Kızlar bi akıl verin Tek çocukla boşanmaya zor karar verebilmişken hamile olduğumu öğrendim..

KendimEttimKendimBuldum1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2019
11
7
36
Battıkça battığımı hissediyorum sanki.. kimseye bişey de anlatamıyorum aklıma burası geldi sizlerle paylaşmak istedim üye oldum.
Kızlar 6 yıllık evliyim eşimle severek evlendik ama başından beri başlaması hataydı ALLAH o kadar şey gösterdi herkes beni uyardı ama seviyorum dedim düzelir sandım ama gördüğüm o ki hiç bişey değişmemiş...
evet eşimle iyi olduğumuz zamanlarda çok muhabbetliyiz birlikte çok güzel zaman geçiririz ilgilidir evine çocuğuna ama bi aramız kötü olsun bizden kötüsü olmaz hele de anasına bacısına bişey demişsem.. ben dünyanın en kötü insanı durumuna düşerim o ve ailesi ise melek olur.
Çok detaya girmeyim konular çok uzun evliliğimizde bastan beri ödün veren bendim o kaçtıkça ben kovaladım bi türlü bırakıp gidemedim en son tartışmamızda yeter artık dedim istemiyorsan bitsin dedim. Başta anlamazlığa vurdu konu değiştirdi ama ben ısrarla söyleyince tamam düşüncem dedi 3 hafta oldu daha bişey demedi aynı evde konuşmuyoruz. 2 yaşında bebeğim var ve hamile olma ihtimalim de var diye fevri karar almak istemedim boşanmayı kafaya koydum ama kararımı söylemek için testi bekledim.. çünkü baba evine gidersem artık dönüşü olmaz benim için.
dün test yaptırdım ve hamileymişim. Ablam bu durumda boşanmanın çok sancılı olacağını söylüyor arkadaşlarım ya aldır ya devam et diyor..
-Üç hafta oldu eşim hala konuya dair bişey demedi düşünmesi bitmedi herhalde amacı sizce ne
- kan verdiğimi gördü ne olduğunu söylemedim ama aptal değil ya anlar sonuçta iki gündür sonucunu sormuyor bende söylemiyorum hiç mi merak etmiyor ne yapmaya çalışıyor
- kızlar asıl beynimi patlatan ben bu adamdan ayrılcam derken 2. Çocuğuna hamileyim bu süreçte nasıl bi yol izlemeliyim kendime ve çocuklarıma en az hasarla
** bu arada çalışıyorum işim var bakanlıkta mühendisim ailemde de maddi manevi desteğini esirgemez üzerimizden..benim tedirginliğim tek çocuk zorken ikisiyle nasıl üstesinden gelebilirim

Yani her evlilik te aşağı yukarı anlattığınız şekilde sorunlar var. Aldatma ve şiddet yoksa ben hemen boşanma taraftarı değilim. Aile danışmanlığına gitmeye çalışsanız birlikte kabul etmez mi?

Hamileyken boşanma süreci çok sıkıntılı bence biraz daha sabır edip doğumu beklemelisiniz çünkü bu dönemde insan daha hasssas daha kırılgan oluyor doğuma kadar beklemenizi tavsiye ediyorum.

sinirle söylenmiş bir boşanma lafı...seninde hataların vardır mutlaka...

Olmuşa çare yok.da ben anlamadım. Boşanmak hemen verilecek bir karar değil alt yapısı vardır. Yani sevisirken boşanmayı mi düşünüyordunuz. Yoksa ara ara mi düşünüyorsunuz anlamadım
Hamile olduğunu söyle, konuşun bir an evvel karar verin. Mutsuzluk içine bir çocuk daha getirme
Hiç mi çaresi yok bu evliliği devam ettirmeye. Biraz fevri mi karar verdin acaba 'taze' bir gebelik var sonuçta
Bana gerçekçi gelmediniz nedense ...Anlatış tarzınız , başlık ve yeni üyelik...
sinirle söylenmiş bir boşanma lafı...seninde hataların vardır mutlaka...

Her insanın illa hataları vardır benim de vardır daha önce evliliğimizin ikinci yılında eşim ailesinin gazına gelerek beni babamın evine yolladığında ben bütün hataları üzerime aldım ve yaşadığım onca kötü olaya rağmen devam ettim.. sandım ki düzelir zamanla oda anlar orta yolu bulur biraz ben biraz o değişiriz ve düzeliriz.. ama aradan geçen onca zamana rağmen o ve ailesi (annesi ve ablası ne derse eşim o kafada ve ne yazık ki ailesi beni hiç istemiyor biz ayrılalım diye yapmadıkları şey kalmadı evlere konan yedirilen içirilenlerde dahil) herseyde beni hatalı görüyor ve beni suçluyor.. ben bunca sene seviyorum diye her evlilikte olur ama geçer ümidiyle yuvama sarıldım fakat hiç bişeyin değişmediğini görmek ve hep suçlanmak bu inancımı yitirdi... ne bu insanlar değişir ne de kocamın kafası

Değişmez. Uzaklaşma imkanı var mı onlardan?

Ayrilmayi planladiginiz adamla sevisiyorsunuz sizinde kafaniz guzelmis.

Paylasin esinizle, birlikte bir karar verin.
Ben ayrilmayi gerektiricek biside goremedim kv gorumcesine kimse bayilmiyor nihayetinde.

Ayrılmayı planladığım yoktu ben hep sabır penceresinden bakıyordum ve onun içinde hala eskilere dair beni suçlayıcı şeyler düşündüğünü duymak 6 yılda hiç yol alamadığını görmek ve takdir edersiniz ki kavga anı çok can yakıyor. Beni bu düşünceye itti.. ve hamile kalma ihtimalim olmasaydı sürdürmezdim inanın

Niye bosanıyorsunuz ben kacırdım sanırım
Eşin senin annenle kardesine laf etse sen evet haklısın diyip susuyormusun

Ben onun annesine bacısına laf etmiyorum onlar gibi yalanlar iftiralar büyüler yapıp melek gibi davranmıyorum.. eşime onlarla ilgili olan bir durumdan bahsettim kaldı ki olalı kaç ay olmuş ben konu açıldı suçlandım diye açıklama yaptım ama daha beter suçlu oldum..
Demişsiniz ya eşiniz sizin annenize dese diye inanın eşim ailesinin doldurusuyla annem ve ablama nefret kusuyor ve ben malaasef geçimim deyip susuyorum öyle değil diyorum inandıramıyorum.. o kendi ailesi için beni evliliğini yakıp yıkarken benim aileme çok rahat atıp tutabiliyor

Problem sadece kv gorumce konusu ise inanin buyutmeye degmez.
Sinir aninda insan agzindan cikanlara hakim olamiyor, bilemiyorum asilmayacak sorunlar gibi gelmedi bana umarim hakkinizda hayirlisi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…