Kızımıza isim ariyoruz

Neden bu aidiyetiniz? Arap, Kürt ismi, Türk yemeği... 3 gün yaşayacağımız dünya için ne bu keskin çizgilerle yaşama çabanız? Mesela patates, telefon koysa birisi çocuğuna isim olarak size ne bana ne kime ne??? Benliğimi koyduğum isim mi belirler ayrıca nasıl bu kadar kesin hükümlü olabiliyorsunuz? Ne kadar Türk olduğumuzu kanıtlama yarışında mıyız hanımefendi? Koyduğumuz isimden Arap Fars olduk iyi mi yediğiniz yemeklerin milliyetini de iyi araştırın aman diyim maazallah benliğinizi dokunur falan Araplaşırsınız.

bence sebebi aidiyetten değil de beğenmeme sebebleri biraz kulağa yazdığınız isimlerin kaba geldiğinden düşünüyorum.

bence sebebi aidiyetten değil de beğenmeme sebebleri biraz kulağa yazdığınız isimlerin kaba geldiğinden düşünüyorum.
Teşekkür ederim yaklaşımınız için. Yazılan isimler etimolojik olarak Arap, Fars kültüründen duruyor Umay ismi ise Öz Türkçe bir isim. Beğenmedim der geçer ama benliğimizi aldığımız isim kaybettirmez vatansever olmanın isimle alakası olsaydı şu topraklar için feda ettiğimiz ne Muhammedler Baranlar Musaflar var isimler karakterimizi kimliğimizi milliyetçiliğimizi belirlemez. Ad dediğin bir boncuk derler eskiler çok da anlam yüklememek lazım bence. Nitekim kendisinin benliği azıcık rüzgarda sarsılır nitelikte zannedersem ki herkesi öyle zannediyor.

Tahmin ettiğim gibi, bomboş.
Çocuğuna Hakan ismini vermiş bir Arap yok ama, dört, dördüncü anlamına gelen rabiayı isim diye koyan var. Keşke azıcık sizde, sizin gibilerde de olsaydı o benlik duygusundan da bugün ülkede bir şeyler farklı olabilseydi.
"Milli benliklerini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar ve kolayca alt edilmeye mahkumdurlar."
Nitekim günümüzde maalesef yaşıyoruz.

Sen kimsin ki beni benliğimi milli duygumu yargılıyorsun siz kim sizin gibiler kim? Ne bu nefret dilin? Boş olan senin kalbin kelimeleri düşman gibi gören zihniyetin? Şehit kızıyım bana mı öğreteceksin vatan sevgisini? Türkçe öğretmeniyim bana mı öğreteceksin dilimi sevmeyi? Polis eşiyim bana sen mi aşılayacaksın milliyetçiliği? İş bir tek isimde bitmiyor hanımefendi Bir isim verdiniz tebrikler ya benliğini kaybetti ya korudu alkışlar. Sığsınız. Etiketlerle yaşıyorsanız madem vatana feda ettiklerim edeceklerine sizden daha çok korumuşum demek ki benliğimi. Elinde telefon ayrıştırıp telefondan birilerine sallayarak müdafaa edilmiyor maalesef vatan da benlik de.. Siz isimlere bakarak kategorize etmeye devam edin hayırlı işler.

Siz bana yazarken normal, sıkıntısız ama ben yazınca mı feryat figan? Sülale yarıştıracak değilim sizinle zira baba haricinde dede ve eş sizin saydıklarınızla aynı.
Özünüz gibi davranın o zaman.
Bundan sonra beni alıntılamazsanız ben de sizi alıntılamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…