1 haftalık evlilikte sürekli aile ile vakit geçirmek

Aa ısrarla yorgan giyip düğüne giden ablaymış 😅 e sen böyle biraz modern, espri anlayışı falan olan normal bir arkadasimizdin ne isin var her gün eş ailesinin evinde🙄 diyemiyor musun eşine gitmeyelim diye?
Diyorum da anlatamıyorum. Hadi o ayıp olmasın diye öyle hareket ediyor diyelim, kardeşler yengeler neden siz yeni evlisiniz demiyor? Aksine sürekli bir şeyler bekliyorlar sanki

Kemer adetleri var. Yöresel kıyafetlerin üstüne de takılıyor o yüzden olmak zorunda. O videolarda vs gördükleriniz de gerçek değil mesela.
Antep’teki tanıdıklar gerçek altın alıyordu. Eğer alacak gücü yoksa hiç takmıyorlar öyle sahtesini. Hakkari’yi de öyle sanıyordum ama yöresel bir objeyse ayrı tabii.

Diyorum da anlatamıyorum. Hadi o ayıp olmasın diye öyle hareket ediyor diyelim, kardeşler yengeler neden siz yeni evlisiniz demiyor? Aksine sürekli bir şeyler bekliyorlar sanki
Dediğiniz halde anlatamiyorsaniz geçmiş olsun yanlış bir evlilik yapmışsınız. Bir şeyi anlattığınız halde anlamıyorsa ya salaktır ya da işine gelmiyordur. Şimdiye kadar rol yapmış olmayacagina göre bilerek evlenmişsiniz. Aileniz hiç mi demedi ne işin var hakkaride, ne işin var bu çocukla diye🙄

Onlar halinizden memnunsunuz sanıyordur, nereden bilsinler? İstemeyen insan görüşmez çünkü.

Bizim ailemizde kararlar ortak alınıyor ve ben artık eşimle başbaşa vakit geçirmek istiyorum planınıza dahil olamayacağız, eşimle bu konuyu değerlendiririz diye zort ederdim o kendi kendine plan yapan eltiyi.

Konusahibi yalanmi söylesin? Elti bilmiyormu kaynının kumaşini? Aynisinin benzeri kendi evinde mevcut :KK66:
Konusahibi yazdiginiz cümleyi kursa millet 45 yil micinla güler. Kadin daha gerdeğe girmeye fırsat bulamamiş :)

Eşinizle ilgili bir mesele bu eşinizin tavir koyması dengeyi sağlaması lazım bence dert etmeyin evde temizlik vs var deyin başım ağrıyor gibi bahaneler üretin eviniz de kalın eşiniz giderse gitsin sizde evin sakinliğin keyfini çıkarın
Yapın kendinize bir çay bir kahve alin elinize kitabı uzatın ayaklarınızı keyfinize bakın
Eşim beni bu bayram götürmedi işte kurban vs yorulma güneşte dedi hiç sorun etmedim adamın tarzı bu ilk eşiyle kaynana gelin tartışmaları çok oluyormuş her gittiklerinde kavga çıkıyormuş adam reaksiyon geliştirmiş beni muhatap etmiyor başlarda üzülüyordum ama sonra evimde sessiz sakin keyfime göre uyuyorum istediğimde uyanıyorum
Kitaplarımı okuyorum film izliyorum

Merhaba kızlar. Biraz uzun olabilir üzgünüm. Evleneli 10 gün oldu. Bu 10 günde sürekli eşimin ailesiyle vakit geçirdik, sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam yemekleri… Eşimin iki kardeşi ve eşleri yakın illerde yaşıyorlar ve oradan geldiler düğün öncesi ve şimdiye kadar da buradalar bizimki de onlarla vakit geçirmeyi görev biliyor ve asla bana vakit ayırmıyor. Ben yaşadığım şehirden farklı bir şehre geldim evlenince ve burada bir iki arkadaşım dışında vakit geçireceğim kimsem yok ayriyeten kalabalık ortamları sevmiyorum ve 4 aile birlikte gezdik bu süreçte. O kadar bunaldım ki anlatamam. Düğünden birkaç gün sonra eve gelmek istediler oralı olmadım ve davet etmedim o kadar anlayışsızlar ki. Dün kahvaltı sırasında durup dururken ağladım bunaldığım için onlara ailemi özlediğim için dedim ama öyle değildi. Bir de 4 aile tatil planı yapıyor eltim, istemediğimi söylediğim halde eşime ısrar ediyor gerçekten tahammül edemiyorum artık. Bu insanların bizi başbaşa bırakması gerekmiyor mı? Bu anlayışsızlık sinirlerimi çok bozuyor gerçekten.
Bu arada ağladıktan sonra eltilerim sen nasıl yeni gelinsin gülsene, zaten beraber bi yere gidersek eğlenemeyiz bile vs.dediler. Bu insanlara tutumum nasıl olmalı Allah aşkına?
Siz doğu bölgesinden bir eşle evlenen ve yöresel adetler dahilinde çok altın takılan bir gelindiniz. Düğünlerinde tüm gelenekleri uygulayan aileler, bunu tüm yaşamlarına yayıyorlar. Eşiniz ve ailesi bu yapıda insanlar.

Bayram günü neden yeni evlisiniz desin insanlar ? Bayramlar yeni gelinin tüm aileye ve tanıdıklara gösterilip, tanıtılacağı bir zaman aynı zamanda.

Geçmiş olsun. Bu kafada bi kocanin kolay kolay duzelecegine ve bu evliligin pek de mutlu bir evlilik olabilecegine malesef inanasim gelmedi pek. Ama ilk haftadan bu derece sacma ve dusuncesiz davranan kocanin bu yüzünü hic belli etmemis olma ihtimali de yok. Evlenene kadar eyvallah dediğin bazi seyler sonra pismanlik getirebiliyor malesef. Keske daha önce bu duruma bi dur deseydin

Yorgunum de, hastayım de yat evde uyu. Elin gitsin. Eşin böyle biri senin yapacağın şey ya bu insanların güzelliklerini görmeyi ve sevmeyi deneyeceksin ya da evinde kapını kapatıp oturacaksın. Eşin son derece net sen de kararını ver.

Merhaba kızlar. Biraz uzun olabilir üzgünüm. Evleneli 10 gün oldu. Bu 10 günde sürekli eşimin ailesiyle vakit geçirdik, sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam yemekleri… Eşimin iki kardeşi ve eşleri yakın illerde yaşıyorlar ve oradan geldiler düğün öncesi ve şimdiye kadar da buradalar bizimki de onlarla vakit geçirmeyi görev biliyor ve asla bana vakit ayırmıyor. Ben yaşadığım şehirden farklı bir şehre geldim evlenince ve burada bir iki arkadaşım dışında vakit geçireceğim kimsem yok ayriyeten kalabalık ortamları sevmiyorum ve 4 aile birlikte gezdik bu süreçte. O kadar bunaldım ki anlatamam. Düğünden birkaç gün sonra eve gelmek istediler oralı olmadım ve davet etmedim o kadar anlayışsızlar ki. Dün kahvaltı sırasında durup dururken ağladım bunaldığım için onlara ailemi özlediğim için dedim ama öyle değildi. Bir de 4 aile tatil planı yapıyor eltim, istemediğimi söylediğim halde eşime ısrar ediyor gerçekten tahammül edemiyorum artık. Bu insanların bizi başbaşa bırakması gerekmiyor mı? Bu anlayışsızlık sinirlerimi çok bozuyor gerçekten.
Bu arada ağladıktan sonra eltilerim sen nasıl yeni gelinsin gülsene, zaten beraber bi yere gidersek eğlenemeyiz bile vs.dediler. Bu insanlara tutumum nasıl olmalı Allah aşkına?
Balayına gitsenize, biraz keyif yapın

Demezler cunku onlarin kulturunde seni aralarina almak ilgilenmek vs var. Kotu birsey yapmiyorlar. Sectiginiz dugun tarihi bile tuhaf, madem balayi yok bayramda kendi basiniza evde kalacaginizi dusunmediniz dimi.
Biraz onlar biraz siz, mecbur alisacaksiniz

Ben olsam otururdum evimde, kocama da gelmiyorum derdim. :KK53: Zorla götürecek hali yok herhalde, di mi?
3 ailenin yanında tek başına takılsın takılabiliyorsa. :deli:

Gitmeyin kahvaltiya yemege vs zorla mi goturcek. Bunaldiginizi soyleyin tatilede gideceksek yalniz gidecegiz diye bas basayken soyleyin.

X