Doğuma Hazırlık Kızıma isim bulamadık

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi :) bende bu isimleri pek beğenmedim. Ama Ada güzel isim. Kumral ada mavi tuna kitabını okuduğumdan beri kitaptaki karakterden dolayı Ada ismi bana hep güzel gelmiştir. Benim kızımın adı da zeynep. Eski ama eskimeyen bi isim. Onun dışında hira ismini beğeniyorum bir de.

uyumlu değil rümeysa biraz söylemesi zor değil mi .
eşimde öle düşündü.. rümeysa naz çok uzun diyo tek isim olsun istedi. tek Rümeysa koycaz inş. karnimdakini cinsiyeti belli degil öğrenemedim daha:) sağlıklı olsun da gerisi boş.

eşimde öle düşündü.. rümeysa naz çok uzun diyo tek isim olsun istedi. tek Rümeysa koycaz inş. karnimdakini cinsiyeti belli degil öğrenemedim daha:) sağlıklı olsun da gerisi boş.
Naz isimi ya teş başına güzel olur yada elif naz,ayşe naz gibi olabilir.

yağmur ela
öykü ela
su bana cok yavan geliyor isim olarak..
illa sulu bişey koyacaksanız yağmuru,nehiri,ırmagı düşünün derim:)

Akasya da hoşmuş,degerlendiriyim
Amin inşallah teşekkürler,darisi basiniza inşallah

Pırıl :)
Pırıl pırıl kızın olsun:)
Parıl diye isim duydum:)
2016 mankenler kraliçesi 3sünin adi parıl erdem:)

ben çok sıkıldım mira su ada duru sare bilmem neyden:/

İnşallah :)
Piril degisikmis,paril daha degisik
Yorumlari gorunce banada oyle gelmeye basladi:)

Ben bu yeni isimleri hiç beğenemiyorum. Ada, Duru, Derin, Ecrin, Irmak, Nehir, Su, Aleyna, İlayda, Eylül, Azra, Ela vs vs yani ne bileyim bana çok basit geliyor. Bu isimleri koyanlar elbette severek koyuyordur ama o kadar çok bu isimlerden var ki yeni nesilde şahsım adına bıkkınlık geldi.

Mesela Elif, Ayşe, Ayşegül, Fatma, Zeynep, Zehra, bunlar hepsinden yaygın ama nedense bana dolu dolu geliyor bu isimler. Hani moda ve trend olan yeni çıkan isimler gibi altı boş değil, rüzgar gibi gelip geçmiyor, Anadolu kadını isimleri bunlar. Hani Aleyna, İlayda gibi bir mevsim kullanılıp sonra yerini başkalarının aldığı isimler değil.. Kızımın adı da bunlardan, ikincisi kız olursa yine bunlardan olacak, erkek olursa da Ali, Mehmet, Emre, Mustafa, Yusuf, Ahmet, Nejat gibi birşey olur. Ünlüler bile bu trend isimlerden ziyade eski toprak isimleri kullanıyor çocuklarına.

İnşallah :)
Piril degisikmis,paril daha degisik
Yorumlari gorunce banada oyle gelmeye basladi:)
herkes koyuyor. bu durum ben sıktı:)
pırıl vardır da
parıl çikti.. ben magazinden gördüm
efsane futbolcu taygun erdemin kızıymış parıl:)
Parıl ismi ilk defa duydum çok degişik isim anlami bilmiyom ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…