Kizima hakaret

Bırakmayın bir daha. Siz oradayken görüşsünler.
Arkanızdan hırpalıyorsa çocuğu,göremesin. Hayvan nedir yani? Birde utanmadan çocuğa annene söyleme seni göndermez diyor.
Birakmam asla icimiacitan bir olay ve benim yuzumden biliyorum bunu ben .hakaret etmis cocuguma resmen ve cekistirmis ustune tehdit etmis

sevmediğiniz güvenmediğiniz şiddet eğilimi olan insanlarla çocuğunuzu hiç görüştürmeyin bence.
ne fayda sağlayacak kızınıza? bir de kız çocukları konusunda daha hassas olun lütfen, neler duyuyoruz, yanınızda yatırın kimseyle yatırmayın. teyze dayı amca vs. en çok zarar bu insanlardan geliyor ve çocuklar anlamıyor bile.
Evet haklisiniz gec oldu ama anladim hataliyim biliyorum

Olabilir lilla cim olabilir dunden beri icimi kemiren bu afedersin poposunu yikarken ozel bolgelerini bile kontrol ettim caktirmadan kizima sonra birden ne kadar guvenmedigimi anladim ve bu kadar guvenmedigim bir ortamda o istese bile nasil biraktim diye yiyorum kendimi perisanim bitkinim yikildim resmen.tehdit etmis cunku anlatirsan getirmez diye kizim artik konusmak istemiyor bu konuyu fazlasi varsa bile ogrenemeyecegim o belli.nasil yaptim neden biraktim.icim aciyor kotuyum asamiyorum olmuyor kendimi affedemiyorum

Seni anlıyorum canım,ama 7 kat ele bırakmadın kızını,annene bıraktın.Kızıp bağırır demişsin ya,bağırsın.Sen kesin sözlerle tekrarla,Bir da- ha as- la kı -zı -ma do -kun -ma.ASLA...Üste çıkmaya alışmış,sizi sindirmiş.
Çocuk için kavga olmaz derler,asla katılmıyorum.Çocuk için olmazsa başka hiç bir şey için olmaz zaten.Mal için,para için,dedikodu için,aşağılanma için oluyor da,evlat daha mı az değerli?
Benim kızım hep zayıf naif büyüdü.Teyzem ve kızları bizi gördüklerinde,sanki kasaba et borcumuz var gibi hep kilosundan bahsediyor,kardeş ve kuzenleriyle kıyaslıyorlardı takıntılı gibi.
1 2 derken artık dedim.Kızımın duyacağı şekilde söylemenize gerek yok,üzülüyor böyle söylenince.
Hem bütün tahlillerini yaptırdım.Sağlık sorunu yok,bu benim için yeterli,duymaktan bana da gına geldi artık diye.Ancak öyle önünü aldım,kötüysen de kötü ol,annene yine gideceksin,onun evi sonuçta...

Seni anlıyorum canım,ama 7 kat ele bırakmadın kızını,annene bıraktın.Kızıp bağırır demişsin ya,bağırsın.Sen kesin sözlerle tekrarla,Bir da- ha as- la kı -zı -ma do -kun -ma.ASLA...Üste çıkmaya alışmış,sizi sindirmiş.
Çocuk için kavga olmaz derler,asla katılmıyorum.Çocuk için olmazsa başka hiç bir şey için olmaz zaten.Mal için,para için,dedikodu için,aşağılanma için oluyor da,evlat daha mı az değerli?
Benim kızım hep zayıf naif büyüdü.Teyzem ve kızları bizi gördüklerinde,sanki kasaba et borcumuz var gibi hep kilosundan bahsediyor,kardeş ve kuzenleriyle kıyaslıyorlardı takıntılı gibi.
1 2 derken artık dedim.Kızımın duyacağı şekilde söylemenize gerek yok,üzülüyor böyle söylenince.
Hem bütün tahlillerini yaptırdım.Sağlık sorunu yok,bu benim için yeterli,duymaktan bana da gına geldi artık diye.Ancak öyle önünü aldım,kötüysen de kötü ol,annene yine gideceksin,onun evi sonuçta...
Oyle tabii haklisin zaten yanimda da yapiyor sozlu sacmaliklar mesela buyuk teyzemi cok seviyorum dedigi icin tersliyor kizimi git o yapsin git o oynasin seninle diyor annem uyardi ama hic cevap vermedi midem bulaniyor artik bu pislikten benim

Oyle tabii haklisin zaten yanimda da yapiyor sozlu sacmaliklar mesela buyuk teyzemi cok seviyorum dedigi icin tersliyor kizimi git o yapsin git o oynasin seninle diyor annem uyardi ama hic cevap vermedi midem bulaniyor artik bu pislikten benim
Benimde bulanırdı şahsen...

Manap kendini suçlamayı bırak artık vallahi okurken içim şişti. Yazılanları okuyunca on üç yıllık çiçeği burnunda bir teyze olarak kendimi taşlayasım geldi İnan, yok teyze anne gibi olmazmış vs vs teyze var teyze var, anne var anne var yani.

Ablan ile anlaşamıyorsan çocuğuna bunu ona uygun bir dille anlat , ama bunun onun ilişkisini etkilemesine asla izin verme yani çocuğu doldurma! ( annem yaptı bunu bize ve hiç hoş bir şey değil). Çocuğun senin uzantın değil, başka bir birey ve birinci önceliğin onu korumak evet ama güvensizlik aşılayarak ; uzun vadede güven problemleri olan, ve kaygılı bir çocuk yestırırsın bu da ona daha çok zarar verir. Sen ablanla problemlerini annen de varken konus, kızının üzgün geldiğini zorlayınca söylediğini aranızdaki sorunları ona yansıtmaması gerektiğini ve bir daha yaparsa kızını bırakmayacağını söyle. Ama hemen çocuğu bırakmamazlık etme, senden herşeyi saklar sonra çünkü sana güvenerek açılmış.

Bazı insanlar ciddi tahammülsüz yani, mizaçları böyle ama ablanız biraz garip.

Son düzenleme:
Manap bu senin hatam değil kendini yeyip bitirme canım.ayrica ablanin psikolojik sorunları var belli ama ilaç filan kullanıyormu? Calisiyormu ne yapior annenle ? Kendi cocugunu goremiyormu? Kaç yaşında merak ettim.Bende teyzeyim. Yegenlerimin kalacağı en güvenli yerdir benim yanim.canlarimdir evladım gibidir hepsi.kiyamam onlara

Manap kendini suçlamayı bırak artık vallahi okurken içim şişti. Yazılanları okuyunca on üç yıllık çiçeği burnunda bir teyze olarak kendimi taşlayasım geldi İnan, yok teyze anne gibi olmazmış vs vs teyze var teyze var, anne var anne var yani.

Ablan ile anlaşamıyorsan çocuğuna bunu ona uygun bir dille anlat , ama bunun onun ilişkisini etkilemesine asla izin verme yani çocuğu doldurma! ( annem yaptı bunu bize ve hiç hoş bir şey değil). Çocuğun senin uzantın değil, başka bir birey ve birinci önceliğin onu korumak evet ama güvensizlik aşılayarak ; uzun vadede güven problemleri olan, ve kaygılı bir çocuk yestırırsın bu da ona daha çok zarar verir. Sen ablanla problemlerini annen de varken konus, kızının üzgün geldiğini zorlayınca söylediğini aranızdaki sorunları ona yansıtmaması gerektiğini ve bir daha yaparsa kızını bırakmayacağını söyle. Ama hemen çocuğu bırakmamazlık etme, senden herşeyi saklar sonra çünkü sana güvenerek açılmış.

Objektifliginizi bimere şikayet ettim.

Sevmedıgım bırıyle cocugumun bı arada olması kalması kadar gereksız bırsey olamaz...

Sevmıyorsanız sevılecek guvenılecek bırı degıl demek kı sızın olmadıgınız yerde sız olmadan cocugun ne işi var

?

Annenıze cocugu neden getırıyorsun noldu dıyemedın mı ablana bu durumu sormadın mı ?

Cocugu sevmedıgın ınsana emanet ederek zararı sız vermıssınız.

Kusura bakmayın cocuk konusunda hassasım anası babası olsa yıne sorgularım...

Canım çocukları doldurmayacağız evet,(ben şahsen bunu ileri bir tarihe erteledim.
18yaşgünlerinde açıklayacağım bütün gerçekleri:KK70:)Fakat insanları tanıyan biziz.Tabiiki ilişkilerini buna göre şekillendireceğiz.Bende 14 yıldır teyzeyim.Ama teyze olmak bizi otomotikman iyi yapmıyor.Annem yeğenlerini başının üzerinde tutardı.Hala tutar.Ama teyzem,onlarda olduğum bir anneler gününde,eniştemin aldığı hediyeyi ona verip elini öpmüştük 3 kızıyla birlikte.Ama bu teyzemin içine sinmemiş olacakki,2 dakika sonra kızlarını yanına çağırıp,benim yavrularııım,gelin sizi tekrar bir öpeyim diyerek aklınca bir ayrıcalık! sağlamıştı prenseslerine.8 yaşındaydım.
Genelde halalar,görümceler yerilir mesela burada.Ben hala ve babaanne sevgisini doya doya yaşadım.Herkes sevgiyi hak etmeli bence.Otomotikman sahip olamamalı.

Cocugu doldursam henuz iki yasindayken iliskimi keserdim onlarla.istedimki teyze sevgisini tatsin cunku buyuk ablam cok ilgilidir kucukde oyle gorunuyordu fakat onaylamadigim cizgi filmleri izletip surekli cips dondurma yediriyordu yapma diyorum yapmiyorum diyor cocuk soyluyor ne yedigini ama iste aptalimki uyanamadim

Manap bu senin hatam değil kendini yeyip bitirme canım.ayrica ablanin psikolojik sorunları var belli ama ilaç filan kullanıyormu? Calisiyormu ne yapior annenle ? Kendi cocugunu goremiyormu? Kaç yaşında merak ettim.Bende teyzeyim. Yegenlerimin kalacağı en güvenli yerdir benim yanim.canlarimdir evladım gibidir hepsi.kiyamam onlara
Yok kullanmiyor 46 yasinda emekli kendi cocugu universitede son sinif sevgilisi var onuda kiskaniyor bence

Sevmedıgım bırıyle cocugumun bı arada olması kalması kadar gereksız bırsey olamaz...

Sevmıyorsanız sevılecek guvenılecek bırı degıl demek kı sızın olmadıgınız yerde sız olmadan cocugun ne işi var

?

Annenıze cocugu neden getırıyorsun noldu dıyemedın mı ablana bu durumu sormadın mı ?

Cocugu sevmedıgın ınsana emanet ederek zararı sız vermıssınız.

Kusura bakmayın cocuk konusunda hassasım anası babası olsa yıne sorgularım...
Dedim agliyor dedi.evet ben kabul ediyorum hatami zaten

Canım çocukları doldurmayacağız evet,(ben şahsen bunu ileri bir tarihe erteledim.
18yaşgünlerinde açıklayacağım bütün gerçekleri:KK70:)Fakat insanları tanıyan biziz.Tabiiki ilişkilerini buna göre şekillendireceğiz.Bende 14 yıldır teyzeyim.Ama teyze olmak bizi otomotikman iyi yapmıyor.Annem yeğenlerini başının üzerinde tutardı.Hala tutar.Ama teyzem,onlarda olduğum bir anneler gününde,eniştemin aldığı hediyeyi ona verip elini öpmüştük 3 kızıyla birlikte.Ama bu teyzemin içine sinmemiş olacakki,2 dakika sonra kızlarını yanına çağırıp,benim yavrularııım,gelin sizi tekrar bir öpeyim diyerek aklınca bir ayrıcalık! sağlamıştı prenseslerine.8 yaşındaydım.
Genelde halalar,görümceler yerilir mesela burada.Ben hala ve babaanne sevgisini doya doya yaşadım.Herkes sevgiyi hak etmeli bence.Otomotikman sahip olamamalı.
Iste benim yuzumden kiziminda teyzesiyle igrenc bir anisi olustu ...yasadiginiz olay kadar hatta dahada korkunc

Cocugu doldursam henuz iki yasindayken iliskimi keserdim onlarla.istedimki teyze sevgisini tatsin cunku buyuk ablam cok ilgilidir kucukde oyle gorunuyordu fakat onaylamadigim cizgi filmleri izletip surekli cips dondurma yediriyordu yapma diyorum yapmiyorum diyor cocuk soyluyor ne yedigini ama iste aptalimki uyanamadim[/QUOT dolduruyorsun demiyorum tatlım ama sana neredeyse öylr yapa getir diye tavsiye verenleri kast ettim. Ablanın sorunları var belli Manap hem de ciddi sorunları anlattıklarına bakılırsa. Bencr tedaviye ihtiyacı bar , neden seninle yarışıyor? Diğer ablanla da durum aynı mı?

Digeriyle hic konusmazlar bir arada en fazla 1 hafta kalabiliyorlar.digeri boyle degil ama zarar asla vermez .onun gorustugu adamla gorustu zamaninda o gun bugundur aralari soguk.benide soyle kiskandi diye dusnuyorum kendi sozlerinden hamileyken sistin patlamasan bari dogurdum inek gibisin kilo verdim ben senden daha zayifim hepsine tamam dedim yok olmadi doymadi.25 yasindan beri bekar gitti ablamin gorustugu adamla gezdi neymis adam ona seni seviyorum diye mesaj atmis boyle sorunlarda oldu zamaninda kisaca ablamda konusmuyor diyeyim philly philly

Merhaba arkadaslar hemen konuya gireyim zira cocuklardan zaman buldukca yaninizda olabiliyorum. Birbirimizi pek sevmedigimiz ablam annemle yasiyor annem cocuklarimi gormek istedikce gotururum ramazan dolayisiyla daha az gelecegimi bastan soylemistim kendisine kizim arada orada yatiya kalir buyuk ablam geldiginde onunla yatar o yokkende sevmedigim ablamla yatar iliskilerine fazla mudahale etmiyorum.dunde annem cocuklari gormek istedi 1 saat kaldim kalktim merdivenlerden inerken kalmak istedigini soyledi annem de kalmak istiyorsa gelsin annesi hadi gule gule sana dedi gulerek.her ne kadar oruclu zor olur desemde ikna edemedim.ve kaldi. 3 saat sonra aradim cocugu sormak icin annem agliyor namazdan sonra getirecegim dedi bende oruclusun cikma ben alirim dedim gittim aldim fakat cocuk tuhafti zorlamadan anlatmaya ikna ettim fakat once teyzemle aramda sir anlatamam dedi.biraz daha ikna cabasindan sonra anlattiktan sonra bir daha teyzesine gidebileceginin garantisini istedi.sonunda teyzesinin sarj aleti kayboldugu icin sinirlendigini ona bagirdigini aglamaya baslayinca kolundan surukleyerek baska bir odaya goturdugunu ve aglayacaksan burada agla HAYVAN dedigini anlatti korkmasin diye cok tepki vermeden dinledim sonra ne oldu dedim.sen gelmeden once bunlar aramizda sir eger annene anlatirsan seni asla buraya getirmez bizi hic goremezsin demis.dunden beri cok kotuyum okudugunuz icin tesekkur ederim.kiymetli dusuncelerinizi okumak isterim.kendi yaptirimlarimda aklimda suan saglikli dusunmek icin biraz sakinlesmek istiyorum
Ablayla birbirinizi sevmemek ne demek aklım almıyo...insan kardeşini nasıl sevmez.?

Bence öncelijle ablanızla aranızı duzeltin...kırgınlıklariniz varsa paylaşin

Dünyada en guzel şey kardeş.ben kardeslerimin ve annemin sesini duymadan güne başlamam

Çocuğunuz ve ablanız arasındaki meseleye yorum yapmam gerekirse şimdi çocuğunuza ne dese size batar.yaptığı yanĺış tabi ama büyütmeden çocuğu teyzesinden soğutmadan çocukla konuşup,çocuğunda gönlünü alması için teyzeyle konuşup orta yolu bulmanız lazım

X