KIZLAR SİZİN FIKIRLERINIZ NELER ? Dua etme konusunda ♥️

Zeynahatunn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2021
401
137
24
Kizlar beni buradan bilenler vardır. Dua ettigim bir sürü konu var. Yl için, aşk hayatım için. Ama en yakin arkadaşlarım haşa; boşa dua etme, dua etkisiz vs diyorlar . Ben beni sevmeyen biri icin beni zorla sevsin diye okumuyorum . Hersey rayına otursun yüksek lisanslarımızı kazanıp, oyle ciddi birşeyler olsun diye dua ediyorum. Ve inanır mısınız cok guzel rüyalar görüyorum. Rüyayla amel edilmez derler evet ama bu çıkan rüyalardan diyeyim. Kendime dua defteri yaptım mesela. Tefriciiyen ve ve 313 kürsi, 41 fetih okuyacağım. Ama benim en yakin arkadaşlarım dua etki etmez cüzi irade var vs diyorlar. Biliyorum cüzi irade var. Ama külli irade de var. Sizin görüşleriniz neler kizlar? Moralimi nasil yuksek tutayım?
bugüne kadar istediğim ne varsa hep fiili dua ve dualarla oldu şükür kızlar

Yer gök dua üstüne diyin bence o arkadaşlarınıza ayrıca bi dua ederken inanarak etmek lazım samimi olmak lazım şüpheye düşmemek lazım kabul olursada olmazsada Rabbimizin bi bildiği vardır diyip tevekkül etmek lazım ben şu kadar dua ediyorum günüme geceme katıyorum ama kabul olmuyor dememek lazım çünki her duanın bir kabul oluş vakti vardır bana arkadaşlarınızın söylediği şeyler çok tuhaf geldi mesela benim evladım olmuyor oturup da elimden geleni yaptım tedavi oldum benden bu kadar elimden artık bişey gelmiyor demiyorum dersem bunalıma girerim dualara sığınıyorum Tefriciye bende çekiyorum herşeyden önemlisi insan manevi olarak rahatlıyor.

Bence tuhaflık sizde değil arkadaşlarınızın söylediği şeylerde insan tabikide hayırlı evlilik için dua etmeli yada başka bi hayali istediği için sen vazgeçme onlarıda fazla dinleme

Hem diyelim dualar boş kabul olmuyor tövbe haşa benim sıkışıp bunalıp şu oluverse dediğim çok şey oldu hayırlısı olsun demiyordum yaşım itibariylede oluverse diyordum dediğim gibi de oluverdi kabul oldu ama çokda hayırlı oldu diyemem sen inanarak dua etmeye devam et ama hep hayırlısını dile zamanı geldiğinde Rabbim en güzelini verir inşallah

Diyorum demem mi ? Ama diyorlar ki cüzi irade var dua etki etmez insana diyorlar. Boşa etme zaman kaybı diyorlar haşa . Ama ben kuldan istemiyorum Allahtan istiyorum. Yani herşeyin zamanı var tüm dualarımı edip tevekkül edeceğim .inşallah olur Rabbim sizin de en e en kısa zamanda ginlunuzdelini versin inşallah. Size de dua edeceğimm

Arkadaşların inançlı insanlarmı değillerse şaşmayacam ama inançlılarsa kendileriyle bile çelişkide kalıyorlar sen çok takılma dediğim gibi onlara nerde görülmüş duadan zarar geldiği
Amin canım teşekkür ederim

Valla ben de emin degilim gerci kendi fikirleri ama. O kadar dua edelim dedim gecitirdiler hep. kendilerinin bazi ilişkileri olmadi. Ki dua edelim dedim etmediler. Sonra da bunu diyorlar. Allah büyük gerçekten. Cüzi irade var sevmiyorsa dua etki etmez diyorlar . 1. Hic sevmiyo degil sadecd biraz sorunları var. 2. Kulli irade cüzi iradeden büyük lutfen siz de bana edin. Hatta özelden isminizi yazın. Sonraki tefriciyemi size okurum 4444 u

Sanki bunları bircok kez yanıtlamıstık burda biz.
Yanlıs anlama benı canım ama hep aynı soruları sormanda ki amaç nedir.
Arkadaslarının fikirlerinin yanlıs oldugunu defalarca dedık diye hatırlıyorum ben.
Tatmin edici yanıtlar mı veremedik acaba?

Cubku kısır döngudeyim Tam diyorum oldu umutlu ümitle başlıyorum dualara. Arkadaşlarım başlıyor o kadar dua ettik niye bizimkiler olmadi? Senin ki mi olacak duayla diye. Moralim bozuluyor. Bem de buradan fikir alıyorum.

Arkadaslariniz sacmalamis bu yoldan vazgecmeyin okuduklariniz da harika ayrica sen Allah’a dua etmekten vazgecme rabbim vermezse kim verebilir baska dualarimizdan baska da bisey yok ruyalarini da kimseye anlatma bence

Insanların lafıyla Duada şüpheye düşersen tabi ki kısır döngüde olursun.

İnsanların değil, Allahın ayetinde dedıgıne bakacaksın.
Dua ederken olacakmı, olurmu dıye supheye düşmeyecek, Allahın gücünün mutlak herseye yetecek oldugunu, ımkansız seylerı oldurdugundan zerre suphe duymadan duanı edip Allaha bırakacaksın.

Senden ricam, düşüncelerini kafanda artık oturtman.
Arkadaslarım bunu dedı şunu soyledi dersen duanda şüpheye düşmüş olursun.
Buda hıc dogru bırsey degıl canım.
Kaynaklardan, ilim sahibi hocalardan arastır neyın ne oldugunu tart biç kafanda. Insanların dedıklerıne bakarak hayatına, dualarına yön verme lütfen

Arkadaslariniz sacmalamis bu yoldan vazgecmeyin okuduklariniz da harika ayrica sen Allah’a dua etmekten vazgecme rabbim vermezse kim verebilir baska dualarimizdan baska da bisey yok ruyalarini da kimseye anlatma bence
Inanın o kadar moralim bozuluyor ki. Sonra gidip benimkine çatıyorum. Ama dua edince de barışıyoruz:)) yok anlatmam daha

Canım nasıl arkadaşların varmış seninde o nasıl bi böbürlenmek büyüklenmek öyle bizim ki kabul olmadı seninki mi olacak ne demek ermiş felan mı bu zatlar

Ben bu konuda sürekli konu açtığını bilmiyor dum bunu dert edinmek yerine o arkadaşlarından uzaklaş o zaman ortada sorun da kafa karışıklığın da kalmaz.

Inanın o kadar moralim bozuluyor ki. Sonra gidip benimkine çatıyorum. Ama dua edince de barışıyoruz:)) yok anlatmam daha
Yok siz dogru yoldasiniz keske herkes sizin gibi olabilse bende dualardan uzaklasînca icimi sikinti kapliyor resmen o yuzden birakmayin dinlemeyin daha iyi
Ruyalarinizi anlattiginizda kotu yorumlarlarsa maalesef kotuye gidiyor o yuzden rabbim dualarinizi kabul etsin insallah

Dua etmediler ayrıca yemin ederim o kadar da dedim. Olmaz tabi etmiyorlar :// en iyisi öyle yapmak

Başkasının düşüncesine göre mi dua ediyorsunuz ya da etmiyorsunuz anlamadım.
Ayrıca dualarınızın içeriğini neden başkaları ile paylaşıyorsunuz?
Binbir çeşit duam,dileğim,arzum vardır. Hiç kimseye de açıp dökmem yüreğimi.

En yakin arkadaşlarım. Onlardan da dua isyouorum sonuç bu oldu

+1

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…