Kız kardeşimle aram bozuldu, yardım!

feronia50

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
141
182
30
Kısa tutmaya çalışacağım hanımlar, kız kardeşimin nişanı var. Ben evde söz keselim aile arasında olsun bence o kadar masrafa girmeye gerek yok dedim, ona da mantıklı geldi ki kendisi çalışmıyor annem ise işe girdi düğün masrafları için babamın durumu orta halli.

Sonra damat akrabalarımı vs getireceğim diye ısrarcı oldu baktık ki sayı artıyor mümkün değil o kadar insanı evde ağırlamak.

Sonra kardeşim aradı, nişanlısı bir yer tutalım bütün masraflar da benden olsun demiş, kardeşim de kabul etmiş. Ben de o şekilde olmaz bugün değilse bi gün yüzüne çarparlar nişanı da bize yaptırdılar derler babamı küçük düşürme ne gerekiyorsa biz yapacağız dedim.

Sonra madem mekan tutacağız kendi akrabalarımızı da çağırmamız lazım öyle olmaz dedik annemle, kardeşim bizim tarafı pek önemsemedi açıkcası ona söylemeyiz , buna söylemeyiz, sayı artınca mekan masrafı artıyor, annem de bişeyden anlamıyor beni uyuz ediyor annem sayıyı artırıyor gibisinden konuştu.
Ben de dayanamadım senin nişanlının akraba ısrarı olmasaydı aile arasında evde yapacaktık annemi suçlayıp durma nişanlın taraflı konuşma deyince birbirimize girdik. Evde yapacağım kimseyle de konuşmak istemiyorum dedi koydu postasını şimdi aramız bozuk. Ben evim barkım ayrı olduğu halde güne girdim kardeşim niyetine ki şimdi nişanına gitmek bile içimden gelmiyor. Sonrasında aradım aramama dönüş de yapmadı, tamam nişanlısına laf söyletmesin ama ben de kötü bişey dediğimi düşünmüyorum, hatalıysam söyleyin yani bi yerde yanlış mı yapıyorum?

Niyeyse böyle yeni evlilik yolundaki bazı kızlarda böyle bi sendrom yaşanıyo hafiften bende de vardı daha çoklarını da gördüm.Bu süreçte karşı tarafı çok bişey sanıp laflarını dinleme,kendi ailesini göz görmemesi filan değişik bir durum oluyo.Siz şuan iyiliğine de konuşsanız ona kötü gelir,batar.
o yüzden madem size tavır alıyo bence elinizi eteğinizi çekin yapsın nasıl biliyorsa karışmayın nişanda gideer ablalık görevinizi yaparsınız,yeter.Bir de evet üstte arkadaşın dediği gibi evlilik yoluna giren birinin kendisi işe girip çeyiz vs halletmesi gerekirdi,anneniz işe giriyor siz güne giriyorsunuz.

Siz haklısınız. Kardeşiniz de kusura bakmasın karşı tarafın akrabası geliyorsa anneniz de çağıracak tabii ki. Ay bu yeni nesildeki tuhaf davranışlar beni öldürecek ya. Ben evde yaptım 20-25 kişiydik, gün tabagi tarzı bir hazırlık , pasta tatlı vs, vallahi mis gibi oldu. Karşı taraf da keşke kabul etseymiş ev olayını rahat oluyor. Kardeşim için otel salonu tutmuştuk aynı böyle kalabalık akraba olayı var karşı tarafın diye, iş uzadı da uzadı. İş artırıyor yani dışarıda yapmak. Ha yapacaksa da kendi akrabalarını da çağırmalı tabii ki, yoksa karşı tarafa da hayır demeliydi. Ayrıca kendi çalışmıyormuş, annenizin kendi ödeyeceğini masrafa niye karışıyor ki, çağırır kadın akrabasını kendi ödüyor

Siz neden bukadar karıştınız herşeye anlamadım?
Fikir verebilirsiniz ama sonunda sizin nişanınız değil.
Nişanlısına diyorsunuz yüzüne vurur diye ama maşallah sizde daha olmadan yok güne girdim yok bunu yaptım onlardan betersiniz.

zaten bu süreçler olaysız geçmese şaşarım. bence kardeşini anlamaya çalış ekstra problemler illa ki çıkacak sen abla olarak arkasında dur evet haklısın tek taraflı bakmış ama onun stresi ve sıkıntısı ona yeter bence evim barkım ayrı diye belirtmişsin evli isen sende bu süreçlerden geçmişsindir diye düşünüyorum. kalp kırmaya gerek yok bu ufak problemler için. inan bunlar çok basit konular ne olursa olsun kardeşin o senin ayrıca babanın küçük düşeceği bir durum yok damat tarafının durumu iyiyse bırakın karşılasınlar sonuçta kimseye zorla birşey yaptırmıyor kardeşin yarın bir gün yüzüne vuracağı zaman kardeşinin de ona söyleyecek sözü illaki olur ki zaten damat tarafının akrabaları fazla olduğu için yer tutuluyor eee hazır yer tutulmuşken sizin taraftan da gelmek isteyen gelsin ne olacak yani bu güzel zamanlarda bu şekilde kırmayın bir birinizi

Nişana kimin gelip, kimin gelmeyeceğine nişan sahibi karar verse daha iyi olmaz mıydı? Bu tip organizasyonlarda her şeyi ben bilirim, ben yaparım diye Kara Murat rolüne girersen, konunun sonunda senden kötüsü olmaz. Bırak kenardan izle, fikrini sorarlarsa da cevapla!

Fikrimi sorduğu için cevapladım zaten, kara murat rolune falan girdiğim yok sorduğundan ekstra müdahil olmadım ama erkek tarafı mekan diye tutturup, suçlu benim annem olunca orda tepkimi gösteririm, karsı taraf akraba getireceğiz diyor da benim annemin çağıracağı adamlar niye kardeşime batıyor sizce bu normal mi

Kiz kardeşiniz nisanlisi ile anlaşmış nişanı ben yaparim demiş kardeşiniz de kabul etmiş size ne oluyor ? Yok ileride yüzüne vurur yok bilmem ne bu kişi eşi olacak zaten kardesinizin aklına bu denli çirkin şeyler niçin sokuyorsunuz bizim nisanida eşim karşıladı hatta eşimin gücü yetmedi takılan takilardan verdim mekanı ödesin diye ne oldu yani şimdiki hoş aklım olsa hiç yapmazdık evde mis gibide olurdu hatta söz nişan bir yapardım anasini satayım ne olacak yaw bu denli pazarlıklar ileride senin paran benim parama dönüyor sonra karışmayın bence fikrinizi söyleyin sonra sen bilirsin bacım diyin. Bu kadar basit biz gerçekten millet olarak herseye çok karışiyoruz karismamayi ogrenmeliyiz

Valla kusura bakmayın ama annem 55 yasında elin temizlik işinde çalışmak zorunda değil onun için yapılanları da görmesi lazım, annemi suçladığı noktada ben sinirlenip devreye girdim zaten, ailesi bu kadar çabalarken neden erkek tarafı daha önemli oluyor.

Bakın anlatamıyorum heralde para için kavga edildiği falan yok, damat ben akraba çağırcam deyince sıkıntı yok, annem ben de akraba çağıracağım deyince sıkıntı var. Annem büyütüyor iyice kalabalık hale getiriyormuş masraf çıkarıyormuş ben bu tavrına kızdım kardeşimin.

Allah aşkına erkek tarafının akrabaları masraf olmuyor da niye annemin çağıracağı akraba sıkıntı ve masraf oluyor, annem sesini çıkaramaz kız kardeşim bağırıp yükselir çünkü annemi savunma noktasında ben müdahil olurum kusura bakmayın beter falan olan da ben değilim

Ya yorumlara gerçekten inanamıyorum, benim kızdığım nokta da annemin suçlanması o büyütüyormuş da o birilerini çağırmak istiyormuş, hiç bişeyden anlamıyormuş. Patladığım nokta zaten anneme yapılan haksızlık, kocaman kadına salak muamelesi yapıyor , yoksa bana ne nerde ne şekilde yapıyorlarsa yapsınlar.

Benim anlamadığım kardeşiniz çalışmıyor anneniz işe girdi nişan yapmak için. Bence daha büyük sorun bu değil mi?

bence sorun daha nişan masrafını karşılayamayan insanların evlenmeye kalkması ama her şeyin de mükemmel olmasını istemeleri
kardeşin salonda yapmak istiyosa çalışsın biriktirsin isterse çırağan balo salonuda yapsın
ben ailesini zor durumda bırakacak masraflara karşıyım eğer kendisi karşılayamıyorsa.
evet siz çok müdahale etmişsiniz orda hatalısınız, ama annenizin de ağzını açıp kızım durumumuz bu demesi gerekiyordu.

Ailem bunu sorun olarak görmüyor, evladımızsa yapmak zorundayız çalışmak zorunda değil olarak düşünüyorlar.
Benimde ailem ellerinden geldiği kadar destek oldu fakat annem sırf benim nişanım için işe girseydi ben çalışmasaydım anne saçmalama sen evde otur bu yaşta ne işim var ben çalışırım derdim. Burası bana hiç mantıklı gelmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…