Kızlar tek ricam incitmeden yazar mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şaka gibi zamanında laf olur söz olur diye arkanızda durmamış anneniz ama şimdi yine laf söz olmasın diye el öpmenizi istiyor yazık.... Siz ilk önce kendinizi ve çocuğunuzu düşünün anneniz erimiş bitmiş diye gidip o adamın elini mi öpeceksiniz?

Söylemedim ki . Eşimin tek lafı vardı bir daha bu konu hiç açılmadı . Eğer o adamla aynı ortama girmeyi bırak bir yerde karşılaşırsan bile kafanı çevirip gitmezsen bana haber vermezsen yemin ederim 10 tane çocuğumuz da olsa boşanırız . Annemle görüşmeme de çok üzülüyorum diye izin veriyor

Sadece kardeşim için durmak istiyorum bende annemin söyledikleri beynime öyle işlemiş ki ne düşünsem kardeşim diyorum hep

Ay o zaman ne işin var düğünde, mevlüdte? Hayatını mahvettikleri yetmiyor bir de kocanla aranı bozacaklar. Engelle bunları. Hamilesin zaten üzüntü ve stres yapmamalısın. Kendine ve bebeğine dikkat et. Annene beni istismar eden sapık babamla görüşmek istemiyorum zaten kocam da izin vermiyor de ve konuyu kapat bu kadar.

Annen kendi yuvası yıkılmasın diye seni yakmış, sen onun kocasına laf etmesinler de üzülmesin diye yuvanı mı yıkacaksın? Kocan haklı, otur oturduğun yerde. Ben kocanın yerinde olsam kardeşin dahil kimse ile görüştürmem, sana yapılana susan kim varsa bağını kopartma şartı koşarım.

hiç birimiz senin geçmişi getiremez. Allah kimsenin başına vermesin çok zor bisey.
sen o kadar güçlüsün ki okumuşsun ayaklarım üzerinde durmussun. yuvanın kurmuşsun.

seni geri o karanlığa çekmeleri izin verme. ben sevmediğim insanla aynı ortamda geriliyorum. senin durumunda hem bebek için hem senin için çok tehlikeli bence. asla görüşme.

annen de arkadaşların dediği gibi senin derdinde olsa o adamla aynı evde aynı yatağa girmeyi midesi almazdı. insan meleğine zarar gelsin ister mi. zarar gelince tamam sus der mi.

akıl alacak mantıklı tek bi yan yok bu olayda.
konuşamıyosan engelle anneni. cevap vermek zorunda da değilsin ki.
ben esin olsam çok kızardım sana bu kadar kendini üzdüğün için. vicdan yapacak bişey yok.

Gitmeyeceğim zaten dediğim gibi anne kavramı kafamda öyle kurulmuş ki onu üzmeden çıkmak istiyorum bu işin içinden ama biliyorum şimdi çıksam yarın öbür gün tekrarını yasatacak

Evet bunu oda koştu zaten ama annem be kardeşim ile 6 ay görüşmeyince ne kadar üzüldüğümü görünce başka yerlerde görüşmemize izin verdi

Evet bunu oda koştu zaten ama annem be kardeşim ile 6 ay görüşmeyince ne kadar üzüldüğümü görünce başka yerlerde görüşmemize izin verdi
Sen tedavi ol. Eşini de kıymetsiz görmeye başlamışsın. Çünkü seni seviyor. Neden mi? Bilinçaltında şu var,'' Ben değersiz biriyim. Eşim beni seviyor. Demek o da değersiz biri. ''. Bu kafandaki şemayı yıkman lazım. Evliliğin zarar görecek.

annen seni kırmış kıracağı kadar. hep sen çekmişsin annen bırak destek olmayı senin için parmağını kıpırdatmamış. annemi kırmayacağım diye içine sindirip gidip öpsen sonrasında çok pişman olursun, kendine saygını kaybedersin. sen zaten yıllarca annen için fedakarlıklar yapmışsın, bir kerecikte o sana anlayış göstersin. böyle bir konuda bile senden alttan almanı bekliyorsa fedakarlığı hakkediyor mu o anne bir düşün. yapamam anne de kapat konuyu. kendi psikolojini düşün çocuğunu yetiştirebilmek için sağlıklı bir psikolojiye ihtiyacın var. anneni düşündüğün kadar kendini ve çocuğunu düşünmek zorundasın.

Gitmeyeceğim zaten dediğim gibi anne kavramı kafamda öyle kurulmuş ki onu üzmeden çıkmak istiyorum bu işin içinden ama biliyorum şimdi çıksam yarın öbür gün tekrarını yasatacak
Senin üzülmen onun umrunda değil ama. Senin üzülmen uğruna kendi isteklerini yaptırmaya çalışıyor. Bencil bir insan bunu kabul et. Eğer daha fazla annemi üzmek istemiyorum dersen sana da atarlanıcam

Neden gel diyorlar nereye gel diyorlar onu yazmamışım yarın herkesi toplayıp Mevlüt gibi bir şey yapacaklarmış tüm akrabalar komşular filan … ona gel barış diyorlar .
bir de akrabalar her şeyi öğrendi diyorsun. bunun üstüne gidip el öpmen daha tuhaf olmaz mı. bu kız ve annesi nasıl bu olayı sindirdi der insan ya. eli öpülecek adam mı çocuk tacizcisi herif

böyle olur şöyle olur ( kocasından korkuyordu.) bir de millet ne der,
en sinir olduğum laf
millet kardeşine kız bile vermez
çok önemli sanki
Anneme öyle bağlıyım ki ufacık üzülmesine gönlüm razı gelmiyor.
hep şu fazla vicdan yüzünden oluyor bazı şeyler
Annem, kardeşim hariç. Annem çok zor zamanlar geçirdi, kardeşim de kahroldular
onlarla da koparsaydın
Suan 10 aylık evliyim bugün bana gel babanın elini öp ele güne karşı rezil oluyoruz soruyorlar verecek cevabım yok ben konuş görüş demiyorum elini öp bitsin.
evine de gelmesinler valla,hatta hiç görüşme
az insan çok huzur kategorisinden
Eşim bilse annemle bile görüştürmez.
haklı,kimse kimseye karışamaz da bu konuda da karışsın senin iyiliğin için
Ama anne işte yapamıyorum onsuz. Ne kadar kötü olursa olsun.
yapın artık bi zahmet
annesiz babasız bu hayatta tek mücadele veren o kadar insan var ki
siz mi yapamayacaksınız nelerden geçmişsiniz Allah beterinden korusun
gözümüzün önünde eridi
kusra bakma seni çok düşünüyorsa ilk söylediğinde boşardı
burada eşinden ayrılıp da aslanlar gibi evlat yetiştiren kadınlar var

anne manne deme görüşme kusura bakma yani
yani çok mu önemli kardeşine kız verilmesi verilmemesi
seni nasıl bi duruma sokmuş

bir de akrabalar her şeyi öğrendi diyorsun. bunun üstüne gidip el öpmen daha tuhaf olmaz mı. bu kız ve annesi nasıl bu olayı sindirdi der insan ya. eli öpülecek adam mı çocuk tacizcisi herif
Evet gidip elini öperse demek ki bu kız yalan söylüyormuş, babasına iftira atıyormuş derler.

Bunu yaparsa annesi herkese '' Vaktinde babasına iftira etmişti ona kızıp. '' diye yayacak bence. Kocasını kurtaracak.

Neden gel diyorlar nereye gel diyorlar onu yazmamışım yarın herkesi toplayıp Mevlüt gibi bir şey yapacaklarmış tüm akrabalar komşular filan … ona gel barış diyorlar .
gitmeyin
bi de diyorsunuz ki bazı akrabalarımız duydu
ben o akrabalar yerinde olsam o babanla konuşmam bile ne barışmanızı desteklemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…