Kızım yemek yemiyor

bu gece uyaninca su verip yatirayim bakalim nolacak
gerci son 3 4 aydir bir gece uyaniyorsa 2 3 gece uyanmiyor belki o bir gecede bile acikip uyanmiyor
benim korkumda bu gece yataga iseme olayi cunku bizde genetik ben bile cok uzun sure gece yatagi islattim ondada olacak diye korkuyorum

Evet genetik yatkınlık önemli olabiliyor alt ıslatma konusunda. İnşallah sorunsuz bir bez bırakma süreci olur. Hafiften telkinlere başlayın, zamanı gelmiş. Hazır olunca kendi belli eder zaten.

Evet genetik yatkınlık önemli olabiliyor alt ıslatma konusunda. İnşallah sorunsuz bir bez bırakma süreci olur. Hafiften telkinlere başlayın, zamanı gelmiş. Hazır olunca kendi belli eder zaten.
teonun kaka kitabini aldim okuyoruz
altini her actigimda tuvaletede yapmak istermisin bizim gibi diye soruyorum bezi cikarmak istiyor aslinda istersen cikartalim cisin geldiginde soyle lazimligina yapalim diyorum ozaman istemiyorum diyo soyle bi 10 15 gun daha gecsinde havalar biraz daha isinirsa baslayacagim artik ilk denemeye

Ay annem benden neler çekti yemek konusunda 20 kusur yaşıma kadar.
Hele çocukken tarhana çorbası kıymasızsa kıyamet koparırım, arnavutuz arnavut böreği ıspanaklı olursa savaş çıkarırım yoğurtlu yumurtalı severdim, patlıcan ağzıma sürmem, tazefasulye Ayşekadın derim o olsun 5 öğün yerdim yanında üzüm olucak, kafam attımı yemem aç utururdum. Gayet az yemek yerdim sevdiğim yemekler dışında, ayranı ince içmem kalın olucak ay daha neler neler. Yumurta 20 kusurt yaşına kadar ağzıma sürmedim. Hala haşlanmış yemem.
Ay liseye gidiyordum yemek seçme gene hat safhadaydı. Mantı seviyorum diye kadın mantı yapar sıcak sıcak yedirirdi.

Annem inşallah çocuğun senin gibi olur demişti.
Gülüp geçemedim kadının anasını ağlattım yemek konusunda.

Şimdi bı bebeğim var.
Kendimden de tecrübe ettiğim kadarıyla yemediği hiç birşeye zorlamıcam, yediği ne varsa yapıcam.
Mesela tarhana çorbası seviyor çorba sadece tarhana veriyorum.
Sabahları peynir, yumurta, ceviz 3 lüsünü yediremedim.
2 bisküvi 1 muz ekleyerek rondodan hepsini geçirince yiyor bende öyle yapıyorum.
Balık sever balık veririm.
Yaptığım yemeklerdende tattırıyorum. Baktım beğenmedi hiç teklif bile etmiyorum.
Mamasını veriyorum.
Yediği meyve püresini veriyorum.
Bu aralar yoğurda taktı kesinlikle yemiyor.
Vs vs.
Detay yazdım ki sakın kötü anne olarak kendinizi düşünmeyin.
Bebeğiniz sütü içine bisküviyi seviyorsa verin kesmeyin.
Hani ben olaya şöyle bakiyorum sevdiğim bı şeyi keserlerse daha da fazla yemem ve yemez.
Annem yıllarca uğraştı hiç bir zaman bu konuda hakkını yiyemem zorlamadı ne sevdiysem yaptı.
Gece yarısı balık diye kalkardım kızarttirdi.
Bir evlat için ömrümüz feda iken bu sorun olmasın.
Sevdiklerini yesin.
Birgün inanın hepsini yiyorlar.
Herkes benim gibi olacak değil.
Geçen nette gördüm kadının çocuğu sadece salatalık ve elma yermiş.
Bir gün çocuk başlamış herşeyi yemeye sorun cikarmamaya.
Belki de anneniz gece siz istediniz diye kalkıp balık kızarttıpı için 20 yaşına kadar yemek seçtiniz.
Evde kurallarımız var ve oğlum buna aç kala kala alıştı.
Mesela nohut kuru fasülye sevmezdi, hala çok sevmez ama artık pilavınon yanında en azından iç beş kaşık yiyor.
kaç yaşında bilmiyorum ama yemek yemesin al püre demeniz de doğru bir tavır değil. İyilik etmiyorsunuz.
Benim kayınvalidem hiç kıyamaz çocuklarına 30 küsur yaşındalar hala yemek seçerler. Benim oğlum ne varsa yer masada bana şimdi şimdi diyor. Katı buluyordum seni ama böyle me versem yiyince de hoşuma gidiyor, doğrusu bu belki de diye.

Belki de anneniz gece siz istediniz diye kalkıp balık kızarttıpı için 20 yaşına kadar yemek seçtiniz.
Evde kurallarımız var ve oğlum buna aç kala kala alıştı.
Mesela nohut kuru fasülye sevmezdi, hala çok sevmez ama artık pilavınon yanında en azından iç beş kaşık yiyor.
kaç yaşında bilmiyorum ama yemek yemesin al püre demeniz de doğru bir tavır değil. İyilik etmiyorsunuz.
Benim kayınvalidem hiç kıyamaz çocuklarına 30 küsur yaşındalar hala yemek seçerler. Benim oğlum ne varsa yer masada bana şimdi şimdi diyor. Katı buluyordum seni ama böyle me versem yiyince de hoşuma gidiyor, doğrusu bu belki de diye.
Sizin görüşünüz, tercihleriniz, uyguladıklarınız bi yorumda bulunmayacağım, ben sizin gibi düşünmüyorum.
İyi ki bu konu da annem gibi bı anneye sahiptim.
Beni hiç zorlamadığı, kesin kuralları, yaptırımları olmadığı için.
Ben oğlum için yaptığımı doğru buluyorum.

Sizin görüşünüz, tercihleriniz, uyguladıklarınız bi yorumda bulunmayacağım, ben sizin gibi düşünmüyorum.
İyi ki bu konu da annem gibi bı anneye sahiptim.
Beni hiç zorlamadığı, kesin kuralları, yaptırımları olmadığı için.
Ben oğlum için yaptığımı doğru buluyorum.

Evet ben de tercihlerimden memnunum zira hayattaki ilk beş yılımız her anlamda önemli. Beslenme alışkanlığı kazanma anlamında da.
Dengeli beslenen, sağlıklı beslenen bir çocuk için emek veriyorum. Ağladığında bir hafta kıyıyorum belki bir hafta aç yatıyor ama şu an enginarından balığına etine kerevizine baklagiline her şeyi yiyen bir çocuğum var.

Evet ben de tercihlerimden memnunum zira hayattaki ilk beş yılımız her anlamda önemli. Beslenme alışkanlığı kazanma anlamında da.
Dengeli beslenen, sağlıklı beslenen bir çocuk için emek veriyorum. Ağladığında bir hafta kıyıyorum belki bir hafta aç yatıyor ama şu an enginarından balığına etine kerevizine baklagiline her şeyi yiyen bir çocuğum var.
Tabi memnunsunuz ki yazdıklarınızı uyguluyorsunuz.
Bende yazdıklarımdan memnunum uyguluyorum.

Benim için de sevmediği enginarı yemesi çok önemli değil başka sebzeyle kapatırım alması gerekeni.
Bu da benim tercihim.

3 ay sonra 3 yaşına gircek kızım aynen böyle ozellıkle 2 gundur aç yatıyor sabah yumurta yerdi yemiyor sureklı huzursuz aglıyor. Kuru kuru ekmek istiyor. Çikolatalı süt aşırı seviyo ve içiyo onun dışnda meyve yiyor ama yemek yediremiyrum bugun koca gün yediği; sabah 1 dilimden az ekmek arasında azcık kaşar, öğlen sadece cikolatalı süt. Akşam kuru fasulyenin suyuna 3 kucuck parca ekmek bandı, ceyrek muz yedi uyudu. 9 aylık oglum var onun yediğinden kat kat fazlasını yiyor. Kızımın gelişimide geride şöyle bakınca :KK43: napıcam bilmiyorum
ALLAH yardımcınız olsun. Zor gerçekten yemeyen çocuk.

Sağlıkla büyütün kızınızı.
Bisküvi ve sütü kesin bence,birde ev yapımı da olsa bir süre börek,çörek,pasta yapmayın.
2.5 yaşındaymış artık anlıyordur sizi,yemeğini hazırlayın,kendi hevesliyse çatal,kaşıkta verin eline ufak ufak yesin,yemeyebilir bu durumda tamam sen bilirsin ama öğlene kadar yiyemezsin diyip kararlı durun,atıştırmasına izin vermeyin. Öğlene doğru acıkacaktır,gerekirse öğlen yemeğini biraz erkene çekip yine teklif edin,aç olduğu için yeme ihtimali artacaktır(mümkünse sevdiği,sevebileceğini düşündüğünüz bir yemek yapın tabi) akşam yemeğinde de aynı şekilde devam.
Beslenmesinin düzene girmesi zaman alabilir ama düzene girince yani az da olsa yemeye başlayınca,atıstırmalık olarak,meyve,kuruyemiş verebilirsiniz azar azar.
Biliyorum zor ama işe yarıyor.
Kızımda yemeyen bir çocuktu,seçerdi,anaokulunda öğretmeni bir gün yemeginden yersen pilav vereceğim aksi halde vermeyeceğim demişti,o gün yememiş,ama sonraki günlerde yemeğin tadına bakmaya,beğenmezse 4 kaşık yemeye,(pilav,makarna almak icin)beğenirse bitirmeye başladı. Ben tecrübesizdim ilk çocuğumdu,aman ac kalmasın,onu yemezse bunu veriyim kafasında sürekli alternatif sunduğum için yemiyordu tabi. Siz yapmayın,bir kaç güne azar azar başlar. Sabırla geçirmeye bakın süreci.
Kolaylıklar dilerim.
Evet. Dünden beri burada verilen önerileri yapmaya çalışıyorum. Bu akşam çabalarımın faydasını aldım sanki. Yemeğini önüne koydum. Yemeyeceğim dedi.Sen bilirain kızım dedim. Ama bşr baktım yemeğinini yarısını yedi. Üstelemeyince her şey normale döner inşaALLAH...

Ay annem benden neler çekti yemek konusunda 20 kusur yaşıma kadar.
Hele çocukken tarhana çorbası kıymasızsa kıyamet koparırım, arnavutuz arnavut böreği ıspanaklı olursa savaş çıkarırım yoğurtlu yumurtalı severdim, patlıcan ağzıma sürmem, tazefasulye Ayşekadın derim o olsun 5 öğün yerdim yanında üzüm olucak, kafam attımı yemem aç utururdum. Gayet az yemek yerdim sevdiğim yemekler dışında, ayranı ince içmem kalın olucak ay daha neler neler. Yumurta 20 kusurt yaşına kadar ağzıma sürmedim. Hala haşlanmış yemem.
Ay liseye gidiyordum yemek seçme gene hat safhadaydı. Mantı seviyorum diye kadın mantı yapar sıcak sıcak yedirirdi.

Annem inşallah çocuğun senin gibi olur demişti.
Gülüp geçemedim kadının anasını ağlattım yemek konusunda.

Şimdi bı bebeğim var.
Kendimden de tecrübe ettiğim kadarıyla yemediği hiç birşeye zorlamıcam, yediği ne varsa yapıcam.
Mesela tarhana çorbası seviyor çorba sadece tarhana veriyorum.
Sabahları peynir, yumurta, ceviz 3 lüsünü yediremedim.
2 bisküvi 1 muz ekleyerek rondodan hepsini geçirince yiyor bende öyle yapıyorum.
Balık sever balık veririm.
Yaptığım yemeklerdende tattırıyorum. Baktım beğenmedi hiç teklif bile etmiyorum.
Mamasını veriyorum.
Yediği meyve püresini veriyorum.
Bu aralar yoğurda taktı kesinlikle yemiyor.
Vs vs.
Detay yazdım ki sakın kötü anne olarak kendinizi düşünmeyin.
Bebeğiniz sütü içine bisküviyi seviyorsa verin kesmeyin.
Hani ben olaya şöyle bakiyorum sevdiğim bı şeyi keserlerse daha da fazla yemem ve yemez.
Annem yıllarca uğraştı hiç bir zaman bu konuda hakkını yiyemem zorlamadı ne sevdiysem yaptı.
Gece yarısı balık diye kalkardım kızarttirdi.
Bir evlat için ömrümüz feda iken bu sorun olmasın.
Sevdiklerini yesin.
Birgün inanın hepsini yiyorlar.
Herkes benim gibi olacak değil.
Geçen nette gördüm kadının çocuğu sadece salatalık ve elma yermiş.
Bir gün çocuk başlamış herşeyi yemeye sorun cikarmamaya.
Ahhh can annelerimiz. 💗
Ben de yemek seçerdim.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Vakit ayırıp uzun bir yorum yapmışsınız. Teşekkür ederim.

Evet. Dünden beri burada verilen önerileri yapmaya çalışıyorum. Bu akşam çabalarımın faydasını aldım sanki. Yemeğini önüne koydum. Yemeyeceğim dedi.Sen bilirain kızım dedim. Ama bşr baktım yemeğinini yarısını yedi. Üstelemeyince her şey normale döner inşaALLAH...
Sabırla devam edin ,zamanla düzelir. Aç kalacağını idrak ettiğinde ve siz sakin kalıp üzerine gitmeyince ,yiyecek. Maşallah bakın yemiş yarısını.

Sabırla devam edin ,zamanla düzelir. Aç kalacağını idrak ettiğinde ve siz sakin kalıp üzerine gitmeyince ,yiyecek. Maşallah bakın yemiş yarısını.
Evet çok haklısınız. Sabah kahvaltı istedi 🤗 Ne istersin diye sordum.Yumurta istedi. Hazırlarken pasta istiyorum dedi. Hayır pasta yiyemezsin. Kahvaltı yapacağız dedim. Ağladı. Yemek istemezsen kahvaltı yapma. Ama pasta da yok dedim.Geldi kahvaltıya oturdu. Şükür her şeyden yemese de yedi. Şükürler olsun MaşaALLAH.

Evet çok haklısınız. Sabah kahvaltı istedi 🤗 Ne istersin diye sordum.Yumurta istedi. Hazırlarken pasta istiyorum dedi. Hayır pasta yiyemezsin. Kahvaltı yapacağız dedim. Ağladı. Yemek istemezsen kahvaltı yapma. Ama pasta da yok dedim.Geldi kahvaltıya oturdu. Şükür her şeyden yemese de yedi. Şükürler olsun MaşaALLAH.
Maşallah.
Böyle devam edin,çabuk uyum sağlamış,direncinizi kırmayın siz yeter ki.

X