kızlar bebek sayısı 3ten 2ye indirilenler var mı yardım lütfen!!!

papatya1977

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
50
0
kızlar doktorum üçüzlerin risklerinden bahsetti kesinlikle onaylamıyor perşembe günü 2ye indirgenecek internetten araştırdım düşük ihtimali de oldukça yüksek gibi birilerini duysam bu durumda olup da sağ sağlim doğuran morale ihtiyacım var benim için dua edin

özeline yazdım canım

Arkadaşlar,
benim durumum da benzer olabilir. henüz ikiz ya da üçüz olup olmadığı belli değil ama değerim oldukça yüksek ve mikro ile 3 embriyo yerleştirildi.
Bu konuda beni de bilgilendirebilir misiniz?
Tşk.

aymak aşk olsun niye özele yazdın bu çok önemli bir konu bu ikilemde kalan çok insan var bende merak ediyorum redüksiyon yaptıranları nsl birşey diye çünkü bende yaptırıyordum nerdeyseama o ikilemde kalmak çojk zor insan iyi birşeyler ikna olucak birşeyler bekliyor

transferin 12. günü değerin kaç çıktı?

arkadaşlar bişey sorabilirmiyim kaç kese olduğu nezaman belli oluyor
banada 3 tane embriyo yerleştirildide daha test yapmadık ama
merak ediyorum cevap yazarmısınız

selam arkadaşımın beşızdı ve doktor ancak ikız taşıyabılırsın dedı.........ve üçü alındı ve şu ana çok tatlı ıkız kızı var...............ama benım ikizdi bırı gelışım gerılığı gösterdı ve alalım bırıyle devam et dendı ama 24 .haftada kaybettım............kısmette varsa bır şey olmaz arkadaşım .inş rabbım guzel hayırlı gunler versın..........herşeyın hayırlısını versın...........

canım inşallah bir sorun olmadan doğum yaparsın
el muallim canım allah kolaylık versin sanada inşallah en kısa zamanda bir bebeğin daha olur

herkeze slm arkadaşlar ben birşeyler diyeyim ama nasıl olur dogrumu olur yanlışmı kacar tam bilmiyorum ama fikrimi paylaşmak isterim öncelikle tüp bebekle ilgili bi bilgim yok nasıl oluyor nasıl yapılıyor 3 embriyo falan bende biliyorsunuz dördüz annesiyim şuan bu anladıgım kadarıyla yani anne rahmine yelleştikden sonra 3 tane cocuk anne karnında beliriyor yani yaşantı başlıyor dimi arkadaşlar yanlışmıyım bu durumda arkadaşlar cocuklar yaşamaya başlıyor tabi benim bildigim gibiyse bir problem olmadan yok 3 tü ikiye indirelim yok ikiydi bire indirelim bu bence cok yanlış bişey ama problem olmadan arkadaşlar yanlış olmasın allah insana hakir görür benim fikrim bu banada cok soyledi doktorlar enaz ikisini alalım diye ama asla dedik allahtan bişey gelirse odur yoksa bir problem olmadan olacak diye asla bole bişey yapılmaz biraz uzun oldu ama affedin...a.s.

Kuzzum senin fikrine saygı duymak lazim, ama redüksiyon yapana da aynı şekilde. Bu çocukların normalde 1 bebeklik anne rahminde üç adet yerleşmesi her annenin kolay taşıyabileceği bir şey olmayabilir. Gebelik şekeri, tansiyonu, erken doğum haftasının yükselmesi vs. bir sürü sorun var.Yapana allah kuvvet versin helal olsun, ama bazen 3 ten 2 ye indirmek kalan 2 yavrunun da daha sağlıklı yola devam etmesine yardım edebilir. Allah a şükür ki senin 4 üzlerinde hiç bir sorun çıkmamış ama ikiz taşıyıp da 1 inde bile sorun yaşayabilenleri de duydum. Allah herkse sabrını ve sağlığını versin demek lazım.

canım inşallah bir sorun olmadan doğum yaparsın
el muallim canım allah kolaylık versin sanada inşallah en kısa zamanda bir bebeğin daha olur

canım çok sağol...inş..............rabbım herkese yardım ets bebişlerınızı kucaklarınıza alın inşşşşşş................

Ikiz yada 3uz annesi degilim, Umarim yazdiklarimi yanlis anlaazsiniz..Sadece gorusumu paylasmak istedim.. Turkiye de kuzenim bu reduksiyon islemini yaptirdi.Kalbine igne vurarak durdurdular bebeklerin birini 12 haftalikdi iyice gelismisti..O kendi kesesi icinde o sekilde kalirmis,sezeryan dogumla 2 oglu oldu 3. yu de dogum sirasinda o 12 haftalik haliyle almislar. Kuzenim baya bir sure psikiolojik tedavi gordu kendini sucladi belki dogurabilirdim ..vs. dedi . Yeni yeni toparlaniyor.
Tabiki saglik en onemlisi ama keske doktorlar bastan onlem alsalar bu yavrucuklar dunyaya gelmeden once, sonra da anneler boyle sikinti cekmeseler.
Ben California da yasiyorum. Ocak ayinda 8 iz bebek dogurdu bi kadin. Hemde zaten 6 cocugu vardi..onceden dondurttugu embriyolardan 6 tanesi kalmis hepsini koydurtmus rahimine , bebeklerden 2 si bolunmus yani 8 bebek dogdu. Hepsi yasiyor, hastaneden sirayla taburcu oluyolar..Hastahane bize cok yakin, bebekleri gostemiyolar tabi ama anneyi gorduk esimle. HErgun orda!
Kadinin 14 cocugu var simdi. Tabi herkes yadirgadi 6 tane zaten varmis (Ki hepsi tub bebek) neden bidaha koydurtun diye? Kadin hepsi benim bebeklerim onlari olume terkedemezdim dedi..Dondurulmus embriyodan bahsediyor dusunun...Issiz ve sperm bagisi alan bu kadin cocuklarina calisan bizlerin vergiyleriyle bakiyor,kesinlikle yaptigini dogru bulmuyorum. Ama beni sasirtan kandinin donmus embriyolara kiyamamis olmasi! Gerci kadinin hemilelik saplantisi oldugunu da soyluyor psikologlar bilemiyorum tabi.. Showu var simdi dunya para kazaniyor kendine ev aldi. Bir kurum onlara 8 yeni dogan hemsiresi gonderdi. 24 saat evde bebeklere bakicaklar..Bu extrem bi durum gerci !
Ama amerikada 3 uz dogum cok yaygin ve normal, doktorlar almiyor cogunlukla..(dusunun 8 izlere bile musade ettiler)ciger gelistirici igne vuruyolar, rahim agzi dikiyolar..vs..yani demekki bir kadinin rahimi 8 bebegi besleyebiliyor..Once Allaha, sonra kendimize inanalim, vucudumuza guvenelim..
Lutfen iyice dusunun avantajini dezavantajini, sonradan uzulmeyin..

Son düzenleme:
mrb arkadaşlar bende micro yöntemiyle hamile kaldım üstelik ben hipoluyum eşimde de azosperm sorunumuz vardı 3 embriyo yerleştirildi 5+3 günlükken iki kese göründü 8 haftalıkken kalp atışlarına bakmaya gittik 3 tane kalp atışı vardı doktor 2 hafta bekleyelim dedi biri çok altta ve küçük kendiliğinden kaybolur kaybolmassa onu sonlandıırırız dedi ayrıca 8 haftalık olmasına rağmen bebişlerim 6 haftalık gibilermiş ben bu bölümü daha önce okumuştum bana kalsa bende üçüz doğururum ama hem kapasite olarak müsait değilim 50 kiloyum ayrıca zaten normalinden daha küçük bir rahmim var ikiz bile tehlikeli iken üçüz daha çok riskli bu konuda çok ağladım ama bebeklerime zarar veriyordum o yüzden artık bu konuda duygusal yaklaşmayacağım mantıklı davranacağım ... gerçekten söylemesi kolay dışardan bazı şeyleri ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…