Doğuma Hazırlık Kız bebek isim önerisi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Umay ismi çok hoșuma gidiyor. Pelin toprakla uğrașanların pek sevmediği her yerde biten yabani pelin otu değil miydi ? Melis kulağa çok hoș geliyor. Ama bildiğim kadarıyla Rumca'dan geliyordu. Türkçe isim koymak isterseniz en güzeli ve en anlamlısı Umay. Öyle bir iki cümleyle anlatmakla bitmez Umay'ın anlamı. Türk mitolojisi kitaplarında tüm kitap boyunca Umay Ana anlatılır.

Kızlar ben ismini buldum ne zamandır pelin istiyodum ama kalbime yatmayan bi tarafı vardı o nedenle niyet kurdum kendi kendime Allahım en güzel hayırlı isim ne ise onu karşıma çıkart dedim o gece de biraz tefsir okuyordum kitapta zeynep ismi karşıma çıktı beklediğim işaret bu dedim ve karar verdim yavrumuzun ismi zeynep olacak inşaallah

Merhaba kızım için isim konusunda kararsız kaldım...hiç bir şey beğenemiyorum...Haziran sonu yada temmuz başı doğacak.Ablasının ismi İris.....Kızım Umay ismini buldu anlam olarakta aslında hoş ama yinede bi kaç seçenek daha olsa diyorum.Önerilerinizi bekliyorum :)
Beliz
Melis
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım

X