kız tarafı mı erkek tarafı mı?

Nişanı kınayı düğünü evi eşyayı herşeyi erkek tarafı yapacak zannedip evlenme teklifini kabul ettiyseniz zor tabii. Ama normali nişanı kız tarafı düğünü erkek tarafı yapar kına evde yada daha ekonomik bir yerdeyse koz tarafı daha cafcaflı bir ona olacaksa hem kız erkek tarafı birlikte yapar. Eşya konusuna girmiyorum kim neyi almak istiyorsa alır artık bu zamanda otaraf bu taraf olmaz.

Bu konuyu okuyuca aklima nişan hazirligi yaparken eşimin nişan yuzugumu siz alacakmişşiniz oyle dediler demesi geldi.

Suratina bakip demiştim ki iyi nişanlanmayalim hatta en iyisi biz ayrilalim demiştim. Sonra sacmalama falan ben istemiyorum sizden bisey demisti.

Çok çocukca ama zoruma gitmisti oyle demesi.

Ben evlenirken ceyizimi dizdik. birde bulasik makinasi almiştik onun haricinde herseyi esimin ailesi yapti. Bununla ovunuyormuyum hayir cunku cok moral bozucuydu ailemin imkanlari oydu.

O yuzden imkanin neye elveriyor ise onu yap.

Valla benm bildgm cogu yerde kinayi kiz tarafi yapar cerez merez kinayi erkek tarafi getrr. Siz egenin neresindensiniz? Muglada oglanin evi olma sartyla herseyi kiz tarafi yapr. Evin icini duzmkten bahsedyrm. Kina klasik kiz tarafna dugunde erkek tarafina aittir. Doguda hersyi erkek tarafi yapar kiz sadece ceyiz goturur. Ama bunlarin hepsini silin bence artik en guzeli yari yariya. Kesinlikle en adaletlisi!!

Canim kızmadım ki nisanlinda abartmis ben de evlendim biz eşimle oo muhabbeti yapmadık annemler yapmaya kalktı neye paramız yeterse .o sırada onu onu yapacak dedik eşimle

Sahiden ama yaa!
Önce havuzlu kır bahçesi düşünmüş,sonra neden evde kız kıza olsun bitsine geliyor :)
Hatta nişanlıya atmış topu,o istiyormuş büyükler de gelsin kalabalık olsun :))
Çok yanlış...
Yani sırf erkek tarafı diye af buyurun kaz gibi yolmaya çalışmak nedir?
Karşı taraf istediği kadar zengin olsun,insan utanır.

Benim bildiğim nişanı,kınayı kız tarafı yapar,kına malzemelerini erkek tarafı alır.
Kıyafetler,yüzükler,gelinlik damatlık karşılıklı alınır.
Beyaz eşya da ortak alınır,mutfak kıza ait,yatak odası kızın. Vs vs

Aslında abartılmadığı sürece hoş adetler.
Karşılıklı hoşgörü ile yapılıyorsa,imkan dahilinde oluyorsa.
Ki bu zamanda zor
Konu sahibi de ban yemiş niyeki...
Neyse...

Bizde düğünde kinada yemekli yapılır genelde et yemeği bulgur pilavı ve hosaf... Sizde nasıl oluyor bilemem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…