Örgü Kızım için ördüklerimiz

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
ay hepsı çok guzel .bende orguyu çok severım.ınsanın yaptıkça yapası gelıyor.

hepsi birbirinden güzel canım ellerinize sağlık....
oyuncaklarda çok cicii Şeniz

maşallah diyebiliriz ancak ellerinize sağlık kızın o cicişlerini iyi günlerde giysin kullansın kaplumbaga ve salyangozuylada bayıldım herşey cocuklarımız için işte ama size ve yaptıklarınıza hayran olmamak elde diğil tekrar tşk ve hünerli ellere sağlık..

Bu şapkayı kızım için ördüm, bilg. fotoğrafları silmişim bende bloğumdan ekleyeyim dedim....

photo0055om2.jpg

7 zincir çekerek birleştirdim.
14 sıra sık iğne yaparak örmeğe başladım.
Bir sıra tek sık iğne, bir sıra 1+2 sık iğne (1 sık iğne,diğerine 2 sık iğne battım)
Bölye 10 sıra yaparak istediğim genişliğe getirdin.
Daha sonra sadece tek tek sık iğne batarak 17 sıra daha yaptım ve şapkamı bitirdim.
Toplamda 27 sıra olmuş oldu.

resim014fo7.jpg

Siyah ipimi takarak devam ettim.
3 sıra ördükten sonra önü için yarım daire 1 gidip bir gelip sırayı tamamladım.
1 sıra örüp aynı işlemi yaptım.
3 defa önden arttırmasını yaptım. (her arttırma arası komple 1 sıra geçtim)
2 sıra daha düz örüp şapkamı bitirdim.

photo0009hp8.jpg

6 adet halka yapıp kenarlarına diktim, ortasına zincir cekip diktim, antenlerini işleme yaptım
Gözleri için kızım çabuk koparmasın diye de küçük düğmelerden diktim.

Yapmak isteyen hanımlara kolay gelsin...
a.s.

Bu da boyunluğu... Atkıyı çıkarıp atıyor...
İster böyle yan takıyoruz...
kopyasphoto0012kr4.jpg

Yada yaka gibi böyle kıvırıyoruz...
kopyasphoto0013yf2.jpg

şimal bügün atkı orecektim küçük yeğenim için o ne güzel bi boğun atkısı başladım ve aynısında yaptım ellerine sağlık becerekli hanımları severimmm

ellerine sağlık şimalcim bayıldım bayıldım .. ellerine sağlık kızın güle güle giysin hepsini ..bende meraklıyımdır böyle şeylere ,ehhh senin kadar becerikli değilim ama kendime göre bişeyler yapmaya çalışıyorum işte.
msn698aglx5.gif

Canım ne diyeyim bilemedim yelekler hırkalar hele şu kaplumbağa örneğine bittimmmmmmmm

X