Kızlar hep birlikte bacaklarımızı inceltmeye ne dersinizz???

yüzmede bacakları inceltio kızlar tavsye ederm

Kesinlikle duzenli yuzmek inceltiyo ve toparliyo.benim yuzme imkanim olmadigi icin evde yapabildigim kadar biseyler yapiyorum.
Bi haftadir reglimden ve sicaklardan dolayi ara vermistim bugun yeniden basladim.ayrica selulit masaj aleti ilede basenlerime masaj yapiyorum.tabii zor zahmetli is ama yapabildiim kadar artik.

Kalça ve Bacak Eritme Hareketleri Egzersiz

Basen Eritme Hareketleri ve Egzersizleri
Bacak Sıkılaştırma Egzersizleri
Kalça ve Bacak İnceltme Hareketleri

Bacaklarınızı resimdeki gibi yanlamasına uzatın. Altta kalan bacağınızı yüzünüzün baktığı yere doğru 90 derece bükün. Üstte kalan bacağımızı yere dönük olarak kaldırın. Parmak uçlarımız yere baksın. Her seans sonunda bacak değiştirin.
1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Yararı : Kalça kısmımızın iç ve dış yüzeyini kuvvetlendirir sarkık bir bacağımız olmasını önlemiş olur. Bacağımızda bir sıkılık hissederiz. Atletik bir bacağa sahip oluruz.

Apalama emekleme pozisyonunda durmamız gerekiyor daha sonra bir bacağımızı
sabit olarak zemine dizimizi koyuyoruz. öteki bacağımızı yukarı aşağı kaldırıyoruz.
1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
Bu Egzersizi yaparken ayak topuklarımız gökyüzüne yukarıya doğru bakmalıdır. Belimizi sırtımızı tamamen düz tutmaya özen göstermeliyiz. Kalçalarımızı mümkün olduğu kadar sıkı tutmalı Bacağınızı da zorlamayacak şekilde kaldırın ellerimizle değil kol dirseklerimizle destek almalıyız.Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda düzenli nefes alın.

Kalça bölgemizi sıkılaştırı selülit’e önlem almış oluruz

iki bacağımız arasında 1 metre ( 100 cm ) aralık bırakın. Bir adım ileriye yürüyecek
gibi durun. Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru götürürken kalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın.
1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
Karın Kaslarımızı bu harekette kasmalı arkada kalan bacağınız üzerinde yaylanın. Arkada kalan ayağımızın topuğunun kalkık olmasına özen gösterelim. Dizimizi zemine değdirmeyelim mümkünse 4-5 cm kala tekrar yukarı aşağıya şeklinde devam edelim.

Kalçalarımızı ve bacaklarımızı sıkılaştırır güçlendirir. daha fazla kalori tüketmemizi
sağlar. Vücudumuz biraz daha fazla kalori yakar.

Bulunduğunuz yere sırt üstü uzanın bacaklarınızı yukarıya doğru diz şeklinde
bükün ayaklarımızın altı tabanı yerde olmalıdır kaldırmamalıyız. Kalçamıza da yakın tutmalıyız.Topuklarımızla iterek kalçamızı ve sırtımızı kaldırıp indiriyoruz.
1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Bu egzersizi uygularken Sırtımızın üst kısmı ve omuzlarımızı yerde tutmalı Yukarı aşağı egzersiz yaparken de kalça kaslarımızı ve karın kaslarımızı sıkmalıyız. Yukarı çıkmaya çalışırken dizlerimiz birleşik olmalı aralarını açmamalıyız. Her tekrardan Sonra değil Seansı tamamladıktan Sonra dinlenin. Düzenli nefes alın.

Bu hareket yoğun olarak kalçamızı çalıştırır olabildiğince sıkılaştırır.

Emekleme apalama pozisyonu alın Bir bacağınızı gergin olarak arkaya uzatın ve
yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20

Sırtımızı olabildiğince yerde tutmalı bacağımızı yukarı kaldırırken kalçamızı elimizden geldiği kadar sıkmalıyız. Bacağımızı çok yükseğe çıkarmaya gayret etmeyin. Ellerimizle destek değil de dirseklerimizle destek almalı dayanmalıyız. Güç harcarken nefes alın verin.

Kalçamızı sıkılaştırır kuvvetlendirir.

Bugunden itibaren yapmaya calisacagim.kolay gelsin :)

Dun 1. Linkteki hareketleri yaptim acayip etkil,tavsiye ederim kizlar.bugunde her iki sayfadaki hareketleri yapmaya calisacagim.bacaklarimin agrisindan anliyorumki hareketler iyi calistiriyo.

yalnız bunları veriyorsunuzda menisküs olanlar için çok riskli romatizma ya da eklem sorunları olanlar yapmasın dizin sürtünmesine neden olan hareketler..

yalnız bunları veriyorsunuzda menisküs olanlar için çok riskli romatizma ya da eklem sorunları olanlar yapmasın dizin sürtünmesine neden olan hareketler..

Yani, herhangi bir saglik problemi olan ozellikle bacaklarindan, hangi hareketleri yapip hangilerini yapmamasi gerektigini bilir.buradaki hareketler bacaklarini inceltmek isteyen,kendini bilen insanlar icin.

ben varım ben ben ben

44 cm'den 41 cm'e indirdim alt bacağımı, pilates ve özellikle point flex hareketi ile..
devam ediyorum
hedefim 32 cm

Kızlar benimde bacaklarım çok kalın yaaa
Aynaya bile bakmak istemiyorum açıkcası
Üstüne bi de selülit var düşünün artık görüntüyü
Sizi okudukça hevese geldim valla
Bende başlıcam bugün hareketlere
Yazarım bu akşam yaptığım hareketleri

Off sanmıyorum ki bacaklarım incelsin...
Neyse bi umut ben elimden geleni yapıyorum
Benim sadece bacaklarım kalın olmadığı için genel bi egzersiz yaptım dün akşam
Oturup kalkma hareketi 15 kez, bacakları yana açma kapama,bacaklarla makas hareketi,öne germe hareketi,bacak ile dairesel hareketler...hepsin 15 kez yaptım ama bittim arkadaşlar ya ne hamlamışım offf
Topiğe uğrayan yok mu yaaaa siz neler yapıyorsunuz?

ben varım ben ben ben

44 cm'den 41 cm'e indirdim alt bacağımı, pilates ve özellikle point flex hareketi ile..
devam ediyorum
hedefim 32 cm

senin adına çok ama çok sevindim

point flex hareketi ayak ucunu germe esnetme hareketi değil mi bunun dışında başka bişey var mı

ve ne kadar yaptın bu hareketi

Son düzenleme:
selülitler için sporcu bir arkadasım sürekli zıplayarak yürü merdivenleri zıplayarak in cık demişti ya da ip atlamayı önermişti. bunları yapınca cidden selülitli bölgelerde müthiş bir agrı hissediyorsunuz. ben bi de ayrıca ender saracın selülit karışımını bacaklarıma srüyorum.(susam yagı, kekik yagı, portakal yagı ve biberiye yağı) işe yarıyor. özellikle sporla olunca çok etkili.
ayrıca başka bir arkadasımın fena halde selülitleri vardı. bebişi oldu. doğumdan 3-4 ay sonra gördüm kız da selülit namına bir şey kalmamıs. sordum naptın diye. bebişini ayağında sallamanın etkisi oldugunu söyledi. çünkü farklı olarak tek yaptıgı hareketin o oldugunu söyledi. bebişi olanlar, bebişleri ayağınızda sallayın

Son düzenleme:
Ben 2.5 bucuk senedir ayagimda salliyorum selulitlerim oldugu gibi duruyor :) keske faydasi olsaydi ..tabii yediklerimizede dikkat etmemiz gerek.birde bol hareket.
Yazdan beri baya ara vermistim simdi tekrar basladim hareketlere.bacaklarim hem kalin,hem selulitli vede sarkik kavitasyona basladim.power plate de yapicam.inss faydasi olur. Evde firsat buldukca titresimli kemerimi takiyorum basenime.oncesinde kremle masaj yapip strec filmmle sariyorum. Krem fena yakiyor bacaklarimi ama katlaniyorum. Matrigen marka kullandigim krem faydasini gorursem tavsiye ederim. Birde basenmi olculer guzellik merkezinde 112 cm cikti.evde kendim olctum 107 cm cikti gittigimde yeniden olcturucem inss yanlis olcmustur

Son düzenleme:

hangi kremi kullanıyorsun canım

Matrigen inceltici kremin ismi.nette aratirsan cikar.40 ml kremi 80 tlye almistim simdi netten siparis edecegim daha hesapli. Bilmiyorum fafaydasi oluyomu ama cok fena yakiyor. Birde deniz tuzu aldim banyoda keseyle ovuorum bacaklarimi. Zor oluyo ama tenimi pamuk gibi yapiyor. Aslinda hergun yapmak gerekliymis ama yapamiyorum iste.
Kizlar hergun bacaklarimiz icin yaptigimiz seyleri bu sayfada yazsak cok iyi olur. Hem birbirimize gaz vermis oluruz ne dersiniz. Varmi benim gibi azimli hatunlar

Son düzenleme:
arkadaşlar benim alt bacağım 2 ayda sporla ciddi oranda inceldi. eliptik bisikletin çook faydasını gördüm. ancak basen ve üst bacağım erimiyor. ne yapacağımı şaşırdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…