünüyoruz ilerleyen yıllarda. Başıma gelen bu talihsiz olayı o da biliyor. Kendisi çok anlayışlı bu dikim muhabbetini kesinlikle bana bıraktı. Her daim destekçim kısacası. Şimdi diyeceksiniz e sevgilin var sana da destekçi neden yaptırıyorsun diye haklısınızda ama dedim ya psikolojik olarak iyi hissetmiyorum kendimi. Bu olay günlük işlerimden alıkoyuyor beni. Sürekli bunu araştırırken buluyorum kendimi. Hayat önüme ne getirir hiç bilmiyorum bugün beni etkileyemeyen bu şey yarın belki de etkileyecek zor duruma sokacak o yüzden bu dikimi yaptırmak istiyorum. Bu hafta sanırım bu operasyonu olacağım. Yazan olursa sürecimi anlatmaya devam ederim. Hepinize iyi günler ✨
Bilgi verir misin lütfen

Merhabalar maruz görün ama bu yırtık nasıl 2 taraflı oluyor bunu size kim söyledi ? Birde kazayla kızlık zarı nasıl bozuldu ?
Muhtemelen sevgilisiyle oldu. Sevgilisinin de onunla evlenmeye niyeti yok. Bunu bildiği için gelecekteki evlilik için hazırlık yapacak.

Bakın bu yaptığınız şey bence çok gereksiz sebebini size şöyle açıklayayım. Bazı kadınların birlikte olmuş olsa bile ilk ilişkide kanaması olmayabiliyor, esnek kızlık zarı diye duymus olabilirsin. Farz et ki hiç kaza yaşamadın ama kanda gelmedi. Kimseyle birlikte de olmadın daha öncesinde. Evleneceğin adam tutup seni doktora mı götürecek daha önce biriyle birlikte olmus mu diye, ya da sen bunu kabul edecek misin kendine bunun yapılmasına izin verecek misin? Başına her ne gelmiş olursa olsun bence açık yüreklilikle senin söylediğine inanmalı evleneceğin kişi. Adamın aklında şüphe varsa ondan sana hayır gelmez zaten. Hemde daha önce hiç kimseyle ilişkiye girmedim diyosun herkesin göreceği bir forumda açıkça bir şeyleri yazmak istemiyorum ama adam zaten ilişki sırasında anlar senin kimseyle birlikte olup olmadığını, hareketlerinden mimiklerinden kolayca ilişki yaşayıp yaşayamamanızdan vs.
Öyle. Kana ihtiyaç yok.ilk birkaç ilişki zaten zor oluyor.

Muhtemelen sevgilisiyle oldu. Sevgilisinin de onunla evlenmeye niyeti yok. Bunu bildiği için gelecekteki evlilik için hazırlık yapacak.
Ya siz ne kadar gereksiz bir insanız nerden vardınız bu kanıya oranızdan buranızdan olay uydurmayın kendi işinize bakın kimsenin ne yaşadığını bilmeden böyle atıp tutmayın başınıza gelirse anlarsınız demek istiyorum da sizin gibi biri için boşa günaha girmeyeceğim

Yaptırdın mı süreç nasıldı bilgi verirmisin tuttu mu?

Merhaba arkadaşlar…

Merhaba arkadaşlar…
Dertsiz basiniza dert mi arıyorsunuz. Yani sonuçta bunu kabullenmelisiniz. Ameliyat olursunuz ama bu da natürel olmayacak. Sizi yargılamak kimsenin haddi değil ama bugün buna takılırsıniz yarın başka şeylere. Evet bu tabularla büyüdük ve bende vajinusmus hastasıyım kizlik zarı ameliyatı olmam onu aldırmam istendi ve eğer daha fazla bu süreci yaşarsam son çare olarak bu yola basvuracagim ama önce psikolojimi tedavi ettirmem gerek. Hayat sizin hayatınız ama gerçekten sevgiliniz bunu dert etmiyorsa yani yalancı birseyler de yaptırmaya gerek yok

X