kızlar pozitif olma ihtimali sizce var mı?çatlıyorum meraktan yine:(

arkadaşlar ben reglime 1 hafta kala kan testi yaptırmıştım ve çıkmamıştı .. çok üzülmüştüm..çünkü ovulasyon testi kullanmıştık çok umutluyduk.. 1 hafta sonra reg günüm yada 1 gün sonrasında idrarda erken gebelik testinde çıktı.. ve şimdi oğlum 6 aylık içimde :nazar::) bence regl olana kadar bkleyin.. kanda bile hemen çıkmıyor.. allah isteyen herkese nasip etsin..

Amin canım,Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...benim adetim geçti zaten,bugün 3.gündeyim,pazartesi de gecikmemin 5.günü olacak eger regl olmazsam.o yüzden kan testi kesin sonuç verir pazartesi diye düşünüyorum ,bakalım hayırlısı....

canım yaptım ama çizgi önce çıktı,15 dk sonra kayboldu,yazdım detaylı.
şimdi pazartesiyi bekliyorum ,bu iki gün de regl olmazsam kan testine gidicem canım,artık pazartesi netleştiricem...

ya ne sabırlısın bem duramazdım pazartesiye yarın hemen yaptırırdımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Amin canım,Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...benim adetim geçti zaten,bugün 3.gündeyim,pazartesi de gecikmemin 5.günü olacak eger regl olmazsam.o yüzden kan testi kesin sonuç verir pazartesi diye düşünüyorum ,bakalım hayırlısı....

ben de bugün gecikmenin 2. günündeyim. evde test yaptım negatif çıktı.galiba yok bişey:KK43: gerçi adet belirtisi de yok hala.bugün bi tıp merkezine gittim.kan testi yaptırıyım diye.adetiniz en azından 5 6 gün geçsin dediler.daha erkenmiş çıkmaz dediler. bilmiyorum yaa düşünmek istemiyorum.adet olacaksam olsam artık:hulya:

sabırsızlıkla habrini bekliyorum meraktan çatlayaçagım kaydirigubbakcemile3

dualarım seninle

Bu arada sabah test yaptım,çok ilginç bişey oldu.Hani önce t'den sonra c'den ilerliyor ya ,önce t'de silik mi silik bi pembe çizgi belirdi,ama pembeydi,kalbim yerinden çıktı sandım sonra c'de daha koyu çizgi belirdi.10-15 dk falan o silik pembe çizgi bariz durdu,tam kan testine gidiyim diye hazırlanırken çizgi kayboldu gitti .tek başına c 'deki koyu çizgi duruyor...Hiç böyle bişey yaşayan var mı? bu ne ki şimdi? hayal mi gördüm acaba diyorum ama değildi ya...
Regl belirtilerim yok hala , bugün 3.geçikme günündeyim.karnımda hissettiğim o garip kasılmaya benzer şey azaldı,o da yok gibi artık. bugün ve yarını da atlatırsam pazartesi direkt kan testine gidicem.dua edin bana...

canım dün akşam kayınvalidemdeydim.. yazamadım cevap kusura bakma...bu test ne tuhafmış ya.acaba geç döllenme olmuş olabilir mi ondan tam net çıkmıyodur belki.hem göğüslerde de illa ağrı olacak diye bişey yok bazı arkadaşların sadece sendeki gibi hafif şişlik te olabiyomuş zamanla süt doldukça gerginleşirmiş.bakalım kan testine gitmeden önce pazartesi sabah bi idrar testi yap istersen amamümkünse farlı marka olsun...5. gecikme günün olucak ve geç döllenmeyse ancak çıkmaya başlar.
ya bende bugün dişçiye gidicem diye sabah test yaptım ne olur ne olmaz diye ama tabi adetimin 2. günü ve baya kanamam vardı.teste ilk dakikada hafif pembe çizgi belirdi.c ye göre çok daha açık ama yinede belliydi sonra açık çizginin boyası yayıldı sanki ve bekleyemedim evden çıkmam gerekiyodu 5 dk sonra çıktım.akşam geldiğimde pembe çizginin boyası tamamen c çizgisine doğru yayılıp kurumuştu artık çizgi belli değildi.herhalde idrardaki adet kanamasından olmuştur değil mi bu?çünkü sonra çizgi falan yoktu...
kızlar kusura bakmayım amma uzattım... aytug08 canım inşallah pazartesi iyi haberini bekliyoruz:Saruboceq: çok tatlı bi heyecan bu maşallah:nazar:
iyi akşamlar....

aytug08 canım sana bişey sorucam ben 1 defa aşılama yaptırdım ve olmadı.diyorum ki acaba yaniden mi denesem gelecek ay.yaza tüp bebek istiyorum ama daha çok var ve bebek isityorum ama bi yandan da aşılama çok boş geliyoo yani doğal yoldan pek farkı yok diyorum bilmiyorum kararsız kaldım....
yoksa başka bi doktora gidip tekrar bi kpontrolden geçip şu vajinada spermlerin ölüp ölmediğini gösteren bi takım detaylı testler var ya onlardan mı istesem acaba???
bi fikir verirsen ve tabiki diğer arkadaşlar da ilgilenirlerse sevinirim ...
bu arada senin adetten haber var mı canım çok merak ediyorum haberdar et bizi....

selam kızlar,malesef haberlerim kötü,regl oldum biraz önce:KK43:( şimdilik normal regl gibi görünüyor,bi fark yok.hiç belli etmeden geldi bu sefer, kötü bi sürprizdi,daha kendime gelemedim:KK43: çok kızgınım kendime, o testleri çok erken yapmaya başladığım ,heveslendiğim ve acabalarla dolu birkaç gün geçirdiğim için. bundan sonra karar aldım ,1 hafta geçmeden hiçbişey yapmıycam, bu sefer çok kötü oldum çünkü...

bu süre içinde bana destek veren,güzel yorumlarını esirgemeyen,yanımda olup heyecanımı paylaşan sizlere çok çok teşekkürler...yine de bağlantıyı koparmayalım olur mu?ben eminim ki elbet birgün hepimiz burada güzel haberlerimizi paylaşacağız,yaşadıklarımızı da bir yandan paylaşalım ki kolay geçsin bu süreç.benim hala umudum var...

ben de bugün gecikmenin 2. günündeyim. evde test yaptım negatif çıktı.galiba yok bişey:KK43: gerçi adet belirtisi de yok hala.bugün bi tıp merkezine gittim.kan testi yaptırıyım diye.adetiniz en azından 5 6 gün geçsin dediler.daha erkenmiş çıkmaz dediler. bilmiyorum yaa düşünmek istemiyorum.adet olacaksam olsam artık:hulya:

canım bence de birkaç gün daha beklesen iyi olur...zor biliyorum ama kafanı başka şeylerle meşgul edip 3-4 gün sonra kan testi yaptır...güzel haberini bekliyorum,inşallah hamilesindir.

canım dün akşam kayınvalidemdeydim.. yazamadım cevap kusura bakma...bu test ne tuhafmış ya.acaba geç döllenme olmuş olabilir mi ondan tam net çıkmıyodur belki.hem göğüslerde de illa ağrı olacak diye bişey yok bazı arkadaşların sadece sendeki gibi hafif şişlik te olabiyomuş zamanla süt doldukça gerginleşirmiş.bakalım kan testine gitmeden önce pazartesi sabah bi idrar testi yap istersen amamümkünse farlı marka olsun...5. gecikme günün olucak ve geç döllenmeyse ancak çıkmaya başlar.
ya bende bugün dişçiye gidicem diye sabah test yaptım ne olur ne olmaz diye ama tabi adetimin 2. günü ve baya kanamam vardı.teste ilk dakikada hafif pembe çizgi belirdi.c ye göre çok daha açık ama yinede belliydi sonra açık çizginin boyası yayıldı sanki ve bekleyemedim evden çıkmam gerekiyodu 5 dk sonra çıktım.akşam geldiğimde pembe çizginin boyası tamamen c çizgisine doğru yayılıp kurumuştu artık çizgi belli değildi.herhalde idrardaki adet kanamasından olmuştur değil mi bu?çünkü sonra çizgi falan yoktu...
kızlar kusura bakmayım amma uzattım... aytug08 canım inşallah pazartesi iyi haberini bekliyoruz:Saruboceq: çok tatlı bi heyecan bu maşallah:nazar:
iyi akşamlar....

canım maalesef hüsran oldu sonu:KK43: biraz önce regl oldum ,kısmet ,nasip deyip geçiyorum ama demin de yazdıgım gibi çok kızgınım kendime,bundan sonra 1 hafta geçmeden parmagımı oynatmayacagım karar aldım.Allah bize o günleri de gösterecek zamanı geldiğinde ,hala ümidim var ..ama bağlantımızı koparmayalım,tamam mı?birbirimize destek olmaya devam edelim.hatta arkadaş ekleme falan gibi bişeyler var galiba,özel mesajlaşma falan,ben pek bilmiyorum ama sen biliyosan ekleyelim birbirimizi.
senin bu test olayı ilginç geldi bana ,bi test daha alıp yarın sabah bi daha denesen?çünkü dişlerinden dolayı ilaç falan kullanman gerekebilir,önce iyice emin olmalısın.dediğin gibi adetten dolayı da olabilir ama şansa bırakma derim ben...haber ver bana.

aytuğ cnm sıkma canını..bi dahaki aya inşallah alırsın bebeğini kucağına..öpüyorumm çalışmalara devam bol şans:)))

aytug08 canım sana bişey sorucam ben 1 defa aşılama yaptırdım ve olmadı.diyorum ki acaba yaniden mi denesem gelecek ay.yaza tüp bebek istiyorum ama daha çok var ve bebek isityorum ama bi yandan da aşılama çok boş geliyoo yani doğal yoldan pek farkı yok diyorum bilmiyorum kararsız kaldım....
yoksa başka bi doktora gidip tekrar bi kpontrolden geçip şu vajinada spermlerin ölüp ölmediğini gösteren bi takım detaylı testler var ya onlardan mı istesem acaba???
bi fikir verirsen ve tabiki diğer arkadaşlar da ilgilenirlerse sevinirim ...
bu arada senin adetten haber var mı canım çok merak ediyorum haberdar et bizi....

canım,benim doktorum da bana aşılama önermişti önce,şansın ne kadar olduğunu sordum %20 dedi,3-4 kez denenmesi gerekebilir dedi kafam karıştı çünkü normal yoldan zaten her ay %12 şansımız varmış istatistiklere göre,aşılamanın da dediğin gibi normal süreçten pek bi farkı yok gibi.dolayısıyla o sürece girmek istememiştim,o yüzden mikroenjeksiyonu tercih ettim,%50-60 şans verdiler.diğer yandan aşılama ile hamile kalan çok arkadaş okudum burada,tabii ki şans her zaman vardır.sonuçta Allah ol deyince hepsi vesile aslında.
bu vajinada spermin ölüp ölmediğini gösteren detaylı testleri ben de duymuştum ama eğer öyleyse tedavisi var mı acaba? bi de fiyatları nasıldır acaba? demek istediğim bütün bunlara ayırılacak paraları biriktirerek tüp bebek/mikroenjeksiyona katkı yapmak bana daha sıcak geliyor,daha doğrusu şansı çok daha yüksek ve yıpranma süreci daha az gibi geliyor çünkü şu anda tıptaki son nokta.ama bunlar benim fikrim canım,senin için hangisinin en iyisi olacağına yine ancak sen karar verebilirsin,bence içindeki sesi dinle ,o ne diyorsa ,sen ne istiyorsan o yolda ilerle,mutlaka olacaktır.ben bu 2 yıl içinde kendi doktorumdan hariç 6 doktora daha gittim,4'ü prof'du.herkes 3 aşağı 5 yukarı aynı şeyi söyledi, bekle olmazsa tüp bebek yap,ama içim rahatlamıştı en azından,kendi doktorumun da en az onlar kadar hatta daha iyi olduğunu anladım. dolayısıyla içini rahatlatacaksa bence başka bi dr'a daha git, belki başka bişey söyler,belki başkasının atladığını o yakalar,hiç belli olmaz canım. ya da yaza kadar beklemeye devam et,belki de bebiş kendi kendine gelecek bilemeyiz ki...beni de haberdar et karar verdiğinde...bu arada tüp bebek merkezi araştırmaların ne durumda ?baktın mı ist cerrahi'ye?
ay çooook uzun yazdım,kusura bakma canım:)

aytug08 canım şimdi okudum arkadaşım adet olmuşsun oooff çok üzüldüm şimdi ya. hatta akşam eşime de senden bahsetmiştim sanırım arkadaşım hamile diye...o da arada soruyodu varmı haber diye umut işte...üzülme dicem ama üzülüyo insan hemde çook işte bende hep bunu yaşamıyım diye bu ay hiç ümitlenmeöiştim sanırım en iyisi bu...
canım şu merkez işine gelince ist cerrahinin sitesine falan baktım ama henüz birikimimiz hazır olmadığı için gidemedim tabi. bi de tüp bebek bölümündeki merkezkere baktım bizim bu siteden.yorumları falan okudum çok fazla kişi memorial tüp bebeği tavsiye ediyo orada, sonucu negatif olanlarda öyle diyo ama tabi bilemiyorum hep parayla oluyo bu işler dediğin gibi...araştırıp o ileri tetkikleri yaptırmak istiyorum ama bu seferde tüp bebek parasını geciktiricez bilmiyorum kafam çok karışık...
buarada benim eski doktora bi aşılama denesem o daha ucuz ya yaza kadar beklerim sonra da... bilmiyorum arkadaşım düşünücem bu arada...
ist cerrahide ne kadarmış tüp bebek bi bilgin var mı bide ilaçları sigorta öder mi acaba orada?
memorial da sigorta ödemiyomuş sanırım ve tedavi ilaç hariç 1900 euromuş.

aytug08 canım şimdi okudum arkadaşım adet olmuşsun oooff çok üzüldüm şimdi ya. hatta akşam eşime de senden bahsetmiştim sanırım arkadaşım hamile diye...o da arada soruyodu varmı haber diye umut işte...üzülme dicem ama üzülüyo insan hemde çook işte bende hep bunu yaşamıyım diye bu ay hiç ümitlenmeöiştim sanırım en iyisi bu...
canım şu merkez işine gelince ist cerrahinin sitesine falan baktım ama henüz birikimimiz hazır olmadığı için gidemedim tabi. bi de tüp bebek bölümündeki merkezkere baktım bizim bu siteden.yorumları falan okudum çok fazla kişi memorial tüp bebeği tavsiye ediyo orada, sonucu negatif olanlarda öyle diyo ama tabi bilemiyorum hep parayla oluyo bu işler dediğin gibi...araştırıp o ileri tetkikleri yaptırmak istiyorum ama bu seferde tüp bebek parasını geciktiricez bilmiyorum kafam çok karışık...
buarada benim eski doktora bi aşılama denesem o daha ucuz ya yaza kadar beklerim sonra da... bilmiyorum arkadaşım düşünücem bu arada...
ist cerrahide ne kadarmış tüp bebek bi bilgin var mı bide ilaçları sigorta öder mi acaba orada?

canım,kesinlikle hiç boşa heyecan yapmamak,benim gibi eczane yollarına düşmemek gerek, o zaman gelicek zaten bebiş,senin yaptığın en doğrusu..ben işte bu noktada kendime kızıyorum zaten ama bi daha yapmıycam kendime söz verdim...bu arada eşine de teşekkürlerimi ilet en azından o da merak edip sormuş...

memorial konusunda katılıyorum,çok iyiymiş ama pahalı geliyor bana çünkü ilaç hariç ve ilaçlar bildiğim kadarıyla 700 dolar civarında,bir de başlangıçta yapılan bazı tahlillere de ekstra para alıyorlarmış galiba.o yüzden 1.denemeyi daha uygun bi yerde yapıp ,Allah korusun bi terslik olur da tutmazsa son nokta memorial diye düşünüyorum çünkü orada daha detaylı taramalar yapıyolarmış. canım benim doktorum kendi indirimini de kullanarak ilaç dahil,herşey dahil 3000 dolar fiyat verdi ist.cerrahi için ama bu dediğim 6-7 ay önceydi,umarım değişmemiştir...bir de eşimde böbrek taşı var,ürologuna kırdırmaya gitti geçen gün, o da jinemed kalamış subesinde çalışıyormuş,eşimin çok eski doktoru, o da 3500 TL ilaç dahil vermiş,ki şu anda kafam karışık çünkü süper fiyat ve jinemed de çok iyi bir yer. bi şubesi beşiktaş'ta pazarın yanında,bi şubesi de kalamıştaymış.ama tabi karşıda olması kötü.belki bi daha o doktorla konuşup beşiktaştaki şubeden de aynı fiyatın alınması sağlanılabilir.

aşılama dediğin gibi daha ucuz,istersen yazdan önce bi de onu dene ,ne kaybedersin ki?belki de bebiş gelir bu seferkinde...sen iyice bi sakin kafa düşün bence ona göre karar ver. bi de testi merak ettim,tekrarlıycak mısın?

bak sigortayı yazmayı unuttum,bildiğim kadarıyla sigorta karşılamıyor özellerde hiçbişeyi. sadece devlet hastanelerinden tüp bebek yapılmalıdır diye rapor alırsan ssk 1 milyar falan gibi bi kısmını karşılıyor galiba çok emin değilim.dolayısıyla ilacı karşılayacağını sanmıyorum ama iyice araştırmak gerek.bi de senin sigortan ssk mı ?

saglık olsun lütfen üzülme allahım öyle büyük ki hiç ummadıgın anda geleçek yavrun benim de öyle oldu herşey umudu kesmişken geldi miniğim

umut ve sabır

lüften üzülme biliyorum çok kolay söyleniyor bu kelime ama alalhım çok büyük sabret umut et

canım önce şu test ten bahsediyim testi çarşamba kanamam kesilince tekrarlarım ama zannetmiyorum çünkü bu ay çok fazla kanamam oldu yani bebek olsa da durmazdı zaten ama dişimin kanal tedavisi var onun için tekrarlayınca yazarım...
sigorta olayı da da ben emekli sandığıyım ama benim aşılama yaptırdığım yerde özel bi hastanenin tüp bebek bölümüydü ilaçlarım 1,200 tl tutmuştu ve onlar rapor hazırladılar sadece %10 nunu ödedim 120tl.
ama bunu da devlet 2 mi 3 defa mı ne ödüyomuş bu ilaçlar tüp tedavisi için de kullanılanlardan o yüzden tüp tede belki rapor yazılır ama ssk için de aynı uygulama vardı.ama her hastenin anlaşması yok sanırım

şu jinemed de çok uygunmuş eğer beşiktaş için de verirse aynı fiyatı süpermiş.benim hastane de ilaç hariç 4500 dolardı büyük bi hastane ama çok bilinen biyer değil.ama doktor dan pek memnun kalmadım çok ilgili değil ama aşılama dan ilaçlarımın yarısı kalmıştı belki denersem aşılamayı deneyip yaza para biriktiririm...
sen ne zaman yılbaşı gibi mi tüp düşünüyosun canım inşallah gerek kalmaz da....
ama sen de jinemed ve ist cerrahiye sor belki sigorta anlaşmaları vardır ve ilaçları indiriler en azından...

saglık olsun lütfen üzülme allahım öyle büyük ki hiç ummadıgın anda geleçek yavrun benim de öyle oldu herşey umudu kesmişken geldi miniğim

umut ve sabır

lüften üzülme biliyorum çok kolay söyleniyor bu kelime ama alalhım çok büyük sabret umut et

canım tşkler desteğin için,çok doğru söylüyorsun,Allah öyle büyük ki birgün yaşatıcak isteyen herkese ve bana o duyguyu her an dua ediyorum...

canım önce şu test ten bahsediyim testi çarşamba kanamam kesilince tekrarlarım ama zannetmiyorum çünkü bu ay çok fazla kanamam oldu yani bebek olsa da durmazdı zaten ama dişimin kanal tedavisi var onun için tekrarlayınca yazarım...
sigorta olayı da da ben emekli sandığıyım ama benim aşılama yaptırdığım yerde özel bi hastanenin tüp bebek bölümüydü ilaçlarım 1,200 tl tutmuştu ve onlar rapor hazırladılar sadece %10 nunu ödedim 120tl.
ama bunu da devlet 2 mi 3 defa mı ne ödüyomuş bu ilaçlar tüp tedavisi için de kullanılanlardan o yüzden tüp tede belki rapor yazılır ama ssk için de aynı uygulama vardı.ama her hastenin anlaşması yok sanırım

şu jinemed de çok uygunmuş eğer beşiktaş için de verirse aynı fiyatı süpermiş.benim hastane de ilaç hariç 4500 dolardı büyük bi hastane ama çok bilinen biyer değil.ama doktor dan pek memnun kalmadım çok ilgili değil ama aşılama dan ilaçlarımın yarısı kalmıştı belki denersem aşılamayı deneyip yaza para biriktiririm...
sen ne zaman yılbaşı gibi mi tüp düşünüyosun canım inşallah gerek kalmaz da....
ama sen de jinemed ve ist cerrahiye sor belki sigorta anlaşmaları vardır ve ilaçları indiriler en azından...

aaa ben sigortanın ilaç ta olsa devlet hastanesinden rapor olmadan karşılayabileceğini hiç bilmiyodum bak bu bana çok iyi oldu,en azından bu doğrultuda bi araştırma yapıyım ist cerrahi'ye sorayım (emekli sandığını da sorarım senin için). şu anda çalışmadığım için eşimin üstünden ssk'lıyım ve 10 TL bile olsa ne kadar indirim imkanı varsa kullanmak durumundayım.jinemed'in fiyatı gerçekten süper ,eşimin doktoru kendi indirimini kullanıcakmış,beşiktaş'taki için de aynı fiyatı verse bile kafam karışık çünkü ne biliyim orada hiç bi doktoru tanımıyorum,hiç gitmedim.ama bu ist cerrahi'de yaptırmayı düşündüğüm dr süper,istediğin herşeyi konuşabiliyorsun ve çok pozitif.zaten hamilelikte de önceki doktorum takip edicek,aralarında paslaşıyorlar,odaları bile yan yana ,o da güven veriyor bana.
demin tüp bebek bölümünü incelerken dikkatimi çekti ,tüp bebek öncesi birkaç ay önceden vitamin,antioksidan falan gibi ilaç uygulamalarına başlandığını okudum . o yüzden yarın bahsettiğim dr'u arayıp randevu alıcam ,verirlerse yarın hemen muayenehanesine gidicem. 1 sayfa soru listesi hazırladım,mikroyla ve süreçle ilgili aklımdaki herşeyi sorucam,kadıncağız beni kapılardan kovalamazsa iyidir:))
senin kalan ilaçları kullanma gibi bi avantajın var,o zaman yakın zamanda aşılamayı dene bence de ,inşallah tutar Allah'ın izniyle böylece bunlarla uğraşmana hiç gerek kalmaz.
bu arada ilaç hariç 4500 dolar çok pahalıymış,abartmışlar bence,hem doktordan da memnun kalmamışsın,hiç düşünme bence çünkü en önemlisi doktor .
canım ben ocakta kısmetse başlamak istiyorum .yani bundan sonra sadece 1 regl var olmam gereken.. ondan sonraki ilk reglimde başlamış oluyorum inşallah...

X