Kızım diye severken bu ne şimdi ya

snmglr

Anne
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2006
360
1
Şu anda 8 aylık hamileyim arkadaşlar.
4,5 aylıkken falan herzamanki doktoruma kontrol için gittiğimde sağlıklı olduğunu ve bir kız annesi olacağımı söyledi bana.İlki oğlandı ve oğlandan sonra kız olacak olması beni sağlıklı olduğunu öğrendikten sonra çok sevindirdi.
2 gün önce yine gittim,epeydir gitmemiştim tabi.Tekrar ultrasona girdim ve doktorum sordu ee adını ne düşündünüz bakalım.Yaprak olacak hayırlısıyla dedim doktora.
Ne yaprağı be erkek olacak buda demesinmi bana.Şok olduk eşimle donakaldık,4 aydır hep kız olacak kız olacak diye kendimizi buna odaklamışken,eşyalarını pembe pembe almışken ve üstelik herkesde böyle biliyorken şok geçirdik çok şaşırdık.
Neyse vatana millete hayırlı olsun inşallah.2 tane asker yetiştereceğim vatana,bundan daha güzel ne olabilir?

Bence bunda 4.5 aydan sonra birdaha gitmemeniz çok büyük etken olmuş. Ben olsam bu kadar ara vermezdim doğrusu. Allahtan sağlık diliyorum kolay doğumlar. Hayırlı evlat olsunlar inşallah ve Allah olmayanlarada versin...

Amin )))))

merhaba bende 7 aylık hamileyim ve buna benzer olay bende yaşadım.bende 4 aylıkken doktora gittiğimde bebeğin erkek dedi 1,5 ay sonra tekrar gittiğimde bu sefer bebeğin kız dedi.cinsiyet benim için önemli değil tabiki sağlıklı olsunlarda.ama insan alışıp değişince bi arada kalma durumları oluyor.ben yinede pembe renge ağırlık vermiyorum ne olur ne olmaz.herşeye hazırlıklı olmak lazım.

7.ayda böyle seyler yaşayanları duydum ben de..
hatta eltiminde aynı böle olmuş.
ama hemen hepsi cok sık ultrasona girmeyenler,belli bir doktorda doğru düzgün takibi olmayanlar genelde..

offf kizlar icim bi tuhaf olduu
bende 19 haftalikken yani 4 bucuk aylikken gittimm
sanirim kiz dedii ve birdaha girmedim ultrasonaaa gorenlerr karnimdan oglanmi diyorr(((
boyle bi soku hayatta kaldiramamm
offf bilmiyosaniz bilmiyoruz diyin yahuuuu

bana da doktorum kız dedi ben de korktum şimdi bak.. herşeyi pembiş pembiş aldım, ismini ebru koydum ya oğlan derse.... neyse hayırlı olsunlar da... kızmış oğlanmış sorun değil...

neyse hayirlisi olsun canim..saglikli olsun da farketmez...ucuncu bebegin kiz olur insallah...

cinsiyetini 16.haftada öğrendim her gittiğimdede söylüyor ilk söylediğinde doktor kesin demesine karşı ben değişme ihtimalini düşünmüştüm ama şimdi eminim 3 kerede yanlış göremez heralde :)) keşke cinsiyetini öğrendikten bir ay sonra felan tekrar gitseydin

canım benım takam akfaan kıyafetlerse sorun egıiştırebıldiğini değiştiirsin snede alalh hayırlısını versın de kzı olglan farketmez ama çok hoş bi duurm olmuşyanı senıanlayabılıyoprum sanırm

aynısını bende yaşadım - ailemizde benden başka bayan yok,kaynanam da yok,maalesef...bu durumda herkes kz olsun istedi.Eşim en baştan kız olacağını emindi.Doktor 4 ayda kız dedi,sonra 5-6 aylarda erkek dedi,ben çok üzülmüştüm,kızım olsun istiyordum...kayınpederimde göstermezse de o da çok üzülmüştü,farkındaydım,eşim üzülme dedi,bizim kızımız olucak dedi,doktor göremedi dedi.7 ayda doktor """aaaaa,yanılmışım,dedi,kızınız oluçakmış,dedi"""....şimdi kızımız hem mavi hem pembe kıyafetler giyiyor :)

sende çok kafana takma bence,en önemlisi çocuğun sağlığı - inşallah sağlıklı bir bebişiniz olacak,eli-ayağı düzgün olsun da kıyafetler o kadar önemli değil.Allah kavuştursun sizi,hayırlı evlat versin inşallah

rabbim sağlık sıhatle hayırlısıyla kucağına almayı nasib etsin inşallah...
ne mutlu vatana 2 aslan gibi oğul yetiştireceksin....asker annesi olcaksın...
onlar sana kız getirecek nasılsa...

ya inanamıyorum bu durumlara gerçekten :) ama sürpriz die ben buna derim, Doktorum banada 16. haftamda kız dedi ama daha sormadım, gören herkes de erkekmi die soruyo karnımdan dolayı :S valla bende muallakta kaldım şimdi :S

bizim bir tanıdığımız 8 aya kadar kız diye bilyorlardı(her ultrasonda öyle gösteriyordu) - herşey pembiş-pembiş almışlar,8,5 aylıkken doktora gitmişler ve doktor kız değil erkek demişti :)

Bana 11. haftadan beri kız dedi,şimdi 22 haftalık ve kızım olacağı belli tabi sürpriz yapmazsa.Allah sağlıklı bebekler nasip etsin inşaalah gerisi boşver.

hayırlısı olsun canım .allah sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin.
benim eltimin kardeşinin de aynı oldu 9 ay boyunca kız dediler doğa doğa oğlan doğdu:))
herşeyleri pembeydi.çok şaşırmışlardı.sağlık olsun

bizim bir tanıdığımız 8 aya kadar kız diye bilyorlardı(her ultrasonda öyle gösteriyordu) - herşey pembiş-pembiş almışlar,8,5 aylıkken doktora gitmişler ve doktor kız değil erkek demişti :)

benim ilk çocuğum da kız 9 yaşında adı MİRAY.Kardeşinin kız olduğunu öğrenince dr a bile çıkıştı neden erkek diil diye ama bu işe en çok sevinen ben oldum, Tüm hamiş kardeşlerime allah yardım etsin, hayırlısıyla bebeklerimizi kucaklarımıza alalım inşallah :CüvCüv:

benim arkadasa son ana kadar kiz dediler erkek dogdu:)))sürprizzzzzzzz
seylerini saklayabiliyorlarmis bebekler ondan sanirim,bizimki iyi saklamis yani

Bence en azindan her ay kontrole gitmekde her acidan fayda var.
Ozaman böyle yanilmalar olmaz.

aayyy çok şok edici hakketten

şaka gibi valla.

canım allah hayırlı,sağlıklı evlatlar nasip etsin

evlatta kız, erkek ayırımı olmaz.

eli, ayağı,sağlığı yerinde olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…