Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

000

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
5.254
13.270
Herkese iyi forumlar,
Benim çok ciddi bir derdim var.
Kız kardeşim bundan 2 ay önce sevgilisinden ayrıldı. Tabi hepimiz şok olduk. Sevgilisi evlenme teklif etmişti evleneceklerdi.
Kardeşimde garip davranışlar vardı, sürekli dışarı gitmeler, sürekli ağlamalar, sürekli hırçın haller. Bunu erkek arkadaşından ayrılmasına bağladık.
Sonra bugün bizimkilere uğradım, kardeşim dışarı çıkmıştı. Zaten iki haftadır günlüğünü okumak istiyordum. Ve bugün cesaret ettim..

Okumamla beraber şok oldum. Nişanlı olan bir arkadaşı ile görüşüyor. Onunla görüştüklerini hep yazmış. Ondan kopamadığını,adama(!) açıldığı halde adamın onu ciddiye almadığını, benim sorumluluklarım var dediğini hep anlatmış. Beynimden vurulmuşa döndüm. Hala kendimde değilim, kendi evime geldim. Şoktayım. Eşime ne diyeceğimi şaşırdım. Kimseyle paylaşamıyorum. Adam kısaca şu an hem kardeşime umut verirken hem de nişanlısıyla beraber. Hatta nişanlısı aradığında kardeşimle beraberken konuştuğu bile olmuş.
Aklım almıyor nasıl benim kardeşim bunu yapar. Nasıl nişanlı bir adamla görüşür. hatta adam beni sevdiğini biliyorum, eski erkek arkadaşını sevmediğini biliyordum demiş. Daha anlatamayacağım şeyler var. Elim ayağım titriyor.

Ben bu işin içinden nasıl çıkaracağım kardeşimi? Adam sorumluluklarım var ayağına kardeşimle gününü gün ederken hem benim kardeşimi hem o kıza yazık ediyor. Benim kardeşim neler yazmış. Kalbim onu seçti. Onsuz olamam vs...Benim kardeşim nasıl bu kul hakkına girer, bunu da aklım almıyor. Alamıyor..çok kötüyüm.

Bana akıl verin nolur. Ne yapmalıyım? Kardeşim bunu bana anlatmadı. Ben gizli öğrendim. Onunla konuşayım mı?
Yoksa telefonundan o adamın numarasını alıp onunla mı konuşayım? Benim kardeşimi rahat bırakmasını mı söyleyeyim?
Bu mesele ciddi bir durum nolur akıl verin..
Lütfen bana tavsiye verin. Çok çaresizim.

Bu arada konu fake değil. Sebebini Mune Mune biliyor. Ona detaylı açıkladım. İsterseniz sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşinizin günlüğünü okuduğunuzu belli ederseniz sizce bu psikolojiyle ne yapar? Bence ilk iş o adama daha da yakınlaşır. Önce aranızdaki muhabbeti artırın size bir şeyleri anlatsın, sonra kızmadan sakince ve sevginizi hissettirerek uzaklaştırın o adamdan. Yoksa ters tepecek belli

Herkese iyi forumlar,
Benim çok ciddi bir derdim var.
Kız kardeşim bundan 2 ay önce sevgilisinden ayrıldı. Tabi hepimiz şok olduk. Sevgilisi evlenme teklif etmişti evleneceklerdi.
Kardeşimde garip davranışlar vardı, sürekli dışarı gitmeler, sürekli ağlamalar, sürekli hırçın haller. Bunu erkek arkadaşından ayrılmasına bağladık.
Sonra bugün bizimkilere uğradım, kardeşim dışarı çıkmıştı. Zaten iki haftadır günlüğünü okumak istiyordum. Ve bugün cesaret ettim..

Okumamla beraber şok oldum. Nişanlı olan bir arkadaşı ile görüşüyor. Onunla görüştüklerini hep yazmış. Ondan kopamadığını,adama(!) açıldığı halde adamın onu ciddiye almadığını, benim sorumluluklarım var dediğini hep anlatmış. Beynimden vurulmuşa döndüm. Hala kendimde değilim, kendi evime geldim. Şoktayım. Eşime ne diyeceğimi şaşırdım. Kimseyle paylaşamıyorum. Adam kısaca şu an hem kardeşime umut verirken hem de nişanlısıyla beraber. Hatta nişanlısı aradığında kardeşimle beraberken konuştuğu bile olmuş.

Aklım almıyor nasıl benim kardeşim bunu yapar. Nasıl nişanlı bir adamla görüşür. hatta adam beni sevdiğini biliyorum, eski erkek arkadaşını sevmediğini biliyordum demiş. Daha anlatamayacağım şeyler var. Elim ayağım titriyor.

Ben bu işin içinden nasıl çıkaracağım kardeşimi? Adam sorumluluklarım var ayağına kardeşimle gününü gün ederken hem benim kardeşimi hem o kıza yazık ediyor. Benim kardeşim neler yazmış. Kalbim onu seçti. Onsuz olamam vs...Benim kardeşim nasıl bu kul hakkına girer, bunu da aklım almıyor. Alamıyor..çok kötüyüm.

Bana akıl verin nolur. Ne yapmalıyım? Kardeşim bunu bana anlatmadı. Ben gizli öğrendim. Onunla konuşayım mı?
Yoksa telefonundan o adamın numarasını alıp onunla mı konuşayım? Benim kardeşimi rahat bırakmasını mı söyleyeyim?
Bu mesele ciddi bir durum nolur akıl verin..
Lütfen bana tavsiye verin. Çok çaresizim.

Bu arada konu fake değil. Sebebini Mune Mune biliyor. Ona detaylı açıkladım. İsterseniz sorabilirsiniz.

fake insta hesabı aç kendine mesaj at kardeşinle ve o nişanlı kişiyle ilgili bir suru şey yaz yarısı yalan yarısı doğru olan, kardeşine göster birisi bana bunu attı bu ne demek falan diye.
hem gunluğunu okuduğunu öğrenmez hem gözu korkar birileri biliyor beni tehdit ediyor falan diye.
aklıma bir tek bu geldi, adamı arasan kardeşinin iyice gözu kararır bence.

iyilikle halledilecek bir konu gibi gelmedi bana.
karışmamalısın olayını asla doğru bulmuyorum, senin kardeşin o tırnağı taşa değse senin canın acır. sevdiklerimize hayatlarıyla piyango oynama hakkı veremeyiz.

Kardeşinizin günlüğünü niye okuyorsunuz ? Bu çok yanlış ve ayıp . Nişanlı biriyle konuşması ona karşı bi şeyler hissetmesini onaylamıyorum ama onun özel hayatı sizi niye bu kadar ilgilendiriyor ? Bırakın yaşasın görsün . Nişanlı olan adam eğleniyor diyorsunuz siz ne derseniz deyin kardeşiniz kabul etmeyecek adam nişanlısıyla evlenince kardeşiniz anlar . Kendi haline bırakın .

Bir erkek kişisi o ikiyüzlü herifi arayıp neler yaptığını biliyorum diyip tehditler savursun korkutsun o pisliginm nişanlısının sülalesinden biri gibi konuşsun ama hiç renk vermeyin sizin yaptiginizla ilgili. Kız kardesiniz size açılırsa da yeni öğrenmiş gibi davranın.

Kardeşinizin günlüğünü niye okuyorsunuz ? Bu çok yanlış ve ayıp . Nişanlı biriyle konuşması ona karşı bi şeyler hissetmesini onaylamıyorum ama onun özel hayatı sizi niye bu kadar ilgilendiriyor ? Bırakın yaşasın görsün . Nişanlı olan adam eğleniyor diyorsunuz siz ne derseniz deyin kardeşiniz kabul etmeyecek adam nişanlısıyla evlenince kardeşiniz anlar . Kendi haline bırakın .
Aynı durumda olsanız siz tepkisiz kalabilir miydiniz gerçekten? Onun özeli deyip yanlışına göz mü yumardınız?

Günlüğünü okuduğunuzu söyleyerek başlayın konuşmaya. Size üzüldüm. Allah yardımcınız olsun. Umarım anlar hatasını.

• Beğen
Reactions: 000
Aynı durumda olsanız siz tepkisiz kalabilir miydiniz gerçekten? Onun özeli deyip yanlışına göz mü yumardınız?

Böyle yazanlar çok ilginç gerçekten. Bazı konularda babam annemi aldatıyor der konu sahibi ne yapmam lazım diye sorar, senin karışmaya hakkın yok sana ne gibi cevaplar. O kadar ilginç ki

Adam seninle beraber olurdum ama sen sırf benden diye bu çocuğu doğurursun olmaz demiş.
Böyle biriyle mi olsun kardeşim?
Adam onu kullanacak. Adamın niyet çok pis.
Biz İzmirliyiz ailemiz çok geleneksel değil ama evlilik dışı çocuk kardeşimi bitirir.
Bizi bitirir onu da bitirir. Aklım almıyor nasıl kardeşim bu durumda.
Eşime bir şey çaktırmayayım diye şu an ağlayamıyorum. Ne yapayım bu adam iğrenç biri?
Karışma demesi kolay..

Kardeşinizin günlüğünü okuduğunuzu belli ederseniz sizce bu psikolojiyle ne yapar? Bence ilk iş o adama daha da yakınlaşır. Önce aranızdaki muhabbeti artırın size bir şeyleri anlatsın, sonra kızmadan sakince ve sevginizi hissettirerek uzaklaştırın o adamdan. Yoksa ters tepecek belli
Adamla konuşsam olmaz mı?
Bir de adam nişanlısı için kardeşime onu seveceksin demiş. inanamıyorum ya.

Böyle yazanlar çok ilginç gerçekten. Bazı konularda babam annemi aldatıyor der konu sahibi ne yapmam lazım diye sorar, senin karışmaya hakkın yok sana ne gibi cevaplar. O kadar ilginç ki
Sizin bakis aciniz da benim gibi dusununler icin cok ilginc
Her insan ayni olmadigi gibi olaylara da farkli bakip farkli sekilde yasiyor
Mesela ben kardesimin günlüğünü asla ve asla okumam ya da baska birinin , emin olun benim gibi milyarlarca insan var
Ve bize de gunluk okuyanlar cok saygisiz ve ilginc geliyor

fake insta hesabı aç kendine mesaj at kardeşinle ve o nişanlı kişiyle ilgili bir suru şey yaz yarısı yalan yarısı doğru olan, kardeşine göster birisi bana bunu attı bu ne demek falan diye.
hem gunluğunu okuduğunu öğrenmez hem gözu korkar birileri biliyor beni tehdit ediyor falan diye.
aklıma bir tek bu geldi, adamı arasan kardeşinin iyice gözu kararır bence.

iyilikle halledilecek bir konu gibi gelmedi bana.
karışmamalısın olayını asla doğru bulmuyorum, senin kardeşin o tırnağı taşa değse senin canın acır. sevdiklerimize hayatlarıyla piyango oynama hakkı veremeyiz.
Adamın nişanlısı süphelenmiş zaten kardeşimi instagramdan aramış. adama sormuş.
Mesela adamla kordonda görüşmüşler balıkçıya gitmişler. Sonra adam bunun elini tutmuş.
Anlamıyorum ki.. Nasıl olur bu.. kardeşim vebal almaktan korkardı. Nasıl bunu yapar..

Kocana söyleme sakın. Kardeşine günlüğünü okuduğunu da söyleme ters teper. Nişanlısı olan adama da bir şey yapma. Sadece kardeşine yaklaşmaya çalış anlatırsa anlatır o zaman konuşursun ama onun dışında yapabileceğin bir şey yok maalesef

oncelikle gunlugu okudugunuzu anlamamali..simdilik durumu kimseye anlatmayin biraz zaman gecirip kardesinin dusuncelerinj planlarini ogrenmeye calisin.. kizkardesiniz baglanmis sanirim umududa varki ,boyle bir iliskiye devam ediyor . baktin halen devam ediyor bu durum ozaman karsi tarafla konusun durumu guzellikle izah edin ,ve kardesini kendinden uzak tutsun tabii adamsa sizi anlar..ama belliki onunda isine geliyor ..kardesiniz ikinci bir kadin olmayi bile bile seciyor ama illa bir kisi bu isten uzulen olacaktir. 🤔 direk tepki demek isinizi sadece zorlastirir ..
yavas yavas alttan alta isleyerek belki kardesinizi vazgecirebilirsiniz..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X