Kızım yemek yemiyor

Kendi yemesine izin veriyorum. Pembe bir tabağı var yiyor.
Annemi kötü hastalıktan kaybettim bir kaç ay önce. Tahmin edersiniz ki hastalık süreci çok zordu. Her şeye yetişme çabası bir de tecrübe olmayınca.
Yorumunuz içimi burktu. Teşekkür ederim yine de.

Başınız sağolsun.
sizi üzmek ya da kırmak değildi amacım. Yardım istemişsiniz ben de yaptığınız hataları yazarak yardım etmeye çalıştım sadece. Dediğim gibi anneliğinizi eleştirmedim, eleştirmek haddime değil. Ama hepimiz insanız hata yaparız, farkına varınca düzeltiriz.

başımız sağolsun Allah yüreğinizi ferahlatsin. teyzenin mekani da cennet olsun. siz bakamazsam diye korkuya kapilmissiniz sanırım. çocuklar çok fazla akıllı ve algıları açık. yetemiyorum diye inanin insan sürekli bı kuşkuya kapılıyo.

ben hayatımda kendimi genel olarak haklı bulan biriydim. söz konusu oğlum olunca benim dışımdaki seylerde bile kendimi suçlayıp sorumlu hissettiğimi farkettim. bununla sürekli savaşıyorum. annelik biraz da bu sanırım. kendimizi kontrol etmeyi ogrenmeliyiz :)

kimse yemek seciyo diye ölmez :) bakin ben de kocaman kadin oldum anne oldum. siz de öyle. secmek istiyosa seçer inatlasarak bunu artirmamak önemli bence. mesela ben hala dereotu yemeyi bırakın eve almıyorum. kokusuna dayanamıyorum. çiğ domates hamileyken yedim öncesinde yiyemezdim. şimdi yine yiyemiyorum emzirmeyi biraktigimdan beri:KK70:

takmayin siz güçlüsünz bebeğiniz de sağlıklı. benim oğlum bi hafta çok güzel yer. bi hafta tirtiklar. bi ara komple yemeyi bırakıp kasla göz arası dolaptan meyve aşırıp yer yemek vakti. Allah kolaylık versin:)
Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için 🌼

Başınız sağolsun.
sizi üzmek ya da kırmak değildi amacım. Yardım istemişsiniz ben de yaptığınız hataları yazarak yardım etmeye çalıştım sadece. Dediğim gibi anneliğinizi eleştirmedim, eleştirmek haddime değil. Ama hepimiz insanız hata yaparız, farkına varınca düzeltiriz.
Yok eleştirmediniz zaten. Ben o an çok duygusaldım. Kırdıysam siz kusura bakmayın. Annem ve babamın vefatını atlatamadım. Depresyondayım. Tekrar kusura bakmayın. Burada ki her yorum öok değerli benim için.

Bebe bisküvisi süt tıkar ama, yiyeceği varsa da yemez diğer besinleri.
Ayrıca bildiğimiz biskuviden hiçbir farkı yok onun, çok şekerli.
İlla bisküvi süt vermek isterseniz onu da siz yapın, tarifleri var, tam buğday unundan, muzlu, sekersiz.
Onun disinda oyunla yedirmeye çalışın, değişik şekiller yapin.
Yemezse de çok da yapılacak birşey yok diye düşünüyorum.
Sağlıkla büyüsün 😊
Teşekkür ederim yorumunuz için 🌼
Cümlesiyle inşaALLAH 🌼

Yok eleştirmediniz zaten. Ben o an çok duygusaldım. Kırdıysam siz kusura bakmayın. Annem ve babamın vefatını atlatamadım. Depresyondayım. Tekrar kusura bakmayın. Burada ki her yorum öok değerli benim için.
Ben de yakın zamanda babamı kaybettim o yüzden ruh halinizi çok iyi anlıyorum. Sıkmayın canınızı. Ufaklığın beslenmesini de kafaya takmayın çok, üzerine düşmeyin.

Ben de yemeyen bir çocuktum. Yemek seçmek falan değildi benimki direkt yemeyi reddederdim, abur cubur da dahil. Hala keyifle yemek yemem, mecburiyetten yerim. Ama büyüdüm sağlıklı, boyu kilosu yerinde koskoca kadın oldum işte.

Ben de yakın zamanda babamı kaybettim o yüzden ruh halinizi çok iyi anlıyorum. Sıkmayın canınızı. Ufaklığın beslenmesini de kafaya takmayın çok, üzerine düşmeyin.

Ben de yemeyen bir çocuktum. Yemek seçmek falan değildi benimki direkt yemeyi reddederdim, abur cubur da dahil. Hala keyifle yemek yemem, mecburiyetten yerim. Ama büyüdüm sağlıklı, boyu kilosu yerinde koskoca kadın oldum işte.
Başınız sağolsun. Mekanları cennet olsun inşaALLAH.
Haklısınız. Üzerine çok düşüyorum. Kendi haline bırakmak en güzeli sanırım.

Zorlarsanız inatlaşır. Siz yemeği yapın yediği kadar yesin yemezse de zorlamayın. Belki yemesi gerektiği kadar yiyordur diyetisyene sormanız lazım. Patatesleri dilimleyip ortalığa koyun mesela acıktım derse eline verin

Dönem dönem her çocukta iştahsızık oluyor. Mühim olan o süreçte çocuk yesin diye abur cubur vermemek. Mesela bebe büskivisi abur cubur. Süt çok tutar.
Ara öğünü çok yiyen çocuk masada düzgün yemez.
Öğünleri kontrol etmelisiniz.
Sabahları mesela yumurta için denemeler yapın. Her gün haşlanmış yumurtayı biz de yemeyiz. Ben makarnalütfenden sağlıklı pankrk karışımı alıyorum. Her krep içine bir iki kaşık atıyorum. Bahaneyle sebze de yiyor. Bir gün pankek, bir gün patatesli yumurta, bir gün tarhanalı omlet, bir gün kaşarlı tereyağlı yumurta gibi gdiyor. Bazı sabahlar sadece tos yada kuymak yapıyorum peynir yiyor mesela. Sonra öğlene kadar yemek yemez. 14 gibi çorba ve salata veririm havuç fln. 16da acıkıyor kuruyemiş yada elma yer. Akşam 19da biz ne yersek yer. Yemezse başka bir şey vermem. Akşam da muz yer yatmadan uyur.
Her zaman bu kadar yemez tabii. Bazı akşamlar kuru fasülye varsa aç yatardı mesela baktırlbir şey gelmiyor el mecbur yer oldu. Bazı günler köfte sevmez yemez yanındaki pilavla doyduğu kadar artık. Bir gece aç yatıyor sabah kurt gibi acıkıyor mesela daha çok yiyor.
İşin özü yemiyor diye kraker büskivi vermemek ara öğünü abartmamak bana göre

kiziniz muhtemelen 2 yas sendromu atlatiyor
inatlasmalar falan ondan
kahvalti yaptirirken mesela yumurta ve peynir iki secenek sunup hangisini yemek istersin diye sorun
secenek her konuda ise yariyor
yemedigi zaman inatlasip zorlamayin
acikinca kendisi gelir
biskuvi ve tatli grubunu kesin cocuga gereksiz enerji yukleyip fazla sure tokluk hissi veriyor
ben kizima mesela poaca verdigim gun ogun saati mutlaka 1 2 saat uzuyor bunyeleri daha gec ogutuyor sanirim
karbonhidrat basacagima corba yogurt et tavuk tarzi cesitliligi arttiriyorum bide boyle deneyin belki yer

Başınız sağolsun.Böyle süreçler olur evin düzeni de yemek işleri de düzensizleşir. Çok normal. Kendinizi kötü hissetmeyin lütfen

Ben de böyleydim,bir yaşa kadar hep abur cubur yedim.Yaşıtlarımdan hep daha az hasta oldum hep daha sağlıklıydım.Bir yaştan sonra iştahı çok açılacak,hiçbir şeyi ayırt etmeyecek.Bence zorlamayın

Bebe bisküvisi, süt, poğaça, kurabiye, kek... Abur cubur vermiyor musunuz gerçekten?

Anneliğinizi eleştirmek haddime değil ama bunları yiyen özellikle günde iki kez bebe bisküvisi yiyen bir çocuk yemek yemez zaten. Gece niye besliyorsunuz çocuğu? Bebek değil ki bu gece acıkıp uyanıp ağlasın. Bir bardak süt yeter yatmadan önce.

Bir de anladığım kadarıyla siz besliyorsunuz, kendi yemesine izin vermiyorsunuz. 2.5 yaşında çocuk ana öğünlerde aileyle sofraya oturur az yardımla kendi yer (döküp saçsa da), ara öğünlerde de yoğurt, meyve, kuruyemiş falan yer.
benim kiz yemegini guzel yemesine ragmen gece yine uyaniyor acikip acikiyormu emin degilim gerci ama uyanip anne mama diyor

benim kiz yemegini guzel yemesine ragmen gece yine uyaniyor acikip acikiyormu emin degilim gerci ama uyanip anne mama diyor
Alışkanlık yapmıştır muhtemelen. Su verip yatırın geri, sağlıklı bişey değil gece beslemek. 12 aydan sonra tamamen kesmek gerekiyor. Gerçi mama veriyorum dememişsiniz ama veriyormuşsunuz gibi yazdım.

Alışkanlık yapmıştır muhtemelen. Su verip yatırın geri, sağlıklı bişey değil gece beslemek. 12 aydan sonra tamamen kesmek gerekiyor. Gerçi mama veriyorum dememişsiniz ama veriyormuşsunuz gibi yazdım.
anne mama diyince aç olmadigini hissediyorum aslinda ama annelik ic gudusu ya açsa diye getiriyorum ve iciyo ama farkindayim dediginiz gibi belki aliskanlik
gecen gece farkettim biberonu verirken agzi kurumus bence susuyor ama aliskanliktan dur ben bi mama isteyimde likir likir iceyim modunda
sadece gece aliyor mamayi ama versem 2 4 saat yok demez eminim

Sevgili anneler, sizden yardım istiyorum. Kızımı tek başıma büyütüyorum ALLAH'ın izni ile... Yanımda danaşacağım tecrübeli kimse yok. Sorunum, kızım yemek yemiyor. Abur cuburda yedirmem. Yediği en fazla kraker. Ev yapımı pasta, kurabiye, poğaça. Eline veririm onları yer. Sabahları haşlanmış yumurta yiyor. Bazen onu da yemediği oluyor. Bebe bisküvisi süt veriyorum. Günde 2 kere. Kahvaltıdan sonra ve gece uyumadan önce.
Önceleri çorba, patates filan yerdi. Şimdi onlarıda binde bir yiyor. Kızım 2,5 yaşında ve şükür sağlık problemi yok. İnatlaşması çok oluyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? NE OLURSUNUZ YOL GÖSTERİN. Ağlayarak yazıyorum bunları. Ben anneliği beceremiyor muyum?
Son olarak son 1,5 aydır böyle. Önceleri de yemek seçerdi ama bu kadar değil.
Yemesi için zorlamayın.
Gerekirse öğün atlasın ve acıksın.
Kendisinin yemek istemesini bekleyin.

Gunde 2 ogun bebe biskuvisi sut yerse yemek yememesi normal. Kraker ve bebe biskuvisi zaten abur cubur. Niye yesin ki. Vermeyin sutu biskuviyi gorun bakin nasil yiyor.

Sevgili anneler, sizden yardım istiyorum. Kızımı tek başıma büyütüyorum ALLAH'ın izni ile... Yanımda danaşacağım tecrübeli kimse yok. Sorunum, kızım yemek yemiyor. Abur cuburda yedirmem. Yediği en fazla kraker. Ev yapımı pasta, kurabiye, poğaça. Eline veririm onları yer. Sabahları haşlanmış yumurta yiyor. Bazen onu da yemediği oluyor. Bebe bisküvisi süt veriyorum. Günde 2 kere. Kahvaltıdan sonra ve gece uyumadan önce.
Önceleri çorba, patates filan yerdi. Şimdi onlarıda binde bir yiyor. Kızım 2,5 yaşında ve şükür sağlık problemi yok. İnatlaşması çok oluyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? NE OLURSUNUZ YOL GÖSTERİN. Ağlayarak yazıyorum bunları. Ben anneliği beceremiyor muyum?
Son olarak son 1,5 aydır böyle. Önceleri de yemek seçerdi ama bu kadar değil.
Bebe bisküvisi ne kadar zararlı cnm biliyo musun kraker falan oldukça tok tutan şeyler önerim tamamen paketli gıdayı bırakın lütfen bnm oğluöda o yaşlarda ağzında bekletir bazen lokmasıyla uyur kalırdı tamda inatlaşma dönemleri şuan oğlum 4 yaşında acıktığında kendi söylüyor o zamnlar bende çok dert ediniyordum kendime ama inan çok yersizmiş şuan anlıyorum ama ben oğlumu paketli tüm gıdalardan uzak tuttum açta kalsa verme onların tadını alınca yemek yemek istemiyorlar ne zaman yemek isterse o zaman yesin zorladıkça inatlaşıyorlar

X