Kitabını Al da Gel

Bak okunmayı bekleyen kitaplarım yarısını kk dan aldım,birazı hediye

1.Soffienin dünyası(yanlış yazmış olabilir:KK48:)
2.Od–İskender pala
3.hz muhammedin hayatı–martin ligs(bu kitabın yarındayım hala bitiremedim :eek:)
3.mücella–nazan bekiroğlu
4.şanzeli düğün salonu–tarık tufan
5.bir dilekle başladı herşey–debbie macomber
6.la–nazan bekiroğlu
7.yoksulluk içimizde–mustafa kutlu
8.kumarbaz–dostoyevski
9.babalar ve oğulları
10.geleceğe gülümse– sıtkı aslanhan(bu ay seminerine gitmiştim hayran kalmıştım kitabınıda aldım:KK16:

Eveeet hepsi jojuklarım benim hepsi pırrrrlantaaalarım:KK45:

bende bunlardan 2 yi 3 ü 9 u okudum :KK70: kumarbazı da okumuştum ama hatırlamıyorum hiç:KK43: nazan bekkiroğlunu merak ediyorum okuyunca yorumunu merakla bekliyorum geçen kitapçıda mücella yı gördüm bende ama emin olamadım alsam mı:KK66:

bende bunlardan 2 yi 3 ü 9 u okudum :KK70: kumarbazı da okumuştum ama hatırlamıyorum hiç:KK43: nazan bekkiroğlunu merak ediyorum okuyunca yorumunu merakla bekliyorum geçen kitapçıda mücella yı gördüm bende ama emin olamadım alsam mı:KK66:
2 yi okudin demek güzel ben begendim cok :)
Nazan bekiroğlunun yisuf ile züleyha kitabını okudum ve hayranım kednüsüne :KK70:

2 yi okudin demek güzel ben begendim cok :)
Nazan bekiroğlunun yisuf ile züleyha kitabını okudum ve hayranım kednüsüne :KK70:
ya bende alabilirm o zaman bir deneyim :KK66: od çok güzel ben bayıldım çok hoştu sonra şu trt de yunus emre nin dizisi vardı ya üstüne onu izledim paralel gidiyor bu kitaptakiyle olaylar nerdeyse çok hoşuma gitmişti dizi de o yüzden kitaptan sonra hani kitabı okuyunca filmi dizisi güzel gelmez ya bunda öyle değil iki türlü de çok güzel :KK66:

ya bende alabilirm o zaman bir deneyim :KK66: od çok güzel ben bayıldım çok hoştu sonra şu trt de yunus emre nin dizisi vardı ya üstüne onu izledim paralel gidiyor bu kitaptakiyle olaylar nerdeyse çok hoşuma gitmişti dizi de o yüzden kitaptan sonra hani kitabı okuyunca filmi dizisi güzel gelmez ya bunda öyle değil iki türlü de çok güzel :KK66:
İskender palanın 3-4 kitabını okudum kendisi hayranım olur :KK70:

İskender Pala'ya Od ile hayran olmuştum. İçime işledi o kitap. Okurken yaşadım, bulunduğum ortamdan uzaklatım, derinleştim,sadeleştim.
Herkes aynı tadı alamıyor elbet. Umarım beğenirsiniz.

Hz Muhammedin Hayatı–Martin Ligs çok ilgimi çeken bir kitaptı. Fakat beni de zorladı. Ne yazık ki isimler çok fazla. Öncesinde İskender Pala'nın Bülbülün Kırk Şarkısı'nı okuyup sonrasında Martin Ligs'i okumak daha makul geldi. Böyle deneyebilirsiniz. Her ikisi de Hz. Muhammed'i tanımak adına güzel kaynaklar.

Nazan Bekiroğlu - La Nar Ağacı ile tanıdım Nazan Bekiroğlunu ama 'La' bambaşka bir kitap. Yine beni içine alan, mistik havası olan bir kitap.

Şu an elimde uzun zamandır sürünen bir kitap var. Soner Yalçın - Efendi. Çok akıcı bulduğum, anlatımını sevdiğim ve merakla okuduğum bir kitap olmasına karşın zaman ayıramadığımdan okuyamadım. Bu hafta bitene kadar bu kitabı da bitirme sözü veriyorum kendime.

Hediye gelen 2 Kristin Hannah kitabı da okunmayı bekliyor. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Hannah kitaplarından Kış Bahçesi enfestir.

hikmet öztekin eyvallah ı okudum papucumun ajanı 2 kitabına başladım bu ay hızlı oldu geçen ay okumayınca:KK70:
bu eyvallah kitabını anlatayım biraz allah aşkını anlatan tasavvufi bir kitap yazar kendi kendine daha doğrusu fesleğeim diyerek anlatıyor derdini hislerini sevmek sevilmek arada kısadan hisseler denilen hikayelerle düşüncelerini dile getitriyor falan herkesin sevceği bir kitap değil ama ders çıkarılacak şeyler olabilir tasavvuf seviyorsanız yani:KK66:
neyse 2. kitabım biraz boş amaçlı bir kitap bir wattpad kitabının devamı vakit geçirmeye birebir güzel bir kitap bence insan okurken yorulmuyor ama birşeryler öğrenmek için okunacak bir kitap değil :KK66:

marilyn monroe marilyn monroe ne yapıyorsun bakalım yeni bölüm bekliyorum ne zaman gelir sence bulmuşken seni sorayım :KK70:
Hmm hafta sonu gelecek yeni bölüm. Atama dönemi ya, çok gerginim, kafamı verip yazamıyorum. Bir de iki hikayeyi de derleyip toparlıyorum, ondan biraz da aksıyor.
Ben de bu akşam kitaplığı düzenlerken sizler için bir yazı derlemeyi düşünüyordum. Bir de bir koleksiyonumdan bahsedeceğim.
Bu akşam fotoğrafları çekerim, yine bu gece ya da yarın sabah eklerim en geç.

Hmm hafta sonu gelecek yeni bölüm. Atama dönemi ya, çok gerginim, kafamı verip yazamıyorum. Bir de iki hikayeyi de derleyip toparlıyorum, ondan biraz da aksıyor.
Ben de bu akşam kitaplığı düzenlerken sizler için bir yazı derlemeyi düşünüyordum. Bir de bir koleksiyonumdan bahsedeceğim.
Bu akşam fotoğrafları çekerim, yine bu gece ya da yarın sabah eklerim en geç.
tamam canım ne zamandır yoksun yoğunsundur diye sormuyordum zaten inşallah herşey gönlünce olur atamalar ne zaman belli oluyor falan heber ver merak ederiz:KK66:

tamam canım ne zamandır yoksun yoğunsundur diye sormuyordum zaten inşallah herşey gönlünce olur atamalar ne zaman belli oluyor falan heber ver merak ederiz:KK66:
Belli oldu. Çok yüksek kapattı maalesef. Çok az alım olduğu için düşmüyor puanlar bir türlü. Bu ayın sonunda da Gümrük alımı var. Bir türlü kafam oturmuyor yerine anlayacağın, biri bitiyor, diğeri başlıyor.

Belli oldu. Çok yüksek kapattı maalesef. Çok az alım olduğu için düşmüyor puanlar bir türlü. Bu ayın sonunda da Gümrük alımı var. Bir türlü kafam oturmuyor yerine anlayacağın, biri bitiyor, diğeri başlıyor.
bu aralar kafanda yoğun desene ya gümrük alımında bişeyler olur o zaman umarım istediğin gibi :KK43: şu an hakikaten yoğun bir dönemden geçiyorsun ama hepsi biter sabret yeter marilyn :KK60:

Screenshot_2015-12-02-22-57-14-1.png

Bu aydan çok ümitliyim ayın ilk kitabı bittii:KK45: Kursta çok tatlı bir abla var o bana sürekli kitap getiriyor sağolsun hepside listemde olanlar:KK48: Allahtan istedim bi göz verdi iki göz :KK70: çok mutluyum bu yüzden uzuun bi süre kitap almam elimdede çok var ocakta gene gelicek ooooyyy neyse amma uzattım gelelim kitaba

Kitap güzeldi ben bundan önceyide okumuştum keyifli yazarı sevdim güzel amaa velakin kitap küçük okumakta hayli zor:-) sevdim genede güzeldi hayatta karşı çok artılar kattı bana:KK75: etkileyici mutlu sonlar her zaman kalbime yer eder.4 günde bitti.yavaş yavaş sindire sindire okudum acelem yok :KK71:

image.jpg

Kütüphanemi toparladığımı söylemiştim, daha önce. Bu fotoğraflardaki arkadaşlar ayrıldı ve yakında eski kitapçıya doğru yol alacaklar, yerlerine yenileri alınacak. Tamamını okudum, hiçbirini sevmedim, hepsini elden çıkaracağım.
Yakınlarda okuduğum Tutsak için ayrı bir inceleme yazısı yazacağım.
Benim sevdiğim türden bir "macere/gerilim" romanı değil. Kısaca bahsedeyim, mistik öğeler içeriyor ki benim en sevmediğim tür.
Eğer içlerinden merak ettiğiniz bir kitap varsa, yazın incelemesini yapayım.
image.jpg

Bu ciciler de benim kitap ayraçlarım. Ne yazık ki geçen sene çok geniş olan ayraç koleksiyonum 1 yıl içinde eridi gitti. Her gelen aaa bu ne kadar güzelmiş diyerek aldı gitti, bir daha da vermedi ;( Yaklaşık 40 tane ayracım vardı ve geriye bunlar kaldı. Bunlar da en sevdiklerim zaten. Kimseye vermedim :KK70:

Yarına kadar sanırım, C. Grange'ın okuduğum 3 kitabının incelemesini yapacağım size. Buralar biraz durgunlaştı, biraz haraketlendirelim :KK73:

Eki Görüntüle 1706375
Kütüphanemi toparladığımı söylemiştim, daha önce. Bu fotoğraflardaki arkadaşlar ayrıldı ve yakında eski kitapçıya doğru yol alacaklar, yerlerine yenileri alınacak. Tamamını okudum, hiçbirini sevmedim, hepsini elden çıkaracağım.
Yakınlarda okuduğum Tutsak için ayrı bir inceleme yazısı yazacağım.
Benim sevdiğim türden bir "macere/gerilim" romanı değil. Kısaca bahsedeyim, mistik öğeler içeriyor ki benim en sevmediğim tür.
Eğer içlerinden merak ettiğiniz bir kitap varsa, yazın incelemesini yapayım.
Eki Görüntüle 1706377
Bu ciciler de benim kitap ayraçlarım. Ne yazık ki geçen sene çok geniş olan ayraç koleksiyonum 1 yıl içinde eridi gitti. Her gelen aaa bu ne kadar güzelmiş diyerek aldı gitti, bir daha da vermedi ;( Yaklaşık 40 tane ayracım vardı ve geriye bunlar kaldı. Bunlar da en sevdiklerim zaten. Kimseye vermedim :KK70:

Yarına kadar sanırım, C. Grange'ın okuduğum 3 kitabının incelemesini yapacağım size. Buralar biraz durgunlaştı, biraz haraketlendirelim :KK73:
Bende yeni basladım ayrsç koleksiyonuna benimde 20 tane var

Merhaba arkadaslar,
Konunuzu sabote ettigim icin ozur dilerim. Bir sorum var. En iyi cevabi da bu bolumde alacagimi dusundum. Baska bir kitap topiginde de sordum bu soruyu. Birde burdan fikir alayim dedim.
Ben ilkokul yillarindan beri kitap okumaya bayilan biriyim. Kitaplarin o gizemli dunyasinda kendimi kaybetmek, en buyuk eglencemdi. Ama gelin gorun ki, oylesine zayif bir hafizam var ki, okudugum kitabin uzerinden biraz zaman gecince, kitaba dair herseyi unutuyorum. Kac kitap okudugumu bilmiyorum. Dunya klasiklerinin bircogunu okudum. Yillarca kutuphane uyeligim vardi, usenmeden gittim geldim, kitap aldim okudum. Amma velakin, ben hicbirini hatirlamiyorum. Birisi bana hangi kitaplari okudun diye sorsa, beşden fazla kitap sayamam heralde. Isimleri bile aklima gelmiyor. Ya da Vadideki Zambak kitabinin konusu ne diye sorsa biri, dogru duzgun bi cumle kurup da cevap veremem. Cunku o derece unutuyorum. Aslinda kitabi okudugum zaman, cok fazla etkisine kapilan, bir iki hafta etkisinden cikamayan biriyim. Ama nedendir bilmiyorum, uzerinden vakit gecince, ben o kitaba dair hicbirsey hatirlamiyorum. Normal yasantimda da eskiye dair seyleri cokca unutuyorum.
Size sormak istedigim, aranizda bu durumu yasayan var mi? Bunun normal olmadigini dusunuyorum ama bir doktora gorunmem gerekir mi bunun icin bilmiyorum. Size birisi bes yil once okudugunuz bir kitapin ozetini sorsa, kitabin kahramanlarini sorsa, hatirliyor musunuz?
Ne kadar cok kisi cevap verirse, benim icin o kadar aydinlatici olur. Lutfen okuyan herkes cevap yazarsa, cok memnun olurum.

X