Kizlar biriken altinlari ne yapıyorsunuz?

Bazen onuda düşünmüyor değilim de takı takmayı hiç sevmiyorum.
Genelde gram olarak biriktiriyorum.
Şöyle durum var biz bir artı bire üç kız kardeş ortak girdik oradaki hisseme bakınca şuan o zaman bozdurdugum altını alamıyorum yani zarar ettim diye düşünüyorum.
O yüzden sorum bu aslında altında kalsa daha mı iyidi?
Ablam bize değerini verip hissemizin o evi satın alacak.
Oradan gelen para bana beşyüz lira vs olur.
Ben ama o zaman nekadar altın bozmuştum.
O yüzden hep altında mı kalsaydı diyorum?
alınmış alinmistir artık. Ev de güzel getirdi. Sizin kendi oturduğunuz eviniz var mi.

benim kuzenim de 'faize bulasamam, helalime haram katamam' modunda tam 10 sene altin biriktirdi. son 6 yilinda atanmis ogretmen olarak yapti birikimini. ama sonra bakti ne kadar biriktirse ne ev alabiliyor ne kaliteli yerden arsa. her sey altindan cok artiyor. en son 3 sene önce dayanamayip ev kredisi cekti memleketten 1+1 ev aldi. simdi aylik odemesi enflasyonla o kadar azaldi ki, gülünç bir rakam oldu. kiracisi da kendi istegiyle cikti, güncel fiyatlardan kiradan biri oturdu. aylik kredisinin 4-5 katina kiracisi var. resmen ev kendi kendini ödedi.
simdi yeniden altin biriktiriyor, faizler düşerse yeni bir ev alip kiraya verip iki evin kirasi ile kredilerini ödeme hayalinde, pesinat biriktiriyor

benim kuzenim de 'faize bulasamam, helalime haram katamam' modunda tam 10 sene altin biriktirdi. son 6 yilinda atanmis ogretmen olarak yapti birikimini. ama sonra bakti ne kadar biriktirse ne ev alabiliyor ne kaliteli yerden arsa. her sey altindan cok artiyor. en son 3 sene önce dayanamayip ev kredisi cekti memleketten 1+1 ev aldi. simdi aylik odemesi enflasyonla o kadar azaldi ki, gülünç bir rakam oldu. kiracisi da kendi istegiyle cikti, güncel fiyatlardan kiradan biri oturdu. aylik kredisinin 4-5 katina kiracisi var. resmen ev kendi kendini ödedi.
simdi yeniden altin biriktiriyor, faizler düşerse yeni bir ev alip kiraya verip iki evin kirasi ile kredilerini ödeme hayalinde, pesinat biriktiriyor
Ne aldıysam kredi ile aldım, hiç pişman olmadım. Ama artık piyasa buna izin verir mi bilmem. Çünkü kredi düşse anında millet satacağı her kaleme zam yapıyor.

alınmış alinmistir artık. Ev de güzel getirdi. Sizin kendi oturduğunuz eviniz var mi.
[/QUOTEa
Ben bekarken kız kardeşleriyle bir artı bire girdim o hissemi satıp kendi basima alsam mı diye düşünüyorum bir iki yila.
Eşimle ortak aldığımız kendi evimiz zaten var.

Şöyle ben faizsiz alabilecek seviyeye gelirim bir kaç seneye diye düşünüyorum
Belki babamdan vs borç alirim.
Ama ev mi altın da mı kalsın
Herkes kiracı için ev alınmaz kafasında
Bu kafamı karıştırıyor.

X