kızım dünyada

husran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
149
0
slm persembe sabahı saat 10:24 de sezeryan ile kızım Karya dünyaya geldi. 3840g. 51cm. Eve dün geldik. hikayemi uygun bi vakıtte yazıcam:)

Allah bağışlasın
allah analı babalı büyütsün

Çarsamba hersey belli oldu.persembe sabahı hastaneye gidip sezeryanla doğumu gerçekleştirecektim.
sabah hazır olan eşyalarım annem esim ve ben hastane yoluna koyulduk.biraz heyecanlıydım ama yiğitlik var ya çaktırmadım:) yatış işlemleri 1 gece oncesınden yapıldığı için hemen 1 odaya benı aldılar. eşyalarımızı yerleştirdik.Başladık doktoru beklemeye.bu arada yandaki iki gece önce bebeği olan bayan da neler olacağı konusunda benı bilgilendiriyodu. eksik bi şeyler buldu bebeğin bohçasında iç zıbın mı yokmuş neymiş:) e atlet var ya diyorum olmaz dioo. eşim dedi ben eve gıdder alırım.tam o sırada doktor geldi dedi hadi gıdıyoruz.eşim kuzenim peşimden. annem ise benden heyecanlı hastanede kaybolmuş ameliyathaneyi bulana kadar ben coktan gırmışim.
beni bi odaya aldılar. yanımda 2 bayan daha bırıne suni sancı verılmış inliyo, diğeri benım gıbı sıra bekliyo. bı bayan geldı sondayı taktı. cok acıdı dıyemıcem hafıf ıgne sokması gıbı bışey:) sonra hadı dedıler gıdıyoruz. ameliyat masasına oturttular.sırtımı açtılar anestezi uzmanı iğne vurdu. O hiç acımadı ve yavas yavas belden aşağısını hissetmemeye başladım. hemen doktorum geldi. önume perde gibi bi şey koydular. bırı karnıma bastırdı ve hafıf bı ivaağ.. kızım doğmuştu. bana gosterdiler, ay ne pis o oyle ustunde beyaz bışeyler .. yıkamıyolarmış doğduğunda bebeği. rahımdeki sıvıymış o. cıldı duzgunleştıren...
sonra benı ameliyathaneden cıkardılar demek isterdim ama doktor dedi ki sende mıyom varmış. 3 tane mıyom aldı. dedim mıyom nıye oluşur. kadın doğumcular para kazansın dıyeymiş:))) tabı ben acı hıssetmedığım için ortam gayet guzel. doktorla geyık yapıyoz:)) neyse 15 dk daha uzun bı sezeryan yaşadım normalıne gore.. cıktığımda gayet keyıflı ve rahattım. benı ameliyathane cıkısında rahat goren sulalem pek bi mutlu oldu. ben hepsine sırıtıyorum...
cıktım odama gordum kızımı o gece hersey guzeldı. Ertesi gece gaz sancılarım baslayana kadar. o da gecti sayılır. hamılelıkten bana kalan kocaman bı gobek oldu. herkes doğurmadım sanıyo.. cok boş ve şiş bi göbeğim var.. e iner ilerde umarım.
uzun oldu kusura bakmayın:)

maşallah yavruna:nazar:
sonradan transfer aralık annesi allah analı babalı büyütsün inşallah bebeğini

X