Kızlar idrar yolu enfeksiyonu oldum:((((((

nevracım bende aynı dertten muzdaribim, hatta şimdi yeni geldim acilden... 1 kutu antibiotik içtim geçmişti amasuyu azalttığım anda yine başlamış.. bir de safra kesemde taşlaşmaya hazırlanan kristaller bulundu, 2 defa spazm geçirince dahiliye uzmanına göründüm.. midemdeki ülser de iileşirken büzülme yapmış bende, bi de onun ağrısı e reflü malum.... buna şükğr diom ne diim... bebişlerimiz ii olsun da diğer ağrılar vız inş.

ah ah ah
idrar yolu enfeksiyonundan başından beri rahatsız olan bir ide benim,
nitekin bu son rahatsızlığımda da idrarda yine yoğun bakteri görüldü,ondan hiç kurtulamadım ve hamilelik süresince bunun erken doğum sebebi olduğunu duydum,okudum biliyorum..
Antibiyotikler doktordan doktora değişir ama tabi ki hamilelik güvenirliği olan ilaçlardır bu antibiyotikler,doktorlar aksi bir şey yapmaz..
Bol su iç diyorlar,günde abartısız belki en az 5 litre sıvı alan biriyim,çamaşır değiştir,bilmem ne kullanibilmem ne kullanam denilen herşeyi titizlikle uygulamaya çalışırım,ama kurtulamadım kardeşimm:gitme:,,

geçmiş olsun cnm,bebeklerimize bişey olmasında her türlü acıya razıyım....senin belirtilerin neydi?...peki drun bebeklere zararı olur falan dedimi?

Son düzenleme:
canım karı zararından çok daha fazla ilaçların bunu analiz ederek veriyorlar ilacı merak etme.. eğer hiç kullanmazsan daha zararı var iltihap bebeişlere kadar yayılıyormuş.. ve hymarry nin de dediği gibi erken doğum riski var.. benim de yanmam yoktu bi gece şiddetli kasık sancısıyla gittim acile, tahlil yuaptılar e malum özel klinikler hemen tahlil yapıor, ama benim su gibi akıntım vardı, sanki altıma kaçırmışım gibi..
hymarry, takip ediyorum seni hatta eve gelir gelmez eşim bile soruyo bak bakalım hymarry nasıl olmuş die :) sen şimdi hangi hastanedesin??? nasıl gidiyor...

Ya evet beter bişeymiş benimkide akut olarak gelişti ama aslında uzun süredir belirti veriyomuşta ne ben ne dr anladı.....Hymarry kurutabildilermi senin enfeksiyonu peki?

canım genel bir fitil tedavisi sğrdürdğm bu zamana kadar,
bu yatışımda ise,ampisina dşye bir antibiot. ekliyorlar seruma,
bugün tahlil verdik bakalım sonuç yarın belli olcak canım..
Ama her idrar yolu enf. idrar yanması ile alarm vermiyor,bu yüzden teşhismiz zor,tedavimiz ilerlemiş enfeksiyondan dolayı uzun sürüyor..

Umarım sonucun iyi çıkar,peki senin sancını başlatan sebep enfeksiyonmuymuş cnm,nezaman çıkıcaksın hastaneden hayırlısıyla....Birde benim idrarda kanama olunca çok korktum ya,enfeksiyon çok ilerlediğinde oluyomuş.....birde karın ağrım oluyor oda tedirgin ediyor beni.....

benim akıntımda bir su gibi bir sarı bir beyaz değişiyor,off biran önce kurtulsam şu illetten....birde antibiyotiklerle beraber günde 8 ilaç içmiş olucağım için bazılarını şimdilik es geçiyorum ama drada daha sormadım sen ne yapıorsun?

ewet ewet benimde sarı beyaz..bi de su akmış gibi... içiyorum ya napıyım, mide, safra, kansızlık, idrar.... varda var... içmek lazsım ama dr.una da danış tabi..

ewet ewet benimde sarı beyaz..bi de su akmış gibi... içiyorum ya napıyım, mide, safra, kansızlık, idrar.... varda var... içmek lazsım ama dr.una da danış tabi..

içimiz dışımız ilaç oldu desene,bende içicem artık ama yinede bir drada sorayım...midem yanıyor şu an sanırım antibiyotikten....Allah tez zamanda şifamızı verir inşallah cnm ya....

Benim antibiyotiğim de ampisina idi sabah bitti az önce tahlil yaptırdım tekrar bakalım ama geçmiş gibi gelmiyo bana hala ara ara ağrım var
Bide antibiyotik mantar yaptı bende öfff biri bitmeden biri başlıyoo mantar olan var mı aranızda??

inşallah geçmiştir,ağrıların daha çok nerede oluyor cnm...mantar,akıntı,bazen kaşıntı bende hep var zaten maalesef....

nevra canım çok geçmiş olsun.bendede 14. haftadan beri vardı ama yaklaşık 1 aydı yokk. ben hep hastanede yattım enf.da.damardan antibiyotik verdiler. şimdide piyoseptin diye bir ialaç kullanıyorum.. hep akıntı geliyor.. ama rahatımm.geçer canım..üzülme tamam mı..

Canım çok teşekkür ederim,bende piyeloseptyl kullanıyorum gerçi gebelikte kullanılmaz ama dra güvenmek lazım...birde aksef diye bir antibiyotik kullanıyorum,akıntı kaçınılmaz sanırım hamilelikte ya.....bugünde bağırsaklarım çalışmıyor ya karnım çok rahatsız resmen heryerine sancılar giriyor....ne yapmak lazım bu durumda ya

canım bana doktor 3 defa kullan dedii.. tabi şimdi azalttım.. gebelikte bu akıntılardan kurtuluş yokk.. ben hergün günlük 3 tane günlük ped ve akşam çamaşır değiştiriyorum..canım sen magnezyum kullanıyormusun.. çünkü magnezyum kesinlikle kabız yapmıyor.canım sen şimdi 3 tane falan kuru kayısı yee.yada kuru incir. tatlı şeyler yee..

Benim durumum ne bakalım,
canım gebelikte kullanılan gerek oral yoldan gerek vajinal yoldan alınan antibiyotiklerin mantar yaptığını biliyorum ki,ben de kesin kesin olur,bir de onu tedavi etmek için uğraşıyorsun sonra da,ama ne yapacaksın,birinin artısı birinden çok olunca mecbur onu uyguluyoruzz..

Canım tavsiyeler için teşekkürler,magnezyum kullanıyorum ama iki gündür içmiyorum bu antibiyotik midemde yanma yaptı günde 8 tane ilaç içmiş olacağım için önem sırasına göre bazılarını içmiyorum antibiyotikler bitene kadar.....

canım bişey olmaz korkmaa bol bol su iç... suyu kesinlikle ihmal etme bende 5 aylıkken kum dökmüştüm ,,,

Kabızlığa karşı şimdilerde bana en iyi gelen şey taze incir sabah 2-3 tane yiyip üzerine ılık hatta hafif sıcak su içmek... bakın nasıl düzeliyo sonra kabızlık gerçi bunu hamilelik boyunca devam ettirmek lazım ama tazesi yoksa da kuru incir ve kayısı iyi geliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…