Doğuma Hazırlık kız bebegin en birincil belirtisi: göğüs hassasiyeti

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

latifehanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2007
35
3
44
hamile ve bebeginin cinsiyetini merak eden arkadaslar kız bebek bekleyenler daha ilk haftalarda göğüs hassasiyeti, şişliği, büyümesi bence en belirgin belirti. bunun nedeni de kız bebeklerde ostrojen hormonunun daha fazla salgılanması. erkek bebek bekleyenlerde ostrojen hormonu daha az salgılanıyor bunun yerine testesteron hormonu salgılanıyor. ostrojen hormonunun hamilelerde normalden daha fazla salgılanması durumunda ilk olarak göğüslerde daha fazla dolgunluk, büyüme, şişme, acı ,yağlanma meydana geliyor. buna paralel bacaklarda ve basenlerdei karında yağlanma daha fazla oluyor. erkek bebek bekleyenlerde göğüslerde cok aşırı bir değişim meydana gelmiyor. bunun sebebi östrojen hormonu. erkek bebek bekleyenlerde testesteron hormonuna baglı kıllanma ve sivilcelenme meydana gelirken, kız bebek bekleyenlerde gögüsler ve basen yaglanıyor, şişiyor, cild parlıyor benim gözlemlerim bu şekilde, bu belirtileri yaşayan arkadaşlar buraya yazarsa biz de bilgilenmiş oluruz. kız ve erkek anneleri ve hamileler göğüslerinizdeki değişimi paylaşırmısınız bakalım ne kadar doğru?

Benim oğlum olacak. İlk belirtim koltuk altımdan başlayıp,göğsümün kenarını kapsayan ağrıydı.Sonra da bu ağrı devam ederken göğüs uçlarımı sıkıştırınca çok acıyordu.Hala acır.Göğüslerim yarı yarıya büyüdü diyebilirim.İlk 3 ay kıllarım aşırı uzadı ama şu anda çok geç uzuyor.Sivilce çok nadir çıkar.
Bilmiyorum belki bebek kız olsaydı göğüslerim daha da büyürdü ama böyle de kalacağını sanmıyorum.
Tabii kız bebek doğuran tanıdıklarım var göğüsleri inanılmaz büyümüştü.Ayrıca bu kalça büyümesi de kız bebekte doğru bence.
Benim şu anda kalçalarım normal.Kilo almama bağlı olarak orantılı olarak biraz genişledim o kadar.

Benim gögüslerimde büyüdü sabahları uyandığımda acayip sızlıyor batıyor normalde zaten büyük gögüslerim şimdi biraz daha büyüdü umarım daha fala büyümez...

Cinsiyeti ögrenince yazarim . Çünkü benm göğüslerim Cok büyüdü. Ve hicbizaman adetim yaklaşınca göğsümde ağrı olmazdı.. bu sebepten hamilelik belirtimin en doğrusu buydu.. göğüslerim hala hafif ağrır dokununca.. birbeden yukarı çıktık. Ve alerji oldum.yediğim biseyden. Sadece göğüslerimde bikactane sivilce çıktı..alerji sebebiyledir diyoruz biz. Ama büyüme belki yaglanma olmuştur.ondanda olabilir... Cinsiyeti belli olsun yazarım inşallah...

kızlar hiç belirtilere takılmayın sonra ben gibi hayal kırıklığına uğrarsınız benim bütün belirtiler kızdı herkes kesin kızın olcak diyodu bebeğin cinsiyetini 23.haftada öğrendim sakladı hep saklayıncada kız diyolar ama benim oğlum olcak inş bütün belirtiler yalan

benim göğüslerim hamile kaldığımdan beri çok acıdı gerildi ve büyüdü ama oğlum olucak ve ilkinde ise hiç büyümemişti acımamıştı yinede oğlum olmuştu.......ve hamilelik belirtilerim çok çok farklıydı ikiside erkek cinsiyet pek alakası olduğunu düşünmüyorum hamileliklerdeki belirtilerin bu yüzden bende kızım olur diye umut etmiştim...........

goguslerım suan kocaman oldular boyle sutyendne tasıyor damarlar cok bellı mor morrrr

Bence kesinlikle tam tersi
iki kizim varikisindede goguslerimde hic acima sertlesme olmadi
amaaaa ilk kaybettigimbebegimde inanilmaz gogus agrim vardi ve bence erkekti o bebegim bulantimda hic yoktu onda
Arkadasim erkek bebek bekliyor resmen agliyorum goguslerim inanilmaz aciyo diyooo

bende 8 haftalık hamileyim ve fazlasıyla gögüslerim acıo ve şişti ve kocamn bişi oldular :)

bende gamzelim89 a katılıyorum belirtiler önemli değil bende 9 haftalık hamileyim benimde göğüslerim çok şişti ve acıyor bu hamileliğimde ilkinde hiç olmadı sivilce ve kıllanma yoktu oğlum oldu. bunda sivilce ve kıllanma oldu bakalım buun cinsiyetini öğrenince yazarım

bende 7 haftalık hamileyim ve göğüslerim çok kaşınıyor ama bunun kız bebişim olacak anlamına gelmiyor.doktorlar söylüyor bebeğin cinsiyetini bu tip şeylerde öğrenemessiniz die yüce rabbim hangisini verirse versin sağlıksını mversin inş. kızlar.

Muhammed bin Zekeriyyâ der ki: gebe kadının ayağında damarlar kızıl renk olursa erkek doğurur, eğer kara olursa kız doğurur; sınav da gebe kadının ayak üzerinde dururken işemesidir. Eğer sidiği sağ ayağına doğru akarsa erkektir ve aksi halde değildir.

eskiler böyle anlıyomuş

Arkadaşlar ben de belirtilere çok takılmayın derim. Çünkü herkesin hamileliği, belirtileri, şikayetleri farklı oluyor...

bence de belirtilere fazla takılmamak gerek.mesela benim kızımda midem hiç bulanmadı millet hep oğlun olacak dedi.göğüslerim acıdı mı acımadı mı hatırlamıyorum.bunda acı var ama bilemeyiz.sadece Allah bilir.ama östrojen hormonu ile göğüs hassasiyeti bana mantıklı geldi açıkçası..bir de kişiden lişiye değişir arkadaşım erkek bebeğe hamile ama midesi acayip bulanıyor...

bencede belirtilere takılmayın kızlar.. qöqüslerim hiç acımadı şişmedi yüzüm qüzelleşti tek bi tane bile sivilce olmadı ama kızım olcak :)) bu belirti dediqimiz şeyler tamamen rastlantısal bence

..benim insallah oglum olacak ama benim de bastan beri gögüslerim acidi sisti, büyüdü ve hassasiyeti cogaldi..ve asiri derecede sivilcelendim..yani herkesin belirtileri farkli oluyor .

en baştan beri göğüslerim hassaslaştı acıdı büyüdü mutasyon geçirdi resmen ama oğluş geliyor bence en net belirti kız hamilelikte bulantı çok olması temmuz anneleri bölümünde kız anneleri çok bulantı sorunu yaşadı biz erkek anneleri rahattık

belli olmuyor,asiri gögüs hassasiyeti olanlarin kizida ogluda olduguna sahit oldum

bende söyle oldu,oglumda koltuk altindan dogru gögsüme dogru hafif bi agri olusurdu ilk haftalar

kizimda sabahlari gögüs agrisindan duramazdim büyüdülerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…