KIZLAR BALAYINA ARABASIZ NEREYE GİDİLİR

Zelal09990

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2023
180
12
20
Kızlar arabamız yok lüks otel bir yere gidip böyle yakınımızda bir sürü gezilicek yer olsın istiyoruz taksiyle hemen gidilebilcek bir kaç yer olsun istiyoruz muğla marmaris fakan düşündük ama daha önce hiç gitmedik nereye gitsek her yere yakın olur bodrum falanmı

Alaçatı
Kaş
Çeşme, ama asla bodrum değil
Yakınlarda bir sürü gezilecek yer hiç bir yerde olmaz ben size merkezi yerleri yazdım yani sıkılmayacağınız yerleri

Benimde tavsiyem içmeler. Labrandaya mutlaka gidiyoruz biz. Kaş veya datça da olabilir küçük olduğu için arabaya ihtiyaç duymazsınız. Veya taksi ile çabuk gidip gelirsiniz

Kızlar arabamız yok lüks otel bir yere gidip böyle yakınımızda bir sürü gezilicek yer olsın istiyoruz taksiyle hemen gidilebilcek bir kaç yer olsun istiyoruz muğla marmaris fakan düşündük ama daha önce hiç gitmedik nereye gitsek her yere yakın olur bodrum falanmı
Lüks otele gidilecekae otelin eğlencesinde yararlanmak daha mantıklı. İlla gezeceğim diyorsaniz orta segment bir otel seçip balayini şehri gezerek geçirin. Muğla bunun için güzel. Taksi pahalı ama her yere dolmuş da var :)

Marmaris, içmeler. Dolmuş da çalışıyor bu hatta. İstediğiniz yere gidebilirsiniz. Deniz zaten cennet.

Kuşadasına gidebilirsiniz biz oraya gitmiştik efes antik kenti şirince köyü falan çok yakındı

Eğer çıkıp gezecekseniz lüks otele para vermeyin boş yere. İlla ki gezdiğiniz yerlerde güzel lokantalar olur oralarda yersiniz niye otelin yemeğine boşa para vereceksiniz mi. Marmaris’te hem şık hem deniz kenarı yarım pansiyon oteller var oralara bakın. Makul fiyata tekne kiralayıp çevre koylara gidebilirsiniz kentin içi de geceleri neşeli.

Çıkıp gezecekseniz otel tercih etmek yerine alternatif butik yerlere bakın. Ama bu mevsimde gideceksiniz bence atın kendinizi güzel bir otele ve çıkmayın, çok sıcak 😅 gezmeyi başka zaman yaparsınız.

Lüks bir otele gidecekseniz havalimanından veya gittiğiniz şehirde bir araba kiralanabilir, oteller şehrin göbeğinde olmuyor genelde

Bizim de arabamız yoktu ve Bodrum'a gittik. Arabasız da gayet güzel gezip eğlenebilirsiniz. Daha sakin bir yer isterseniz mutlaka Datça derim.

İnsanların tatil anlayışları ne kadar farklı bu konudan da anlaşılabilir. Biri çeşme alaçatı demiş, ben ayak basmam. Biri marmarisin denizini övmüş her gittiğimde buranın denizi ne kadar kötü, bir daha gelmeyelim diyorum ben. O yüzden bence reelden tanıdığınız tatil anlayışınızın aynı olduğu birinden tavsiye almalısınız.

Bana kalırsa balayı gezmeli olmamalı. Eğleneceğin dinleneceğin bir otele kapağı atıp en az bir hafta otelden çıkmadan, bolca sarhoş olarak, bolca sevişerek, yatıp yuvarlanarak geçirilmeli. Gezecek çok zaman var, balayı biraz daha dinlenmeli geçirilmeli.

İnsanların tatil anlayışları ne kadar farklı bu konudan da anlaşılabilir. Biri çeşme alaçatı demiş, ben ayak basmam. Biri marmarisin denizini övmüş her gittiğimde buranın denizi ne kadar kötü, bir daha gelmeyelim diyorum ben. O yüzden bence reelden tanıdığınız tatil anlayışınızın aynı olduğu birinden tavsiye almalısınız.

Bana kalırsa balayı gezmeli olmamalı. Eğleneceğin dinleneceğin bir otele kapağı atıp en az bir hafta otelden çıkmadan, bolca sarhoş olarak, bolca sevişerek, yatıp yuvarlanarak geçirilmeli. Gezecek çok zaman var, balayı biraz daha dinlenmeli geçirilmeli.
Katılıyorum:) herkesin tatil anlayışı çok başkadır. Birinin yorumu ile konu sahibinin beklentisi aynı çıkmayabilir. Benim mesela beklentim inanılmaz düşük, her yeri çok seviyorum, kusur görmüyorum. Ben övdüm diye gidenler genelde memnun kalmıyor. O yüzden yakin çevrem bana sormayı azalttı 🤣
Bir de konu sahibi, yaz bitmek üzere. Düğün ne zaman? Lüks otel istiyordunuz madem niye yazın ortasına bıraktınız ki, artmıştır şimdi fiyatlar.
Bu arada arabasızsaniz ben Bozcaadayi önerebilirim. Adada zaten cok kisinin arabasu yok. Araç sadece uzak plaja gidecekseniz lazım onda da zaten minibüs var. Onun dışında kaç gün kalacaksaniz elele her yere gidebilirsiniz, alirsiniz şarabinizi gün batımını izlemeye - hatta gün doğumunu izlemeye değirmenlere çıkarsınız.
1000035749.jpg
Kahvaltı dahil zaten genelde orası, her yerin bahçesi var. Akşam da rakı balık kabak çiçeği dolması falan eğlenirsiniz. Oh mis gibi (ama denizi biraz soguk)

Balayinda bizde de araba yoktu Fethiye'ye gittik bir gun safari turuna katıldık bir sürü yer gördük cok eğlendik. Bir gun tekne turuna katıldık koylarda yüzdük kelebekler vadisini gördük.
Bir gun yamaç paraşütü yaptık ölü denizde yüzdük.
Simdi o tatil icin iyi ki araba yokmus diyorum.

X