kızlaar gögsünüzden süt geliyor mu???

S

sherry456

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sherry456
arkadaşlar dogum vaktimiz iyice yaklaştı ama benim gögsümden süt gelmiyor.bu zamana kadar gelir falan diyolardı.bazen sıkıp bakıyorum tık yok daha. sütüm olmıycak diye üzülüyorum.:çok üzgünüm:
sizde durumlar nasıl?

• Konu Sahibi sherry456
sheryy cim sakn sıkma dogumdan sonra mutlaka gelir benim 5,5 aylıkken gögsümde sancı oluyodu arkadaş masaj yap dedi yaptıgım gün azcık süt geldi bende sütü görünce korktum sonuçta ilk süt çok önemli bebişlerimiz için.. kendiliğinden sütü gelen arkadaşlarımız oldu ama okudugum bi yazıda süt salgılanmasını sağlayan hormonlar harekete geçince birbiriyle bağlantılı olarak rahim kasılmalarıda da başlıyormuş o yüzden dr lar kesinlikle kendiniz elleyip süt çıkarmayı denemeyin diolar sadece doguma yakın haftalarda meme başın küçükse germe masajı yapabilirsin ama çok fazla deil yani süt çıkacak kadar deil... dediğim gibi rahim kasılmasıyla süt gelmesi birbiriyle bağlantılı o yüzden dogumunu bekle gelir mutlaka gelmezse bile ilk günler sağarak verirsin sonra kendi emdikçe çoğalır . bide bu süt işi biraz psikolojik eger sütün yok yada gelmio ,ya gelmezse, gibi kendi kendine kuruntu yaparsan sütün azalır her zaman olumlu düşün canım.... çok uzattım galiba :)

• Konu Sahibi sherry456
Canım herkesten gelmezmişki, sakın sıkma göğsünü. Gögüslerini sıkarsan rahim kasılmalarını başlatabilirsin, o yüzden oynama bebişin doğunca gelir korkma. Benim annemin hiç süt gelmemiş ama biz doğunca hemen gelmiş, çevremdeki arkadaşlarımında öyle ama bazı kadınlarda farklı oluyor. Bazen bebek doğmadan süt gelmeye başlayabiliyormuş, kişiden kişiye değişir. Sen takma kafanı hepimizin bol bol sütü olur inşallah.

• Konu Sahibi sherry456
canım napıyosun sakın sıkmaaaaaaaa benim bu ikinci hamileligim ilkindede şimdide gögsümden hemen süt gelmes dogum ettikten sonra gelir canım sıkma sakın .... annesi sen napıyosun sütü azalmasın yigenimisinklava: dogumdan sonra lıkırrr lıkırrrrr gelir allahın izni ile canım hele bide ılık banyo edince dogumdan sonra ohh degme yigenimisin süt keyfine :1hug:

• Konu Sahibi sherry456
teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için.aslında sıkılmaması gerektiğini biliyorum ama merak işte tatlicadiarzu arada bir bakayım diyordum ama artık kesinlikle sıkmam.dogum üzerinde böyle bi etkisinin olduğunu bilmiyordum.
bebeğimi emzirmeyi çook istiyorum inşallah hepimizin bol bol sütü olur.

• Konu Sahibi sherry456
arkadaşlar bende hiç sıkmam ama özellikle 1 haftadır göğüs uçlarım hep ıslak siyah sütyen taktığım zamanda beyaz beyaz leke oluyor çamaşırım ki valla niye böyle oluyor anlamıyorum göğüslerimde ufaktı hala da ufak ama süt şimdiden akıyor

• Konu Sahibi sherry456
Benim cok yakin bir arkadasimin basina geldi...Ama o sekiz ayi doldurmustu..Gogus uclarini cekistirerek sancisini baslatti kiz..Ben bu olayi bildigim icin uclarina dokunurken bile korkuyorum..Aman sherry cok dikkar lutfen cnm...

• Konu Sahibi sherry456

ayyy ne güzel işte. aslında hamilelikten önce bendede oluyordu sütyenin içi ıslanıyodu sarı bişiyler geliyodu.insan hamile olunca bekliyo doğal olarak.hayırlısı olsun bakalım.

• Konu Sahibi sherry456
Benimde süt gelmiyor göğüslerimden ilklerde neden gelmiyor diyordum ama herkesin farklı oluyormuş birde benim karnım ayıma göre hala küçük gibi geliyor geçen bir tanıdıkta senin kızın 2 kilo ancak doğar dedi canımı çok sıktı doktorum gelişimine normal diyorsa insanların böyle konuşup neden canını sıkarlar anlamıyorumklava:

• Konu Sahibi sherry456
BENİM GÖĞSÜMDENDE HİÇ GELMEDİ ŞİMDİYE KADAR.BENDE SENİN GİBİ MERAK EDİYODUM ACABA GELMİCEKMİ HİÇ FALAN DİYE AMA YİNEDE SIKMADIM HİÇ a.s
İNŞALLAH GELİR SÜTÜMÜZ BOL BOL.
BENİM GÖĞÜSLERİM NORMALDE ÇOK KÜÇÜKTÜ AMA ŞİMDİ BAYA BÜYÜDÜLER.HAMİLELİĞİMİN BAŞINDA SERTTİLER AMA ŞİMDİ YUMUŞAKLAR

• Konu Sahibi sherry456
benimde sürekli akıyo ya bilmiyorum neden böle

• Konu Sahibi sherry456
sherry acelen ne ben dogurup gidecem daha benden bile gelmedi gelmesi de gerekmiyo dogumdan once canım benim hem ne yapacaksın simdiden akacak kokacak.. :)

• Konu Sahibi sherry456
benimde süt gelmedi henüz. her annenin olmayabiliyormuş kızlar endişe etmeyin. doğum itibariyle gelir sütlerimiz.aman sakın gelmiyor dye göğüslerinizle oynamayın hiç iyi deil diye duydum

• Konu Sahibi sherry456
hamileliğimden önce sütyenimin nosu 85 di şimdi 95 oldu 5. aydan beri az az süt geliyor kokusu çok güzelll

• Konu Sahibi sherry456
2 gün önce yani perşembe günü sabah yatakta yaklaşık 5 cm capında bi ıslaklık vardı tam göğsümün hizasında sanırım göğsümden süt gelmiş kızlar, daha sonra nevresimi cıkartıp çamaşırlığa koydum dün yıkamak için baktığımda iz kalmıştı sanırım bu ilk süt denilen şeydi,herhalde gece göğsümü sıkıştırdım kolumla felan o yüzden aktı diye tahmin ediyorum,

• Konu Sahibi sherry456
hamişler ben dokdoruma sordum süt ne zaman olcak diye .sütümüz dogumdan hemen sonra geliyormuş.ilk 3 gün az gelir ama bebek emdikçe çogalır korkma sen bebegini kucagına aldıgında emzirirken göreceksin sütünün oldugunu dedi.bide sıkılmazmış süt damarları yeni oluştugundan damarları çatlatabilir mişiz.hiç elleme dedi sakın sıkma dedi benim bildigim bu kadaar hamişler.

• Konu Sahibi sherry456
ya kızlar süt değildi şeffaf renkte bi sıvı geliyo göğüslerimden.sütyenimde leke bırakıyoo,,,,,,,,,

• Konu Sahibi sherry456
ya kızlar süt değildi şeffaf renkte bi sıvı geliyo göğüslerimden.sütyenimde leke bırakıyoo,,,,,,,,,

• Konu Sahibi sherry456
benden hiç süt veya sıvı gelmedi bilmiyorum bu neye göre değişiyorki:uhm: yani gelmesimi gelmemesimi normalki:uhm:.inşallah doğumdan hemen sonra gelir süt.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…