kistik lezyon

mavi05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
9
0
merhaba;

16 haftalık hamileyim. Detaylı ultrasona girdim ve bebegimin beyninde shifte yol açmayan
kistik lezyon tespit edildi. Henüz sonucları kendi doktoruma gösteremedim. Diğer taraftan
bu kistin zamanla küçülebilecegi o zaman ileride sadece baş agrısına yol acacagı ama aynı zamanda büyüme riski oldugunu ve ameliyat gerektirecegi söylendi.
İlk hamileligim; bebegin gelişimde hiç bir sorun yok; ikli test sonucları gayet güzel...
Konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır?
acil yardım ltf.senağlama

canim hicbir bilgim yok ama yinede gecmis olsun demek istedim..Allahim insallah sagliklar verirde ileride bebisin bu rahatsizliklarla karsilasmaz..bence herseyin olumlusunu düsünmeye calis (zaten bebisin cokta saglikliymis) olumlu seyler olsun..

teşekkür ederim; olumlu düşünmeye calışıyorumben ne hissedersem küçük beyi de etkileyecek diye...
ama sanırım pek başarılı olamıyorum....

tşkler cnm.

bebim bebeğimdede görülmüştü deyaylı ultrasonda 1 saaat kadar bakılmıştı koryoid pleksus kisti dendi. kistin işaret ettiği anamoliler saptanamamıştı çok şükür. kendi dr uma gösterdiğimde önemli olmadığını zamanla küçüleceğini söyledi ve öylede oldu. bebeğim şu an 6 aylık ve sağlıklı. üzme kendini bende çok üzmüştüm seni anlıyorum içini temiz tutu güzel düşün.

dr unla görüşünce haber ver lütfen merak ederim

teşekkür ederim; insan olumlu örnekler duyunca rahatlıyor gerçekten.
yarın izin alabilirsem- olmadı eşim zaten izin aldı - gidip gösterceğiz sonuçları doktora.
dilerim güzel haberler yazarım bu köşeye...

inşallah canım ya dualarım seninle

doktorumuza gösterdi eşim sonucları sabah. Doktor endişelenecek bir sey olmadıgını; doguma kadar geçmesini beklediklerini söylemiş. En kötü ihtimalle geçmezse hemen dogumdan sonra ameliyatla alırız ; düşündügünüz kadar endişe verici bir operasyon degil demiş...

biraz rahatladım ama hala bir baska doktora da sonucları gösterme taraftarıyım...

sevindim canım ya sen yinede baskasına göster daha ii olur. bu tarz kistler 20. hftya kadar kaybolur denmişti bize öylede oldu. inşallah bebeğininde öyle olu. birde doğum sonrası bebeğimi kontrole götürdüğümde dr bu kistlerin bazende gebelikte yetersiz beslenmedende kaynaklanabileceğini söylemişti beb yeterince besleniyordum ama 3 aylık hamileyken ödemlerim baş gösterince çoğu gıdadan uzak kalmak zorunda kalmıştım dr önerisiyle aksi takdirde bebeğimin ölümüne sebep olacaktı ödemlerim.eğer senin böyle bi sorunun yoksa çok ii beslen özellikle protein ağırlıklı.

konuyla ilgili bir bilgim yok...geçmiş olsun..kısa sürede atlatmanızı umud ediyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…