Kiskancligim yüzünden yaptigim rezillik

Boşanmalar arttı çünkü kadın artık sosyal hayatın daha da içi de para kazanıyor katlanmak istemiyor hak da veriyorum, kimse evliliğine katlanmamalı, evliliğinde mutlu olmalı

Anladim da o zaman evliligin ne anlami kaliyor? Uzun sureli bir ortak partneliktan ote ne gibi bir ustunlugu var?
Bence kredibilitemiz yanimizdaki erkekle tanimlanmamali. Kutsalligimiz da, basarilarimiz da, serefimiz de.

Evliliğiniz sürmemesinde bu bakış açısının etkisi var mıydı? Yoksa farklı sebeplerden mi ayrıldınız?

Bu bakis acimla hic alakasi yoktu cok farkli konulardan ayrildik.

@unfortunate_angel

Potansiyel alici verici gozuyle bakmak diye bi olay yok. Kadinin da erkegin de nefsi var. Kimsenin art niyeti alninda yazmiyo.

Bazi arkadaslar da nasil iliskinin kesildgni anlatmis. Anlatayim. Evlenirken o daha hic bisi demeden ben ona saygimdan arkadaslarmn hepsyle konusmutsum. Evlendigimi artk kankalign uygun olmayacagini. Zaten bunu anlamayacak bi insan arkadasm olsa ne olmasa ne? Hepsi en ufak bi sıkıntmda yine yanlarmda olcaklarni soyledi. Bosandgmda da hepsiyle yeniden gorusmeye basladm ve bitanesi bile aaa bizle gorusmemstn simdi defol demedi eski gunlerdeki gbi muhabbetmz devam etti. O kdr saglam dostluklarm var ki ben yillar sonra bile gelip onlarla konussaydm beni ilk gunku gibi karsilarlardi. Iste gercek kankalik budur. Esine saygi duyacak insandir. Evlendkten sonra insanin esi, kanka dost olarak yetmeli. He yine gorusun. Ben sokakta gorsem yuzlerine bakmicak degldim. Ama bu evime gelip esimin yaninda bana sarilabilecekleri anlamina da gelmiyor.

Ki ben cok kiskanc bi insan da degilmdir. Bu benim kendime duydugum saygiyla alakali. Esimden bi kere bile internet sifrelerini filan istemisligim yoktur. Umursamam. Guvenmek isterm denetlemek yerine. Ama kendime de cok saygi duyarm bu konularda. Sadece benim gururumu bu sekilde kirmasina musade edemem.

Anladim da o zaman evliligin ne anlami kaliyor? Uzun sureli bir ortak partneliktan ote ne gibi bir ustunlugu var?
Bence kredibilitemiz yanimizdaki erkekle tanimlanmamali. Kutsalligimiz da, basarilarimiz da, serefimiz de.

Kendi adıma zaten bir üstünlük ya da bir kutsallığı olmadığını söylemiştim sanıyorum 3 yorum önce

2.paragrafı anlamadım, bir erkekle tanımlanmıyo zaten benim şerefim, ben başlı başına değerliyim keza eşim öyle, bir ancak birbirimizi parlatırız birbirimizden nemalanmayız

Tam olarak burda yazmışım
Evet anladim sagolun gosterdiginiz icin de, demek istedigim kisinin degil toplumun kutsamasi.
Toplum evlilik disi dogan cocugu kutsamaz. Topluma gore evlilik kutsaldir. O yuzden rahip veya imam karsisinda evlenirler.
Sekuler nikah da dahil, genel toplum anlayisina gore, evlilik kutsaldir. Evlenmeyip beraber yasayanlara "living in sin" denir, niye?
Bu kutsanma meselesi cok onemli.
Turkiye'de seref onur namus meseleleri erkeklerin tekelindedir. O yuzden namus cinayetleri isleniyor. Biz bir metayiz, onlar sahibimiz. Toplumun cogu bu yonde dusunuyor. Biz istedigimiz kadar kendimizi ozgur birey diye ilan edelim. Evlenen kadin kocasina ait meta olarak goruluyor. Sorry.

İmam nikahının konuşulduğu bir konuda ki sen de vardın konu kapandı sonra, bir arkadas bana zina yapıyorsun demişti aklıma geldi bak, benim dini nikahım yok, toplumun evliliği kutsallaştırması çocuğun bu şekilde kabul görmesi falan dediklerin doğru, ama ben kendi evliliğimde topluma göre değilde bana da doğru gelen şeyi yaptım, bende çocuğun evlilik içinde doğmasına inandığım icin

Sonuç ne bilmiyorum ama cidden çok ayıp yaptığın. Kızın yerinde olsam çeker giderdim ama o olgun davranmayı seçmiş. Eşin iyi tepki vermemiş sana. Hiç telafi falan etme bırak dağınık kalsın daha iyi derim..

Ahan dini nikahı olmayan bi tek ben Varım sanıyordum.

Canim ben seni cook iyi anladim ve hak veriyorum cunku benim ablamda aynisini yasadi ve iyi niyetiyle yaklasti ve inan ki uzulen taraf ablam oldu aakin gorusmeyin ozurse dilemeyin evinizde o kadinla ilgili asla konusmayin dus7ncenizden atin ve esinizle mutlulugunuza bakin sen en iyi erkek arkadasini getirsen eve sarilsan bakalim esin kiskanmiyacakmiydi kalbinin sesini dinle tavrini bozma

Siz çok uzak bir zaman diliminden bahsediyorsunuz ve artık resmi , dini evlilik olsun olmasın herkesin çocuğu da tanınıyor . Toplumda çoğunlukla kabul ediyor .

Siz çok uzak bir zaman diliminden bahsediyorsunuz ve artık resmi , dini evlilik olsun olmasın herkesin çocuğu da tanınıyor . Toplumda çoğunlukla kabul ediyor .
%49 u susluman bir toplumda nasil boyle bir kaniya vardiniz. evlilik disi, babasi belli olmayan cocuklara gercekten adil davraniliyor mu? Turkiye Danimarka mi oldu bir gecede haberim olmadi...

%49 u susluman bir toplumda nasil boyle bir kaniya vardiniz. evlilik disi, babasi belli olmayan cocuklara gercekten adil davraniliyor mu? Turkiye Danimarka mi oldu bir gecede haberim olmadi...

Son dönemde burada açılan konulara bile baksanız ve yorumlara bunu siz de farkedersiniz .

Ay dayanamadım hepsini okumaya ben kadın olarak çekemem bu kadar fesatlığı adam nasıl dayansın.
O kız da hiç bozmamış yine sizi.Sizi değil de kendi efendiliğini bozmamış aslında.
Bence kendine ve eşine güvenen bu derece kıskanmaz.

Oyyy zina mı yapıyomuşuz. 8 yıldır evliyim ve evlenirken yalnızca resmi nikah yaptık. 3 çocuğumuz var. Yüzük takmıyoruz ama herkes bizi evli biliyor. 3 gün düğün yaptık. Bunca yıldır biz zina yapıyoruzda; kimseye duyurmadan imam nikahı yapanlar meşru muymuşşşşşşş......

Canım yorumları okumaya üşendim daha önce yazan oldu mu bilmiyorum ama keşke kıskandığını belli etmeseydin.Bu eşinin gözünde "kendine güvenmediğin" imajını yaratır ve erkekler çok iddialı narsist kadınlardan hoşlanmadığı gibi özgüvensiz kadınlar da onlara belli bi süre sonra cazip gelmemeye başlar ne yazık ki.(Özgüvensizsin demiyorum yanlış anlama onlarda öyle bi algı oluşturuyo kıskançlık).Bence o veya başka bi kadın hakkında negatif yorum yapma hatta abartıya kaçmayacak derecede iltifat et nacizane :)

Kesinlikle katiliyorum... Zaten bu nikah meselesi sadece bizim memlekette boyle sacma sanirim. Nikah zaten evliligi herkese duyurmak amacli yapilan bisey. Allaha da bu yuzden soz veriliyor. Nikah memurunada. Yani amac onemli. Ne sekilde oldugu degil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…