Kizlar Acaba Hamilemiyim Diyorsaniz Bu Yaziyi Bir Okuyun Bakalim

karakxixzz

💃🏻💃🏻❤️🎈💗
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
3.226
6
45
Hamile Miyim?

Bazı kadınlar gebe kalmanın ilk dakikasında hamile olduklarından emindirler. Diğerleri için gerçekten emin olana kadar çok sayıda belirtinin yanında beş tane pozitif hamilelik testi gerektirebilir. Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, hamileliğin genel işaretlerinden oluşan listemiz umduğunuz cevabı bulmanıza yardım edeceğini umarız! Eğer daha çok bilgiye ulaşmak istiyorsanız, Hamile misiniz?’i ziyaret ettiğinizden emin olun. Hamileliğin işaretlerini nasıl tanıyacağınızı ve sonrasında ne yapacağınızı bulun.

Unutmayın, bütün kadınlar farklıdır, o yüzden hamileliğin bütün (veya birini) bu 10 genel işaretini yaşamayabilirsiniz.

1- Hassas göğüsler/ meme uçları: Eğer hamileyseniz göğüslerinizin ve meme uçlarınızın gebelikten sonraki üç hafta içinde (adetiniz bir hafta kadar geciktiğinde) hassaslaştığını fark edeceksiniz. Şişmiş de olabilirler- adetinizi beklediğiniz zamankine benzer şekilde.
Hafif beneklenmek veya kramplar: Eğer hamileyseniz, implantasyon döneminde hafif pembe beneklenme oluşabilir- - embriyo uterus duvarına yapıştığında. Bu, yumurtlamayı takiben sekiz veya on gün içinde olur, adet döneminizin vakti gelmeden biraz önce. Eğer az, düzensiz, pembeyse (ve adet gibi kırmızı ve ağır değilse), ve adetin normal seyrini izlemiyorsa ( az, çoğa doğru ilerleyen ve sonra tekrar azlaşan), beklenenden biraz daha önce olursa implentasyon kanamanızı adet kanamanızdan kolaylıkla ayırt edebilirsiniz Erken hamilelikte genelde kramplar da olur. Uterus ikinci üç aylık dönemde leğen kemiği tarafından desteklenip, daha iyi hale gelene, orta noktasını farz edene kadar adet kramplarına benzer kramplara eğilimlidir. Uterusun kasılmaları, egzersizle, orgazmla ve hatta pozisyonundaki küçük değişikliklerle bile artarak düzenli bir şekilde oluşur.
2- Aeroları karartmak: Her hamilelikte- beklediğiniz adet vaktiniz civarında- aerolanızın ( göğüs ucunu çevreleyen daha koyu alan) kararmaya başladığını ve çapının büyüdüğünü fark edersiniz. Aerolanın daha koyu renginin yeni doğan bebeğin emmek için göğüs ucunu bulmasına yardım ettiğine inanılır. Aynı zamanda göğüslerinizin etrafındaki damarların daha görünür hale geldiğini de fark edersiniz ve bu Montgomery’nin tüberkülleri, aerolanın etrafına serpilmiş bu minicik yumrular genişler ve aerola başına ortalama 4 ila 48 arasında olarak sayıca artabilir.
3- Aşırı derecede yorgunluk: Eğer hamileyseniz, ilk sekiz ila on haftalar içindeki en genel belirti bitkinliktir. Hamile olduğunuzda, vücudunuz önemli metabolik değişikliklere uğrar. Bütün vücudunuzun büyüyen bir bebeğin yeni sürecine uyum göstermesi gerekir. Çoğu kadın için, yorgunluk hamileliğin 12. haftasından sonra geçer.

4- Mide bulantısı ve kusma: Eğer hamileyseniz oldukça erken bir zamanda- gebe kalındıktan sonraki hafta kadar erken- sabah bulantılarını yaşadığınızı fark edersiniz. Aynı zamanda sabah bulantısının yanlış adlandırıldığını da fark edersiniz. Bulantı her an oluşabilir- gündüz veya gece.
Sık idrara çıkma: Adetiniz bir veya iki hafta geciktiğinde her zamankinden çok idrara çıktığınızı fark edersiniz. Bunun nedeni bebeğin uterusunuzda büyüyerek mesanenize baskı yapmasıdır.
5- Kabızlık: Erken hamilelikte bağırsaklarınızda bir değişim fark edebilirsiniz. Hamilelik esnasında üretilen ekstra hormonlar bağırsakların rahatlamasına ve daha az çalışmasına neden olur.

6- Bazal vücut ateşinde artış: Eğer bazal vücut ateşiniz adet vaktiniz geçtiği halde yüksek kalıyorsa ve yumurtlama öncesi seviyelere düşmüyorsa pekala hamile olabilirsiniz. Gebe kaldığınızda, yumurta aşılanacağı uterusa doğru bir hafta kadar sürecek seyahatinden sonra fallopia kanalında döllenir. Bu, vücudunuzun nihayet hamile olduğunu ortaya çıkardığı zamandır. hCG salındığında, kadın sıklıkla üçüncü bir ateş yükselmesi yaşar, ilki kadar yüksek değil ama yumurtlama sırasındaki ateş yükselmesinden sonra bir hafta ila 12 gün içerisinde herhangi bir yerde görülebilir

umarım hamileyimdir.............................................çok istiyorum rüyalarıma bile giriyor
rüyamda annelik duygusunu tattım

İnşallah ertesi gün arkadaşım.
Ama bu belirtiler erken belirtiler değilki göğüs ağrısı bile adet zamandan bir hafta sonra başlıyomuş.Bize adet öncesinde başlayan belirtiler lazım.zaten adet geçmeden kan testi yapıyoruz.
Paylaşım için teşekkürler arkadaşım.

teşekkürler karkız bunları derhal kaydediyorum.bu topiği gerilere düşürmeyelimde bunları sürekli takip edelim zaten her kadında aynı zamanda aynı belirtiler olmuyo kimi kadın hiç belirti görmüyo ama ben inşallah görürümde burdan takip ederim çünkü bebeğimi hissetmek ve bütün belirtileri görmek istiyorum...

umarım hamileyimdir.............................................çok istiyorum rüyalarıma bile giriyor
rüyamda annelik duygusunu tattım

ertesigün ben de görmüştüm rüyamda
emziriyordum bir de....
ayyyyy inşallah arkadaşım hepimiz
hayırlısıyla yaşarız bu duyguları.

bilgi için çok teşekkürler karakızz.hepimiz bu belirtileri bir gün yaşıcaz inşallah.
.gerçi her ay psikolojik olarak yaşıyoruz ama çoğu..............:sm_confused:

valla ben rüyamda kaç kere doğurdum hadi hesabı yok..sezeryanmı dersin normalmi dersin..her türlüsünden..emzirdim bile :roflol:

yanlız rüyalarımda hep oğlan bebek görüyom şimdiye kadar hiç kız doğurmadım ve görmedim ne hikmetse...

1 numaralı madde göğüs belirtisi bende var günüme 2 gün kaldı ve 3-4 gündürde devam ediyor..sen adet gecikmesinden sonra başlar demişsin..umudum kırıldı gibi valla..ha bide adet günü gelmeden ne belirtiler olabilir bize bu lazım.adet zaten bir gün geçse kendimizi eczanede buluyoruz... :roflol:

paylaşımın içinde çok sağol

canım o rüyaları bende hep görüyorum .normaldir hamiş kalmaya taktık çünkü bununla yatıp bununla kalkıyoz zavallı beyinlerimiz iyce afalladı.

Son düzenleme:
belirtilerin adet gecikmesinden once yasandigini sanmiyorum kizlar. bende hic belirti yoktu. 7.haftada basladi. goguslerim bile buyuyup kararmaya daha yeni basladi.

...................... yukari cekmek istedim bunu ønemli bilgiler tesekkurler paylasim icin.

Benim adet gecikmesi bugun 6.gun oldu.. 4.ve 5.gun test yaptim negatif cikti hala beklemekteyim, hamile degilsem bile en azindan adet olsamda rahatlasam ya bøle yasanmaz

Selam.Kızlar bu gün benim de adetimin 24 cü günü.1 hafta önceden göğüslerimde ağrılar,hassaslaşma ve büyümeye başladı. Sıcaklığım da 36.9.kasıkta azcık agrılarım var.Çok umutluydum hamileyim diye ama bu gün belim ağrımaya başladı.Artık umudumu kesdim.Her reglimden önce keskin bel ağrılarım oluyor çünki.Ve onlar geri geldiler.Bu ay da bögle gitti.Çok mutsuzum
Kızlar erken hamilelik belirtilerinde bel ağrısı da ola bilirmi?

dr günay ben de aynı durumdayım reglime 4 gün var ve bu gün bel ağrılarım başladı ağdet olcak gibi(

dr güna benim durumumda aynı reglime 4 gün kaldı aynı belirtiler ama bu gün bel ağrılarım başladı ağdet olcak gibi(

bende bazı belirtiler en başında başladı daha hamileliğimi öğrenmeden önce ayrıca damarlarda belirginleşti ğöğüsteki ağrı adettekine benziyor ama aynısı değil batma şeklinde oluyor daha çok.

Merhaba çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık, bende adet günüm geçti ama son 3 belirti var. Yanlız denildiği gibi sabah değil gün ortası bulanmalar, aşırı derece kabızlık ve vücudumda hissedilir bir sıcaklık artışı, Umarım hamileyimdir.

adetı azalan varmı doktorra muayne oldum degerlerım normal oldundan sorun yok olur dedı benım gıbı olan lütfen özel msj yollasın bana bu sayfaları bulamıyorum tetrar kızlar.tşk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…