Aile Planlaması Kızlar nasıl korunacagız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Aslicim valla 40 im çiktiğinda kontrole gitmiştim gene alttan baktilar müthiş canim yandi artik istekte kalmadi zaten içimde kadinliğim mi gitti ne :)kafamçokkarıştı

Aslicim valla 40 im çiktiğinda kontrole gitmiştim gene alttan baktilar müthiş canim yandi artik istekte kalmadi zaten içimde kadinliğim mi gitti ne :)kafamçokkarıştı

Ya ben de hic boyle diildim. Ama sanirim yorgunluktan. Savasiyorum kendimle resmen. Boyle olmasini hic istemiyorum. Gecici bir donem olmasini diliyorm. Ben de surekli senin soyledigin lafi soyluyorum. Kendimi Anne gibi hissediyorum sadece..Kadin gibi hissedemiyorum ne yazik ki senağlama

valla kızlar aynı his bendede var kadın gibi hissetmiyorum çok soğumus gibi hissediyorum kendimi.bana doktorum spirali tavsiye etti 2 kere adet gör üçüncü adetinde takalım dedi.tam karar veremedim ama sanırım en iyi yol bu gibi.
ben sezeryan olduğum için şimdi kız gibisin dedi daha hala eşimle ilişkiye girmedim ilkinde acı çekersin dedi.tabi bende tırstım.

bende duymuştum ilki acılı olacagını o yüzden bi korku var içimde.. sanki yeni evlenecek kız gibi korkuyorum.. gerçi kızlar ben temmuz annelerinde okumuştum bazılarına dr sezeryandan sonra 60 gün ilişki yasak demiş bende eşimi bu konuda ikna ettim sezeryan olunca 60 gün yasakmış die ..sizin anlayacagınız biraz daha zaman kazandım :)

Benimd eaklıma çok takılıyor hap iğne kullanmak istemiyorum...kendime niye zarar verim...bakaklım bi çaresini bulcazz..kızlar bide fitil mi ne oluyomuş hiç duydunuzmu?

şuan ikinci çocuğu düşünemiyorum..Allah yavrularımıza sağlıuk versin..tabi bi kardeş gelicek ama sonraa

canım ben hamile kalmadan önce fitille korunuyordum ama bugün almak için eczaneye gittim artık fabrika üretmiyor dedi 3 eczaneye gittim yok dediler çok moralim bozuldu.
şimdi kara kara ne yapacağımızı düşünüyoruz:çok üzgünüm:.geri çekme yöntemine çok güvenmiyorum spiral olabilir belki hayırlısı bakalım.

Henüz doktorumla görüşmedim ama deri altı çubuklarından taktırmayı düşünüyorum,spiral bana çok soğuk geliyor.İğne ve hapların ise çok fazla yan etkisi var.

Valla dogumdan sonra ilk sefer mevzusu cok kasiyo beni..Offfffffff..Hadi olucaksa olsun artik..Niye bu kadar isteksiz oldum anlamiyorum.. Oglumda ztn ne zaman niyetlensek aglamaya basliyor..Sanirim o da istemiyor anneciginin yapmasini :)

vay be tam biz korunacağımız zaman kaldırmışlar..napcaz bilmiyorumm...ben spiral de düşünmüyorum -tatlicadiarzu-

kızlar noldu sizlere böle kadınlık hissiniz felan annelikte güsel ama eşlerinizi ihmal etmeyin canlarım .. anam ebnde 3 çocuk bis niyetlensek nolur bilmiyom :)))) saten çocuk dogunca anne baba nesaman iş yapmaya yada annee yemek yemeye yada uyumaya çalişsin munzurlaşırmış çocuk :))) bende çok oldu .. kıslar ben dogumdan sonra spiralle korundum yine öle koruncam saten artık yapmayıda düşünmyüoırum allahım olmayanlara versin :) ben atlattım siz düşünün şimdii bebişlere kardeşi :) öptüm canlarım :)

kızlar ben spiral taktırmayı düşünüyordum, doktorum 35. ila 40 gün arasında gel bu arada düşün dedi. zamanı gelince gittim ve kondom hariç her korunma yönteminin farklı yan etkileri olduğunu vs üzerinde konuştuk, 2 yıldır korunduğmuz gibi prezarvatife devam. bu arada ilk defa 40. günümde doğum sonrası çaresiz çatı muayenesi oldum , iğrençmiş , 90. günde simr testi için gideceğimm ((

Eğer ilaç yöntemi istemiyorsanız 2.ihtimal spiral olabilir geri çekme olayında kazalar olabiliyor :) eskilerden böyle örnekler duymuşsunuzdur belki

elfida canım simir testi ne sıklıkta yapılması gerekio ben geçen yıl hamile kalmadan önce yaptırmıştım bu yılda yaptırmalımıyım?

slm arkadaşlar bende siprel taktırıcaktımya vaz geçtik biraz önce ay iki aydaha bekle demezlermi delimine bunlar zaten 6 aydır yapmıyoruz bugün dayanamadık valla kondom kullandık ilk defa rahat ettik (birşey sorucam yıkanmadan bebeğin yüzüne bakılmazmı yoksa o mu bakmıcaktı unuttum uyuyordu meleğim geçerken bakıverdim )

BAHAR kız gülmekten öldüm sabah sabah ne güzel yazmışın.bence öyle bakmama gibi bişey yoktur buunlar hurafe inanma öyle şeylere.bitek abdest almadan emziremiyosun bide benim duydugum eger bebegin çok aşırı derecede bagırıyo ve artık ugunma derecesine gelirse belden aşagını yıkayıp emzirip sonra abdest alabiliyormuşun bence mantıklı.bide kızlar bişe sorcam kırkımız çıktıktan sonra yapılıyo dimi yoksa ne kadar bekliyoz kimseye soramadım sizlere sorayım dedim öptüm:asigim:

biz 46 günlükken yaptık ama çok korktum normal doğum birde dikişli eskisi gibi olmıcak sandım hep ama korkulcak birşey yokmuş sonunda eşimle aramdaki yüzük kardeşliği bitti

kız bahar alemsin valla sen ay çok hoş yüzük kardeşliği aaaaaaaaaayyyyyyyyayyyyyyyysırnaşık şey

ya kızlar hamıle dogum yapmakmı lazım ılla spiral taktırmak ıcın yardım edın lutfen

ya cidden hangi yöntem ile korunmak en iyisi ki. Hapların iğnelerin yan etkisi var, spiral fikri beni çok korkutuyor ve onu bir daha çocuk istemem dediğimde düşünürüm anca. Geri çekmeye kalırsak o da sakat, en iyisi condom galiba:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…