Kızım çok iştahsız lütfen bi akıl verin

Balkupumm

RABBİM beni bana bırakma
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2014
2.766
2.974
30
Selam aleyküm hayırlı sabahlar herkese gerçekten yemeyen çocuk çok zor kızım 5.5 yaşında kaç defa doktora götürdük bişey yok dedi kızıyorum kendime bırak acıkınca yesin gerçekten inanır mısınız gün boyu insan hiç açikmaz mı yok acikmiyor en son yine dayanamıyorum zorla veriyorum mesela akşam çok doyurucu bırsey yemediği halde kahvaltı 10 11 gibi yaksakta ama ben tokum akşam yedim ya diyor geçen seneden biri bir kilo vermiş bu yaştaki çocukların kilo alması geriyiyorken tam gelişim zamanı bilmiyorum gerçekten benmi abartiyorum yoksa normal değilmi bazen çok yoruluyorum nerdeyse 6 yaşını doldurcak 18 kilo aslında kilosundan ziyade sağlıklı ve yeteri kadar besleniyorum gibi geliyor çocuğu böyle olan varmı bı fikri olan lütfen bı akıl verin

Son düzenleme:
Aç olan çocuk 5.5 yaşına gelemezdi zaten :)
Valla benim oğlum 2.5 ikizlerim 1.5 yaşında. 1 portakalı 3 kardeş bitiremiyorlar. Bazen açlıktan nefesleri kokuyor yine de yemiyorlar. Değiştirip değiştirip kahvaltı hazırlıyorum. Biri peynir yemez biri ıspanak sevmez kafam dönüyor kahvaltı ve akşam yemeği yedirirken. Her çocuk iştahlı olacak diye birşey yok. Hiç kendinizi hirpalamayin,benimkiler de boyle

Ya şimdi Allah korusun ölecek kadar bile yemesi yeterli mi tmm çok şükür kalıcı bir hastalığı yok ama bağışıklığı çok düşük çok sık hastalanır

30 küsur yaşındayım hala tüm gün hiç acıkmıyorum. Mecbur olduğum için bişeyler yiyorum. Çocukken dün yedik ya niye her gün yemek yiyoruz diye isyan etmişliğim çoktur. Zorlamayın çocuğu, az yesin, istediği zaman yesin. Merak etmeyin büyüyecek ve sağlıklı olacak. Boyu kilosu normalse sorun etmeyin.

Ya şimdi Allah korusun ölecek kadar bile yemesi yeterli mi tmm çok şükür kalıcı bir hastalığı yok ama bağışıklığı çok düşük çok sık hastalanır
İçtiği bir bardak süt yediği bir dilim ekmek yetiyordu demek ki. Benimkiler şimdi ağız kitlemeye başladı. Kırk takla atıyorum ama yine kendi istedikleri kadar yiyiyorlar. Kızınız yaşinin boy-kilo persentiline uyuyorsa gerisine takılmayın derim. Gırtlağından aşağıya dökecek haliniz yok. Sabahları bir kaşık pekmez yedirebilirsiniz gece de tok karnına bir kasik. Ben kozalak pekmezi yediriyorum son iki haftadır hastalanmadilar sukur

Peki şimdi kilonuz nasıl merak ettim boyu iyi çok şükür ama kilosu düşük illa alsın demiyorum ama bu yaştaki çocukların kilo vermesi normal değil kıyam gelişim zamanı

Bende böyleydim, annemin götürmediği dr kalmadi ama gerçekten aç değildim
Ustelik zaten normal bir bebege gore cok kucuk dogmusum onada bagli olarak ekstra gelisim geriligim de vardi ama fiziki olarak geri olsamda beden sagligim gayet iyiydi.
Yemiyorsa zorlamayin bir bardak sütle ertesi sabah kahvaltida aç degilim dedigim gunler olurdu benim.
Ergenlik doneminde ancak duzeldim.

Benimde 5,5 yaşında kızım var 18 kg zayıf duruyor ama yemek yemeyi sever kilo almıyor belki de kızınızın yediği yeterli geliyordur.

Benim büyük kız iştahsızdır mesela sürekli kek, poğaça yapar mutfak masasının üzerine koyuyorum gidip gelip yiyorlar.

bende 30 küsür yaşına kadar zayıf bir çocuktum

liseyi bitirdiğimde 41 kiloydum düşünün ,

yemeyen çocuk gerçekten çok zor ama illa sevdiği birşey vardır , onu bulmaya çalışsanız ,

benım ablamın oğluda pilav mantı yerdi , birde dışarıda hamburger yerdi ( bir kaç gün aç kalırsa mecbur götürürlerdi ),

Yemiyorki yeterli gelsin gün boyu bişey yemesle acıktım demez bide daha çok kilo vermesi moralimi bozdu

Besin değeri yüksek yiyeceklerden azar azar verirseniz ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Acıkmama sebebi hareketsizlik olabilir. Bale, dans, yüzme, jimnastik gibi bir kursa yazdırırsanız hem gelişimine katkısı olur hem de iştahını açar diye düşünüyorum. Acıkmamasında akşam yemeğini geç yemenizin de etkisi olabilir, 7-8 arası yemiş olmanız lazım. Aklıma gelen ve işe yaradığını duyduğum bir yöntem daha var aslında, oruç tutturmak. Oruç tuttuğundan beri yemek yemeye başladı çocuğum diyen biliyorum. Bir deneyin isterseniz.

Evet oda dışarda yemek yemeyi seviyor ama oda her zaman olmaz ki sağlık açısından da imkan yününden de

Kreşe gidiyor akşama kadar hoplayıp zıplıyor ama orada yemiyor oruç fikri çok güzel teşekkürler yeni aklıma geldi geçen sene ramazanda bende oruç tutcam dedi tmm dedim öğlenden sonra tuttu yarım gün yani azan okuyana kadar başımı götürdü anne çok acıktım anne ne zaman ezan okuycak diye

Peki şimdi kilonuz nasıl merak ettim boyu iyi çok şükür ama kilosu düşük illa alsın demiyorum ama bu yaştaki çocukların kilo vermesi normal değil kıyam gelişim zamanı
173 boy 55 kilo. 55-58 arası değişir genelde.

Ben kilo veriyor muydum hatırlamıyorum tabi anneme sormam lazım onu. Ama gelişimim yaşıtlarımdan ileriydi, sınıfın en uzunuydum falan. Şu an bağışıklığım fazla kuvvetli olduğu için sorun yaşıyorum bağışıklıktan da korkmayın. Her gün azıcık da olsa her gıda grubundan almasını sağlayın yeter.

Önce bir gün boyu say ne yiyor diye. Benim kizimda az yiyor fakat yiyor. Anneme sorsan tabi kiz aç sefil,..

Sabahlari keçi boynuz pekmezi ver. Ara olarak ceviz fistik türleri ver.

Benim kizimda az yer, sanki midesi halen bebek modunda. Seninkide kilo vermesi dediğin gibi zor. Diyetisyene gitsen? Sağlikli, besin değeri çok olan şeyler versen?

Endokronolojiye gittinmi?

oyyyy kıyamam yaaaa kalbıme basasım geldi

9 yaş kızım 20 kilo diyip çekiliyorum konudan.. çok doktorada götürdüm bir sıkıntı görmüyor doktorlar hatta en son bitanesi çocuğu şişmanlatıp ne yapacaksın dedi bana :) iştahsız çocuğu olmayan bizi anlayamaz ama ben artık takmıyorum yediği kadar yiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…