Kızlar korkuyorum çok acil yardım

Hanımefendi size öyle gelmiştir ishal olduğunuz için ve afedersiniz çok sıvı olduğu için oraya da bulaşmıştır yoksa oradan gelmesi mümkün değil çok farklı yani. Ayrıca bilmediğiniz şeyleri kulaktan dolma kullanmayım. Sabahları kuru kayısı yiyip ılık su için, kabak çekirdeği yiyin, çorba falan tüketmeye özen gösterin çünkü sizi ishal yapmış bu iyi bir şey değil sıvı kaybı oluyor vücutta.

acı çehreden olduğunu düşünmüyorum ben pek.. çünkü çevremde annem,sevgilim,yakın arkadaşlarım da dahil olmak üzere ben de kullandım mesela. üst üste 2 tane içildiğinde ishal yapıyor evet ama vajinadan böyle bir şikayet hiç duymadım belki akıntın vardır

Kizlar mümkün değil diyorsunuz ama mümkün benim halamin bagirsak sikintisi vardi ve idrarina diski karisiyordu ve ameliyat oldu simdi arkadasim ben seni yanlis yönlendirmek istemem ama kesinlikle doktora görün derim

Doktora görün acilen . Acı Çehre yasaklanmali beni hastanelik yapmıştı

Vajinadan Dışkı Gelmesi

1. 7 Aralık 2013

Vajinadan Dışkı Gelmesi
    vajinadan dışkı gelmesi nedir,dışkının vajinadan gelmesi,dışkının vajinadan gelme sebebi,vajinamdan dışkı geliyor,dışkının vajinadan gelmesinin tedavisi varmı, vajinadan dışkı gelmesi hakkında bilgiler

v-jpg.2506

Vajina ile rektum yani bağırsağın son kısmı arasında, normalde olmayan bir bağlantının (fistülün) bulunması durumudur. Eğer vajina ile rektum arasındaki

açıklık, dışkı ve gaz geçişi olacak kadar büyükse, dışkının vajinaya doğru kaçmasına yol açabilir. Bu da sık tekrarlayan vajinal ve idrar enfeksiyonuna neden olur.

Genelde çocukluk döneminde geçirilen travma nedeniyle gelişir. Her 100.000 doğumda 350 oranında görülür. Tecavüze uğrayan kadın ve çocuklarda da gelişme ihtimali vardır. Bazen de farklı bir hastalığın belirtisi olarak görülür. Örneğin, rektum kanseri, Crohn hastalığı, bağırsak divertikülleri gibi hastalıklarda görülebilir. Ayrıca vajinal ameliyatlar sonrasında da gelişme ihtimali vardır. Nadiren rahim ağzı kanserinde, tedavi amacıyla yapılan radyoterapi sonrasında gelişebilir.Bazı hastaların hiçbir şikayeti olmaz. Ancak genelde vajinadan dışkı veya gaz çıkışı şikayetine neden olur. Bu da sık olarak vajina ve idrar yolu enfeksiyonu geçirilmesine sebeptir. Kötü kokulu vajinal akıntı yapar. Özellikle ishal olunca vajinadan dışkı çıkışı daha belirgin hale gelir. Belirtiler, fistülün büyüklüğüne göre daha fazla artabilir.

Öncelikle normal muayeneniz yapılır. Daha sonra endoskopik yöntemlerle tetkik yapılır. Anüsten proktosigmoidoskopi denilen aletle girilerek bu bölgeye bakılır. Fistülün açıldığı yer görülür.

Eğer enfeksiyon gelişmişse antibiyotik tedavisi gereklidir. 6-12 haftanın ardından dokular tamamen iyileştiği zaman şikayetlerin çoğu geçecektir. Başka tedaviye gerek kalmaz. Ancak daha sonra şikayetler devam ederse cerrahi olarak buranın tamir edilmesi gerekli olur. Eğer altta yatan başka bir hastalığa bağlı olarak fistül gelişmişse bu hastalığın da tedavisi ayrıca gerekli olacaktır.

Geçmiş olsun,son durumunuz nedir? (Bi daha kabız olursanız doktora ya da ezcaneye gidin.Yetişkin fitili almak,eczacı önerirse ishal yapan şurup almak ve yediğine içtiğine dikkat etmek en kesin kabızlık tedavisidir.)

Merhaba, tetkikleriniz sonuçlandı mı acaba? Durumunuz nedir, neymiş olan? Merak ediyorum açıkçası.

Son durum nedir bende merak ediyorum açıkcası. Çok geçmiş olsun. Vajinal enf. Olabilir gibi geliyor bana ama hayırlısı tabi

İlaçlı mr çektirdim , bu hafta ici sonucum cıkacak . Doktor böyle birseyin olmayacagını , içtiğim otun belkide iltihap söktüğünü ishalimsi oldgunu ama aslında öyle olmadıgını acıkladı . Korkma olamaz diyemiyorum ama olmaz böyle birsey yinede bakalım dedi. Eğer durum gercekten böyleyse ameliyat olacagımı söyledi . Pek nadirde olsa bekar kişilerdede olabilirmiş. Sonucum ckıncada yazacagım kızlar ck sağolun

X