Kızlar korkuyorum çok acil yardım

Fistül, anal kanal ve dıştaki cilt dokusu arasında bir kanal oluşmasıdır. Fistül kabaca, anüsden bir iki cm uzakta olan, cilt içine yerleşimli, ağrılı şişkinlik ve akıntılara neden olabilen kanal şeklinde oluşumlara denir. Fissür ile karıştırmaýın o çatlak demektir. Daha once başıma geldi biliyorum tedavisi zor bir hastalıktır zor derken ameliyat olursunuz tam kurtuldum derken tekrar başlar.
Çok geçmiş olsun dilerim , birikmiş kan veya enfeksiyomdur :KK43:

adetin yakında gelecektir diye tahmin ediyorum.adet sokulmeden once kahverengi birseyler gelmesi normal.

Fistül, anal kanal ve dıştaki cilt dokusu arasında bir kanal oluşmasıdır. Fistül kabaca, anüsden bir iki cm uzakta olan, cilt içine yerleşimli, ağrılı şişkinlik ve akıntılara neden olabilen kanal şeklinde oluşumlara denir. Fissür ile karıştırmaýın o çatlak demektir. Daha once başıma geldi biliyorum tedavisi zor bir hastalıktır zor derken ameliyat olursunuz tam kurtuldum derken tekrar başlar.
Birsey daha soracaktım kusura bakmayın evlimisiniz? Yani sizin bu olay doğum sonrası mı oldu diye merak ettim yada bi anda mı ortaya cıktı nasıl oldu anlatırmısınız ?

canım acı çehreyı benım aılemde bır cok kısı kullandı kabızlıkta. Böyle bi problem yasanmadı. bence onunla alakalı değildir. suanda tekrarlıyomu ?

Birsey daha soracaktım kusura bakmayın evlimisiniz? Yani sizin bu olay doğum sonrası mı oldu diye merak ettim yada bi anda mı ortaya cıktı nasıl oldu anlatırmısınız ?
Fıstülün dogumla vs ilgisi yok. Vücudun kendi yapmıs olduğu bir şey. Bağırsakla deri arasında bir kanal açılıyor. Bu kanalın bir ucu makat içinde oluyor. Diğer ucuda artık nerede açılırsa. Benimki yine makat içinde açılmıştı. Bazı hastalarda vajinada bazılarında kalçada vs açılabiliyor. Mr sonucu tanı konuluyor. Fistülün diğer ucu kapalıda olabilirdi acık olması farkına varmayı kolaylaştırıyor. Diger turlu ates ve agri yapacakti ama sebep cok zor bulunacaktı.

• Rektovajinal fistül: kadınlık organı (hazne) ile kalın bağırsak arasında gelişen fistül. Kadınlık organından gaz veya dışkı gelir.
  • Enterovezikal fistül: mesane (sidik torbası) ile kalın bağırsak arasında gelişen fistül. İdrar ile birlikte dışkı veya hava gelir.

• Rektovajinal fistül: kadınlık organı (hazne) ile kalın bağırsak arasında gelişen fistül. Kadınlık organından gaz veya dışkı gelir.
  • Enterovezikal fistül: mesane (sidik torbası) ile kalın bağırsak arasında gelişen fistül. İdrar ile birlikte dışkı veya hava gelir.
İnşallah böyle değildir benim sorunum beklemek cok can sıkıcı tesekkür ederimm , yapılacak tek şey ameliyatmı benim ilk defa oldu bir defa dahada olmadı sık sık kontrl ediyorum

merhaba kızlar , şuan bu korkum yüzünden üyelik aldım bana yardımcı olun hastahaneyede gidemiyorum.

Dün aksam kabızlık problemim yüzünden acı çehre tohumundan iki tane çiğneyip yuttum genel olarak bunu deneyip başarılı olmayan yokmuş. Ama bende aksam guruldamalad olup yani bağırsaklarda hareketlilik vardı ama tuvalete çıkmadım.

Sanırım etki etmedi dedim pek umursamadım ama şuan başıma gelenin bununla ilgisi varmı diye bu kısmı anlattım daha iyi yardımcı olursunuz diye.

Az önce tuvalette idrarımı yaptıktan sonra kurulanırken afedersiniz isal oldugumu farkettim daha doğrusu öyle sandım , makatımı sildim ve peçete kupkuru vajinamı sildim isal gibi böyle anlatamıyorum ama özür dilerim böyle anlatmak istemezdim ama endişeliyim.

Peçeteyi çok hafif ileri itip cıkarınca gercektende vajinadan geldiğini anladım. Dışkı ordan geliyor yani.

Çok endişeliyim , biliyorum doktora gidin diyeceksiniz ama korkumdan söyliyemiyorum anneme babamda zaten sorumsuz beni alıp doktora götürmez.
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim
Canım mutlaka annene söyle ve doktora git. Enderde olsa olabiliyormuş vajinadan dışkı gelme durumu. Enfeksiyon kaparsan daha kötü olabilir.

Size öyle gelmiştir
Vajinadan ishal olmaz olsa olsa adet öncesi akıntı falandır o
Hayır olabiliyormuş.
Benim arkadaşım bana aldırmıştı. Kullandı fayda etmedi dedi. Böyle bir şey olsa söylerdi. Zaten siyah ve yeşil varmış yeşil olan mı gerçekmiş hatırlamıyorum hangi renkti. Bir enfeksiyon olabilir mi? Kahverengi akıntı olmasın. Dışkının oradan çıkması imkansız çünkü içerden bir bağlantısı yok bağırsak ve vajenin..
Bazı durumlarda bağlantı olabiliyormuş.

Üşütmeden oluyor sanırım tarif ettiğin şey bemde de olmuştu kronik kabızlık gibi bi durumum var benim. Aynı dediğin bölgeden dediğin şey gelmişti. Ama herşeyiyle "ishalimsi"ye benzesede aslında değil canım. Bende bi defa oldu bidaha da olmadı üstünde durmadım. Reglimde yeterince temizlenmemiş içerisi diye düşündüğüm bile oldu bilemiyorum.

Üşütmeden oluyor sanırım tarif ettiğin şey bemde de olmuştu kronik kabızlık gibi bi durumum var benim. Aynı dediğin bölgeden dediğin şey gelmişti. Ama herşeyiyle "ishalimsi"ye benzesede aslında değil canım. Bende bi defa oldu bidaha da olmadı üstünde durmadım. Reglimde yeterince temizlenmemiş içerisi diye düşündüğüm bile oldu bilemiyorum.
Gerçekten okurken cok heycanlandım :KK35:özelden yazıyorum size dilerseniz cevap verirseniz cok mutlu olurummm :KK42:

X