KIZLAR ÇOK DUA ETMEKLE YANLIŞ MI YAPIYORUM ACABA?

Zeynahatunn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2021
401
137
24
kızlar hepinize kucak dolusu sevgiler ..
Rabbimden bir isteğim var. Açıkca yazayım gönül meselesi. Karşılıklı şükür. Çevremdekiler ( yakın arkadaşlarım) duayla bisey olmaz. Olmayacak duaya amin deme, çok Dua ettiğin için olmuyor istediğin seyler diyorlar. Kendileri ne çok dua ettiler zamanında. Beni de bıraksanız sabaha kadar dua ederim-ediyorum da şükür. Içimden sürekli dua etme ısteği geliyor.Surekli .Tefruciyyeye başladım. Sinirlerimi cekiyorum şükür. Ama insanlar boyle konuşunca haşa diyorum ki acaba gerçekten boşuna mı dua ediyorum diyorum. Sizce cok dua etmekle yanlış mi yapıyorum? Allahtan araçsız istiyorum . Ne diyor Rabbimiz; isteyin vereyim diyor

ZIKIRLERIMI ÇEKİYORUM SİNİR DEĞIL

Olmuyorsa vardır bir hayır. Hep Demezler mi “Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur” diye.

Şimdi olsun diye dua ediyorsunuz, diyelim ki oldu ama bin pişman olup lanet ettiniz. bu sefer de kurtulmak için dua edeceksiniz. Siz duanızı edin, Allah’tan HAYIRLISINI isteyin.

Allah (cc) dua edin kabul edeyim... Duaniz olmazsa neyinize kiymet vereyim ... Buyuruyor... Yakinlariniz size dua etmeyinmi diyor... Siz bos verin insanlari.... Dua devam baska istiycek kapimizmi var... Rabbim verirse nimet... Vermezse hikmet...

Hayirlisini isteyemiyorum. Nasıl ? Şöyle Hakkımda hayorsuzsa hayra cevir diyorum gonlumdekini hayirli
Olmuyor değil ki. Zaman var .su an hiç-bir şart yerine oturmadı.Bazilari dediginizi diyor. Bunun icin hakkimda hayirsuzsa hayra cevir Allahım diyorum

Allah (cc) dua edin kabul edeyim... Duaniz olmazsa neyinize kiymet vereyim ... Buyuruyor... Yakinlariniz size dua etmeyinmi diyor... Siz bos verin insanlari.... Dua devam baska istiycek kapimizmi var... Rabbim verirse nimet... Vermezse hikmet...
Allah razı olsun . Ben Allahtan istiyorum. Direkt . Ve inşallah vereceğine de inanıyorum. Isteyin vereyim diyor Allah

Canım sana şöyle söyliyim dua senle Allah arasındaki perdeyi açıyor. Bizler dua ettiğimizde Allaha daha yakın oluyoruz. Ama şöyle bişey söyliyim dua ederken bir şeyi istiyorsan o şeyin her zaman hayırlısını iste. Şöyle dua et:EY RABBİM SEN HAKKIMIZDA HERŞEYİN HAYIRLISINI NASİP ET. EYER BİZİM İSTEDİĞİMİZ HAKKIMIZDA HAYIRLI DEĞİLSE SEN GÖNLÜMÜZDE RAZI EYLE. BİZ İNSAN OĞLU BAZEN BİŞEYİ İSTEMEKTE ÇOK ISRAR EDERİZ. AMA O İSTEĞİMİZ KABUL OLMUYORSA DEMEKKİ ALLAH KATINDA ALLAHIN BİLDİĞİ BİZİM BİLMEDİĞİMİZ Bİ HAYIRSIZ ŞEY VARKİ DUAMIZ KABUL OLMUYOR. AMA SEN SEN OL HİÇBİR ZAMAN DUA ETMEKTEN VAZGEÇME.

Allah razı olsun . Ben Allahtan istiyorum. Direkt . Ve inşallah vereceğine de inanıyorum. Isteyin vereyim diyor Allah
Cumlemizden...inanc tabiki... Allah (cc) ben kulumun zanni uzereyim buruyor... Zannini saglam tut ... Herseyin bir zamani vardir ...duani et vaktini bekle... Sakin kabul olmuyor.. niye vs gibi sui zanna kapilma... Mevlaniz ne buyuruyor... Kulum istedimde vermedin deme ... İstemeyi bilmedin bari yalan soyleme.... Kapida saglam dur ... Mutlaka acilir...

Işte beni anlayan biri. Inanın bende sizin gibi düşünüyorum. Allah büyük. Isteten de o. Dua ettiren deDualar ve aminler boşuna değil nolur bana daha cok yazın. Gerçekten o kadar iyi geldiniz ki

.... Tabiki ... Rabbim kabul etmeyecegi duayi ... Kuluna yaptirmazda.... Dilinde dua varsa ... Kabulide olacak.... Sen saglam kal ... Zamanini bekle sabirla.. en dogru zamanda olacak... İyiki simdi olmus diyeceksin...

Ayni konudan o kadar cok actinki be canim seninkinin durumunda bi ilerleme var mi? Dualarin tesir etti mi acaba
Yavaş yavas ediyor.
Bence seninde icinde oturmayan seyler var bu konuda bu kadar dua etmende ki bu kadar konu açıyorsun yanlis miyim
Içimde oturmayan seyler çevremdekilerin yüzünden. Sürekli negatif etki yapıyorlar surekliii.

Yavaş yavas ediyor.

Içimde oturmayan seyler çevremdekilerin yüzünden. Sürekli negatif etki yapıyorlar surekliii.
Sende paylasma onlarla kendine ozel olsun dualarin ve duadaki amacin. Içinden ne geliyorsa oyle yap. Zaten bi yerden sonra olacagina variyor. Bu kadar soz hakki tanimana gerek yokki. Daha once bi konunda dedigim gibi bence birine kitlenip bu kadar dualar yuksek sayida esmalar okumak dogru gelmiyor yani ben dilegim olsa bile sonrasinda pisman olmaktan cekinirdim ve mantikli acidan bakip ona gore secerdim kelimelerimi.
Ama sen bu konuda istekli ve kararlisin. Icinden geldigi gibi davran. Dedigim gibi bir yerden sonra olacagina variyor zaten ya icinden gelmiyor yoruluyosun yada guzel ilerliyor
Ama yasinda 21 ve o yasta yapabilcen kendini geliştirecegin veya heves edecegin ugras arkadaslarla gezme vs bu kadar guzel yaşlarını tek birine odaklayip enerjini o kisiye harcaman gercekten ne bilim ya. Neyse sen bilirsin.

Seneye yl ye başlıyorum zaten. Ama inan çevremdeki arkadaşlarım o kadar nasıl diyeyim sacmaloyorlar ki. Kendileri dualarını unuttular düşün. Yok haklisin bidaha açmayacağım onlara. Olursa olur olmazsa olmaz diyorum. Bir yandan da içten içe dualarımı ediyorum Allah büyük diyorum sadece. Görüşlerin için çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…