kızlar bebek sayısı 3ten 2ye indirilenler var mı yardım lütfen!!!

Merhaba,11. haftada ense kalınlığı ölçümü için gittiğimizde bir sürprizle bebeklerimizin ikiz değilde üçüz olduğunu öğrendik. Doktorumun yüksek risk altındasın demesiyle redüksiyonu yaptırdık. Karından bebeğin kesesine girilerek bir ilaç enjekte ediyorlar. Herhangi bir acı ağrı yok, fakat işlem sonrasındaki hafta istirhat etmeni tavsiye ediyorlar. Redüksiyon sonrası %3 lük bir düşük riski daha ekleniyormuş. Maliyetine gelince 850 tl ye yaptırdık. Sevgiyle kal.

verdigin bilgiler icin tesekkur ederim... hoscakal sevgiler

Demek kararını verebildin.Hayırlısı olsun.Karar vermekte rahatlatır insanı.Ben hiç istemiyorum bu işlemi yaptırmayı ama ne yapayım bilemiyorum?Sağlığımdn da korkuyorum.

kasvacim sen nerdesin ben meraktan oldumya galiba beni unuttugunu bile dusunmedim degil okadar sevindimki anlatamam galiba bebisler ucuz ikiye inderecekler sanirim hakkinda hayirlisi yaradan mevlam yar ve yardimcin olsun biliyorsun sinav bunlarin hepsi sana cok dua ettim ve edcem canim inseallah gor.allaha emanet ol.

dün doktorum hazır olmadığından bu işleem bu gune kaldı akşamda farklı bir doktora gittim oda bana ben bu işlemi yapmam gerek yok 3 çüz hastam çok fazla var güzel takiple hamileliği devam ettiriyoruz yanlız yenidoğan ünitesi çok pahalı 1 bebek günde 1,100 mal oluyormuş üçününde kuveze girdiğini düşünürsek ???

birde rediksiyon yapılan üçüzlerde riskleriniz azalmıyor aynen devam ediyor ayrıca rediksiyon sonrası düşük riskimiz iki hafta içi çok tehlikeliymiş hala tam karar veremedim rediksiyon yaptırcağımız doktora artık güvenemiyorum güvendiğim doktorda bu işlemi presnsip olarak yapmıyormuş kendimede güvenemiyorum sanırım kafayı yemek üzereyim

Artık son kararımı verdim üçüylede devam edeceğim bundan sonrası rabbime kalmış en azından vicdanen rahat olurum ayrıca doktorlarımın hepsi fikir değişti hiç birisi sonlandırma taraftarı değiller 4 ve 4 den sonrası için düşünüyorlardı

Arkadaşlar merhaba
Bende üçüzlere hamileyim ve 11 haftadayız. Bende riskleri göze alamıyorum doktorum kesinlikle tavsiye etmiyor.Önümüzdeki hafta banada redüksiyon yapılacak çok korkuyorumBu çok kötü bir seçimmiş gerçekten gidene ayrı üzülüyorum...Kalıcaklar için de endişeliyim..BİZİM İÇİN DUA EDİN

senin için hayırlısı olsun canım ama rediksiyondaki hepsini kaybetme riskini göze alamdım ayrıca üçüzlerde birini sonlandırsanda aynı devam ettirisende aynı riskler devam ediyordu ((( hayırlısı olsun

bade bade seni çok iyi anlıyorum her ne kadar ben vazgeçsemde kararının ne kadar zor bir karar vermek aşaması pskolojisini sonrada olabilecek riskleri düşünerek korkarak geçirmişsindir önemli olan doktorunun sana ne yönde yol gösterdiğidir hakkında hayırlısı olsun ben kendime güvenememiştim üçünü taşıyamam diye ama doktorlarım benimle hem fikir olmadılar hakıında hayırlısı inşallh diğerlerini sağsalim kucağına alırsın sorunsuz hamilelikler dilerim

evet ama sen drunu deyiştirdin ilk drun sanada redüksiyon onermişti biz drumuza çoook güvendiğimiz için başka bir dra gidip danışmadık bile mutlaka bizede devam et diyenler olabilrdi ama bu kişisel bir tercih tabi allah kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın sende inşallah sağ salim kucağına alırsın

Son düzenleme:
bu arada karar vermekte zorlanan arkadaşlar varsa istatistiksel verileri araştırabilirler ben kısa birşey kopyalıyorum aşağıya

24-32 hafta arasında erken doğum oranı:

Tekiz gebeliklerde %1

İkizlerde %5

Üçüzlerde %28

Üçüzden ikize redüksiyon yapılanlarda %10'dur.

evet canım ilk doktoruma sevk için gitmiştim ünv sevk için maalesef sevk etmem dedi kendisi baktı bakınca üçtane bunlar dedi kendine güvenemeyip sevk etmem diyen adam bizi sevk ettii sonraki doktorularım ikisi doçent biri prof ben bu üçüne çok güvendim sonrada kendime değil onlar bana o güveni verdi tabiki önce Allaha

evet riskleri öyle ama bana söylenilen 3 ten ikiye düşürdüğümüzde devam ettiirdiğimizdede riskler eşit çok fazla farketmiyor ikisi böyle dengeli olunca doktorlarımız devam kararı oldu ama 4 olsaydı hiç düşünmeyeceklerdi zaten zor bir seçimdi bizim için :) herkesin kararına saygılıyım bende emin değilimki sonuna kadar gideceğimden hep dualarla ALLAH hepimizin yardımcısı olsun...

kaç haftalık doğum yaptın canım sen ??

canım artık sen kararını vermişsin seni etkilemek istemem sende bu kararı alanları tedirgin etme bence bak ona bakarsan benim dru riskli gebeliklerde trde sayılı isimlerden ve dediki ne sana nede kimseye onermiyorum 3 tane olduğunda beyin gelişimlerinde sorun olabiliyor onun dışında anne ve bebeklerde kalp yetmezliği olabiliyor onun dışında rahim yetmezliği çok daha erken aylarda başlıyor artık çok erken doğuyorlar ve doğumdan sonra kaybetme riski yuksek dedi ve benim uzun yıllardır drum ayrıca merkezde çoook iyi bir merkez onun dışında istatistikleride yazdım sana yukarıda onun dışında ben işlemden çıkalı 9 gün oldu normal hayattımı yaşıyorum evde yemeğimide yapıyorum yatmıyorum yani ve bu işlemden sonra ilk 4 gün tehlikeli sonrasında ise olan duşuklerin yüzde 70 i işlemden sonra 2 hafta içinde oluyor

evet redüksiyondan olma ikiz normal ikizden riskli risk ortalama yüzde 10 ama üçüzlerde yüzde 28 okumuşsundur heralde yani onun için biz bu kararı gonul rahatlığıyla aldık şimdi sen burda aynı riski taşıyor dediğin zaman sana bakıp yanlış kararlar alabilirler insanlar sonuçta doğru olan onemli herkez için hayırlısı sonuçta allah omur vermeyecekse tek bebek olsada vermez yani biri beşi yok bunlar istatisktikler ve istisnalar kaideyi bozmaz

Son düzenleme:
arkadaşım ben olayı kişiselleştirmeden genelleme yaptım kimseyide sen doğur demem beni ilgilendirmez ben bile kendime güvenemezken başkalarına bu cesareti veremem sen benim doktorumun değiştiğinden bahsettin olayı açıkladım!!!! herkesin kararı kendine öye bir niyetim de yok zeten
sana aldığın kararının doğruluğu yazıyorum ama sen bir türlü beni anlamak istemiyorsun
herkesin kararına saygılıyım ben ayrıca kimseyi etkilemek maksatlı değil söylediklerim böyle karar alanları rahatlatmak maksatlıydı doktorunuzu dinleyin diyorum.....

ya kızlar gerçekten çok zor bir karar gerçi ben hiç düşünmedim üçüz olduğunu öğrendiğim ilk gün kararımı verdim...nedense içimde bir rahatlık var...ben böyle hissedince iyi şeyler olur hayatımda...aslında tüp bebek olayına başlamadan önce çok korkuyordum ikiz olur diye...büyük konuşmuşum üçüz oldu...şimdi çok mutluyum ama..tabiki endişe yaşıyorum ama stres yapmamaya çalışıyorum herkes için hayırlısını diliyorum...

arkadaşlar slm bende yumurta için iğne olmuştum ovitrelle ama adat oldum geçen ay tekrar doktora gittim adetimin 3.günü adetinin bitiminden 2 gün sonra gel dedi substene diye bir hap verdi 5 gün kullan dedi bitti gittim baktı 2 yumurta var dedi pregnyl diye 1 iğne daha verdi düzenli 2 güne bir ilişki dedi adetime 1 hafta var 13 mayısta dayanamadım kan tahlili yaptırdım 32.76 çıktı beta hcg. 2 gün sonra tekrar yaptırdım 15 mayısta 2 kat artması gerekirdi fakat benimki 13.96 düşmür başına bu tarz bişey gelen varsa bana yazsın ne olur....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…