kızlar yardım edın neolur canım çok sıkkın

filizadm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
65
3
41
önceden benı tanıyan topıclerımı okuyanlar bılır ben 4 ay önce kocamdan ayrıldım boşanma sepebımızse eşimin kumar alışkanlığı ve yalan soylemesı evıne bakamamsı.
11 aylıkta bı kızım var velayetı bende eşımın her ay bı gun gecede kalmak şartıyla görme hakkım var bıde her ay 150 ytl nafaka vermek zorunda.fakat buzaman kadar 2 ay verdı sadece ve herseferınde görmeye gelırken bırsürü olay yaşıyoruz nıyetı çocuğu görmek babalık yapmak değil benı tekrar kandırmak ve ailemın mırasından yararlanmak neyapsam yakamı bırakmıyo ruh hastası neyapcamı şaşırdım artık yuzune tukuruyoz gene gelıyo para kokusu uzaktan hoş gelıyo bıde ben evın tek kızıyım babmda yaşlı kımse ona karşı guç kullanmıyo oda yuz buluyo bugun polıse gıttım onlarda görebılır tabı babsı dedıler .bende görmesıne karşı değilim ama nıyetı başka bugun kaçırır gıbı elımızden aldı kızımı ve taksıye bındı gıttı okadar korktumkı gıtmedığım yer kalmadı sonunda bulduk getırdı gerı ama bu şekılde görme olmazkı daha anne çocuğu .neyapcağımı şaşırdım nafaka vermedığı içinde acaba dava açıp bızıde tehdıt edıyo buara bunlarıda belırtıp acaba görme hakkını azaltabılırlermı acaba boyle bışey olurmuykı.sızce neyapmalıyım nasıl bırakır bu ınsan peşımı nekadar surecek bu durum acaba..off

eğer istem
iyorsanız polis jandarma avukatlar herkesi seferber edin..
asla istediklerini yapmak zorun da değilsiniz..
daima kontrol altında olun..
gerekirse polis gözetiminde gelsin çocuunu görmeye..
şikayetçi falan olun..
savaşın ve ne gerekiyorsa yapın..

Eğer nafaka vermiyorsa dava açabiliyorsun ve merak etme canım ,mahkemeni verdiği karara uymamaktan hapis cezası var hemen içeri atılır zaman kaybetmeden hemen bir avukata danışırsan ve dava açarsan iyi olur..o zaman yakanı bırakır fakat sonrası kötü olursa diye düşünüyorum.hemen p.tesi günü bir avukatla konuşup,savcılığa gitmeni tavsiye ederim.
çünkü mahkeme tanık isteyebilir.Savcılıktaki şikayetin tehdit edildiğine dair olan şikayetin mahkemede delil olarak kullanılır.
mahkemeye dımdızlak beni tehdit ediyor diye çıkarsan tanığın varmı diye sorarlar...tanık getirirsin fakat savcılıktaki suç duyurun çok geçerli bir delil olur.Git savcılığa suç duyurusunda yoksa mahkeme mantıklı olarak şunu diyor ,kardeşim madem tehdit ediliyordun da neden savcılığa başvurmadın şekline dönüyor olay...nafaka ödememeninde kesin hapis cezası var canım..

Tehdit, ayrılan çoğu kadının başına geliyor, benim de geldi. Amaç intikam almak çocuğu kullanarak. Zamanla zaten unutacak hayatına bakacak, o zaman çocuğunu görmeye bile zor gelir. Ama illa bu konuda birşey yapacağım dersen, delillerinle mahkemeye suç duyurusunda bulunabilirsin, biraz gözü korksunÇok üzgünüm çoook.
Kaçırma konusu, eski eşin kaçırma girişiminde bulunmamış yasalara göre. Yapabileceğin tek şey ziyaretin yeniden düzenlenmesi talebinde bulunmak, çocuğu götürebileceği tek ve kesin adres belirlenmesini sağlamaktır. Bunun dışında bir yere götürürse polisle çocuğunu alırsın noterden ihtar çektirirsin. Kaçırma zamanında getirmediğini belgelemenle olur. Diyelim pazar saat 12'de getirecek, akşam hala yok, polise gidersin, dayanırsın kapısına, yine noterden ihtar çektirip belgelersin. 2-3 defa olursa, mahkemeye başvurup ziyaretlerin düzenlenmesini talep edersin. Ziyaret hakkını engelleyemezsin ama, tabi suç işlememişse. Cinayet, sizlere dayak, hapis ceazsı gibi nedenlerden dolayı görüşme hakkı elinden alınabilir sadece, çünkü çocuk için bir tehlike söz konusu.
Nafakada ödemediğini belgelemen gerek, başvuruyorsun, icra geliyor eski eşine. İcrayı ödemezse ya hapis var, ya da ödeyemeyeceğini beyan ederse maaşının 4'te biri kesilir.
Bunları mutlaka yap, paran yoksa barolar birliğine git fikir al, belki avukat da tayin ederler. Meydanı boş bulmuş istediğini yapabileceğini sanıyor, oysa yasalar senden yana, bu haklarını sonuna kadar kullanşakkıdı
Velayetin alınması kolay değil, bundan da hiç korkma. Annenin kötü yolda olduğunun şahitler ve belgelerle ıspatlanması, akıl hastası olduğunun belgelenmesi, veya başka bir adamla nikahsız yaşadığının belgelenmesi, veya çocuk altı yaşından sonra ona her açıdan daha iyi bir hayat sağlanabileceğinin ıspatlanması haricinde velayetin nezdi (el değiştirmesi) davası açılamaz. Altı yaşından küçük çocuklar, ortada çok büyük bir suç yoksa (zina gibi), anneye verilir. Ancak velayeti almak isteyen ve bunun için yıllarca uğraşan erkek sayısı bir elin parmağı kadar az bu ülkede, için rahat olsun. Dediğim gibi şimdi sadece gururuna yediremiyor seni vurabileceği tek yerden vurmaya çalışıyor, çocuk çok da umurunda değil:dilcikar:
1 sene filan geçsin nasıl farklı olduğunu göreceksin

bence madem maksatını bılıyorsun ne gerekıyorsa yapmalısın bır avukattan yardım alabılırsın

GERÇEKTEN NAFAKA ÖDEMEDIĞINDE HAPIS CEZASI VARMI YANII. EĞER OYEYSE ÇOK SEVINDIMM.bana avukatım sadece ıcra olur demıştı ama gerçekte parasıda mal varlığıda yok ozaman hapıscezası olabılır tabıı

çok sağol çok teşekkur ederım bılgılerın ıçın bende elımden gelenı yapmayı duşunuyorum bunu için meydanı boş sanmasın avkatıma gıtcem hatay bakalı ne dıcek bu konuyla ılgılı

Bir şey daha var canım, nette medeni kanunun tamamı yayınlanıyor. Yeni kanun oldukça kolay anlaşılabilecek bir dilde, yeni Türkçe kullanılmış. Vaktin olursa oku, oldukça bilgi sahibi olursun. Ancak en başta için rahat olsun, boşanan çok kadın yaşıyor senin yaşadıklarını, kuru gürültü bunlar kulak asma:içelim:

tehdit ediyor mu yoksa gönlünü kazanmak için mi uğrasıyor ben o kısmı anlamadım canım sanırım sana dönmek istiyor ve sen bunu paran için istedigin sanıyorsun öyle mi?eger tehdit etmiyorsa polise öyle söyleme.ama tehlikeli buluyorsan elinden geleni yap ..

ban dönmezsen senıode ailenıde öldürürüğm dıyo zaten bunun için suç duyurusnda bulunmuştum bıgece içerde yattı sonra çıktı demedım falan dedı.ama asıl amacı benı sevdığı için değil ailemın kırası için benımle tekrardan evlenmek ılkınde olduğu gıbı..çocuk da bahanesı benımle görüşemeyınce çocuğumu aldı gıttı zaten ben elımden gelenı yapıcam olmazsa çocuğun yanında olum dıyorum ama annem ıstemıyom ben evın tek çocuğum babmda yaşlı oyuzdende kımse bışey yapamıyo zaten dıye uğraşıyo..

bence eger eşinizde düzeltilebilr bir durum varsa siz bunun üstünde daha cok durun
yani her sizin anlattıklarınızdan kocanız pek parlak biri gibi görünmesede çocugunuzun babası
bu durumda bence onu bi şekilde kazanmayı deneyin
(Not: eş olarak kazanmak demiyorum baba olarak diyorum)

inanın laftan sozden anlayan ırı değil zaten anlasa bunlar olmazdı doğru durust çocuk görmeye gelmıyokı herseferınde sorun yaratıyo ayrıca buarad işsız başka ışı yok bızle uğraşıyo vede umudu var barışmak için.umudda vermedım hıç ama oyle işte allahım nezaman bırakırkı peşımı benden umudu kesse zaten çocuğunuda aramaz emınım.bakalım belkı zamanla geçer..

150 lira nafaka için çok az değilmi?üstelik onu bile vermiyormuş.
bence siz tekrar bir dava açın bu rakamı olabildiğince yükseltin.
bu onun sizden kaçmasını da sağlar.

eğer 150 ytl yi anlaşmalı boşanmada belirlemiş ve kabul etmişse değiştirmesi çok zor.ancak çocuğun masraflarının arttığını ispat etmesi lazım ki o da ilerleyen yıllarda olur...

valla ben parasında değilim benden ve kızımdan uzak olsunda çünkü tehlıkelı sadec borç altına gırsın ıstıyorum oyuzden nafakaa kabul ettım kendım için tazmınat ıstemedım öbur dunyada hesaplaşıcaz onunla artık.bıde vermeyecenı bıldığım için ilerde dava açarım belkı görüş gunu falan azalır belkı dıye..

bence iyi avukat bul o sana yol göstersin
önce savcılığa git dileçe ver,
öyle çocuk kaçırmak gibi görmek ne demek ?
yazık yaaa ne haal geldi bu erkekler
hiç yalanlarına felan da kanmaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…