KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

BİR DUA......

Allahım sana sığındım, sana emanetim. Vekilim sensin.Şu andan itibaren kendimi toparlamaya niyet ediyorum.Beynimi uyuşturan beni değersiz kılan senin yolundan alıkoymaya çalışan tüm her şeyi sevgi ile hayatımdan uzaklaştırıyorum.Kalbimdeki kırgınlıkları şifalandırmaya niyet ediyorum.Herkesi ve kendimi affediyorum. Allahım sende beni affet.Şu andan itibaren yeni bir kontrat imzalıyorum.Mutlu olmayı seçiyorum.Huzurlu olmayı seçiyorum. ve hayatımı helal yoldan kolaylıkla ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya niyet ediyorum.Şükürler olsun. amin

Son düzenleme:
"Ben yaşadım mı? Bu benim hayatım mıydı? Ben hakikaten yaşadım mı? sorusuna şöyle cevap verebilirsiniz. Bir tanesi 'Ben hep elalem ne der diye yaşadım. Ben ömür boyunca hep başkalarının benden beklentilerini yerine getirmek için çabaladım.' Böyle insanları tanıyabilirsiniz? Evet. Yaşlandıkça asık suratlı olurlar. Özellikle çocuklara ve gençlere çok öfkelidirler. Mutlu insan görmeye tahammül edemezler. Çünkü içi bilir yaşanmamış bir yaşam."

Araf suresi 19 - (Sonra Allah, Âdem'e hitab etti): "Ey Âdem! Sen ve eşin cennette durun, dilediğiniz yerden yeyin; fakat şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

*****“Ey Âdem, mesken et o cenneti sen eşinle de ikiniz dilediğiniz yerden yiyin…”

Şeytanın ilk fısıltısına açık hale geldi can kulağım. Şehvetimi saran örtünün ucu böyle kalkıverdi. Sınırlarım içinde hoşnutken kendimden, bana bahşedilen alan bana yeterliyken, hatta fazla bile gelirken, ilk uyarının gelişiyle sınırımı fark ediyorum. Başımı duvara vurmuş gibi sarsılıyorum

******“…ama şu ağaca yaklaşıp da zalimlerden olmayın.”

Sınırlandırıldığımı vehmediyorum. “Ben” deyişime dayanıp “benim” diyeceğim yeni şeyler ardına düşüyorum. Oysa “ben” deyişim bile verilmişken bana “benim” dediklerim zaten “benim” olamaz ki. Benim bana “ben” deyişimi Senin bana “sen” deyişine borçlu olduğumu unutmuşum. Sinir uçlarıma dokunuyor şeytan bu kertede:

Araf 20 - Derken onların, kendilerinden gizli kalan çirkin yerlerini kendilerine göstermek için onlara fısıldadı: "Rabbiniz, başka bir sebepten dolayı değil, sırf ikiniz de birer melek ya da ebedî kalıcılardan olursunuz diye sizi şu ağaçtan men etti." dedi.

************“Rabbinizin sizi bu ağaçtan uzak tutması, yalnızca, siz ikiniz melekler (gibi) olmayasınız ve sonsuza dek yaşayamayasınız diye…”
Daha güzelinin benden esirgendiğini sandığımda, bahşedilmiş güzellikleri yitirmeye başlıyorum. Güzelliğimi tamamlayan perde yırtılıyor. Beni benden saklayan örtü kalkıyor. Aynada yüzümden utanmamı önleyen saf uyum kırılıyor. İçimin de içinde serin ve selim olarak uyuyan ateş alev alıyor.

************“Şeytan'ın verdiği vesvese, o ikisinin kendilerinden örtülmüş olan çirkinliklerini açmak içindi…”

Açmak… Pandora'nın kutusunu açmak gibi bir şey bu. Cini lambadan çıkarmak gibi… Artık baş edilmez bir sarsıntının ortasında kalacağım. Dönüşü yok. Sınavdayım. Savrulmalara maruzum. Fırtına hiç dinmeyecek. Bağışık değilim artık. Enfeksiyona açığım. Yara alabilirim.

İkinci İzlediğiniz videoyuyu merak ettim

30/05/2022​

1 video
1.384 ya latif

Kararsız kalmamanın 3 basit yolu:

Günde 35000 karar aldığımızı bilmek çok enteresan geldi.kararlı insanlar olduğumuzu sanıp sabah gözümüzü açar açmaz kafamızda binlerce karar alma konusunun döndüğünü bilmek

kadınlar kulübüne girsem önce okusammı ,yorummu yapsam?
bildirimlerime bakımp incelesemmi?
okurken çaymı alsam kahvemi?
gibi gibi gibi

peki kararsız kalmamak için ne yapmalı
1.sonuçları önemsiz kararlar için zaman harcama
2.bugün vereceğin kararı yarına bırama[zaten bugün 35000 karar vereceksi bir kenara atıp yarınki 35000dde üstne ekleyip beynini zorlama)
3.deneyimlerine güven ve bazı kararları otomatiğe al

Araf 21 - Ve onlara: "Elbette ben size öğüt verenlerdenim." diye de yemin etti.

***************“[Bir de] yemin etti şeytan: “Samimiyim, sizin iyiliğinizi istiyorum.”

İyiliğimi istediğini söyleyenlerden göreceğim kötülüğü demek ki… Sözde içtenliğin yumuşacık yastığında uyutulacağım artık. Kendimi kendimden saklayan örtü kalkınca, kendime koktum. Kendimden korktum. Köklerimin kirli sular emdiğini anladım. Kendimde kendimi aşan bir özün varlığını fark eder oldum. Kabuğumu kıran, tenimi soyan, gömleğini yırtan kötülük tohumu kıpırdadı. Sınırlanamaz arzu ve heves çıkageldi. Dizginlenemez hırs ve şehvet ön aldı. Çeperlerimi yırtan bir devasa hacim üzerine kurulmuş benliğim. Ağırım kendime. Ağrıyım kendi kalbime.

Araf 22 - Böylece onları aldatarak aşağı sarkıttı (önceki mevkilerinden indirdi). Ağacı(n meyvesini) tadınca, çirkin yerleri kendilerine göründü ve cennet yapraklarını üst üste yamayıp üzerlerini örtmeğe başladılar. Rableri onlara seslendi: "Ben sizi o ağaçtan men etmedim mi ve şeytan size apaçık düşmandır, demedim mi?"

*********************“Bu suretle kandırarak ikisini de sarktırdı; o ağacı tadar tatmaz, ikisine de çirkin yerleri açılıverdi.”

Kendinden utanması, kendini fazla görmesidir insanın. Kendini lüzumsuz sanması… Özenilerek var edilene yakışmaz bu. Sevilerek hayat verilene yakışmaz. Muhatap alınarak şuur verilene, bilinç bahşedilene yakışmaz. Bu, kendi aynasını kırmasıdır insanın. Kendi yüzünü çizmesi. Güzelliğini iptal etmesidir. Senin razı olacağın hâl değil bu. Zira Sensin beni lüzumlu gören. Sensin varlığımı önceleyen. Sensin yokluğumdan hoşnut olmayan. Düşünce, elimden tutarsın elbet. Kirlenince, pak etmek istersin beni. Utancımın karasında ezilmeme razı olmazsın elbet.

*********************"Başladılar Cennet yapraklarından üzerlerine üst üste yamamaya…"

Hoş, olup bitenleri anlatan Sensin. Senden habersiz yürümüyor hiçbir şey. Bana Sen haber veriyorsun. Duymamı, ama özellikle duymamı istiyorsun. Senin isteğin bu. Senin iraden… Babamın ve annemin aldanışına benim de sürüklenebileceğimi biliyorsun. Bilmemi istiyorsun. Bildiğini bildiriyorsun. Belli ki annemin ve babamın dönüşünü bana da açmaktır muradın. Yüzleri ak eden, utançları silen, ümitsizliği unutturan derin pişmanlığın eşiğine koymak istiyorsun.

BİR DUA......

Allahım senin hakikatını kolaylıkla ve sağlıklı bir şekilde fark edebilmeye , uygulayabilmeye ve hazmedebilmeye niyet ediyorum..

BİR DUA...

Allahım kafamın içindeki tüm kararsızlıkları,senin yardımınla şifalandırmaya, benim ve bütünün en yüce hayrına olan seçim yapabilmeye , hayatımı kararlı bir şekilde yaşayabilmeye niyet ediyorum.Ben kendime ve herkese hak veriyorum.Kendimi ve herkesi yargılamaktan vazgeçiyorum.Şu andan itibaren düşüncelerim net ve berrak.Yaşamayı seviyorum.Bu hayatta olmayı seviyorum.Güvendeyim, ilahi koruma altındayım , huzurluyum ve ilahi akışa güveniyorum.Şükürler olsun hamd olsun.. amin

Yukardaki dua özellikle baş dönmesi yaşayanlar için şifalandırma duası.

Araf 23 - Dediler ki: "Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize rahmetinle muamele etmezsen muhakkak ziyana uğrayacaklardan oluruz!"

*****************“Rabbimiz, biz kendimize zulmettik (Senin bizi görmek istemediğin hallerde göründük)…”

Kendi siyahımla yüzleşmeden aklanmam mümkün değil demek ki. Kendimi gecede görmeden gün ışığı arzum gerçek olmayacak demek ki. Dünya kışına uğramadan cennet baharına duacı olamayacağım demek ki. Fanilik güzünü tatmadan ebediyetin sofrasına oturtulmamda hayır yok demek ki. Günahın kuyusunda ağlamadan, pişmanlığın zifirine uğramadan, utancın ateşinde pişmeden, Sana dönüşüm, Seni arayışım, Seni isteyişim, Sende kalışım sahih olmayacak demek ki.

****************“…eğer bize mağfiret etmezsen ve eğer bize merhamet etmezsen…”

Dilime emanet ettiğin, nefesime bahşettiğin, dudaklarıma yağdırdığın yağmur sözleri alarak geliyorum Sana. Hüznümün gecesine güneş diye gönderdiğin Söz'üne tutunarak varıyorum yakınlığına. Ümitsizliğimin soğuk toprağında tohum diye beklettiğin mahcubiyetimin tohumlarından çıkaracağın baharı özlüyorum her utancımda.

*****************************“…yoksa biz hüsrana uğrayanlardan oluruz.”

Ben kendimi zayi ettim, çünkü kendi emeğim değilim; kendi kıymetimi bilemem. Sen beni zayi etmezsin, çünkü Senin emeğinim ben; kıymet bilirsin. İsteten Sensin, istettiğine göre elbet vereceksin. Elbet vereceksin ki istememi istemektesin.

1 video

4 ayet 4 psikolojik çelişki.
1.Rabbimiz biz hata ettik
2.Keşke hiç doğmamış olaydım.
3.Batan şeyler sevilmez
4.Ben seni seçtim.

özellikle 4. ayet nefis anlatılmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…