Kızlar uykuyu unuttum acil ?

neco38

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
44
0
20
Kızlar bir durumumu anlatacağım sizde de oluyor mu
Benim eşim erken saatte ise gidiyor ben kahvaltıyi hazilariyip işe gönderiyorum ve gittikten sonra saat altı buçuk yedi gibi sabah tekrar uyuyorum ve her zaman sabah uykusunda oluyor ayrıca hep aynı şeyler artık uyumaya korkuyorum.
Uyurken tanıdığım insanlar geliyor ve inanın rüya değil rüyamda uyuyorum tanıdığım insanlar geliyor gözümü açmaya çalışıyorum ama gerçekte de açmaya çalışıyorum hem uyurken hemde rüyada uyurken o kadar zorlanıyorum mi gözümü sadece kısık acabiliyorum uyanamiyorum ne ruyamdaki uykudan ne de gerçekteki uykumdan . Şöyle bir şey de var uyuyorum uyuyorum rüya görmuyorm sadece bu olay yaşanıyor başka şeyler de olsa rüya gördüm deyip geçeceğim ama rüya görmeden annem eşim kayinvaldem falan geldiğini sesler duyup gözümü açmaya çalışıyorum her defasında gözlerim o kadar ağırlaşıyor ki uyanamiyorum zor bela açtığım da gerçekte uyanıyorm ve hiç kimse yok etrafda o kadar çok gözümü açmaya çalışyorum ki inanın sanki aksama kadar çalışmis yorulmuş oluyorum durumu anlatamadığmi düşünüyorum çünkü eşime de böyle anlatınca besmele çek uyu diyor besmele de çeksem dua da etsem konu bu değil her defasında böyle oluyor eve biri geliyor yattgm pozisyondayim evin halı çocuğum falan hep aynı uyurken olduğu gibi onarada ses ve görüntü var tanıdık insanlar vs oluyor yatyoum ya uyuyorum ya ayıp olmasın diye kalkmaya çalışyorum ama gözümü açamıyorum açtığımda ise gerçekte olan uykudman uyanıyorm anladınız mı bu durum nedir ?

Bu anlattığınız şey benim başıma çok geliyordu.Benim sorunum gece asla uyuyamıyordum.sabah uykuya dalıyordum ama bu seferde derin uykuya dalıp öğleye kadar uyuyordum. Sonra da dediğiniz olayı yaşıyordum. Uyku için Dr a gidip uyku ilacına başlayınca geçti.
Benim tanı kronik uyku bozukluğu. Uykum geliyor ama ilaç içmezsem asla uyuyamıyorum

Bir doktora gidin kan değerlerine vitaminlerine bakılsın. İnançlıysan eğer ayetel kürsü okumanı tavsiye ederim. Bir de yatakta bir lokma bile yemek yemeyin kırıntı falan hiçbir şey olmasın.(batıl belki ama duymuştum bunu)

Bende yaşadım buna benzer bit şey ama tek seferdi, ben kendimi uyurken gördüm normal uyku pozisyonunda yatarken yüzüme biri eğilerek bana baktı sanki siyah bir gölge cinsiyetini kimliğini anlamadım o an hemen korkarak uyandım. Tekrarı olmadı ama bir kaç gün etkisinden çıkamadım.
Bunun bilimsel yada psikolojik bir açıklaması var mı acaba?

Karabasan ? Yatağın başı secdeye bakıyor mu ? Bildiklerim ,duyduklarim bunlar.

Ay çok ürkütücü hep bunu yaşamak. Uyuduğun yeri değiştirsen bi de hiç denedin mi ?
Doktora görünmeniz lazım bence o uykuya geçişte nöbet gibi bir şey oluyor size

Az uyuduğum ve uyku düzenimin bozuk olduğu dönem bende dediğinize benzer şeyler yaşıyordum.

Uyku felci gibi görünüyor bir uzmanla görüşüp kontrol etmek için tavsiye alabilirsiniz. Uyku klinikleri var oraya da gidebilirsiniz. Sorunu çözene kadar da erken yatıp uykunuzu aldıktan sonra eşiniz gittikten sonra uyumayın, öğlen bir saat şekerleme yapın

Bende benzer şeyler yaşıyorum o yüzden doktora gideceğim bu hafta.benim başlayalı çok uzun zaman oldu.uykularim berbat.O yüzden evde kimse yokken uyumuyorum.Mesela sabah erken kalkarsam çocuğun okuldan gelmesini bekleyip.Cocuk gelince uyuyorum.Bazen on dakika da bir de alarm kuruyorum ki en azından alarm sesine uyanırım diye.sorun pskiyatristlik mutlaka gidin ihmal etmeyin

Uykudan kalkıp yeniden uyuyunca yanlız kalma korkusuyla çok yaşadım sonra yanlız ken uyumadim geçti bu durum

Ay çok ürkütücü hep bunu yaşamak. Uyuduğun yeri değiştirsen bi de hiç denedin mi ?
Doktora görünmeniz lazım bence o uykuya geçişte nöbet gibi bir şey oluyor size
Yatak odasında olmuştu çoğunlukla ve oturma odasında da aynı şeyler oluyor ki

Uykusuz mu kaliyorsunuz acaba..eşiniz bi süre kahvaltısını kendi hazirlasin

Halk arasında karabasan tıpta uyku felci ve bence evet uyku felci

Başka yolu yok doktora gidin

Uyuduğunuz ortam havadar mı? Sabah kalktığınızda temiz hava giriyor mu?
Daha önce yaşamıştım, yurtta kalıyordum ve sabahları oluyordu. Bir süre çok oldu sonra bitti

Üniversite döneminde yurtta kalırken çok başıma gelmişti uyku felci. Psikiyatriste gidin. İlaç verecek uyku için. Gece uyumadan önce içiyorsunuz, yarım saat içinde tak uyuyorsunuz. Sonra misler gibi uyanıyorsunuz. 6 ay kadar kullandım ilacı sonra geçti bıraktım.

Gitmeyi düşündüm ama bebeğim altı aylık olduğu için hala emiyor ilaç kullanamam ondan dolayı gitmedim

Uyuduğunuz ortam havadar mı? Sabah kalktığınızda temiz hava giriyor mu?
Daha önce yaşamıştım, yurtta kalıyordum ve sabahları oluyordu. Bir süre çok oldu sonra bitti
Ortam havalı evet ama bulunduğum konum çok sıcak hani nefes almak bile zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…