Kıskançlık normal midir

Ahuu14

Yarabbim büyüksün...
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.899
3.707
Kızlar Merhaba , çevrenizde siz ne alırsanız alan , baştan aşagı süzen kadınlar vardır mutlaka , bazen olabilir biz kadınlar severiz kim ne giymiş vs diyorum ama benim sevdiğim bi arkadaşım var , sevmediğim özelliği beni her gördüğünde eski takılarıma anteni mi ayakkabını nerden aldın vs sorar , bugün bi bileklik almıştım ,Arkadaşıma dedim ki şuan sıkışığım , ay sonra yüzüğünü de almak istiyorum demiştim bugün foto almış hem bileziği hemde yüzüğü almış foto atıyor bana senden daha ucuz aldım diye sinirim bozuldu

Mune rica etsem bdv ya taşınabilir mi ceza yemeyeyim yanlışlıkla açtım buraya

Ben böyle birine almak istediklerimi falan söylemezdim. Nereden aldığımı da söylemezdim. İnsan biraz özgün olur yaa hiç mi kendi tarzı yok böylesi insanın anlamıyorum ki. Bir şeyi beğenirsin tamam ama her şeyi almak ne. En uyuz olduğum şey. Bence normal değil.

sevmediğim özelliği beni her gördüğünde eski takılarıma anteni mi ayakkabını nerden aldın vs sorar ,
madem bu ozelligini sevmiyorsun neden ona aldigini anlatip resim atiyorsun?
anlatma aldigini ettigini:)
ayrica bence arkadas arkadasi influence edebilir.
bir kiz bir sey alir cok sever cevresindekiler de aynisi benzerini falan alir demek ki guzelmis diye.
hemen kötüye yormaya gerek yok ve bence kiskanclikla da cok ilgisi yok.
daha dün arkadasima siparis verdigim avizeyi gonderdim. aynisinin baska rengi meger kizin yatak odasindaymis her an gittigim birisi. heralde trendyolda görünce tanidik geldi hosuma gitti aldim. hic haberim yok o kızda da oldugundan.

yatagimiz da ayni marka modelmis. ben onun yataginin ne olduğunu bilmeden almistim sonradan soylemisti "bizimki de bu on yildir memnunuz" diye.
evinin köşe yerinde coook rahat bir salincak var. bayiliyorum inanilmaz rahat. her misafirlige gittigimde orada otururum. daha büyük evim olursa mutlaka alirim aynisindan.
bence (ve arkadasima göre) bu kıskançlık degil. zevklerimizin bir olmasi

Kıskançlık böyle bir şey değil. Sizin aldığınız şeyleri beğenmesine rağmen kötüleseydi kıskançlık olurdu. Kadın açık açık beğendiğini ve nerden aldığınızı soruyor. Bir şeyi beğenmek/imrenmek ile kıskanmak aynı şeyler değil. Benim aldığım şeyleri arkadaşımın da beğenip almasında benim için bir sakınca yok. Özellikle de bunu bu kadar açık yüreklilikle yapıyorsa hiç hiç yok.

Üstelik benden önce alıp nispet yapar yapar gibi fotoğraf atması , direk soğudum

Benim hayatımda hep bu tarz arkadaşlarım oldu, ne yaptıysam yapan üzerimdeki kıyafeti benimle birlikte iken gidip alan, özel hayatıma çok meraklı olan. Seni çok iyi anlıyorum canım. Bu tarz insanlar bana bu zamana kadar hiç iyi gelmedi, hepsi ile arkadaşlığımı bitirdim. O kadar rahatladım ki. Hayatım temizlendi. Gerçek dost veya arkadaş bu şekilde hareket etmez. Elbette birbirimizde gördüğümüz şeyleri beğenir alırız ama onların hayatı tamamen biz olduysak bu artık tehlikeli bir yere gitmeye başlıyor. Bu senin aslında o arkadaşın için ulaşamadığı kişilik olduğunu gösterir Bu özenme davranışı sana kendini iyi hissettirsin, ama bundan çok rahatsızlık duyduğunda kendisi ile durumu paylaş. Neden böyle yaptığını ve rahatsız olduğunu ilet. Hiçbirimiz stilist veya özel koleksiyonlara sahip insanlar değiliz elbette o da alabilir o eşyaları ancak şuna çok dikkat etmelisin bu eşyalardan öte senin özel hayatına kadar çok merak edip hayatının derinini etkileyecek kadar seni gözlemleyen bir arkadaş mı, bu noktada ben arkadaşlığımı kestim. Bana da çok iyi geldi Yeni temiz insanlarla karşılaştım sonrasında da

doğru bende sevdiğim şeyler varsa sorarım alırım da çok beğendiysem buradaki sorun her zaman yapıyor ayakkabından tutun kolye mi taktın bunu mu aldın

Çok güzel yorumlamışsınız teşekkür ederim , içinin çok fesat olduğunu düşünmüyorum lakin ama çocukça geliyor ve rahatsız eden bi his gibi , mesela geçen bi sınava girdim ona da söylemiştim sınava kayıt yaptım diye , kendisi gidip arkadaşına , uzaktan tandığı başka kıza da demiş ki sizde girin diye rahatsız oldum , Allah iyi insanlarla karşılaştırsın

Amin canım, bu tarz durumlar seni çok rahatsız ettiğinde mutlaka konuşmanı öneririm, aynı durumu çok kez yaşadım. Konuşmayıp içine attığında insan kin tutmaya başlıyor kendine zarar vermektense arkadaşını yaptığı davranışları düşünmeye it. Sana değer veriyorsa önemseyecektir dediklerini

Aman ben valla kim ne yaparsa yapsın kafasındayım, zamanım bunları düşünerek harcadığımdan çok daha kıymetli çünkü

Burda önemli olan niyet bence sizin arkadaşınız atıyorum bişeyi begeniyorum diye ona gösterdiğinizde sizden önce gidip alsa hoş gelmez,

Doğrudur ne diyeceğini merak ettim.

Böyle biriyle neden arkadaşsın hala?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…