Kızlar moralim çok bozuk:(

ciarasisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2014
3.155
2.520
Merhaba kızlar uzun zamandır giremiyorum 5 ay once ameliyat oldum 350 cc kas üstu goguslerim yumusadı sol gogusumun ceyrek kısmınında hissizlik var ılk gunden beri verı yan kısmı kesik gıbı duruyo ust şişik neyse 6 ay bi sene sabır dedi doktorum gecmesi için buna tamam ama gecen aydan beri belırgınlesen bu bahsettıgım gogsumun ust tarafında elımede gelıyo dısardanda hafıf belli bi dalga var sanki sılıkonun pütürlüğü doktorumla msjlastık hıcbı hastasında kapsul olmamıs rahat ol dedi c tesi gıdıcem kontrole ama bu puturluk ne olacak kapsul mu var anlamadm dıger gogsum oturdu tam bu puturlugu gorene kadar tamamdı ama suan moralım cok bozuk yasayanınız var mı doktorum bülent tekerekoğlu esteworld

canım kapsül ne tam bilmiyorum ama olunca ne yapılıyo vardır bi çaresi illaki sakin ol bence hem daha belli de değil

Canım hissizlik normal, benim 7 aylık oldu o his geçenlerde gelmeye başladı ama kesik gibi olayını anlayamadım. İnşallah kapsül değildir ama doktorunun benim hiçbir hastamda kapsül olmadı rahat ol demesi bana saçma geldi açıkçası, bu bünyeye bağlı bir şey.. Olur ya da olmaz kesin bir şey söylenemez bu konuda.. İnşallah geçer canım..

Yok canım doktorum hep rahat ve sabırlı ol diyo ben adamı rahat bırakmıyorum istatistik cıkarmaya calısıyorum halıyle o da olmadı dıyo aslında cok basarılı doktor ondan suphem yokta his olayı zaten gelecek 1 seneye kadar ona moralım bozulmuyo da asıl gogsumun arasına yakın olan kısmında boyle çöküntü degılde püturluk var dısardan belli de oluyo ve yandan gogsum hala oturmadı onun dısında yumusak kafama takılan bunlara sebeb kapsulmu acaba içerden kası cekınce boyle oluyomus nette bısuru sey okudum ne agrı ne bişe var bunlar dısında cok memnunum :KK43: sagolun kızlar:KK43:

Yok canım doktorum hep rahat ve sabırlı ol diyo ben adamı rahat bırakmıyorum istatistik cıkarmaya calısıyorum halıyle o da olmadı dıyo aslında cok basarılı doktor ondan suphem yokta his olayı zaten gelecek 1 seneye kadar ona moralım bozulmuyo da asıl gogsumun arasına yakın olan kısmında boyle çöküntü degılde püturluk var dısardan belli de oluyo ve yandan gogsum hala oturmadı onun dısında yumusak kafama takılan bunlara sebeb kapsulmu acaba içerden kası cekınce boyle oluyomus nette bısuru sey okudum ne agrı ne bişe var bunlar dısında cok memnunum :KK43: sagolun kızlar:KK43:

Canım fotoğraf koy istersen, dışarıdan nasıl pütürlük belli olabilir diye düşünüyorum. Rippling mi acaba?

Ya dısardan boyle sanki sılıkonun pütürlüğü hafif dalga var inan foto atsam belli olmaz ondan elleyıncede ellımı gelıo tam gogus arasına gıden tarafta acaba benmi abartıyorum daha oturacakmı bilmiyorum birde daha kotu hal alırsa suan size yazmak isteyişim c tesi kadar kendımı yıcem kızlar zaten bıdahakı ay dugunum var birde bunun stresi geriyo beni valla :KK43:

İşte protezdeki dalgalanma hali ya da katlanma haline rippling deniyor istersen foto araştır görsellerden..

Tamam bakayım canım yanı ıkı gogus arasında sag gogsumun o kısmı guzel bombeli
Diğer tarafta çökmede değil ama yani dalga belli sanki duzelecekse sıkıntı degıl de kapsulse bilmiyorum işte zaten o mememin seklıde oturmadı tam gogsumun yan kısmı kesık gıbı duruyo doktor sabret cepe oturcak zamanla demıstı ama işte bu dedgım sey canımı sıkıyo saol canım :KK43:

Tamam bakayım canım yanı ıkı gogus arasında sag gogsumun o kısmı guzel bombeli
Diğer tarafta çökmede değil ama yani dalga belli sanki duzelecekse sıkıntı degıl de kapsulse bilmiyorum işte zaten o mememin seklıde oturmadı tam gogsumun yan kısmı kesık gıbı duruyo doktor sabret cepe oturcak zamanla demıstı ama işte bu dedgım sey canımı sıkıyo saol canım :KK43:
Canım ripplingse yağ dolgusu ile giderilebiliyor bildiğim kadarıyla, kapsül olmasındansa daha iyidir.

Evet canım bu gorsellerdeki gıbı belırgın degıl tabı ama kas ustu protezlerde olabılır diyo deri dalgalanması tamam bu yıne iyi ihtimal ama duzelmesi için napıcamki doktorum bana cok az masaj yaptrdı zaten diğer gogsum harıka ben masajmı yapsam

Evet canım bu gorsellerdeki gıbı belırgın degıl tabı ama kas ustu protezlerde olabılır diyo deri dalgalanması tamam bu yıne iyi ihtimal ama duzelmesi için napıcamki doktorum bana cok az masaj yaptrdı zaten diğer gogsum harıka ben masajmı yapsam
Kas altında da oluyor canım bu rippling, senin protezler damla mı yuvarlak mı? Masajlar farkedebiliyor ikisinde..

Valla kas ustu ve yuvarlak canım bılmıyorumki canım cok sıkıldı oysakı mutluydum her nekadar seklı oturmasada asagıya ınmeye basladı goguslerim of offff cok samımısn canım ne zaman yazsam bakıyosun :KK43:

Canım korkulacak bir şey yok bence, ağrım falan yok diyorsun, yumuşak diyorsun, kapsül gibi durmuyor. Ripplingin de çözümü var eğer öyleyse.. Tek yapman gereken doktorunu dinlemek şu aşamada ve 1 yılının dolmasını beklemek.. Canım ben ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım her zaman ama bu konuda çok da bilgim yok. İnşallah en kısa zamanda kafan rahatlar, stres yapma, kafana takmamaya çalış.

Bendede olmuştu,sağ göğsümde sadece üst bölgede..Protezin dalgalanmasını hissediyorsun canım.Benimde kas zarı altı yöntmiydi,genelde doku az olunca protezi iyi gizleyemiyor ve bu sorun oluşabiliyor..Masaj yaparsan olan dokuyu dahada eritirsin ve ortaya çıkar.Altı ay bir sene sonra bu dahada belirgin bir hal alabilir,yada oluşabilecek yararlı kapsül bu sorunu gizleyebilir.Benim daha ortaya çımıştı,karın bölgemden alınan yağ ile o bölge beselendi ve protezin üzeri dolduruldu.Böylece sorunda ortadan kalkmış oldu :KK66:

Canım aynen tarif ettiğin gibi tam ustte dalgalanma zaten gogus ortamdan alta dogru iniyorum oralarda elımedalgalı gelıyo demekki kapsül diye üzülmeyeyim masaja baslıyım bol bol belkı daha iyi olur tabi goruntu ins ileri boyuta gıtmez dolgu yapıldı yani dimi canım aman kapsul olmasında sanki silikonun pütürleri elimde dolanıyo ama canımı sıkan üst taraf zaten gogsum oturmadı tam yandan da oturmadı bakalım cuma gunu doktorum ne diyecek saolun kızlar hemen yetıstınız :)

Cnm cok gecmis olsun.cok uzuldum.ama icini ferah tut.bence de kapsul degilldir.kapsul bunyeye gore degisiyo evet ama doktorun operasyon esnasindaki mahareti ve titiz calismasi daha etken kapsul olusmamasi icin.su ana kadar hicbir hastamda olmadi dediyse rahat ol cok dusuk bir ihtimal.ne zaman goruceksin doktorunu?? Bize de haber et sonucu

Aaa arzum masaj yapmıyımmı yani daha da mı belirgınlesir diyosun
Bana doktorum masaj yapma demişti.Zaten baştada önermemişti,sadece ikinci ayda bir ay kadar yaptım sonra bıraktım. Zaten Evlisin,eşinin dokunması yeterli olur,ayrıca masaj verip cıvıklaştırıp eritmeyelim demişti. Ama sana doktorun ne önerir bilemem,ne önerirse onu yap :KK66:

Aynen canım bende bi ay yaptım :) baska istemedi doktor en iyisi ellemiyim peki o doldurdurma işlemi basıtmı hay allah benım nisanlımda pek hevesli ellemeye bî ay sonra evlenıcem hahaha kacısım yok erîtîr artık :)

X