Aile Planlaması Kızlar nasıl korunacagız?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
:uhm:kızlar bu konu bugünlerde kafamı çok kurcalıyo.. ben tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım hamile kalana kadar korumamıştım zaten ama şimdi beni bi korku sardı ya kendiliğinden hamile kalırsam:uhm: şimdi ne yapacagımı bilmiorum spiral taktırmak istemiorum daha önce adet problemim oldugu için hapda içmek istemiorum (hepten hormonlarımı bozar ve kilo aldırır die) eşimin korunmasıda bana güven vermio ne yapcam bilmiorum... iğne yaptıranlar varmış bu konuda bi bilginiz varmı iğneler güvenilir mi? onlarda hormon bozuklugu(kilo vs..) yapıyomu?:uhm:

• Konu Sahibi EU3
UNVERE canımben 3 aylık igne yaptrmıştım korunmak için 9 ay adet olamadım ve menepoza giriyodum zor kurtardım paçayı.kuzenim hemşire oda 1 aylık olandan yaptrmıştı oda menepoza girdi tedaviyle tekrar adet görüyo.sahsen ben tavsiye etmem çevremdeki yaptran insanlar hiç memnun degil.arkadaşımın bitanesi 48 kiloyken o igne sayesinde 90 a fırladı işte böyle güzelim.ben diana 35 kullandım 8 yıl kist rahatsızlıgım vardı çok memnun kaldım en güzel kontrol hapı ne sinir yaptı nede başka bişe çok memnun kaldım yurt dışında emziren annelere göre kontrol hapı var ama bizim ülkede yok kötü olan bu nasıl yapcam bende bunu düşünüyorum.emzirirken içemiyosun kontrol hapını.bakalım araştrıcam siteleri belki yurt dışından getiren vardr kaçak gibi yani.yazarım yine sana çözüm bulursam.spraili bende taktrmam ıyyyykötükedihüso

• Konu Sahibi EU3
canım bence en güzel yöntem prezervatif..
eğer eşinde isterse en iyisi bu bence
bende aynı senin gibiydim spiral istemedim eşimde istemedi
aynen senin gibi adetlerim düzensizdi hap kullanmadım
ve 5 yıldır prezervatif kullanıyoruz çok memnunuz rahatlıkla tavsiye ederim canım

• Konu Sahibi EU3

canım bende bekarken uzun yıllar diane 35 kullandım adet düzensizliği için ama ilaç kullandıgım sürece adet oluyodum ilacı bırakınca 2 ay sonra yine adetim düzensizleşiyodu . emzirirken kontrol hapı içildiğini bilmiodum bilgilendirdiğin için saol

• Konu Sahibi EU3
bencede eşin korunsun ünvereciğim..iğnelerde hormon içeriyor..haptan tek farkı kullanımının kolay oluşu hergün alman gerekmiyor unutma derdin yok. yan etkiler iğnedede var..

• Konu Sahibi EU3

ya benim oğlumun dün aşısı vardı yaptıktan sonra sağlık ocağındaki hemşirede dedi korunmak istiyo musun bende tabi dedim.canım bende spiral taktırmak istemiyorum hem spiralde kesin çözüm değil benim halam spiral varken hamile kaldı eşiminde korunması güvenli gelmiyo hemşireye dedim oda biz pek iğneyle hap kullanmayı emziren annelere önermiyoruz dedi ama ben sanırım aylık iğne yaptırıcam daha başka bi yol yok sanırım bilgisi olan varsa bizede söylesin....

• Konu Sahibi EU3
kızlar valla ben spiral taktırmak taraftarıyım. hamile kalana kadar geri çekilme yöntemiyle korunmuştuk.bu yönteme güvenmek olmak bu saatten sonra..condomu zaten sevmiyoruz biz :dilçikar: iğne ve hap emzirirken kullanılmıyo diye biliyorum o yüzden tek şans kalıyo oda spiral. regl oluyum ilk fırsatta gidip spiral taktırcam...

• Konu Sahibi EU3

havvacım hemşire bana spiral taktıracaksan kırkın çıkmadan gel demişti haberin var mı acaba niye kırk çıktıktan sonra takılmıyomu sanki dün sormayı unuttum sonra aklıma takıldı...

• Konu Sahibi EU3
havvacım hemşire bana spiral taktıracaksan kırkın çıkmadan gel demişti haberin var mı acaba niye kırk çıktıktan sonra takılmıyomu sanki dün sormayı unuttum sonra aklıma takıldı...

canım spiral adetliyken takılıyo ve takıldıktan sonra 20 gün ilişkiye girmemek gerekio belki oyüzden öle demiştir nasılsa 40 içine ilişki olmuyo hem bu sürecte geçmiş olur..

arkadaslar ben dogumdan sonra taktırdım spiral. saglık ocagında hemde. bu arada sunuda soylemek
ıstıyorum eger normal dogum yaptıysanız adet olmadan da takılabılıyomus dr. bana oyle dedı. ıllakı
adetlı olmak gerekmıyomus. unvere cnm bu arada 20 gun dıye bır sart yok. dr.bana adetın bıter bıtmez
beraber olabılırsınız. 3-4 gun beklemek kafidir dedı. bu arada hıc zorlugu yok kolay bır işlem.. bence en ıyı
korunma yontemi bu.

elifciigm hayır 20 gün felan deil canım bi kaç güğn girmesen tamam .. çünkü ben ilk dogumumda takındım çokta memnun kaldım doktor a adetimin 3 . günü gittim 7 gün görüyorum adet bitince girebilrsiniz demişti ilşkiye ben spiral taraftarıyım bence en iyisi..

doktorum 40 ı çıkınca gel genel bir kontrol yapalım istersen spiral takarız dedi..ama ben öle korkuyorum ki artık alttan bişeyler yaptırmaya..s.ezeryan oldum ama..normal dogum istedigim için çatı muayanesi oluodum devamlı ...taktırmaya korkuyorum...benim ablam 10 yıl kullandı spiral ve hamile kalmadı burda kesin çözüm değil demişler...aklım karıstı...hemn dusunmuyordum taktırmayı eger kesin çözüm deilse...hiç taktırmam ..korunsun eşim...hap kullanmam kilo yapıyor hormonları alt üst ediyor vucudu..en iisi eşin korunması belli bir süre sonra çözüm bulunur....

10 yıla yakın bir zaman spiral kullandım çok çok memnun kaldım, 16 yıl sonra
ikinci çocuğum olacak nasipse yine spiral taktıracağım..
en güvenli en rahat yol bu bana göre..

kızlar acaba acıyormu spirali taktırırken korkuyorum artık ya...

Hayir cnm acimiyo hatta ben spirali koydugunu bile anlamadim. Sadece vajinayi acarken anliyosun okadar.o da aci degil.. Hc bir zorlugu yok. Korkmana gerek yok

bizim bi komşu taktırmıştı dr 20 gün birlikte olmayacaksın demiş onlarda o kadar beklememişler spiral kaymış baya kanama yapmış çıkartmak zorunda kalmışlar. ben bunu duydugum için20 gün dedim

arkadaşlar dün 40 günlüktük sağlık ocağına gittim spiral taktırmak için ama rahmim kapanmış bile ilk adet gördüğümde gelmemi söyledi ler ay sinir oldum okadar uğraşrılar şimdi beklicem 1 ay

sanırım aranızda korunma konusunda son noktayı ve kesın çözümü koyan ben olmuşum :) sezeryan esnasında tüplerımı de baglattırdım.. Dr um da önermıstı .
allaha şükür 1 kız 1 erkek 2 çocugumuz var ve yaşım da 39 bu saatden sonra tekrar bebek yapacak durumum kalmadıgına ınandıgım ıcın bu keısn çözümü seçtım.. (umarım allah aratmaaz)
daha önce de prezevatıf ıle ıdare edıyorduk sıkıcı bır duurmdu zaten...
bu yol ıle rahatladık sanırım...

Off valla ne zor işimiz bende spiral istiyorum allahim korusun 2. Yi düşünmüyorum buseme sağlik sihhat versin inş. Rabbim ama daha doğumun korkusunu atlatamadiğim için çok tirsiyorum korkumdan daha eşimi bile bekletiyorum hatta adam isyanlarda

Gamzecim bu isyan olayı hepsinde var sanırım..Bende atlatamadım sanırım henuz..Bizim evde de isyan var..Bakalım ne zaman normal hayatımıza dönecegiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…